Esileht Beebi ja mitmikud Kas olete lapsi vaktsineerinud

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas olete lapsi vaktsineerinud

Postitas:

On siin ka neid kes pole ?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaktsineeri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurem on kõik riiklikus kavas olevad vaktsiinid saanud ja väiksema lapsega samad plaanid. Kummalgi lapsel pole esinenud mingeid nähtavaid kõrvalmõjusid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka, kõik riiklikus kavas olevad vaktsiinid – need on nii kaua kasutusel olnud, et ei näe probleemi. Olen teadlik, et kuna 1. eluaasta vaktsiin sisaldab munajääke, siis pidi enne seda vaktsiini kontrollima, ega lapsel muna allergiat pole. Ei olnud enne ja jälgisin peale vaktsineerimist ka, kõik korras. Nende mitte riiklike vaktsiinide üle on mul veel aega mõelda – tulevikus gripi, hpv, puukborrelioosi. Nende üle mõtlen ja vaatan vastavalt vajadusele. Nt selleks ajaks, kui mu beebi hpv vaktsiiniealiseks kasvab, siis selleks ajaks on need juba üle 10-15 aasta kasutuses olnud ja peaks rohkem infot olema. Gripi ja puukborrelioosi omi vaataks millises keskkonnas ta on tulevikus – kas läheb vaja.

Kokkuvõtteks – vaktsineerimiskava kõik vaktsiinid – jah. Valikulised – praegu ei, aga kui vaja peaks olema, siis võib-olla.

Miks ma ei peaks vaktsineerima? Mingi meditsiinikaugete foorumijuttude põhjal?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad lapsed on saanud riiklikus kavas olevad vaktsiinid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul vaktsineerimata.

saavad täisealiseks, tehku kõik süstid kui soovivad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel lapsel kõik riiklikus kavas olevad vaktsiinid tehtud (lapsed 4 ja 6). Pole kummalgi ühtki kõrvalmõju tekkinud ja ka muidu üpris terved lapsed.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen vaktsineerinud. Mõne vaktsineerimise olen küll edasi lükanud, aga mingi aja jooksul (mõne kuu kuni aasta jooksul) on kõik soovituslikud tehtud saanud. 3 last, kõrvalmõjusid pole ühegagi esinenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka, kõik riiklikus kavas olevad vaktsiinid – need on nii kaua kasutusel olnud, et ei näe probleemi. Olen teadlik, et kuna 1. eluaasta vaktsiin sisaldab munajääke, siis pidi enne seda vaktsiini kontrollima, ega lapsel muna allergiat pole. Ei olnud enne ja jälgisin peale vaktsineerimist ka, kõik korras. Nende mitte riiklike vaktsiinide üle on mul veel aega mõelda – tulevikus gripi, hpv, puukborrelioosi. Nende üle mõtlen ja vaatan vastavalt vajadusele. Nt selleks ajaks, kui mu beebi hpv vaktsiiniealiseks kasvab, siis selleks ajaks on need juba üle 10-15 aasta kasutuses olnud ja peaks rohkem infot olema. Gripi ja puukborrelioosi omi vaataks millises keskkonnas ta on tulevikus – kas läheb vaja.

Kokkuvõtteks – vaktsineerimiskava kõik vaktsiinid – jah. Valikulised – praegu ei, aga kui vaja peaks olema, siis võib-olla.

Miks ma ei peaks vaktsineerima? Mingi meditsiinikaugete foorumijuttude põhjal?

Puukborrelioosi vastu ei ole olemas vaktsiini. Puukentefaliidi vastu vaktsineeritakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult mitte. Tänapäeva infoväljas tundub lausa uskumatu, et siiani leidub emasid, kes oma lastele vaktsiine lasevad teha. “Sünnitusmaja oma” ja „kolmekuuse oma“ ja nagu üks „tark“ valikuline vaktsineerija puukborrelioosi vastu vaktsineeriks  jne. Perekooli tase. See on see viitsimatus teemasse ise süveneda. Minu perearsti asendaja sosistas oma kabinetis juba 20 aastat tagasi, tubli ema, et ei vaktsineeri…kunagi hiljem muus seltskonnas tunnistas ta, et soovitab tavakodanikele vaktsiine ikka edasi kuna ei taha töökohaga riskida. Ülim silmakirjalikkus ikka.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 06:39; 04.01 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On siin ka neid kes pole ?

Eestis on muide iga teisel koolimineval lapsel viimased vōi lausa kōik vaktsiinid saamata – info levib. Vanasti neid teemasid siia ikka tehti ja vaieldi tuliselt, aga praeguseks on Perekooli foorumisse jäänud kägude asemel vaktsiiniusulised jaanalinnud (IQ<100). Vaktsiinivabad on ammuilma kolinud Facebooki.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 06:39; 04.01 06:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on tehtud kõik immuniseerimiskava vaktsiinid, lisaks on nad vaktsineeritud rotaviiruse (vanema lapse ajal polnud veel riiklikus kavas), pneumokoki, tuulerõugete, puukentsefaliidi ja igal hooajal gripi vastu.

Olen arst.

Muide, mul on erakordne ja meeliülendav privileeg saada juba homme esimene doos COVID-19 vaktsiini ning ootan pikisilmi, millal saab hakata vaktsineerima mu teisi lähedasi ning millal saavad esimesed COVIDi vaktsiinid kinnituse, et neid võib ohutult tarvitada ka lastel (sinna läheb muidugi veel pikalt aega).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene on kõik saanud, teine pooled ja kolmas laps mitte ühtegi.

Arst on samamoodi kiitnud minu otsust mitte neid teha.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas olete lapsi vaktsineerinud