Esileht Kodunurk Kas olete nüüd rahul el jm kompenseerimisega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Kas olete nüüd rahul el jm kompenseerimisega?

Postitas:
Kägu

Kuidas tundub, kas olete rahul uue skeemiga, mille järgi seati hinnalagi ja seda ületavat osa hakatakse kompenseerima kõigile?

Jaa, meil on selge võit, kuna eelmisele vajaduspõhisele toetusel meie pere ei kvalifitseeru, kuid mul on küll kerge kahjutunne, et hea kriis läks raisku – sellise kompensatsiooniskeemiga ei ole inimestel enam erilist motivatsiooni kalli hinna ajal tarbimist vähendada või energiasäästlikkuse nimel ümberkorraldusi teha.

Eraldi teema on veel see, et detsembri arved enam tagantjärgi ei muutu, kuid väga suure tõenäosusega selliseid hinnatippe, nagu dets oli, enam ei tule. Ses suhtes oli valitsusel muidugi märksa turvalisem seda hinnalage seada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaugkütte arvete suhtes, mis kallinesid Tallinnas 100% ja veebruaris kallinevad veelgi (Utilitas), ei anna see nagu midagi, nende hüvitamist peab ikka taotlema.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis see hoiak, et leiti nn nullbürokraatiaga rakendatav lahendus. Samuti meeldib see, et hinnalael on kogusepiirang ehk siis elektriga laristajad peavad endiselt kaaluma, kas on tark elektriga südatalvel näiteks välibasseini soojaks kütta. Kolmandaks olen rahul, et inimesi säästeti alandusest minna paberid näpus kohalikku omavalitsusse toetust kerjama. Ja see, et praegu saab teatud hüvitist ka nn keskklass, on tegelikult hea, tõmbab inimestevahelised pinged maha. Palju halvem oleks olnud, kui keegi oleks seetõttu joone alla jäänud, et on saanud mingit ühekordset toetust, mis teda nö järgmisse sissetulekuklassi lükkab, ehkki tegelikult vajab ta riigipoolset abi väga.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaugkütte arvete suhtes, mis kallinesid Tallinnas 100% ja veebruaris kallinevad veelgi (Utilitas), ei anna see nagu midagi, nende hüvitamist peab ikka taotlema.

Lisaks Utilitasele tõstavad teised teenusepakkujad veelgi rohkem hinda.

Eilseid uudiseid lugedes oli mul hea meel, et elan Tallinnas Utilitase piirkonnas….

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaugkütte arvete suhtes, mis kallinesid Tallinnas 100% ja veebruaris kallinevad veelgi (Utilitas), ei anna see nagu midagi, nende hüvitamist peab ikka taotlema.

Ma sain aru, et kaugkütte hinna alanemist loodavad nad kaudselt gaasihinnaga seotud meetmete tulemusena. Sest ülejäänud allikatest saadava kaugkütte hinna järsuks tõusuks ei ole ju põhjust olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis see hoiak, et leiti nn nullbürokraatiaga rakendatav lahendus. Samuti meeldib see, et hinnalael on kogusepiirang ehk siis elektriga laristajad peavad endiselt kaaluma, kas on tark elektriga südatalvel näiteks välibasseini soojaks kütta. Kolmandaks olen rahul, et inimesi säästeti alandusest minna paberid näpus kohalikku omavalitsusse toetust kerjama. Ja see, et praegu saab teatud hüvitist ka nn keskklass, on tegelikult hea, tõmbab inimestevahelised pinged maha. Palju halvem oleks olnud, kui keegi oleks seetõttu joone alla jäänud, et on saanud mingit ühekordset toetust, mis teda nö järgmisse sissetulekuklassi lükkab, ehkki tegelikult vajab ta riigipoolset abi väga.

Meie ei läinud eelmiste meetmete alla. Nüüd saavad kõik natuke. Välibasseini selle laega kütta ei saa. 650kwh on ilmselt korteri elektrikulu kuus.  Meil õhksoojuspumbad ja boilerid. Ilmselgelt tarbime rohkem, aga abiks seegi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis see hoiak, et leiti nn nullbürokraatiaga rakendatav lahendus. Samuti meeldib see, et hinnalael on kogusepiirang ehk siis elektriga laristajad peavad endiselt kaaluma, kas on tark elektriga südatalvel näiteks välibasseini soojaks kütta. Kolmandaks olen rahul, et inimesi säästeti alandusest minna paberid näpus kohalikku omavalitsusse toetust kerjama. Ja see, et praegu saab teatud hüvitist ka nn keskklass, on tegelikult hea, tõmbab inimestevahelised pinged maha. Palju halvem oleks olnud, kui keegi oleks seetõttu joone alla jäänud, et on saanud mingit ühekordset toetust, mis teda nö järgmisse sissetulekuklassi lükkab, ehkki tegelikult vajab ta riigipoolset abi väga.

Meie ei läinud eelmiste meetmete alla. Nüüd saavad kõik natuke. Välibasseini selle laega kütta ei saa. 650kwh on ilmselt korteri elektrikulu kuus. Meil õhksoojuspumbad ja boilerid. Ilmselgelt tarbime rohkem, aga abiks seegi.

Hmm, mul on ühes korteris tarbimine aastas 1200 kWh ja teises 800 kWh.

 

 

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle väga meeldis see hoiak, et leiti nn nullbürokraatiaga rakendatav lahendus. Samuti meeldib see, et hinnalael on kogusepiirang ehk siis elektriga laristajad peavad endiselt kaaluma, kas on tark elektriga südatalvel näiteks välibasseini soojaks kütta. Kolmandaks olen rahul, et inimesi säästeti alandusest minna paberid näpus kohalikku omavalitsusse toetust kerjama. Ja see, et praegu saab teatud hüvitist ka nn keskklass, on tegelikult hea, tõmbab inimestevahelised pinged maha. Palju halvem oleks olnud, kui keegi oleks seetõttu joone alla jäänud, et on saanud mingit ühekordset toetust, mis teda nö järgmisse sissetulekuklassi lükkab, ehkki tegelikult vajab ta riigipoolset abi väga.

Meie ei läinud eelmiste meetmete alla. Nüüd saavad kõik natuke. Välibasseini selle laega kütta ei saa. 650kwh on ilmselt korteri elektrikulu kuus. Meil õhksoojuspumbad ja boilerid. Ilmselgelt tarbime rohkem, aga abiks seegi.

Hmm, mul on ühes korteris tarbimine aastas 1200 kWh ja teises 800 kWh.

Sa ei küta ju elektriga ja õhksoojuspumbaga ja boilereid sul seal ka ei ole. Mul vanematel ka väike elektri tarbimine. Tingimused on erinevad ju

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

650kwh on ilmselt korteri elektrikulu kuus.

Ole nüüd ikka, keskmise korteri elektrikulu kuus on ikka kordades väiksem, kui elektrit kütteks ega vee soojendamiseks ei kulutata (ja korteris reeglina ju ei kulutata). Ses suhtes on see piir üsna mõistlikku kohta tõmmatud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole nüüd ikka, keskmise korteri elektrikulu kuus on ikka kordades väiksem, kui elektrit kütteks ega vee soojendamiseks ei kulutata (ja korteris reeglina ju ei kulutata).

Oleneb korterist ju, vanades ahiküttega puumajades (mida pole üldse nii vähe) kasutatakse vee soojendamiseks just enamasti elektrit ja paljudel on lisaks ahiküttele soojuspumbad või lihtsalt elektriradikad, vannitoas elektriga põrandaküte jms.

Minu tütar elab  ahiküttega kööktoas (21 m2), aga ahju kütta pole eriti aega, sest käib ülikoolis ja tööl, seega kütab suure osa ajast elektriradikaga. Ja tal kulubki talvel keskmiselt 600-700 kWh, olenevalt sellest, kui tihti ahju kütta saab ja kui külm on. Selles mõttes on see piirnorm veidi jabur, et kui ta elaks näit. poole suuremas korteris kellegagi kahekesi ja kulud oleksid 2x suuremad, siis ta saaks kompensatsiooni ainult poole eest. Tuttavad elavad suures majas kahe põlvkonnaga, kokku 7 inimest, nende elektrikulu on isegi ahikütte juures ka loomulikult suurem kui piirnorm lubab. Meie elame ise gaasiküttega majas ja gaasikuludega lähme vist lõhki veidi, aga elektrit kasutame ka üsna palju, seega saame kokku rohkem kompensatsiooni kui ainult elektriga või ainult gaasiga küttes.

Kui seda kõike arvesse võtta, siis hakkab vähemalt mul tekkima tunne, et kõige õiglasem oleks kompensatsiooniks planeeritud raha lihtsalt kõigi inimeste vahel võrdselt ära jagada – sest kõik ju elavad kusagil ja kõigil on millegagi kütta vaja, samuti sooja vett. Need, kes näit. puudega kütavad ja hetkel varud olemas on, saaksid siis järgmise aasta küttepuude ostmiseks algkapitali (sest kindlasti tõuseb ka puude hind). Ja minu meelest tuleks seejuures kõik inimesed lugeda võrdselt inimesteks koefitsiendiga 1, sõltumata nende vanusest ja elukohast (kui absurdne on <14 a laste arvestamine koefitsiendiga 0.3, on ilusasti kirjeldatud siin).

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatud tarbimismahuni ikka kompenseerivad. Ei ole nii et lükkad kõik põhja ja riik maksab

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaugkütte arvete suhtes, mis kallinesid Tallinnas 100% ja veebruaris kallinevad veelgi (Utilitas), ei anna see nagu midagi, nende hüvitamist peab ikka taotlema.

Lisaks Utilitasele tõstavad teised teenusepakkujad veelgi rohkem hinda.

Eilseid uudiseid lugedes oli mul hea meel, et elan Tallinnas Utilitase piirkonnas….

Meede on nii elektrile, gaasile kui ka kaugküttele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaugkütte arvete suhtes, mis kallinesid Tallinnas 100% ja veebruaris kallinevad veelgi (Utilitas), ei anna see nagu midagi, nende hüvitamist peab ikka taotlema.

Lisaks Utilitasele tõstavad teised teenusepakkujad veelgi rohkem hinda.

Eilseid uudiseid lugedes oli mul hea meel, et elan Tallinnas Utilitase piirkonnas….

Meede on nii elektrile, gaasile kui ka kaugküttele.

Täna avaldatud meede siiski ei puuduta otseselt kaugkütet.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 3-toaline keskküttega ja tsentraalveega korter.

Kuu keskmine tarbimine on 350-400kw/h.

Elektripliit, pesu-ja nõudepesumasin. 2 teismelist arvutikasutajat, ise teen kodukontoris tööd, seega arvuteid ja ekraane jagub ja lisaks on põrandaküte vannitoas.

Uue korraga peaks veidi soodsama elektriarve saama aga kaugküte tuleb ikka tasuda täie rauaga sest juhtumisi teenime mehega mõlemad keskmist palka mitte mediaanpalka.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 3-toaline keskküttega ja tsentraalveega korter.

Kuu keskmine tarbimine on 350-400kw/h.

Elektripliit, pesu-ja nõudepesumasin. 2 teismelist arvutikasutajat, ise teen kodukontoris tööd, seega arvuteid ja ekraane jagub ja lisaks on põrandaküte vannitoas.

Uue korraga peaks veidi soodsama elektriarve saama aga kaugküte tuleb ikka tasuda täie rauaga sest juhtumisi teenime mehega mõlemad keskmist palka mitte mediaanpalka.

Normaalne. Meil kompenseeritav elekter moodustab kolmandiku tarbimisest. Kaugkütet ja gaasi ei ole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle elektritoetuse koha pealt ei oska midagi arvata, sest meie elektriga ei küta ja arved olid väikesed. hämmastama aga pani gaasikompensatsiooni piirkogus. Vaid 2,75MWh

omal väike (ca 100 ruutu) vanem maja gaasiküttega. ülakorrusel oli suure külma ajal vaid 16 kraadi ning allkorrusel 10-12 kraadi. ometi oli detsembris oli gaasikulu lausa 3,46MWh.

ju siis peab valitsus normaalseks, et ühel perel tohib olla köetavat pinda max 2 tuba, kõik ülejäänu on juba puhas luksus.

aga niipalju ma vähemalt loodan, et jaanuari gasikütte arve on tänu sellele toetusmeetmele detsemnbri 450€ asemel 200-300€ vahel,

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saab taotluse esitada kütte kohta kui KÜ on arvele kirjutanud: 60.90 m2 ühiku hind 2.53472 ja summa 154.36?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle elektritoetuse koha pealt ei oska midagi arvata, sest meie elektriga ei küta ja arved olid väikesed. hämmastama aga pani gaasikompensatsiooni piirkogus. Vaid 2,75MWh

omal väike (ca 100 ruutu) vanem maja gaasiküttega. ülakorrusel oli suure külma ajal vaid 16 kraadi ning allkorrusel 10-12 kraadi. ometi oli detsembris oli gaasikulu lausa 3,46MWh.

ju siis peab valitsus normaalseks, et ühel perel tohib olla köetavat pinda max 2 tuba, kõik ülejäänu on juba puhas luksus.

aga niipalju ma vähemalt loodan, et jaanuari gasikütte arve on tänu sellele toetusmeetmele detsemnbri 450€ asemel 200-300€ vahel,

No õhk-veega läks ka detsembris elektrit 1500kwh (uus maja, põrandaküte), eelmine aasta jaanuaris läks sama (oli umbes sama külm). “Jahedamal” talvekuul ca 1200kwh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas saab taotluse esitada kütte kohta kui KÜ on arvele kirjutanud: 60.90 m2 ühiku hind 2.53472 ja summa 154.36?

    Juures peab olema, kes kütet pakub. Näiteks Utilitas Tallinn As. Kui gaasiküte, siis teisendused-mitu kwh ja mis hinnaga kulus 1m2 kütmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle elektritoetuse koha pealt ei oska midagi arvata, sest meie elektriga ei küta ja arved olid väikesed. hämmastama aga pani gaasikompensatsiooni piirkogus. Vaid 2,75MWh

omal väike (ca 100 ruutu) vanem maja gaasiküttega. ülakorrusel oli suure külma ajal vaid 16 kraadi ning allkorrusel 10-12 kraadi. ometi oli detsembris oli gaasikulu lausa 3,46MWh.

ju siis peab valitsus normaalseks, et ühel perel tohib olla köetavat pinda max 2 tuba, kõik ülejäänu on juba puhas luksus.

aga niipalju ma vähemalt loodan, et jaanuari gasikütte arve on tänu sellele toetusmeetmele detsemnbri 450€ asemel 200-300€ vahel,

No õhk-veega läks ka detsembris elektrit 1500kwh (uus maja, põrandaküte), eelmine aasta jaanuaris läks sama (oli umbes sama külm). “Jahedamal” talvekuul ca 1200kwh.

Detsembri arve tuleks ümber teha, edaspidi on automaatne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle elektritoetuse koha pealt ei oska midagi arvata, sest meie elektriga ei küta ja arved olid väikesed. hämmastama aga pani gaasikompensatsiooni piirkogus. Vaid 2,75MWh

omal väike (ca 100 ruutu) vanem maja gaasiküttega. ülakorrusel oli suure külma ajal vaid 16 kraadi ning allkorrusel 10-12 kraadi. ometi oli detsembris oli gaasikulu lausa 3,46MWh.

ju siis peab valitsus normaalseks, et ühel perel tohib olla köetavat pinda max 2 tuba, kõik ülejäänu on juba puhas luksus.

aga niipalju ma vähemalt loodan, et jaanuari gasikütte arve on tänu sellele toetusmeetmele detsemnbri 450€ asemel 200-300€ vahel,

Mul sama kogus 217 elamises, kus on oluliselt soojem. Peate maja soojustamata hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saab taotluse esitada kütte kohta kui KÜ on arvele kirjutanud: 60.90 m2 ühiku hind 2.53472 ja summa 154.36? Juures peab olema, kes kütet pakub. Näiteks Utilitas Tallinn As. Kui gaasiküte, siis teisendused-mitu kwh ja mis hinnaga kulus 1m2 kütmiseks.

Kuidas mina tean kellelt KÜ kaugkütte arve saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on õhksoojuspump ja boiler, tarbimine jääb kuus alla 600kwh, niiet mina olen küll väga rahul uue meetmega.

detsembrikuu eest ilmselt teen avalduse, aga arvan, et kui uue kuu arve väiksem tuleb, siis enam mingit lisatoetust taotlema ei hakka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea bürokraatiavaba lahendus. Ega kõike ei peagi kompenseerima. Lõpuks on iga börsipaketti omava inimese enda lollus mitte fikseerida hinda. Endal on elekter börsipaketiga ja olen mitu korda kirunud, et suvel hinda ei fikseerinud. Gaasi hinna fikseerisin ning siiani on mul hind 0.38 midagi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Venemaa juba kägistab gaasi tarbivaid riike. Nutame ja maksame, riik annab oma rahakotist veel juurde inimestele. Ainus, kes rikastub, on Venemaa. Raha on vaja sõjategevuseks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen rahul jah. Elus ei ole mingit toetust saanud, alati liiga rikas olnud. (Ega pole küsinud ka, tööl käin, palka saan, mis toetusest ikka unistada.) Ehk siis ma annaks igale pensionärile sadu eurosid kuus ka ilma elektrita juurde, aga tööeas inimesed – kõik ise valivad elektripaketi, valivad ka elu mida elada ja töö mida teha. Kui nüüd mingi hind korraga on jabur, siis ongi õige seda olukorda kõigile kergemaks teha. Mitte nii, et need kes seni on kuidagi hakkama saanud, tõmbavad taas kord koomale ja saavad ikka kuidagi hakkama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saab taotluse esitada kütte kohta kui KÜ on arvele kirjutanud: 60.90 m2 ühiku hind 2.53472 ja summa 154.36? Juures peab olema, kes kütet pakub. Näiteks Utilitas Tallinn As. Kui gaasiküte, siis teisendused-mitu kwh ja mis hinnaga kulus 1m2 kütmiseks.

Kuidas mina tean kellelt KÜ kaugkütte arve saab?

Küsid korteriühistust või raamatupidajalt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea bürokraatiavaba lahendus. Ega kõike ei peagi kompenseerima. Lõpuks on iga börsipaketti omava inimese enda lollus mitte fikseerida hinda.

Kus ta siis bürokraativaba on kui kaugkütet ikka ei kompenseerita. Selle hinna tõus on näiteks mulle palju suurem hoop kui elektri oma. Korteris elades ei saa ka midagi ette võtta küttearve vähendamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endal on elekter börsipaketiga ja olen mitu korda kirunud, et suvel hinda ei fikseerinud. Gaasi hinna fikseerisin ning siiani on mul hind 0.38 midagi.

Ma fikseerisin alates novembrist elektri 10,9 peale.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea bürokraatiavaba lahendus. Ega kõike ei peagi kompenseerima. Lõpuks on iga börsipaketti omava inimese enda lollus mitte fikseerida hinda.

Kus ta siis bürokraativaba on kui kaugkütet ikka ei kompenseerita. Selle hinna tõus on näiteks mulle palju suurem hoop kui elektri oma. Korteris elades ei saa ka midagi ette võtta küttearve vähendamiseks.

Kahjuks jäid paljud kortermajad sellest rongist maha, kui veel soodsate ehitushindade ajal renoveeriti maja ära, Kredex toetas ka 35-40%.

Nüüd on soojustatud majade kütte tarbimine poole väiksem, mõnedel saab laen 5-6 aasta pärast juba makstud (nt minu kodumaja renoveeriti 2012. a).

Aga kui pensionärid sõna otseses mõttes röögivad koosolekul, et ei tohi renoveerida ega laenu võtta, keskküte pole nii kallis, siis nüüd ongi jama majas.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Kodunurk Kas olete nüüd rahul el jm kompenseerimisega?