Esileht Kodunurk Kas olete nüüd rahul el jm kompenseerimisega?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Kas olete nüüd rahul el jm kompenseerimisega?

Postitas:
Kägu

Väga hea bürokraatiavaba lahendus. Ega kõike ei peagi kompenseerima. Lõpuks on iga börsipaketti omava inimese enda lollus mitte fikseerida hinda.

Kus ta siis bürokraativaba on kui kaugkütet ikka ei kompenseerita. Selle hinna tõus on näiteks mulle palju suurem hoop kui elektri oma. Korteris elades ei saa ka midagi ette võtta küttearve vähendamiseks.

Kas mujal siis saab. Sul kompenseeritakse elektri kasutamise anomaaliad täies ulatuses, eramajades kus kaugkütet ei ole, kasutatakse elektrikütet, õhksoojapumpa jne. Elektri kulu on ikka palju palju suurem. Mina olen eilse otsusega rahul. Kusagile tuleb ju piir tõmmata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle elektritoetuse koha pealt ei oska midagi arvata, sest meie elektriga ei küta ja arved olid väikesed. hämmastama aga pani gaasikompensatsiooni piirkogus. Vaid 2,75MWh

omal väike (ca 100 ruutu) vanem maja gaasiküttega. ülakorrusel oli suure külma ajal vaid 16 kraadi ning allkorrusel 10-12 kraadi. ometi oli detsembris oli gaasikulu lausa 3,46MWh.

ju siis peab valitsus normaalseks, et ühel perel tohib olla köetavat pinda max 2 tuba, kõik ülejäänu on juba puhas luksus.

aga niipalju ma vähemalt loodan, et jaanuari gasikütte arve on tänu sellele toetusmeetmele detsemnbri 450€ asemel 200-300€ vahel,

Kellelegile ei kompenseerita kütet täies mahus ju

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mujal siis saab. Sul kompenseeritakse elektri kasutamise anomaaliad täies ulatuses, eramajades kus kaugkütet ei ole, kasutatakse elektrikütet, õhksoojapumpa jne. Elektri kulu on ikka palju palju suurem. Mina olen eilse otsusega rahul. Kusagile tuleb ju piir tõmmata.

Piir ongi tõmmatud nii, et kaugkütte kompenseerimiseks peab avalduse esitama. Samahästi võib siis juba ka elektritoetust taodelda.

Elektri kulu on suurem neil, kes kütabad elektriga. Kaugküttega kortermajas elades on olukord teine.

Konkreetselt on 2-toalise korteri elektriarve tõusnud novembriga võrreldes veidi alla kahe korra, küttearve aga 7 korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mujal siis saab. Sul kompenseeritakse elektri kasutamise anomaaliad täies ulatuses, eramajades kus kaugkütet ei ole, kasutatakse elektrikütet, õhksoojapumpa jne. Elektri kulu on ikka palju palju suurem. Mina olen eilse otsusega rahul. Kusagile tuleb ju piir tõmmata.

Piir ongi tõmmatud nii, et kaugkütte kompenseerimiseks peab avalduse esitama. Samahästi võib siis juba ka elektritoetust taodelda. / taotleda

Elektri kulu on suurem neil, kes kütavad elektriga. Kaugküttega kortermajas elades on olukord teine.

Konkreetselt on 2-toalise korteri elektriarve tõusnud novembriga võrreldes veidi alla kahe korra, küttearve aga 7 korda.

Mille üle sa vii väga kurdad? Keegi ei saa ju kütte kompenseerimist. Sinul kompenseeritakse elektri anomaaliad täismahus, inimesed kes kütavad elektriga seda ju ei tehta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille üle sa vii väga kurdad? Keegi ei saa ju kütte kompenseerimist. Sinul kompenseeritakse elektri anomaaliad täismahus, inimesed kes kütavad elektriga seda ju ei tehta.

Ma ei kurdagi.
Ma vastasin sellele, kes hõiskas bürokraativaba lahenduse üle. Ei ole ju bürokraatiavaba kui kaugkütte kompenseerimiseks peab jätkuvalt avaldusi esitama.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille üle sa vii väga kurdad? Keegi ei saa ju kütte kompenseerimist. Sinul kompenseeritakse elektri anomaaliad täismahus, inimesed kes kütavad elektriga seda ju ei tehta.

Mis sa jaurad, muidugi kompenseeritakse kaugkütet! Lihtsalt mitte automaatselt, vaid taotluse alusel

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille üle sa vii väga kurdad? Keegi ei saa ju kütte kompenseerimist. Sinul kompenseeritakse elektri anomaaliad täismahus, inimesed kes kütavad elektriga seda ju ei tehta.

Ma ei kurdagi.

Ma vastasin sellele, kes hõiskas bürokraativaba lahenduse üle. Ei ole ju bürokraatiavaba kui kaugkütte kompenseerimiseks peab jätkuvalt avaldusi esitama.

Praegune lahendus on ju bürokraatiavaba, kaugküte kompenseeritakse eelmise skeemi alusel ja sellest ei ole siin teemas jutt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu fikseeritud hinnaga paketis, mille hind jaanuarist kahekordistus, ongi kWh hind 12,… midagi. Seega see hüvitis ei hüvita (ilmselt enamusele fiks hinnaga pakettidele) tegelikult midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegune lahendus on ju bürokraatiavaba, kaugküte kompenseeritakse eelmise skeemi alusel ja sellest ei ole siin teemas jutt.

Pealkiri on “el jm”.  Mis see jm siis olema peaks kui kaugkütte üle ei tohi kurta?

Ja ei ole ju kortermajade elanikel vahet, et elektri ning gaasi eest enam toetust taotlema ei pea kui kaugkütte eest jätkuvalt peab. Asi see paar linnukest siis rohkem teha taotlusele. Ning kaugküte arve on kortermajas palju suurem kui elektri oma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See meede oli eluliselt vajalik meie finantssektori edasiseks toimimiseks. Vajalik sissetulek eluasemelaenu saamiseks on hoopis teisest klassist kui esimeseks kompensatsioonimeetmeks vajalik. Ja selliseid, maksimaalse limiidi lähedal laenusaajaid on olnud palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi see paar linnukest siis rohkem teha taotlusele.

Asi on lihtsalt selles, et keskmiselt hästi toime tuleval perel on üsna keeruline esimese meetme jaoks kvalifitseeruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi on lihtsalt selles, et keskmiselt hästi toime tuleval perel on üsna keeruline esimese meetme jaoks kvalifitseeruda.

Seda ma ju räägingi, et pole neile abi sellest. Need, kes kvalifitseeruvad, need peavad eraldi taotlema. Aga paljud ei saagi. Ja samal ajal on kaugkütte hinnatõus neile palju suurem kulu kui elektri hinnatõus. See puudutab siis kortermajade elanikke ja nt. Tallinnas on neid väga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi on lihtsalt selles, et keskmiselt hästi toime tuleval perel on üsna keeruline esimese meetme jaoks kvalifitseeruda.

Seda ma ju räägingi, et pole neile abi sellest. Need, kes kvalifitseeruvad, need peavad eraldi taotlema. Aga paljud ei saagi. Ja samal ajal on kaugkütte hinnatõus neile palju suurem kulu kui elektri hinnatõus. See puudutab siis kortermajade elanikke ja nt. Tallinnas on neid väga palju.

Mul puuduvad muidugi arvandmed enda seisukoha toetamiseks, aga mulle tundub, et kortermajade elanike hulgas on pigem just rohkem neid, kes kvalifitseeruksid sissetulekute poolest esimesele meetmele. Teine meede aitab pigem eramajades elavaid suurema sissetulekuga peresid ja ses suhtes on loogiline just elektri ja gaasi hinnatõusu kompenseerimine. See gaasi võrgutasu kompenseerimine, mis esimese meetmega tuli, ei olnud märkimisväärne, kuna erinevalt elektri võrgutasust moodustab gaasi puhul võrgutasu üsna väikse osa arvest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul puuduvad muidugi arvandmed enda seisukoha toetamiseks, aga mulle tundub, et kortermajade elanike hulgas on pigem just rohkem neid, kes kvalifitseeruksid sissetulekute poolest esimesele meetmele.

Kas sa üritad väita, et korterites elavad ainult vaesed pensionärid ja madalapalgalised? Või et need, kes kalli raha eest uusarendustesse korteri on ostnud, on kõik rikkad? Tegelikult lähevad enamus korteris elavatest inimestest keskklassi alla. Ja rääkides pensionäridest, siis neile võib see taotlemine keerukaks osutuda ning abi jääbki saamata. Ei ole praegune lahendus hea ning piisav mitte kuidagi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa üritad väita, et korterites elavad ainult vaesed pensionärid ja madalapalgalised?

Ei, korterites elab ikka rikkaid pensionäre ka, aga toetuse piir on ju nii kõrge, et isegi rikas pensionär saab kompensatsiooni.

Mis ma tahtsin öelda, on see, et jah, esimene meede ilmselt katab ära suure osa kaugkütte klientidest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas gaasi hinna hüvitamine kaugkütte hüvitamist ei tähenda, köetakse ju gaasiga?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas gaasi hinna hüvitamine kaugkütte hüvitamist ei tähenda, köetakse ju gaasiga?

Gaasi kõrget tasu hüvitatakse eratarbijale, mitte firmadele. Kaugkütte arved tulevad ühistutele/tarbijatele kaugkütet pakkuvatelt nn katlamajadelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas gaasi hinna hüvitamine kaugkütte hüvitamist ei tähenda, köetakse ju gaasiga?

Gaasi kõrget tasu hüvitatakse eratarbijale, mitte firmadele. Kaugkütte arved tulevad ühistutele/tarbijatele kaugkütet pakkuvatelt nn katlamajadelt.

Suurtarbijatele on samamoodi hüvitusmehhanism olemas ja selle arvelt oodataksegi eratarbijale küttehinna alandamist, ses suhtes oli eelmise käo küsimus igati asjakohane. Kui sisendhind on kompensatsiooniga kaetud, siis ei ole soojatootjal alust kõrgema hinna kooskõlastamist loota.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See toetamine on jama. Kui kaua see kestab siis. Hinnad peavad normaalseks muutuma. Ega ennegi just odav polnud. Igavesti ei saa ju toetama jääda. Ühel hetkel toetused kaovad ja loodetakse, et las lambad maksavad nüüd ise, ju peaks olema harjunud juba. Inimeste lüps afa kasvab kellegi apluse ja ahnuse pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Kodunurk Kas olete nüüd rahul el jm kompenseerimisega?