Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas olete oma eluga rahul? Olete õnnelikud?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas olete oma eluga rahul? Olete õnnelikud?

Postitas:

Emmedele, kel n-ö E-R, 8-5ni töö. Kuidas igapäevarutiiniga toime tulete? Hommikul lapsed aeda, siis tööle, siis aeda järgi, siis õhtusöök, lastega tegelemine, magamapanek. Seda kõike nädala sees. Kas omale trenniks aega jääb, aega/jaksu mehega kahekesi olemiseks, aega iseendale (kas või raamatu lugemiseks, sõbrannaga kohvitamiseks vms)? Kui laps(ed) veel näiteks kehvasti magavad ka ja peab mitu korda öö jooksul üles ärkama, siis ilmselt on tööl järgmine päev üsna raske olla? Ja kui sedasi veel kogu aeg või pikema perioodi vältel – nädal või nii, siis tekib ju unevõlg. Millal tagasi magate? Mis elu see üldse on selline? Kas olete rahul? On see tore? Olete õnnelikud?

Mul on hirm tagasi tööle minna. Olen 4 a kodus olnud lastega. Väiksem ärkab seni öösiti sageli. Väga harva saan magada õhtust hommikusse. Öösel lastega tegelemine on üldiselt minu ülesanne. Mul on magamatus, mida kompenseerin päeval toiduga. Siit lisakilod, mida häbenen. (Kolleegid kindlasti vaatavad, et näe, on peale lapsi end paksuks minna lasknud.)
See mõjutab ka ju professionaalset enesekindlust, ma kahtlustan.

Mees tahab ka trennis käia nädala sees. Siis muidu ju saagi, kui peame äripäevad omavahel ära jagama trennideks. Mehega ja kõik pere siis koos olla ju saagi. Lapsehoidjaid pole eriti võtta. Nädalavahetuseti on veel ühel lapsel trenni ja sageli mingi üritus. Millal puhata, kodu koristada, riided korda seada perele järgmiseks nädalaks? Kui kõigele sellele mõtlen, tuleb must masendus peale ja küsin endalt, et kas see nii peabki olema? Kas inimsed on sellega rahul võin on selline asjade käik reeglina paratamatus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 14:26; 08.01 23:27; 08.01 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 1 eelkooliealine laps, töötan neljal argipäeval nädalas. Mees viib lapse aeda, toome pooleks. Kodus pean ma veel õhtuti tööasju tegema, aga üritan sättida selle rohkem nädalavahetusele. Trennis soovin käia 2-3 korda nädalas. Nädala sees käin õhtustes trennides, mees on lapsega. Õnneks laps magab hästi, lähen ise ka suht vara magama (koos lapsega) 21.30 – 22 ajal, et ikka 8 tundi ööund tuleks.
Nädala sees sööme lihtsaid toite: tatar, omlett, riis, makaron – see, mis valmib kiirelt. Nädalavahetustel siis rohkem tükeldamist nõudvaid toite (supid). Käime ka väljas söömas ja ostame vahel valmistoitu.
Kodu koristamisele suurt aega ei pane, tõmban tolmukaga ja pühin laua – tööpinnad. Puhkamise aega on 🙂
Olen eluga rahul!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kolm last,väikseima, 2-aastasega istusin eile öösel kella 3-ni üleval,pool seitse oli äratus. tulemus siis see, et täna töölaua taga pabereid uurides jäin pooleks tunniks sügavalt magama. töötan juhtival kohal. sekretär ütles,et selle poole tunni jooksul käis kaks inimest mind otsimas. jube piinlik. pean vist homseks mingi selgitava loo välja mõtlema.
aga muidu olen eluga rahul küll, isegi õnnelik, kuigi jah, enda jaoks aega küll ei jää. õnneks on mul kodus saun ja mitu korda nädalas mõnulen seal ja teen hooldavaid protseduure. teiseks käivad sõbrannad sageli külas ja jäävad öösekski. need on siis minu meelelahutused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes – nii ¨ovinistlikult kui see ka ei kõla – võiksid väikeste lastega (kuni kooliealiseni vähemalt) emad kodus olla. Kaja Kallasel on kindlasti hoidja ja koduabiline olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 22:00; 08.01 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks laps, kuueaastane, töötan kodus vahelduva koormusega, ei kujutaks emana teisiti ette, näiteks praegu laps juba teist nädalat haige. Lapse isaga koos ei ela, vanemad surnud, kes mul siis hoida aitaks ja mis mõte oleks ise täiskohaga tööl rügada ja hoidjale maksta, et ta minu eest haiget last hooldaks. Lepin väiksema koormuse ja sissetulekuga, mis teha.

Päris õnnelik aeg ajalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaks lasteaialast. Äratus 6.45, 7.30 hakkame lasteaia poole minema, koju jõuan umbes 17,45. Siis mingi kiire toit (nädalavahetuse supi soojendamine, puder, omlett), lastega arutlused, hädapärase pesu pesemine, vahel kuskil külas käimine. 20.30 paiku hakkavad laste unerituaalid ja umbes 21,30 paiku jäävad lapsed magama. Kodutöid jagame mehega umbes pooleks, kuid pärast laste magamajäämist oleme tavaliselt nii väsinud, et ei tee midagi.Mees nokitseb arvuti taga mingeid kooliasju, mina loen või parandan laste mänguasju (seda tööd jötkub pea igaks päevaks). Umbes 12 paiku läheme magama. Valgel ajal käin vahel jooksmas, praegu pimedas poole öö ajal kuskile välja minna ei julge. Kui lapsed kodus, siis ma trenni minna ikkagi ei raatsi – ilmselgelt vajavad nad ka minuga suhtlust. Samas trenni oleks väga vaja, kuna töö on konkreetselt 8-17 istumine, mõtlemine ja kirjutamine, isegi lõunaks enamasti aega pole. Täielikku eraelu mandumist kompenseerin söömisega, välimus on vastav ja tuju stabiilselt alla igasugust arvestust. Nädalavahetusel siis üritame elu eest laste ees toredat peret mängida. Tegelikult tahaks ainult magada, magada,magada. Ja vahel olla üksi kodus – kohe täiesti üksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellepärast jäingi uuesti koduseks, et ei näinud mõtet sellel möllul. see saadav palk ei kompenseeri midagi, kuigi mul oli väga hea palk. keegi polnud õnnelik nii ja lapsed on selleks liiga lühikest aega väikesed, et nendega mitte koos olla praegu. see on üks periood sedasi, eks millalgi lähen ka tööle kui tunne tuleb. aga praegu kodus lastega ja majaga niigi nii tihe elu, et ma ei saa aru, millal ma veel tööl peaksin käima (1 laps on 2a,5a, ei käi lasteaias, teine laps käib 1. klassis ja tema sõbrad koolist on kadedad, et temal ema ootab kodus, nemad peavad kas pikapäevarühmas olema õhtuni või siis üksi kodus. praegu on meile nii kõige parem ja jah, ma olen õnnelik 🙂 väiksem saab varsti 3a ja ma tõsiselt kaalun, kas lähen üldse tööle tagasi või olen kodus edasi ja jään töökohast ilma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin siin praegu mõtlema…jah, ma olen õnnelik 🙂
Olen üksikema. Mul on kolm last kodus, üks oma elu peal. Kodus siis kaks pubekat ja neljane pesamuna.
6.30 äratus, 7.30 läheme lasteaeda ja siis tööle. Koju jõuan pisipojaga 17.30. Siis teen söögi, panen pesumasina tööle ja koristan veidi tuba. Seda kõike siis korraga. 19.30 vestlen-mängin lastega või vaatame koos mõnda telesaadet.
Kell 21.30 läheb pisem magama ja siis hakkab aeg mulle endale. Mida iganes- laisklen arvutis, loen, vaatan telekat või teen mõne mõnusa kehahoolduse.
Nädalavahetused veedan lastega, vahel sõidan vanemale tütrele külla. Koos käime siis shoppamas või teatris-kohvikus. Ühesõnaga tunneme elust mõnu.
Korra kuus kindlasti mõnus tantsuõhtu või kutsun sõbrad kokku. Vahel kohtume mõne teise sõbra juures. Samal ajal hoiab siis üks või teine vanematest lastest pisemat.
Töölkäimise ees vastikust ei tunne, tean, et seda on lihtsalt vaja. Ja sealgi ju tore kolleegidega suhelda.
Ei taha siin hõisata, et olen mingi supernaine. Vahel on ikka nõrkushetked ka. Siis nutan veidi, kaeban parimale sõbrannale ja löön pea jälle püsti.
Ei- elu on lill 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3-sed kaksikud ja 5-aastane laps. Käin juba üle aasta täiskohaga tööl, töö on pingeline ja tõesti raske on konkreetselt tööaja lõppedes n.ö. püsti tõusta ja ära minna, et sõimerühma lastele norm. ajal järgi jõuda. Paljud teised kolleegid teevad igapäevaselt ületunde, kuna töökoormus on suur. Kogu päeva ongi suur kiirus peal – hommikul kl 07:30 oleme kaksikutega esimesed lapsed lasteaias, siis jõuan kl 8-ks ise tööle, siis kogu tööpäev suure mürinaga ja kl 16:30 astun jälle uksest välja. Lasteaed-> teine lasteaed-> kodu -> õhtusöök, pesupesemine jne ->vajadusel veel poodi. Õhtul, kui lapsed magavad, siis ei raatsi kuidagi voodisse minna, kuna on n.ö. enda vaba aeg, siis istun jälle liialt kaua üleval ja hommikul olen rampväsinud. Üldiselt olen õnnelik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps 4a,samuti käib lasteaias iga päev..mina käin tööl E-R kell 8.30-16.30ni tööl,samuti mees..
hommikul lähme kõik koos kodunt ära,viime lapse lasteaed,kuna see jääb tee peale,siis lähen mina tööle ja siis mees..minu ja mehe töökohad on meile suhteliselt kodu lähedal..samuti lapse lasteaed 3min tee…:)
Endale väga aega ei jää,kuigi tahaks kasvõi trenni minna,lihtsalt pole aega:S mees tegeleb spordiga,seega teeb trenni tihedamalt..
aega leiame teineteise jaoks ikka,kuna laps läheb varakult magama…oma kindlal kella ajal iga päev,et hommikul kenasti üles tõusta..
teinekord viime lapse vanaema juurde,et saaksime meie endale aja maha võtta ja lihtsalt koos olla ja väljas käia,samuti on mul vend,kes rõõmuga hoiab mu last,kui ma palun…

nädalavahetused veedame alati perega koos,käime kinos,väljas söömas,sõidame maale vanemate juurde puhkama või siis oleme niisama kõik kodus..samuit veedame talvel palju aega õues,kas siis mäel kelgutamas või suusatamas 🙂

teinekord on küll tunne mul ,et lihtsalt ei jõua ja ei jaksa,pea valutab pidevalt,,isegi süüa ei jaksa teha..selleks on siis mul tubli mees,kellele meeldib samuti köögis kokata!!!!
jah ma võin öelda,et olen õnnelik ja oma eluga rahul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hakkasin siin praegu mõtlema…jah, ma olen õnnelik 🙂
Olen üksikema.

Kell 21.30 läheb pisem magama ja siis hakkab aeg mulle endale. Mida iganes- laisklen arvutis, loen, vaatan telekat või teen mõne mõnusa kehahoolduse.
Nädalavahetused veedan lastega, vahel sõidan vanemale tütrele külla. Koos käime siis shoppamas või teatris-kohvikus. Ühesõnaga tunneme elust mõnu.
Korra kuus kindlasti mõnus tantsuõhtu või kutsun sõbrad kokku. Vahel kohtume mõne teise sõbra juures. Samal ajal hoiab siis üks või teine vanematest lastest pisemat.
Töölkäimise ees vastikust ei tunne, tean, et seda on lihtsalt vaja. Ja sealgi ju tore kolleegidega suhelda.
Ei taha siin hõisata, et olen mingi supernaine. Vahel on ikka nõrkushetked ka. Siis nutan veidi, kaeban parimale sõbrannale ja löön pea jälle püsti.
Ei- elu on lill 😉
[/tsitaat]
Sulle on saatus kinkinud rohkem eluenergiat, kui keskmiselt antakse.
Nii et naudi tõesti. Jah – elu on lill.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 22:00; 08.01 22:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ausalt öeldes – nii ¨ovinistlikult kui see ka ei kõla – võiksid väikeste lastega (kuni kooliealiseni vähemalt) emad kodus olla. Kaja Kallasel on kindlasti hoidja ja koduabiline olemas.[/tsitaat]

Ma ise olen ka suures masenduses mõelnud, etsa peaks rohkem selliseid teenuseid kasutama nagu lapsehoidja ja koduabiline. Häid ja usaldatavaid inimesi muidugi pole lihtne leida.

Jaapanis ja Kesk-Euroopas jt riikideski, on paljud naised kodused päris pikalt ja mehed peavad ülal. Alles hiljem, kui lapsed juba suuremad lähevad võimalusel tagasi tööle. Samas ega ma seda poolda, et midagi ei tee peale koduste toimetuste, sest see viib mandumiseni. Aga selles mõttes on ikka Eesti naine päris suure surve all (USAs ilmselt veelgi enam). Ning ma tõesti, tõesti imetlen neid elurõõmust rõkkavaid emasid selle koorma alla. Seda toredat ellusuhtumist. Seda võiks meil kõigil rohkem olla. Sageli on aga nii, et must masendus ja igapäevarutiin, need ei lase elust rõõmu tunda ning sellest nõiaringist välja murda on päris keeruline. Osalt tahaks olla iseendale ja mehele/mehega veel seesama veetlev ja hoolitsetud ning vormis naine, kes olin enne lapsi. Samuti iseenda ego tahaks tegeleda oma hobide vms’ga. Samas tahaks olla ka lastele suurepärane ema, olla kursis kaasaja pedagoogikaga, aktiivne lapsevanem lasteaias – tahaks igale poole jõuda, igal pool endast maksimumi anda. Aga meil on kõigest 24/7 ja sinna tuleb kõik ära mahutada… Vahest on selline tunne, et aeg lihtsalt pudeneb käest, midagi ei saa tehtud või ei ole tehtud piisavalt hästi või siis igast asjast on natuke, aga kasinalt ja see ei anna rahulolutunnet.
Oskus näha helgeid toone, on ikka imeline. Laseb inimestel end õnnelikumana tunda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 14:26; 08.01 23:27; 08.01 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

08/01/2013 23:27 jätkuks:
Veel mõtlen hetkel sedasi, et tähtis on ka enese mõtete korrastamine. Mitte võtta ülaaru asju päevakorda, sest võttes liiga palju ette ja mitte saavutades plaanitut, tekibki see rahulolematuse tunne, aga soov on ju rahulolu tegemistest, mis viib õnnetundeni. Ettevõetavates tegemistes eraldada terad sõkaldest ja tähtsad asjad ikka enne päevakorda. Mingigi aeg iseendale on oluline. Kuigi ka õhtul teleka ees olemine, lülitab välja mõtte ja teatud määral maandab pinge, siis rahulolu ja õnnetunnet see ilmselt ei tekita. Ja lisaks veel järjepidevuse, nii oma mõtete korrastamisel kui ka tegemistese – see on kõige raskem, minu arvates. Ometi sageli just see viib soovitud sihile – kokkuvõttes õnnele…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 14:26; 08.01 23:27; 08.01 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õnnelik ja eluga rahul. Lapsed 2 ja 11. Tööpäev 8-4. Süüa teeb õhtuti enamasti mees, kuna ta tahab oma maitse järgi (liha ja rasvast) süüa. Mina teen kergemad söögid. Koristan enamasti mina laupäeval. Vahest ka nädala sees tõmban tolumimejaga üle. Trennis käin 2 korda nädalas. Kui ei jõua trenni, siis lähen teen jooksuringi õues pärast noorema magama panemist. Jooksuring on 8 km.
Nooremat paneme mehega kordamööda magama.
Nädalavahetuse päevad jagame tihti ära – üks päev vaatab mees lapsi ja mina tegelen oma asjadega; teine päev vastupidi. Enda päeval saan nii kaua magada kui tahan.
Riided paneb igaüks ise endale valmis. 2-aastse riided lähevad õhtul pessu. See, kes lapse lasteaeda viib, võtab lihtsalt uued puhtad riided kapist. Pesu peseme nädalavahetusel, kuivatab kuivati, kokku paneme koos.
Hoidjat võtta ei ole. Pisem käib kaasas kui kuskile minekut on või käime eraldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas olete oma eluga rahul? Olete õnnelikud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.