Esileht Pereelu ja suhted Kas olete viletsa seksi pärast abielu lahutanud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kas olete viletsa seksi pärast abielu lahutanud?

Postitas:

Tere!

Oleme natuke üle aasta abielus (enne pulmi olime koos 1a) ning olen väga mures ja pettunud meie seksuaalsuhete pärast. Olen 31a naine, mees 40. Tean, et igas suhtes on 2 osapoolt, aga.. Ütlen käsi südamel, et mu mees ei viitsi enamjagu vahekordadest sõna otseses mõttes oma sõrmegi liigutada, et minul ka hea oleks (keelega pole ta mind kunagi lõpuni viinud). Olen mõned korrad seda temaga arutanud, talle raamatut lugeda andnud, rääkinud, mida peab tegema, et hea oleks. Teen omaltpoolt alati kõik, et temal oleks mõnus, olen aktiivne, algatan enamasti seksi ise. Muutusi tavapärases mustris jätkub kahjuks vaid mõneks järgnevaks korraks. Ausalt öeldes on päris solvav, kui Su mehele ei lähe näiliselt üldse korda, kas naisel oli hea või mitte. Tean, et see pole tõsi ja et ta hoolib, aga teod räägivad enese eest. Teine võimalus on, et ta on selles osas juhm (vabandust). Mind ei ole tõesti raske rahuldada, saan vahel mõne minutiga kätte kui õigest kohast katsuda.

Aiman juba osa vastukajast ette – mis Sa tuled siia halama, räägi oma mehega jne. Palun konstruktiivset tagasisidet, kas on kellelgi analoogseid kogemusi, kas mehed võivad selles osas muutuda? Armukese pidamine ei ole ju ometi lahendus, vaid pigem hukatus? Muus osas on meie suhe suurepärane, meil on ka 10 kuune laps (seetõttu on lahutus minu arvates kõige raskem ja äärmuslikum lahendus).

Tänan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei mõika aasta jooksul, siis ei hakkagi mõikama. Ma nägin ka aastaid vaeva, aga no ei suutnud (viitsinud) mees asja omandada. Läksime lahku. Muidugi oli ka muid väga kaalukaid põhjusi. Kui sinul muid põhjusi pole, kui koba mees, siis võid ju proovida veel teda arendada.

Olen praegu üksi ja valin väga hoolega. St ma ei taha astuda samasse ämbrisse. Kui ikka seks ei klapi ja mees ei taha-suuda-viitsi minuga voodis tegeleda, siis mingit pikaajalist värki ma sellise mehega üldse arendama ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:35; 07.02 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mina läksin selle pärast lahku. Olime koos 7 aastat. Alguses 2 aastat nutsin ja kurtsin, siis ei viitsinud enam ja elasin niisama – nautisin elu ehk siis oli kõrvalt suhe.
Lõpuks ikka lahku. Seks on oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei saa aru, miks sa üldse abiellud mehega, kellega voodis kehv on. Mees ju sellises vanuses ka juba, et sa ometi ei lootnud, et ta on noor ja kogenematu? Kui 30-ndates meees on voodis laisk, siis aja jooksul läheb ta vaid veel laisemaks. Ei oska midagi kontruktiivset välja pakkuda, raamatute lugemisest pole päris kindlasti kasu (kui praktikajätab ta külmaks, siis teooria ei huvita teda ammugi mitte). Samas – ma ise vist ei viitsiks küll sellise mehe pärast pingutada. Teeksin kõik, et mul endal hea oleks. Väga hea poos on selleks ratsaasend, saab ennast liigutada täpselt nii, nagu endale meeldib ja hea on. Mees võib ka edasi tähekest mängida, küllap istub temalegi. Ja nii mitmeski poosis saab ennast ise ka juurde aidata. mehele võib juurde hõigata ka, et \”mudi tissi\” või \”lükka takka\”. No kui on selline mühkam, et ise midagi ei mõika. Mul muidugi puuduvad ka kogemused nii vanade meestega. Ehk lihtsalt libiido langus seoses kõrge vanusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan ka, et ega seda asja parandada ei anna. Suur osa mehi lihtsalt on sellised, et kujutavad ette, et nemad ei pea absoluutselt vaeva nägema. Olen mitme sellisega üsna pikalt punninud… no ei mingi tolku… pigem läheb asi aina hullemaks.
Kui ikka väga tahaks koos olla, siis läheks mehega seksuoloogi juurde. Äkki kui keegi kolmas ja erapooletu oma arvamust avaldab, siis muutub midagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lahutasin lõpuks. kannatasin aastaid meest, kes arvas, et teab täpselt ja minust paremini, mida mul vaja on ning minu juttu pidas naiste haigeks mölaks.
ta oli küll igati aktiivne ja tahtis mind lõpuni viia, aga ei teinud seda nii nagu mina vajasin.
peale selle veel nõudis lausa, et pean iga kord lõpuni jõudm ja kui ma jõudnud, siis solvus, sest tema arvates sai tema mehelikkus hoobi siis…
kaua sa ikka kannatad seda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:33; 06.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina lahutasin lõpuks. kannatasin aastaid meest, kes arvas, et teab täpselt ja minust paremini, mida mul vaja on ning minu juttu pidas naiste haigeks mölaks.
ta oli küll igati aktiivne ja tahtis mind lõpuni viia, aga ei teinud seda nii nagu mina vajasin.
peale selle veel nõudis lausa, et pean iga kord lõpuni jõudm ja kui ma jõudnud, siis solvus, sest tema arvates sai tema mehelikkus hoobi siis…
kaua sa ikka kannatad seda?[/tsitaat]Issand, kui õudne! kas siis tutvudes või kooselu alguses tõesti mitte kuidagi välja ei paista, kui mees tõsine mölakas on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 18:38; 06.02 21:56; 07.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks seksisõber oli ka selline, et tahtis küll ming lõpuni viia, aga ei kuulanud absoluutselt seda, mida mina tahaksin. Või noh, kuulas küll, aga tema arvates pidi kogu vaheldusrikkus ja osavus seisnema pumpamise tempo muutmises. Aga mina ei saagi ilma käte ja keeleta orgasmi, see talle kohale ei jõudnud. Eelmäng null, kui natuke suudlemist välja arvata, kohe noks suht kuivalt sisse. Kõik selleteemalised vihjed lasi kõrvust mööda. Ma ei tea, miks mõned mehed sellised on. Empaatiapuudus? Arvavad, et ma niisama nalja pärast oma ettepanekuid piiksun?
Paljudel meestel on kusjuures täiesti vale arusaam sellest, milline on voodis hea mees. Mõni arvab, et kui ta kaua ja jõuliselt pumbata jaksab, siis ongi ilge tegija.
Vale vastus – voodis on hea hoopis selline mees, kes oskab naise soove arvesse võtta, teataval määral ka keha märke lugeda. Ise olen küll üritanud partneri suhtes igati hea ja tähelepanelik olla, tahaks siis midagi vastu ka saada.

P.S. Olen ühe mehe maha ka jätnud halva seksi pärast. Tekkis selline frustratsioon, et pärast seksi mehele selga keerates olid pettumuspisarad silmis ning selline seks tegi mind pigem vihaseks ja ärritunuks kui õnnelikuks ja rahuldatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:45; 07.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Issand, kui õudne! kas siis tutvudes või kooselu alguses tõesti mitte kuidagi välja ei paista, kui mees tõsine mölakas on?[/tsitaat]

ta kirjutab, et 2 aastat koos ja 10-kuune laps, ei olnud ju aega tutvuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei mahu ka pähe, miks te abiellusite ja veel lapse ka saite? Ei aita sellistele mingi rääkimine. Lahutus või sitt seks, valik on sinu. Või siis, et võtad armukese.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ta kirjutab, et 2 aastat koos ja 10-kuune laps, ei olnud ju aega tutvuda.[/tsitaat]Ma ei kommenteerinud teemaalgatajat, vaid konkreetselt seda inimest, keda tsiteerisin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.02 18:38; 06.02 21:56; 07.02 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahutasin abielu ainult viletsa seksi pärast. Kõik muu oli meil olemas, ilus elu, raha reisimiseks – kõigeks. Ainult seks oli puudu. Pidasin aasta armukest aga see ei toiminud ja lõpuks lahutasime abikaasaga. Ta ei tea tänaseni miks! Saame hästi läbi, suhtleme, skybime. Midagi pole teha. Jube kahju tegelikult aga olematu seksiga ei saanud ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 22:10; 07.02 08:35; 07.02 10:21; 07.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Issand, kui õudne! kas siis tutvudes või kooselu alguses tõesti mitte kuidagi välja ei paista, kui mees tõsine mölakas on?[/tsitaat]
tegelikult ei paistnud jah! alguses oli ta nii hooliv, nii hoolitsev….kui olime koos olnud 4 aastat, saime lapse ja alles siis keeras ära.
ta muutus üldse vaimseks terroristiks, aga see on hoopis teine teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:33; 06.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina lahutasin abielu ainult viletsa seksi pärast. Kõik muu oli meil olemas, ilus elu, raha reisimiseks – kõigeks. Ainult seks oli puudu. Pidasin aasta armukest aga see ei toiminud ja lõpuks lahutasime abikaasaga. Ta ei tea tänaseni miks! Saame hästi läbi, suhtleme, skybime. Midagi pole teha. Jube kahju tegelikult aga olematu seksiga ei saanud ka. [/tsitaat]
aga mida sa abikaasale tõid lahutuse põhjuseks? ja miks sa tegelikke põhjuseid ei ütelnud? lahku minnes võiks ju ometi südame pealt kõik ära ütelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konstruktiivset abi ei oska anda, aga probleemi ehk lahti seletada küll. Arvan, et su mees kuulub selle vana pôlvkonna alla, mille puhul isekas isane oli tavaline nähtus. Naised ei olnud julged ja ei osanud pakkuda ja nôuda. Sina, aga oled 31 ja kahtlemata oskad oodata rohkemat kui tema pakkuda suudab. Muidugi on see solvav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aga mida sa abikaasale tõid lahutuse põhjuseks? ja miks sa tegelikke põhjuseid ei ütelnud? lahku minnes võiks ju ometi südame pealt kõik ära ütelda.[/tsitaat]

Tal ei olnud piisavalt varustust.:(
Vastan ennetavalt juba ära, et miks ma siis üldse abiellusin. Ääretult toreda ja hea inimesega oli tegu, me sobisime, palju ühist, rääkida sai. Kõik peale seksi super. Arvasin, et saan ilma seksita aga ei saanud.
Miks ma talle ei öelnud? Milleks ja kuidas öelda, midagi mida ta parandada ei saa? Olin argpüks, mis muud. Mis ma ütlesin? Ma ei mäletagi enam, ilmselt kolisin lihtsalt minema. Ju ma tõin muid põhjuseid…me vahest räägime sellest, et oli vale aeg ja vale koht ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 22:10; 07.02 08:35; 07.02 10:21; 07.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varustust? Vibraator, keel, näpud? No offence, lihtsalt küsin…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen viletsa seksi pärast mitu naist maha jätnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:11; 07.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen viletsa seksi pärast mitu naist maha jätnud. [/tsitaat]
kuidas see naise vilets seksimine on avaldunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 16:35; 07.02 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kuidas see naise vilets seksimine on avaldunud?[/tsitaat]Nagu ikka tüüpiline eesti naine: surnud meduus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 09:11; 07.02 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Varustust? Vibraator, keel, näpud? No offence, lihtsalt küsin…[/tsitaat]

Milleks kompenseerida mehe olematut varustust kui võib koos olla mehega, kel kõik olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Varustust? Vibraator, keel, näpud? No offence, lihtsalt küsin…[/tsitaat]

Vibraator, keel, näpud…see ei ole SEE 🙂
no offence taken:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 22:10; 07.02 08:35; 07.02 10:21; 07.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kubujussile lihtsalt infoks, et 40a mehe libiido langus ei ole kohe kindlasti mitte \”körge eaga\” seotud :D. Tükk aega kohe naersin. Pigem langeb huvi seksi vastu naistel 40-50 paiku, mönel tuleb juba menopaus ja sellest tingitud hormonaalsed muudatused. On ju ikka väga palju 60ndates mehigi kes 20ndates naistele lapsi teevad, sest 50ndates naised pole selleks enam füüsiliselt vöimelised. See selleks.
Seks on väga oluline. Kui mees ei muutu, siis polegi muud kui lahutus vöi armuke. Meil oli kunagi suhte alguses probleem, et mina tahtsin rohkem kui mees (sest nii hea oli). Rääkisime sellest ka ja see läks kuidagi ajaga üle. Ilmselt hakkasin mina veidi vähem tahtma ja mees veidi rohkem tahtma ja nii need läksidki tasakaalu. Aga probleemidest rääkima peab, üksköik kui ebameeldivad need pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kaua sa ikka ühte auku kargad, see muutub igavaks – karata kogu aeg ühte ja sama , enda poolt juba ärakaratud auku

Palju põnevam oleks noori saledaid , võõraid näitsikuid panna, siis need \”loiud mehed\” , kellest siin juttu, teeks öö otsa keelekat neiudele, niikaua kui keel krampi läheb ja põrutaks 5 rahmakat keppi ka öö jooksul otsa.

Aga mingi selline tüsenenud mammi, oma naine, keda on täiesti tüütuseni, lugematuid kordi juba karatud, kõlbabki lihtsalt selleks, et spermakoormast vabaneda paari minutiga (ikka parem kui pihkupeks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaua sa ikka ühte auku kargad, see muutub igavaks – karata kogu aeg ühte ja sama , enda poolt juba ärakaratud auku

Palju põnevam oleks noori saledaid , võõraid näitsikuid panna, siis need \”loiud mehed\” , kellest siin juttu, teeks öö otsa keelekat neiudele, niikaua kui keel krampi läheb ja põrutaks 5 rahmakat keppi ka öö jooksul otsa.

Aga mingi selline tüsenenud mammi, oma naine, keda on täiesti tüütuseni, lugematuid kordi juba karatud, kõlbabki lihtsalt selleks, et spermakoormast vabaneda paari minutiga (ikka parem kui pihkupeks)[/tsitaat]
Missugune intelligentne avaldus! Braavo!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaua sa ikka ühte auku kargad, see muutub igavaks – karata kogu aeg ühte ja sama , enda poolt juba ärakaratud auku

Palju põnevam oleks noori saledaid , võõraid näitsikuid panna, siis need \”loiud mehed\” , kellest siin juttu, teeks öö otsa keelekat neiudele, niikaua kui keel krampi läheb ja põrutaks 5 rahmakat keppi ka öö jooksul otsa.

Aga mingi selline tüsenenud mammi, oma naine, keda on täiesti tüütuseni, lugematuid kordi juba karatud, kõlbabki lihtsalt selleks, et spermakoormast vabaneda paari minutiga (ikka parem kui pihkupeks)[/tsitaat]

Oled ka vist yks neist siin teemas kirjeldatud ‘seksijumalatest’ ja visatud kivi pani kiunatama.
P.S. Paljud kaebused jama seksi yle tulevad just ilusatelt, noortelt ja saledatelt naistelt, kel endal libiidoga k6ik ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 18:45; 07.02 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kubujussile lihtsalt infoks, et 40a mehe libiido langus ei ole kohe kindlasti mitte \”körge eaga\” seotud :D. Tükk aega kohe naersin. Pigem langeb huvi seksi vastu naistel 40-50 paiku, mönel tuleb juba menopaus ja sellest tingitud hormonaalsed muudatused. On ju ikka väga palju 60ndates mehigi kes 20ndates naistele lapsi teevad, sest 50ndates naised pole selleks enam füüsiliselt vöimelised. See selleks.
[/tsitaat]

Kullake, infoks sulle, et meeste libiido langeb pidevalt alates puberteedieast, mil see on kõrgeim. Naistel on libiido seotud mitte niivõrd vanuse, kui hormonaalsete muutuste ja kõige enam suhte värskusega – armununa on naised kui nugised, pikemas kooselus ei viitsi naine oma kasuatud meest keppida täpselt samamoodi nagu mees ei viitsi teda keppida. Anna sellele \”langenud libiidoga\” keskealisele naisele uus armastus ja ta ei roni päevade viisi otsast ära. Paljudel naistel säilib huvi ühe meesolevuse vastu täpselt niikaua, kuni laps kätte saadud.
Ja see, et mehe sperma on võimeline veel mehe kõrge vanuseni munarakku viljastama, ei ole mingi tõestus säilinud libiido kohta. Kusjuures ka sperma kvaliteet ja liikuvus halveneb keskea saabudes tuntavalt, eriti tänapäeval. Impotentsusprobleemid annavad end esimest korda tavaliselt tunda just keskea saabudes ning noorema paarilise vaatamine on üks vahend enese jaoks seksi huvitavamaks muutmisel. Aga kauaks seda ei ole, kui ikka laiskus on peal ja krõpsutamise asemel tahaks parem viltsusside ja kootud kampsuniga kamina ees vanu konte soojendada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kaua sa ikka ühte auku kargad, see muutub igavaks – karata kogu aeg ühte ja sama , enda poolt juba ärakaratud auku

Palju põnevam oleks noori saledaid , võõraid näitsikuid panna, siis need \”loiud mehed\” , kellest siin juttu, teeks öö otsa keelekat neiudele, niikaua kui keel krampi läheb ja põrutaks 5 rahmakat keppi ka öö jooksul otsa.

Aga mingi selline tüsenenud mammi, oma naine, keda on täiesti tüütuseni, lugematuid kordi juba karatud, kõlbabki lihtsalt selleks, et spermakoormast vabaneda paari minutiga (ikka parem kui pihkupeks)[/tsitaat]

Sul on ilmselgelt verevarustus parem allpool vööd kui kõrvade vahel:)

Muuseas, lihtsalt sulle ilastamiseks…mina just olingi ilus, abielus, noor näitsik…just selline, keda palju oleks nõus olnud kargama- sellepärast, et valik on nii hea ja suur ei rahuldunud ma oma mehega kodus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.02 22:10; 07.02 08:35; 07.02 10:21; 07.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kubujuss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kullake, infoks sulle, et meeste libiido langeb pidevalt alates puberteedieast, mil see on kõrgeim. Naistel on libiido seotud mitte niivõrd vanuse, kui hormonaalsete muutuste ja kõige enam suhte värskusega – armununa on naised kui nugised, pikemas kooselus ei viitsi naine oma kasuatud meest keppida täpselt samamoodi nagu mees ei viitsi teda keppida. Anna sellele \”langenud libiidoga\” keskealisele naisele uus armastus ja ta ei roni päevade viisi otsast ära. Paljudel naistel säilib huvi ühe meesolevuse vastu täpselt niikaua, kuni laps kätte saadud.
Ja see, et mehe sperma on võimeline veel mehe kõrge vanuseni munarakku viljastama, ei ole mingi tõestus säilinud libiido kohta. Kusjuures ka sperma kvaliteet ja liikuvus halveneb keskea saabudes tuntavalt, eriti tänapäeval.[/tsitaat]

Kullake…, ütleme nii, et mida sina ka elust tead… 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kubujuss kirjutas:[/small]

Kullake…, ütleme nii, et mida sina ka elust tead… :)[/tsitaat]

Kuulan huviga, miks mina ei peaks elust midagi teadma ja millega sa mulle vastu vaidled?
Ma võin sulle lugematu hunniku viiteid tuua. Toksi ise \”meeste libiido\” otsinguribale ja näed, mis sealt tuleb.
Näiteks see: http://www.mees.eu/artikkel/meeste-uleminekuiga.html
Meeste üleminekueaks ehk andropausiks nimetatakse meessuguhormooni taseme langusest tingitud mehe elujõu vähenemist ja tervise halvenemist.
Andropaus on oma olemuselt sarnane naiste üleminekuea menopausiga.

Andropaus on oma algfaasis sageli varjatud kuluga. Tervel mehel langeb meesuguhormoonide tase keskmiselt 1% aastas ja langus saab alguse juba 30-ndates eluaastates. Tüüpilised vaevuste kompleksid kujunevad tavaliselt välja alles 45. ja 55. eluaasta vahel. Languse kiirus ja selle mõju tervisele sõltub pärilikkusest, mehe üldtervislikust seisundist, suguelundeid kahjustavatest haigustest ja olulisel määral ka eluviisist. Paljudel meestel säilib meessuguhormoonide vajalik tase kõrge eani ja andropausi klassikalises mõistes välja ei kujunegi.

Andropausi riskiteguriteks on keskmisest väiksem munandimaht, munandit kahjustavad haigused (põletikud, varikotseele, jne.), ülekaalulisus, kroonilised neeru ja maksahaigused, stress ja ülekoormus ning pikaajaline suitsetamine ja krooniline alkoholism.

Iseloomulikeks andropausi tunnusteks on energia vähenemine, psüühiline ebastabiilsus, libiido langus, vaimse võimekuse langus, lihas- ja liigesevalud, luuhõrenemine ning lihaste massi vähenemine. Tüüpiliste vaevuste kõrval võib meesuguhormoonide madal tase mõjutada enamike keha organite toimimist.

Mitmed uuringud on näidanud, et madal testosterooni tase on oluliseks südame isheemiatõve ja südamelihase infarkti riskifaktoriks.

Diagnoosimiseks kasutatakse läbivaatust, spetsiaalseid küsimustikke ja vereproove suguhormoonidele. Vanematel meestel mõjutab organismile bioloogiliselt kättesaadava testosterooni taset olulisel määral seda kandva valgu, seks hormooni siduva globuliini (SHBG), taseme tõus veres.

Andropaus on ravitav. Meesuguhormoonide defitsiiti saab korrigeerida hormoonasendusraviga. Eestis on saadaval suukaudsed ja süstitavad testosterooni preparaadid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas olete viletsa seksi pärast abielu lahutanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.