Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas on ARK sôidueksamit mötet üle vaidlustada?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kas on ARK sôidueksamit mötet üle vaidlustada?

Postitas:
Kägu

Täna käisin kolmandat korda ARK eksamit sooritamas. Otseses möttes kukutati läbi. Need vead mis kirjutas paberile olid väga väiksed ja osad vead kirjutas mida polnudki. Mu sôiduôpetaja imestas et kuidas see vôimalik ja soovitas koheselt vaidlustada.
Olin liiga ettevaatlik. Julgesin sôita 50 km/h teel 42 km/h kuna jube libe oli.

Andsin vaidlustuse sisse.
Mis edasi saab? On sellel üldse môtet? On teil kogemusi?
Ette tänades.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas on ARK sôidueksamit mötet üle vaidlustada?

Kui juba sõiduõpetaja(keda usaldad) soovitab vaidlustada siis tuleks ka nii teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

huvitav täitsa, kus selline koht on, kus praegu 50ga sõita libe on. linnas ju pole libe, suurematel teedel eriti. 42 ikka liikluse takistamine juba.

Please wait...
Postitas:
k077

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]huvitav täitsa, kus selline koht on, kus praegu 50ga sõita libe on. linnas ju pole libe, suurematel teedel eriti. 42 ikka liikluse takistamine juba.[/tsitaat]
Tartu linnas näiteks on küll libe.

Please wait...
Postitas:
immunis

[tsitaat]huvitav täitsa, kus selline koht on, kus praegu 50ga sõita libe on. linnas ju pole libe, suurematel teedel eriti. 42 ikka liikluse takistamine juba.[/tsitaat]

Esiteks, Sul on liikluse takistamisest küll väga veider arusaam ja teiseks, ütleb liiklusseaduse § 50 kolmas punkt, et sõidukiiruse valikul tuleb arvestada enda sõidukogemust (mis üldiselt juhilubade tegijal on üsna üürike). Niiet eksamineerijal väita, et eksami sooritaja sõidab liiga ettevaatlikult on küll täielik BS. Seda enam, et praegu on talv ning teed on igast sopaga kaetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on, et vaadatakse üldist pilti, et kas võiksid tavaliikluses hakkama saada või mitte. Kui paistad ikka väga närviline ja ebakindel välja, siis \”luuletataksegi\” neid vigu sulle juurde. Kui ise eksamit tegin, siis enda arust küll sugugi hästi ei sõitnud ja vigu oleks leidnud rohkemgi, aga kirja pandi ainult üks. Öeldi, et kindel ja ohutu sõit, saad läbi. MIna arvasin, et palju kriitilisem suhtumine on, aga tegelikult suhtutakse väga mõistlikult ja arvestatakse, et alles õpid. Peaasi, et ei oleks suurt ebakindlust, liigset uljust ega ohtlikku sõidumaneeri.

Please wait...
Postitas:
ahv

[small]immunis kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esiteks, Sul on liikluse takistamisest küll väga veider arusaam ja teiseks, ütleb liiklusseaduse § 50 kolmas punkt, et sõidukiiruse valikul tuleb arvestada enda sõidukogemust (mis üldiselt juhilubade tegijal on üsna üürike). Niiet eksamineerijal väita, et eksami sooritaja sõidab liiga ettevaatlikult on küll täielik BS. Seda enam, et praegu on talv ning teed on igast sopaga kaetud.[/tsitaat]Täna olid suuremad tänavad ja teed ikka vägagi puhtad ning libedus praktiliselt puudus. Neljakümnega sõita küll mingit põhjust polnud. Kui inimene kardab liigelda, siis tuleb täiendavaid sõidutunde võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvestades neid kõrvaltänavate juppe kuhu eksamineerijad sind tavaliselt veavad, siis ma usun, et leiab libedaid kohti hunnikus. Või arvas eelnev kommenteerija, et sõidueksam käib sirgelt mööda mustamäe teed edasi-tagasi? Mind isiklikult veeti autoga isegi linnast välja eksamil (ja Tallinnas tegin eksamit mitte kuskil kolkakülas).

Teemaalgatajale nii palju, et tänapäeval vist filmitakse ka kõiki eksameid? Kas ei ole mitte nii? Kui on, siis on ju kohe näha, millised vead olid või kas üldse olid vead – kui sul on kogenud sõiduõpetaja, kes arvab, et vaidlustamisest on abi, siis tasuks ikkagi kaaluda seda varianti. 50 alas 42-ga sõitmine talvisel ajal ja vastavalt teeoludele ei tohiks küll nüüd viga olla. Teine küsimus on see, kui sa oma ebakindla käitumisega põhjustasid liiklusohtlikke olukordi. Aga mäletades enda eksamikogemust (ise sain küll õnneks läbi), siis ma vist ilmselt vaidlustaks sinu asemel. Mul oli ka selline eksamineerija, kes lihtsalt tahtis nöökida. Lihtsalt põhimõtteliselt. Ja nüüd aastaid hiljem, kui olen tegelikult juba kogenud juht, olen endiselt veendunud, et see eksamineerija lihtsalt tahtis mind läbi kukutada, aga paraku ei õnnestunud eriti millestki kinni haarata peale selle, et magasin esimese tagasipöörde võimaluse maha (aga see ei ole teab mis suur viga, kui esimene keeramiskoht oli mingi suvalise põõsatuti taga). Ja pealegi sõidutas ta mind ka kõvasti üle 45 minuti. See igal juhul ei oleks tohtinud olla lubatud…..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püüa nüüd see mõru pill alla neelata ja ela elu edasi. See, et sa liikluses hakkama ei saa ei tähenda, et sa halb spetsialist, ema või abikaasa oled. Mõni inimene ei oma elu jooksul autojuhtimise luba ja ei oska isegi rattaga sõita.Saavad ka hakkama ja elavad õnnelikult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Püüa nüüd see mõru pill alla neelata ja ela elu edasi. See, et sa liikluses hakkama ei saa ei tähenda, et sa halb spetsialist, ema või abikaasa oled. Mõni inimene ei oma elu jooksul autojuhtimise luba ja ei oska isegi rattaga sõita.Saavad ka hakkama ja elavad õnnelikult.[/tsitaat]

Miks nii kuri?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks nii kuri? [/tsitaat]

Mida?!

Please wait...
Postitas:
immunis

[small] ahv kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]immunis kirjutas:[/small]
Täna olid suuremad tänavad ja teed ikka vägagi puhtad ning libedus praktiliselt puudus. Neljakümnega sõita küll mingit põhjust polnud. Kui inimene kardab liigelda, siis tuleb täiendavaid sõidutunde võtta.[/tsitaat]

Siiralt usud, et eksam lastakse sooritada vaid mööda suuri ja laiu tänavaid sõites? Üldiselt viib eksamineerija eksamisooritaja just väiksematesse ja kitsastesse tänavatesse, mis tihtipeale on pooles ulatuses isegi kinni pargitud ning talviti veel suur osa teest lumevalliga kaetud. Just sellistes väikestes (ja üsna sagedasti võrdlemisi keerulise liiklusega) tänavates näeb eksaminaator eksamisooritaja oskusi, mitte lastes tal 50km/h mööda suurt laia tänavat sõites.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raske uskuda, et kohe kolm korda järjest läbi kukutatakse ja ainult aeglaselt sõidu eest. Ehk võtad veel mõned sõidutunnid ja harjutad, siis tuleb ka kindlust juurde? Ühtlasi saad ka eksami soojemale aastaajale nihutada.

Please wait...
Postitas:
ahv

[tsitaat]Siiralt usud, et eksam lastakse sooritada vaid mööda suuri ja laiu tänavaid sõites? Üldiselt viib eksamineerija eksamisooritaja just väiksematesse ja kitsastesse tänavatesse, mis tihtipeale on pooles ulatuses isegi kinni pargitud ning talviti veel suur osa teest lumevalliga kaetud. Just sellistes väikestes (ja üsna sagedasti võrdlemisi keerulise liiklusega) tänavates näeb eksaminaator eksamisooritaja oskusi, mitte lastes tal 50km/h mööda suurt laia tänavat sõites. [/tsitaat]Ja sellel pisikesel täispargitud tänaval käsib eksamineerija 50-ga sõita? Pakun, et ta sõitis Paldiski mnt-l 42-ga.

Please wait...
Postitas:
immunis

Ja sellel pisikesel täispargitud tänaval käsib eksamineerija 50-ga sõita? Pakun, et ta sõitis Paldiski mnt-l 42-ga.[/tsitaat]

Aga äkki sõitis hoopis Tartu Turu tänaval? Jutu mõte oli see, et mis vahet sellel on, mis tänaval ta sõitis. Fakt on see, et liiklusseadustiku järgi on juhil kohustus valida sõidukiirus vastavalt enda kogemustele ning kui eksamineeritav tundis, et ta pelgab libedal teel suurima LUBATUD sõidukiirusega sõita, siis ei saa seda keegi talle ette heita. Sellisel juhul saaks ette heita ainult seda, et ta nt. ei lasknud kiirematel autodel endast mööduda. Kuna ma seda aga teemaalgatusest välja ei lugenud, et eksamineerija oleks midagi taolist eksamineeritavale ette heitnud, siis ilmselt seda ka ei toimunud. Ringristmikutel on linnas samuti suurim lubatud sõidukiirus 50km/h, kuid arvestades liiklusolusid, eelistan mina siiski ringristmikule sõites hoo maha võtta, sest ei ole eriline ralliäss. Saad aru?

Please wait...
Postitas:
ahv

[tsitaat]Fakt on see, et liiklusseadustiku järgi on juhil kohustus valida sõidukiirus vastavalt enda kogemustele[/tsitaat]Aga kui kogemused puuduvad või on väga nadid?

Võtame näiteks olukorra, kui tädi sõidab maanteel. Tuleb auto vastu – tädi võtab hoo 70 peale. Läheb auto mööda – tädi sõidab jälle 90-ga. Kas ta valib sõidukiirust vastavalt oma kogemustele?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtame näiteks olukorra, kui tädi sõidab maanteel. Tuleb auto vastu – tädi võtab hoo 70 peale. Läheb auto mööda – tädi sõidab jälle 90-ga. Kas ta valib sõidukiirust vastavalt oma kogemustele?[/tsitaat]

Nüüd küll kirjeldasid mu kunagist kolleegi. Ma pidin temaga koos Tartusse sõitma ning poole tee peal mõtlesin küll, et tulen maha ja prooviks pigem häälega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt pidavat sellised asjad juhtuma siis, kui sinu autokool ei tee eksamineerijatele piisavalt meelehead. Rahvas räägib nii. Mine teise ARK-i osakonda eksamit tegema ja tavaliselt asi laheneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Üldiselt pidavat sellised asjad juhtuma siis, kui sinu autokool ei tee eksamineerijatele piisavalt meelehead. Rahvas räägib nii. Mine teise ARK-i osakonda eksamit tegema ja tavaliselt asi laheneb.[/tsitaat]

😀
Seda räägivad vist need, kes eksamil läbi on kukkunud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hästi ei tahaks uskuda, et kedagi meelega läbi kukutatakse. Kui mina eksamit tegin, siis üks neiu kukkus 8. korda läbi, samas keegi teine läbi ei kukkunud. Ju ta ikka ei osanud siis sõita. Kui nad tahaks inimesi läbi kukutada, siis oleks võinud ju kedagi veel mitte läbi lasta. Minu sõidu kohta ütles, et noh nõrk 3, aga saad hakkama 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga palju oleneb eksamineerijast ka. Kui mina läinud sajandi lõpus eksamit tegin, siis sattus mulle üks hirmus tuhnus, kelle kohta oli teada, et väga raske on läbi saada. Kui paljud autokooli lõpetanud on tõepoolest head sõitjad? Ikka on ju ehmunud ja ebakindlad. Eriti veel arvestades, et neil eksamierutusest kõik sees väriseb. Peale selle lisab erutust ja ebakindlust veel fakt, et eksamit võtab vastu linna kõige suurem tähenärija. Meie linnas oli tal konkurentsitult kõige väiksem läbisaajate protsent. Ma ka kukkusin läbi. Kui korduseksamile läksin, siis sain teada, et vahepeal oli see tüüp Pärnusse kolinud. Hurraa, saingi läbi eksamilt! Ühe vea tegin ka.

Please wait...
Postitas:
ahv

Perekooli kägu teeb sõidueksamit.

http://www.youtube.com/watch?v=gHM3vRC68vw

Please wait...
Postitas:
nätakas

Mu tütar tegi umbes aasta tagasi Pärnus eksamit ja kukkus samuti läbi. Kogenematu juhi kohta sõitis ta sel ajal väga hästi, tean, kuna sealt edasi juhendasin teda ise. Vigu täpselt ei mäleta, mis välja toodi, aga need kõik olid vaieldavad – mitte ühtegi konkreetset viga ta eksamil ei teinud. Üldise hinnanguna ütles eksamineerija, et võiks ikka olla rohkem sõidupraktikat. Soovitati võtta eritasu eest lisatunde sõidujuhendajalt. Nojah, eks praktikat võiks alati rohkem olla, samas iga järgmine eksam maksab, samuti maksis minu juhendaja tunnistus jne. Kas me autokoolidele mitte selle eest ei maksa, et inimene selle lõppedes oleks valmis lube taotlema? Ühegi kooli lehel vaevalt et on kirjas, et lisaks nende õppele tuleb arvestada suuremahulise praktikaga väljapool kooli…
Siiani kahetsen, et me ei vaidlustanud seda tulemust. Ja julgustan kõiki, kel sarnane olukord, seda julgemalt tegema. Meile jättis see asi tookord küll raha väljapressimise mulje.

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas on ARK sôidueksamit mötet üle vaidlustada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.