Esileht Pereelu ja suhted Kas on hakatud taas nooremana abielluma?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kas on hakatud taas nooremana abielluma?

Oma lapsepõlvest 80ndatel mäletan ütlust, et “22 on viimane taks” ja tõepoolest tol ajal olid paljud abiellujad lausa 18-20. Millalgi 90ndatel see tendents muutus ja nüüd on ju mitu aastakümmet abiellutud pigem hiljem, lausa 30. eluaasta kandis. Olen aga viimasel ajal täheldanud, et noored on hakanud jälle varem abielluma. Olen praegu 45 ja mõnede klassikaaslaste ja tuttavate lapsed on jõudnud 20ndatesse ning kuulen ühtelugu, et juba abielluvad. Enda noorim onupoeg abiellus hiljuti samuti 20-aastaselt, naine kõigest 19. Ja ei ole last tulemas, et see kuidagi takka oleks kiirustanud. Kas teie tutvusringkonnas on ka sellist tendentsi märgata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 10:37; 15.04 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 24 ja ei ole märganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 25 (ja kohe-kohe abiellumas), tutvusringkonnas on üksikud abiellunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 10:58; 25.04 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen nüüd paari aasta pärast 30 saamas ja praegu on tutvusringkonnas pulmad ja lapsed teemas, alustati 25+, enamasti ikka siis kui magister läbi, hea töökoht leitud ja ka esimene kodu ostetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on olnud üks suur üllatus, kui sain teada, et minu tutvusringkonnas abiellus 19-aastane poiss, kes jättis kooli pooleli, ei õpi ega tööta, aga abiellus. Sõjaväest pääses vist psühhiaatri ja vist ka ema abiga, tegelikult ei olnud poisil nagu midagi viga. Tüdruk rase ei olnud, aga ma tõsiselt imestasin, et mis paneb 19-aastase abielluma, kui oma elus ei ole asjad paigas. Mis siis see abielumees kodus teeb, istub ja sülitab lakke? Naine käib tööl, poiss on juba mitu aastat kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasemalt niisama kooselu polnud, kui hakati kooselama, siis ka abielluti. See oli seotud ka sellega, et elamisi taotlevad perekonnad said paremaid võimalusi. Üksiku inimese jaoks oli ühikas, kus elati mitmekesti toa. Kui kõik need kooselud, mis noortel tekivad, võrdsustada varasemalt noorelt abiellumisega, siis ju vahet pole. Kooselu vorm on lihtsalt teine ja lihtsamalt võetakse partnerite vaheldumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole täheldanud. Olen 26 a, omaealisi sõpru-tuttavaid palju. Abielus on vaid üks 24 a neiu, aga tema on usklik. Minu kursusel ei ole keegi abielus, töökaaslased on ka enamikus noored, alla 30ne aastasena pole keegi abiellunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:29; 28.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiellusin kui olin 26, hetkel olen 29. Headest sõbrannadest abielus on üks, kes abiellus 28-aastaselt. Pigem tõesti elatakse niisama koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole täheldanud.
Viimati käisin pukmas 8 aastat tagasi.
Muidugi ma olen oma 44 eluaasta jooksul vaid kolmes pulmas käinud, tutvusringkond väike, sugulastega suhtlen vaid üksikutega, nii et võib-olla mõned on ka abiellunud vahepeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et need, kes 20-te eluaastate alguses pulmad teevad, on romantilisema loomuga: “Tahan oma pulmi pidada just noorte ja armunutena! Ei taha 30-na ja pikki aastaid koos elanuna vastarmunuid etendama hakata – nii ei pakuks pulm mulle enam mingit pinget!” Sellist põhjendust varase pulma kasuks olen kuulnud.

Samas üldist tendentsi varem abielluda pole täheldanud – paljud 20-tes elavad koos juba üle 5a, abiellunud pole.

“22 on viimane taks” sellisel kujul, nagu teda kunagi mõisteti (st. et kui 22 ei abiellu, siis oled vanatüdruk valmis ja sul ei saagi kunagi pereelu olema!), ei tule ilmselt enam tagasi – sellest on kaasaegsed noored väga kaugele eemaldunud. Ma ei kujuta ette, mis juhtuma peaks, et selline arusaam taassündi teeks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 14:28; 18.04 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks mitte abielluda. kui ei meeldi siis võib ju paari kuu pärast lahutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ainult kaks sõbrannat abiellunud 22 ja 24 aasta vanuselt. Mōlemad lahutasid paari aasta pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean vist 3 paari, kes hiljuti abiellunud ja kes abielludes verinoored on olnud. Ühe paari üks pool oli vist tõesti lausa 19, muidu ikka 20-25 a.
Aga need paarid on kõik kristlased.
Muu tutvusringkonnas pole nooremalt abielluma hakatud, aga võibolla on viga selles, et pole ses eas tuttavaid nii palju? Ise olen 30+ ja enamus tutvusringkonnast ka sinnakanti + meie vanemad ja lapsed, ehk vaid loetud 20 ringis inimesed jäävadki mu suhteliselt suurde tutvusringkonda.
Ise abiellusin ka väga noorelt, aga olime erandlik paar ja sest juba nii palju aega möödas, et me vist viimase aja tendentsidele kuidagi mõju pole avaldanud.

Hiljuti lugesin ajakirjandusest, kuidas keegi tudengineiu kurtis, et riik sunnib tudengeid abielluma. Muidu on kuni 24. eluaastani (kaasa arvatud vist) tudeng vanematega samas leibkonnas, aga kui abiellutud juba on, siis mitte. Nii et äkki see on kohati põhjuseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:09; 25.04 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 23 aastane ning kui mõtlen oma gümnaasiumi lennu peale, siis meist on abiellunud ainult 1 inimene. Kokku oli meid umbes 60-65 tükki. Noorim abielluja keda tean, no tegelikult ta veel plaanib oma pulmi, on 22- aastane. Muidu ikka 30+, isegi 32+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen 23 aastane ning kui mõtlen oma gümnaasiumi lennu peale, siis meist on abiellunud ainult 1 inimene. Kokku oli meid umbes 60-65 tükki. Noorim abielluja keda tean, no tegelikult ta veel plaanib oma pulmi, on 22- aastane. Muidu ikka 30+, isegi 32+.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 10:37; 15.04 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe noorelt abiellumises mõtet, kui pole plaani lähiajal lapsi saada. Tekitab tunde nagu poleks enam suhtes midagi huvitavat oodata. Eriti meestel tekib klaustrofoobia. Kui olin noor ja vallaline ning suhtlesin aktiivselt tutvusmiportaalides, siis enamus mehi, kes tutvuda tahtsid ja rohkem kui ühega ka pikemaajalisem meeldiv lobisemise tutvus arenes, olid abielus.

See “tekitab tunde, nagu poleks suhtes enam midagi huvitavat oodata” kõlab minu jaoks imelikult: kuidas abiellumine igapäevase suhte peaks põnevamaks muutma? Tegelikkus on ju selline, et peale abielu vormistamist/pulma lähevad 2 inimest koju ja hakkavad taas oma argipäevast elu elama, mis on täpselt sama huvitav/ebahuvitav kui enne abiellumistki.

Ise arvan, et noorelt (18-25) teineteist leidnud inimeste risk mistahes vormis püsisuhte – nii kooselu kui ka abielu – lörriminekus on suurem lihtsalt seetõttu, et 20-30 paljud inimesed muutuvad väga palju. Muututakse hoopis erinevaks sellest, kes olid 20-sena kohtudes-armudes. Hakatakse teineteisest mööda elama ja kellegi muu järele ringi vaatama – nii ongi, et paljudel noorelt kokku läinud paaridel lõppeb kooselu või (kui abielluti noorelt) tuleb abielulahutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 14:28; 18.04 15:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorim abielluja viimase 10 aasta jooksul on olnud 25 aastane naine ja 28 a mees, aga neil oli ka laps juba olemas. Abiellutakse ikka 29-32 vahemikus, paar n.ö. teise ringi abiellujat ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas tuli pulmabuum ca 27-29aastaselt.
Ise abiellusin 21-aastaselt. Abikaasa oli siis 20ndate teises pooles, nii et mitte enam nii verinoor. Rase ei olnud, lapsed tegime pärast minu magistrikraadi ehk alles mitu aastat hiljem valmis.
Eks peamine põhjus oli romantiline – olime nii armunud ja üksteisest vasikavaimustuses 😀 Aga ka ligi 10 aastat hiljem ja pärast raskeid tite- ja väikelapseaastaid julgen öelda, et ei olnud absoluutselt rumal otsus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 11:38; 29.04 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiralt tahaks teada, kuidas alla 25 aastane pulmadeks raha leiab. Kui ilma peota, siis nojah, eks neid leidub, aga ise abiellun sel sügisel, olen 24a, mees on 31a, koos olnud 5 aastat,meil koos ka laps(mul oli selline, pöörasem noorus, niiet sarved on maha jookstud) ning minu tutvusringkonnas pole ühtegi abielus inimest, mehe sõpradest ainult üks on abielus, seda juba aastaid, abiellus 23selt, lapsi pole neil senini. Niiet ei tea, ei usu, arvan, et alati leidub noorelt abiellujaid aga enamik ikka enne 30ndat eluaastat sellele ei mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas ka mitmed noored abielluvad. Ise abiellusin 25selt. Ütleks pigem, et noorena on on lihtsam pulmi pidada. 20ndate alguses käiakse ikka enamasti tööl. Eluasemelaenu, lapsi ja muid kohustusi veel ei ole. Külalised ei ole nii nõudlikud ja ise ka mitte. Pulm ongi romantiline ja pruutpaar kõrvuni armunud. Meil oli ka üsna lihtne pulm. Üks sõber laenas oma bemmi pulmaautoks, sõbrannad tegid mulle soengu ja meigi, sõprade bänd mängis tantsuks, meil vanemad jah maksid söögi eest (mitme sõbranna pulmas kokkasid vanemad, õed, sõbrannad ise süüa), kõigil oli lõbus.
Olen 10+ aastat õnnelikus abielus, aga kui ei oleks, siis pulmi küll ei kahetseks. Üks ilusamaid päevi mu elus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiralt tahaks teada, kuidas alla 25 aastane pulmadeks raha leiab. Kui ilma peota, siis nojah, eks neid leidub, aga ise abiellun sel sügisel, olen 24a, mees on 31a, koos olnud 5 aastat,meil koos ka laps(mul oli selline, pöörasem noorus, niiet sarved on maha jookstud) ning minu tutvusringkonnas pole ühtegi abielus inimest, mehe sõpradest ainult üks on abielus, seda juba aastaid, abiellus 23selt, lapsi pole neil senini. Niiet ei tea, ei usu, arvan, et alati leidub noorelt abiellujaid aga enamik ikka enne 30ndat eluaastat sellele ei mõtle.

Aga mis seal uskumatut on? Me mõlemad oleme elukaaslasega 25aastased. Meil on üks laps, lapse kõrvalt ostetud korter Tallinnas. Korteri ostsime ca kolm aastat tagasi, kõik säästud läksid sissemaksuks. Seejärel kogusime taas kaks aastat, et oleks raha pulmadeks – pulmad koos reisiga lähevad ca 8000 eurot. Oleme täiesti tavalised inimesed, elame täiesti tavaliselt, vanemad ei ole ka rikkurid. Kui oleksime korteri ostmise asemel pulmi pidanud, oleksime võinud juba 20aastaselt abielluda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 10:58; 25.04 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siiralt tahaks teada, kuidas alla 25 aastane pulmadeks raha leiab. Kui ilma peota, siis nojah, eks neid leidub, aga ise abiellun sel sügisel, olen 24a, mees on 31a, koos olnud 5 aastat,meil koos ka laps(mul oli selline, pöörasem noorus, niiet sarved on maha jookstud) ning minu tutvusringkonnas pole ühtegi abielus inimest, mehe sõpradest ainult üks on abielus, seda juba aastaid, abiellus 23selt, lapsi pole neil senini. Niiet ei tea, ei usu, arvan, et alati leidub noorelt abiellujaid aga enamik ikka enne 30ndat eluaastat sellele ei mõtle.

Mees oleks üldse peota tahtnud abielluda, mul oli üsna ükskõik, aga lähisugulased väga tahtsid ja lausa pressisisd peale, et ikka pidu ka oleks. Ja nii meie vanemad selle peo siis korraldasid ehk maksid kõik kinni. Pidu oli tegelikult väike (22 in, koos meiega) ja toimus kirikus+vanematekodus, nii et oleks jõudnud ise ka peo kinni maksta. Olime juba natuke ülikooli kõrvalt tööl ka käinud ja väiksed säästud olid olemas. Kukkus välja kuidagi nii, et meile oli pulm tulu, mitte kulu. Me kumbki polnud vaesest perest ja mina meeldisin (siiani meeldin) ämmale-äiale ning mees meeldib minu vanematele, nii et meile tehti pulmadeks kingitusi rohkem kui ehk tavaks on.

Elu oli meil 20ndate alguses nii vaba ja muretu, sest rahalisi kohustusi polnud, sai stippi (või kuidas seda nimetati?) ja lisaks veel aega-ajalt palka. Lõbu oli laialt raha välja käimatagi ja isegi väike eluase oli üürivabalt õppimise ajaks olemas. Mida veel tahta? Ses mõttes on 20ndate alguses tõesti lihtsam abielluda kui hiljem, aga kuna iseennastki õieti ei tunta, siis õige kaaslase valik on mõnevõrra keerulisem. Mõnevõrra lihtsam ka, sest varakult kokkusaanud paar kujuneb üksteise järgi ja ühiselt. Aga peale armumist ei tasuks väga kiirustada, tuleks ikka hoolega mõelda ja püüda kaaslast tundma õppida enne kui leivad ühte kappi pannakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:09; 25.04 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasemalt niisama kooselu polnud, kui hakati kooselama, siis ka abielluti. See oli seotud ka sellega, et elamisi taotlevad perekonnad said paremaid võimalusi. Üksiku inimese jaoks oli ühikas, kus elati mitmekesti toa. Kui kõik need kooselud, mis noortel tekivad, võrdsustada varasemalt noorelt abiellumisega, siis ju vahet pole. Kooselu vorm on lihtsalt teine ja lihtsamalt võetakse partnerite vaheldumist.

Mis sõna see on!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pulmad koos reisiga lähevad ca 8000 eurot.

See on siiski paraku säästupulm. 8000 euro eest pidada pulmi ja reisida ei ole võimalik. Või õigemini on, aga nagu öeldud- ülisäästlikult.
Eks noorelt abiellujatel ongi kaks varianti- vanemad maksavad või on tegu tasgasihoidliku üritusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 13:29; 28.04 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see 21-aastaselt abiellunu: meil läks pulm koos reisiga maksma u 2500€, seda küll ligi 10 aastat tagasi.
Esialgu oli mõte lihtsalt registreerida ja reisile sõita, aga vanemad hakkasid protesteerima.
Kleidi laenutasin, sest ma ei näinud mõtet seda kappi seisma osta, ja seetõttu kandsin väga kaunist kleiti. Külalisi oli ligi 30, st ainult lähedased, söögi ja tordi tellisime linna ühelt parimalt restoranilt ja kondiitrilt. Põhiraha läkski sellele. Teine suurem kulu oli profifotograaf. Pulm oli vastuvõtu stiilis, st meid pani vaimulik paari ja sealsamas oli pidulik lõunasöök. Kl 18 saime abikaasaga juba hotelli puhkama minna.
Külalistel jagus ainult kiidusõnu, endal on ainult ja ainult head mälestused – kõik läks 100% nagu planeeritud, ise ei olnud surmväsinud ning lisaks tulid pulmafotod imelised.

Ehk isegi praegu, kui sissetulek on kordades suurem, ei teeks midagi teisiti. Jäime ülirahule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 11:38; 29.04 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole märganud. Ise olen 41 ja abiellusin mõned aastad tagasi oma pikaaegse elukaaslasega. Tutvusringkonnast on väga vähesed abielus, kuigi elanud pikalt kood, mõni meievanune paar isegi ligi 20 aastat. Samas nooremaid töökaaslasi vaadates ja nende sõpradest kuuldes, ei saa ka öelda, et 20-30-aastased praegu väga abielluma kipuks.

Naljakas on lugeda seda kommentaari, et 8000 eest on säästupulm. Meil oli pulmas u 40 külalist, rentisime ühe puhkekoha peokohaks (kõigile oli ööbimisvõimalus tubades olemas) + bänd + toitlustus + joogid + pulmaauto + nipet-näpet juurde, kõik kokku läks u 6000 eurot. Ise küll ei arva, et hullult “säästupulm” oleks olnud, saime kutsuda kõik sõbrad, keda tahtsime ja oluliseks pidasime. Kulude pärast ka ei pidanud põdema, selline summa oli jõukohane (ja oleks tegelikult olnud raha ka mitu korda suurema pulmapeo jaoks, aga suuremat ei pidanud me ise oluliseks). Suuremat pulmapidu poleks soovinudki, u 40 külalist oli selline arv, et kõik olid omavahel tuttavad, meil jäi aega kõigiga suhelda jne. Ega pulmapidu ei tehta kellegi näitamiseks, et vot kulutasin nii palju, külalisi oli nii palju, pidu korraldatakse ikka enda ja sõprade-sugulaste jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole nii. abiellutakse ikka 30+, siis kui on vahendeid pidu pidada. või siis tõesti kui on väga toetav ja jõukas pere kes selle lõbu lastel kinni plekib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas on hakatud taas nooremana abielluma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.