Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas on kedagi, kes võib kinnitada, et viinamarjad ja banaanid andsid lapsele kaalu juurde?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kas on kedagi, kes võib kinnitada, et viinamarjad ja banaanid andsid lapsele kaalu juurde?

Postitas:

Nt, et öeldi, et laps väike ja sööge viinamarju. Ja u. 2nädala pärast kordus uh-s ongi laps kiirelt kosunud järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 14:51; 10.03 19:29; 13.03 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean et viinamarjad annavad küll kaalu nii emale kui ilmselt lapsele ja banaan toidab ka. Maximas hetkel head tumedad viinamarjad ja magusad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlema lapsega oli meeletu viinamarja isu, sõin paar kolm kilo nädalas, lapsed sündisid 3,3 kg aga ise võtsin kaalust kõvasti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema saab oma toitumisega mõjutada lapse kaalu ca 400 grammi, mitte rohkem- seega lõpetage see lapse suureks söömise jutt!
Ma võtsin juurde kohutavalt, ca 30 kg ja laps kaalus vaid 3150 grammi- justkui oleksin pidanud 10 kilose sünnitama:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes lõpetage see suureks söömise jutt?! Mul on mure, et laps väike (teatud kehaosa ei vasta nädalatele), arst soovitas süüa viinamarju. Tean ju isegi, et viinamarjades 100g annab juba päris palju kaloreid ja endale kilosid juurde süüa võib olla väga kerge–OLEN nõus ka need kilod saama, kui mu laps selle arvelt ka juurde saab! Küsimus ju ongi, kas kellegile on tehtud u. nädalaste vahedega UH ja saab VÄITA, et vot lapse kaal kasvas hüppeliselt, kuna sõigi igapäev ala 400g viinamarju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 14:51; 10.03 19:29; 13.03 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina sõin jubedalt esimese pojaga viinamarju,õunu,banaane jms puuvilju.poiss sündis 3772g minu meelest täitsa ok.
teise lapsega hoidsin end tagasi ja nagu ei tahtnud ka.poiss kaalus sündides 4150g

vahe oli lastel ka see,et esimesega armastasin soolast,puuvilju,gaasijooke ja muud rämpstoitu aga teisega sõin väga tervislikult muidu väljaarvatud see,et tarbisin rohkelt magusat 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tuleb ikka nii suur nagu ta ise tahab.
Eelmise lapsega ma viimased 2-3 raseduskuud ei söönud üldse magusat, olin hirmus peenike va suur kõht – laps sündis 4100g. Praeguse lapsega sõin kõike, mida hing ihaldas, õhtuti enne magamaminekut nt paki Mesikäpa kommi jne jne – laps sündis 3700 g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raseda veresuhkur on kõrgem, siis laps kosub kiiremini. Suureks söömise jutt ei ole päris tühi, sest rasedusdiabeedi korral (veresuhkur pigem kõrge) on ju lapse kaal tihti suurem ja isegi kutsutakse sünnitus varem esile, et laps liiga suureks ei kasvaks.

Viinamarjad ja banaanid sisaldavad suhkruid küll. Ja tõstavad veresuhkrut ka. Aga kui naisel pole rasedusdiabeeti, siis ma küll ei usu, et see tõus on piisav ja piisavalt püsiv, et väga palju lapse kaalu mõjutada. Eks proovida tasub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin kinnitada, et emale annab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuulnud, et kui sul 2 kuud enne rasedust oli stressi rohke aeg, siis lapse kaal on väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgen arvata, et annavad jah kaalu juurde, sest ma ise ja mu mees täiesti Eesti keskmist kasvu inimesed, ma ise siis 165 cm ja kleenuke. Raseduse ajal sõin palju viinamarju, mandariine, mahlasid, üldse igasugu toitvaid asju, sest ootasin kaksikuid ja kartsin, et äkki sünnivad liiga väiksed, nagu sageli kaksikutega on. Mul sündisid mõlemad üle kolmekilosed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on jälle näide, kus täiesti ekstreemse viinamarjade söömise tagajärjel ei juhtunud midagi, mida geenidega poleks ette andnud.

Sõin 3 viimast raseduskuud julgelt kilo päevas viinamarju. Tihti isegi rohkem. Praktiliselt nendest toitusingi.
Laps sündis 3998 g.

Ja järgmise lapsega ei söönud ühtki last kasvatavat toiduainet terve raseduse jooksul, ei saiakesi, õunu, viinamarju ega banaane. Ja laps sündis 4605g. Ise võtsin muidugi mõnusalt vähe juurde. Asi seegi.

Ja lapse mõõtudest UHs – lastel on ka kõhus erinevad kasvugraafikud. Nagu pärast sündigi. Üks kasvab ühel ajal, teine teisel ajal. Ilma ise midagi punnitamata kasvas mu kolmas kõhus sünnihetkeks tasa ca 4-nädalase kasvus mahajäämuse (diagnoositi 31.nädalal). Mina arvan, et see oligi lihtsalt tema kasvutempo – alguses vähem, hiljem selle võrra rohkem. Hiljem ka tegi sarnase triki – kuni 5-kuuseks saamiseni kasvas hirmsa hooga (5-kuuselt oli 9 kilo). Ja pärast seda terve aasta ei võtnud enam grammigi juurde. Pärast seda kasvab jälle edasi.

Võta täitsa rahulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis mul 3610-52cm, teine 4320 55cm (ei söönud viinamarju kumbagi lapse ajal, tavalist toitu pigem), nüüd kolmandaga see maha jäämise jäma. Glükoositaluvuse test tehti-korras. Seega julgen neid viinamarju süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 14:51; 10.03 19:29; 13.03 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas viinamarjades, banaanis midagi kasulikku ka leidub? Kui süüa neid mõistlikult? Peaks ju sisaldama mingeid vitamiine ja kas pole viinamari-banaan parem, kui komm/ küpsis/ saiake/ shokolaad?? Minu arust, kui valida siis juba puuvilju 🙂 Mulle ka hetkel meeldivad jubedalt viinamarjad. Üritan piirata, aga samas mõtlen, et need peaks olema tervislikumad, kui kommid. Banaani pole eriti kunagi armastanud. Kui siis natuke rohelist banaani 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes vähegi viitsib guugeldada, siis mina näiteks leidsin viie minutiga järgmised allikad. Enese kogemusest tean, et banaan mõjub mulle hästi, kui mul kõht kipub kinni olema. Jah, diabeetikutele banaani ja viinamarja ei soovitata, aga terve inimene ja terve rase võib neid ju tarbida. Lihtsalt jälgi koguseid. Sageli on rasedatel probleeme kõrgenenud vererõhuga. Selle asemel, et tablette neelata, saab ka toitumisega oma probleemi ennetada ja kontrolli all hoida.

Banaan on rikkalik kaaliumiallikas. Kaalium on hea vererõhu normishoidja.
Banaanist kui vererõhualandajast (allikas http://www.aialeht.ee/news/aialeht/puuviljad/article.php?id=33047805) ja üldise kasulikkusest (allikas http://eeva.ee/client/default.asp?wa_id=665&wa_object_id=1&id_key)

Samuti on viinamari hea kaaliumiallikas.
Viinamarjad on kasulikud (allikas http://www.calmia.ee/viinamari.html):
\”Viinamarjad aitavad parandada vereloomet. Eriti muskaatsortidel on head fütontsiidsed omadused, nad suudavad pärssida näiteks kooleratekitajate tegevust. Viinamarjadest saab abi bronhiidi, tuberkuloosi, kehvveresuse, astma, unetuse, maomahla kõrgenenud happesuse korral. Rosinad peaksid kuuluma nende inimeste menüüsse, kellel tuleb taluda suuri füüsilisi koormusi. Nad aitavad intensiivistada ka mõttetegevust.\”
Ja veel viinamarjast (allikas http://www.miksike.ee/documents/main/referaadid/viinamari.htm):
\”Viinamarjad kuuluvad tervistavate saaduste hulka, millised sisaldavad rohkesti väärtuslikke aineid. Esiteks tuleks mainida hästi seeduvaid süsivesikuid viinamarjasuhkru näol, mis kiiresti verre imendudes annavad lisaenergiat. Rohke mineraalainete sisaldus soodustab närvikava, ajategevuse, luustiku ja hammastiku arengut. Soodsa koostisega valgud, orgaanilised happed, aroomained ja vitamiinid tagavad soolestiku ja neerude hea funktsioneerimise ning vähendavad kõrgest vererõhust, ateroskleroosist, podagrast ja teistest ainevahetushäiretest põhjustatud vaevusi.
Viinamarjad on tuntud kui lahjenduskuuri dieettoit ja üleliigse kaalu vähendajad. Mõjuvad ka palavikku alandavalt ja aitavad vältida külmetushaigusi. Kõrge kaaliumi ja madal naatriumi sisaldus soodustavad ainevahetust, vereringet ja südametegevust. Et viinamarjad sisaldavad ka joodi, on need heaks raviks kilpnäärme haiguste puhul. 100 grammis on 205 mg kaaliumi, 26 mg fosforit ja 22 mg kaltsiumi. Energeetiline väärtus on 100 g/27 kcal/301 kJ.\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleks siinkohal viinamarjade kasulikkuse juurde veel, et paremad on tumedad viinamarjad. Nende koores sisaldub rohkem kasulikke bioflavonoide kui heledates viinamarjades (kui ma õieti mäletan, siis heledates õieti ei olnudki neid ühendeid). Muidugi tuleb arvestada, et ega neid ka tumedates viinamarjades eriti palju pole ning seetõttu mingit erilist raviefekti ma neist ei ootaks, pigem on abi nt vererõhu tõusu ennetamises. Ja kindlasti silmas pidada, et asuvad nad just viinamarja koores. Tean, et osadele inimestele meeldivad kooritud viinamarjad, aga neid küll süüa pole mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore teada, et nn kardetud tooted sisaldavad ka kasulikke aineid 🙂 Loomulikult tuleb kogustega olla ettevaatlik ja mitte üle süüa. Aitäh Knurr!
Mäletan, et isa viis peale minu õe sündi emale haiglasse 3L purgi viinamarjamahla 🙂 Pidi väga kasulik olema. See oli siis sügaval nõuka ajal, kui isegi haiglasse ei lubatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas on kedagi, kes võib kinnitada, et viinamarjad ja banaanid andsid lapsele kaalu juurde?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.