Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on kerge leida tasuvam töö

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: Kas on kerge leida tasuvam töö

Postitas:

Hetkel teenin kuus ca 3000 bruto (valdkond finantssektor) ja raske on hakkama saada. Tööl ei ole palgatõusu lootust. Viimasest töökohavahetusest, kus võitsin palgaga on möödas paar aastat. Praegu on mul kaks valikut, kas leida parem töö või kui olukord läheb halvemaks kolida mõnda teise riiki.

Kel on haridus majanduses ja töötavad finantsvaldkonnas, kui kerge on leida Tallinnas normaalse palgaga töö, mille puhul teenib vähemalt 4000 bruto? Ma ei taha hakata massiliselt kandideerima, kuna Eesti on nii väike ja see jõuab varsti tööandjani.
Samas teise riiki kolimisel on keeletakistus. Oskate jagada nõuandeid, kuhu on kergem siit kolida. Kuna mul lapsi ei ole ega ole ka soov neid kunagi saada, siis vähemalt selles osas on lihtsam.

+1
-32
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel on haridus majanduses ja töötavad finantsvaldkonnas, kui kerge on leida Tallinnas normaalse palgaga töö, mille puhul teenib vähemalt 4000 bruto?

Päris raske on leida, 3000 on juba isegi hea palk. Rohkem teenivad suurte firmade finantsjuhid, pankade analüütikud, aga sinna suva kandideerimisega on raske saada, ikka pigem tutvuste jne kaudu saab. Neid, kes arvutada oskavad, on palju, aga keda võetakse suurfirma juhtkonna hulka, neid nii väga palju pole.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida sa oskad? Millist väärtust suudad tööandjale toota? 4000 brutokuupalk tähendab seda, et ettevõte peab sinu pealt igas kuus kas teenima või kokku hoidma vähemalt 6000 eurot. Kui selliseid väärtusi omad, siis ei ole raske tasuvamat tööd leida, muul juhul üsna küsitav.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel teenin kuus ca 3000 bruto (valdkond finantssektor) ja raske on hakkama saada. Tööl ei ole palgatõusu lootust. Viimasest töökohavahetusest, kus võitsin palgaga on möödas paar aastat. Praegu on mul kaks valikut, kas leida parem töö või kui olukord läheb halvemaks kolida mõnda teise riiki.

Mina olen aru saanud, et õnn ei peitu rahas. Ega see suure mammona taga ajamine inimest õnnelikuks ei tee. Töö peab meldima, rahuldust pakkuma, see on tähtis. Teine tähtis asi on pere ja lapsed, nende omamine võib inimese hoopis õnnelikumaks teha kui suurem palk. Tegelikult on hea, kui sul on selline oskus, et libised elust läbi nii nagu nuga võist:)

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel on haridus majanduses ja töötavad finantsvaldkonnas, kui kerge on leida Tallinnas normaalse palgaga töö, mille puhul teenib vähemalt 4000 bruto? Ma ei taha hakata massiliselt kandideerima, kuna Eesti on nii väike ja see jõuab varsti tööandjani. Samas teise riiki kolimisel on keeletakistus. Oskate jagada nõuandeid, kuhu on kergem siit kolida

Mul lapsel ka majandusharidus ja läks kohe peale ülikooli lõpetamist koos abikaasaga teise riiki (EU)  elama, abikaasal sai seal töö. Eestis piirdus tema töötamine õpingute kõrvalt poole kohaga tööl käimisega. Keeleoskus oli tal minnes A2, praegu vist B1. Kandideerib, mõnikord jõuab ka teise vooru, aga alati öeldakse takistuseks keeleoskus (ilmselt ka erialase töö kogemus on väike, selles on teemaalgatajal tõenäoliselt eelis). Nüüd kandideerib juba lihttööle, aga ikka tuuakse ettekäändeks keeleoskus. Rahaliselt nad saavad hakkama, kuigi peavad kahe peale umbes teemaalgataja suuruse palgaga toime tulema, aga ta tahaks ka erialaselt töötada. Eks näis mis nad otsustavad, kas õnnestub lapsel ka jalg ukse vahele saada, jätkavad samamoodi või tulevad mõlemad tagasi. Eestis teeniksid nad kahe peale ilmselt kokku rohkem kui üks välismaal ja üüri peale ei peaks ka kulutama, mis praegu teeb rohkme kui poole sissetulekust. Noored inimesed, lapsi veel pole, paras aeg natuke ringi vaadata maailmas.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel teenin kuus ca 3000 bruto (valdkond finantssektor) ja raske on hakkama saada. Tööl ei ole palgatõusu lootust. Viimasest töökohavahetusest, kus võitsin palgaga on möödas paar aastat. Praegu on mul kaks valikut, kas leida parem töö või kui olukord läheb halvemaks kolida mõnda teise riiki.

Kel on haridus majanduses ja töötavad finantsvaldkonnas, kui kerge on leida Tallinnas normaalse palgaga töö, mille puhul teenib vähemalt 4000 bruto? Ma ei taha hakata massiliselt kandideerima, kuna Eesti on nii väike ja see jõuab varsti tööandjani.

Samas teise riiki kolimisel on keeletakistus. Oskate jagada nõuandeid, kuhu on kergem siit kolida. Kuna mul lapsi ei ole ega ole ka soov neid kunagi saada, siis vähemalt selles osas on lihtsam.

<!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-288×162-999998-nonexxxclearxxxblock –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-clearholder –><!– ezoic_video_placeholder-under_first_paragraph-240×135-999998-nonexxxclearxxxblock –>

Kui sa üksi 3000.- Eestis hakkama ei saa, siis ammugi ei saa sa hakkama välisriigis. Isegi 2500. – teenistusega töökohad eeldavad seal mitme võõrkeele oskust, kaasa arvatud riigikeel. Keeleoskus on nagu elementaarne, kui näiteks pankadesse kandideerida tahad. Kohalik seadusandlus, keel, maksundus, pangatooted – kõike oskad?

Tule maa peale.

Kui sa ei oska keeli, vaevalt Eestiski juhitasandile küündid, kus 4-5 tuhat on reaalne. Ma arvan, teenid niigi hästi…

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga vabandan, kuid finantssektori inimene, kel pole ülalpeetavaid, kuid kes kurdab, et 3000se palgaga enam ots-otsaga kokku ei tule, minus usaldust ei tekita.

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei oska keeli, vaevalt Eestiski juhitasandile küündid, kus 4-5 tuhat on reaalne. Ma arvan, teenid niigi hästi…

Tegelikult on see ka spetsialistitasandi palk, aga see spetsialist peab samuti keeli oskama. Teemaalgataja profiiliga võiks näiteks mõelda andmeanalüütiku tööle. Python, Perl, C/C++, R, SQL, Java võiks siis olla need keeled, mida valdama peaks. Pythonist ja SQList soovitaks alustada.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisest palgast võivad enamus vaid und näha ja toimetavad kuidagi oma alla keskmise eesti palgaga ära. Koos laste ja laenudega. Kummaline teemapüstitus.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et ta on omale soetanud liiga uhket kinnisvara, mille laenumakse on üle jõu. Ära koli välismaale, vaid odavalmale pinnale ja üüri kinnisvara välja. Minu tuttavad sakslased, kes tiba rohkem teenivad, elavad ühiskorterites ja isegi mitte ei unista ostmisest.

Kui sa just ei ole 10 alaealise lapsega lesknaine, kellel lisaks 2 eakat vanemat hooldekodus pidada, siis peaksid küll  leidma kuluridasid, millest loobuda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA, sa peaksid õnnelik olema, et nii palju palka saad. Väga paljud Eesti inimesed ei saa pooltki nii palju. Ja neil on ka haridused jm oskused.

Minu siiras soovitus, istu kus sa istud, vaata pigem üle oma kulud, finantsvaldkonna inimesena peaksid sa väga hästi toime tulema sellise palgaga. Kui inimesed saavad hakkama 1000€ brutoga, siis saad ka sina oma 3000€ hakkama.

Ronida välismaale, ilma keskkonda ja keeleta – tähendab lihttöölise elu, kes ei teeni üldse palju. Olenevalt riigist on seal ka omad maksusüsteemid, üürid jne jne, mis võivad olla kõrgemad kui Eestis. Ja lõpptulemusena vahetad lihtsalt ühe hästi tasuva töö viletsa töö vastu välismaal, kus sul pole isegi toetusringi ega sõpru, ja pärast kirud end veel rohkem.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et ta on omale soetanud liiga uhket kinnisvara, mille laenumakse on üle jõu.

1000 eurot kuus, mida ta ilmselt maksab, on Mustamäe paneelika hind.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A miks sa üksi elades 3000-se palgaga hakkama ei saa? Äkki prooviks hoopis sellest otsast oma elu parandada, lõpeta lollustele kulutamine või mine võõrutusravisse või mis iganes siin valesti on…

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see 3000 bruto ka nüüd pealinnas elades teab mis suur raha ei ole. Maksad korteri pangalaenu, Audi liisingut, käid toidupoes ja ongi kuu lõpus raha peaaegu otsas. Uut töökohta soovitada ei oska, teise riiki elama asuda ma ei soovita.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see 3000 bruto ka nüüd pealinnas elades teab mis suur raha ei ole. Maksad korteri pangalaenu, Audi liisingut, käid toidupoes ja ongi kuu lõpus raha peaaegu otsas. Uut töökohta soovitada ei oska, teise riiki elama asuda ma ei soovita.

Minu arust ei jätku enam Audi liisinguks siin küll raha, kui pealinnas hiljuti kinnisvara soetatud. 3000 bruto on vaid 2300 neto ja selle summaga saab maksimaalse laenu ainult 159 000 võtta. Laenumakse tulebki umbes 1000 eurot kuus, kulutamiseks jääb vaid 1300 eurot. Kui autoliisingu veel võtad, siis jääb tõesti ainult söögiraha, meelelahutusele, reisidele, riietele ei jää mitte midagi. Veel huvitav fakt, et kui võtad 30 aastaks laenu 153 000 eurot, maksad intressideks 167 000 eurot. Jumala masendav, kui nii võtta.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei oska keeli, vaevalt Eestiski juhitasandile küündid, kus 4-5 tuhat on reaalne. Ma arvan, teenid niigi hästi…

Tegelikult on see ka spetsialistitasandi palk, aga see spetsialist peab samuti keeli oskama. Teemaalgataja profiiliga võiks näiteks mõelda andmeanalüütiku tööle. Python, Perl, C/C++, R, SQL, Java võiks siis olla need keeled, mida valdama peaks. Pythonist ja SQList soovitaks alustada.

Andmeanalüütikul ei ole Perli, C/C++ ega Javaga mitte midagi pihta hakata. SQL on miinimum ja R/Python on juba kõrgem pilotaaž.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see 3000 bruto ka nüüd pealinnas elades teab mis suur raha ei ole. Maksad korteri pangalaenu, Audi liisingut, käid toidupoes ja ongi kuu lõpus raha peaaegu otsas. Uut töökohta soovitada ei oska, teise riiki elama asuda ma ei soovita.

Milleks on vaja justnimelt Audi liisingut maksta, vabandust?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mõista miks Tallinnas elades üleüldse auto peaks olema? Oletame, et ta elab üksi ja lapsi pole. Kui pole autot ja sul on ostetud a la Mustamäe paneelikas 2-toaline korter, siis jääb sellest palgast ikka päris piisavalt kõigeks üle. Mitte kusagil Euroopas ei teeni keskmine inimene nii palju, et osta omale lõdva käega korter kõige uuemasse majja, omada autot ja ja sealt jääb veel üle lademes kõigeks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see 3000 bruto ka nüüd pealinnas elades teab mis suur raha ei ole. Maksad korteri pangalaenu, Audi liisingut, käid toidupoes ja ongi kuu lõpus raha peaaegu otsas. Uut töökohta soovitada ei oska, teise riiki elama asuda ma ei soovita.

Minu arust ei jätku enam Audi liisinguks siin küll raha, kui pealinnas hiljuti kinnisvara soetatud. 3000 bruto on vaid 2300 neto ja selle summaga saab maksimaalse laenu ainult 159 000 võtta. Laenumakse tulebki umbes 1000 eurot kuus, kulutamiseks jääb vaid 1300 eurot. Kui autoliisingu veel võtad, siis jääb tõesti ainult söögiraha, meelelahutusele, reisidele, riietele ei jää mitte midagi. Veel huvitav fakt, et kui võtad 30 aastaks laenu 153 000 eurot, maksad intressideks 167 000 eurot. Jumala masendav, kui nii võtta.

Milleks osta Kalamajas 259 ooo maksev Pätsu-aegne 2-toaline, kui Lasnamäel 2015 ehitatud majas saad 2-toalise 153 000, lisaks hinna sees parkimiskoht maja all ja panipaik? Pole absoluutselt mitte midagi viga ka nõukaaegses korteris. Kui aga oled nii uddubeen, kes omast arust peab kuskil eliidi keskel elama, no siis maksa kogu oma palk laenumakseks, aga ära niutsu, kuidas pead ainult kiirnuudleid sööma. See on mõttetu peenutsemine osta kinnisvara merevaatega ja kõige kallimasse piirkonda. Saab väga hästi elada ka mägedel ja jääb kõigeks raha üle. Saad reisida, saad riideid osta.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kusagil Euroopas ei teeni keskmine inimene nii palju, et osta omale lõdva käega korter kõige uuemasse majja, omada autot ja ja sealt jääb veel üle lademes kõigeks.

3000 eurot bruto pole ju keskmise inimese palk, vaid suur palk Eesti mõistes. Ja on küllaltki masendav, et Eesti mõistes väga suure palgaga sa ei saagi rohkem kui mingis vanas majas kole korter ja koonerdav elulaad. Keskmise palgaga inimene ei saa endale üldse enam kinnisvara lubada.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kusagil Euroopas ei teeni keskmine inimene nii palju, et osta omale lõdva käega korter kõige uuemasse majja, omada autot ja ja sealt jääb veel üle lademes kõigeks.

3000 eurot bruto pole ju keskmise inimese palk, vaid suur palk Eesti mõistes. Ja on küllaltki masendav, et Eesti mõistes väga suure palgaga sa ei saagi rohkem kui mingis vanas majas kole korter ja koonerdav elulaad. Keskmise palgaga inimene ei saa endale üldse enam kinnisvara lubada.

Sul on üle mõistuse luksulik maitse oma väikese palga juures. Selle palgaga saab täiesti korraliku remonditud korteri renoveeritud majas. Koonerdav elulaad? Sinu jaoks on normaalsus iga päev restoranis süüa? Vaata Euroopas keskmine inimene üürib oma elamispinda, sest kinnisvara ostmine on ainult väga rikaste lõbu. Kõik mu Euroopa tuttavad on väga imestunud, et ma oman oma korterit. Kuni abiellumiseni elavad palju ühiskorterites, sest kesklinna lähedane piirkond on nii kalli üüriga, et keskmine inimene ei saa  omale lubada terve korteri üürimist. Kes tahab üksi elada, see üürib kusagil kaugel linnapiiril ja käib rongiga tööle. Ei pea ju üldsegi Tallinnas elama, mujal Eestis on odavam kinnisvara. Samuti on kõik välismaalased alati imestunud Tallinna autoralli üle. Maksustamata auto omamine on luksus, mis mujal enam ammu pole. Me ei ela halvasti ja oleme paljude luksasjadega juba nii ära hellitatud, et peame suisa inimõiguseks.

3000 on juba palk, mis annab sulle valikuvõimalusi erinevalt 1000 palgast. Sul on võimalus valida odavam kinnisvara ja mitte omanda autot ja sa saad selle kätte jäänud raha kulutada kas reisimisele, hobidele või hilpudele jne. Aga kui sinu jaoks on oluline elada moodsamas ja uuemas korteris või sõita tuttuue bemmiga, siis saad sa seda samuti lubada ja hoiad siis kokku kõige muu pealt. Ei reisi ja riided ostad taaskasutusest.

1000 palgaga pole üldse mingit valikut. Alati kõige odavam kinnisvara ja ei mingeid reise ega uusi riideid mitte kunagi.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks on vaja justnimelt Audi liisingut maksta, vabandust?

Mulle tundus, et 3000 brutos teeniv TA võiks just ringi sõita selle automargiga.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mõista miks Tallinnas elades üleüldse auto peaks olema? Oletame, et ta elab üksi ja lapsi pole. Kui pole autot ja sul on ostetud a la Mustamäe paneelikas 2-toaline korter, siis jääb sellest palgast ikka päris piisavalt kõigeks üle

Vaata maikuu, kõik inimesed ei soovi Mustamäe või Lasnamäe paneelikates elada. Auto omamist ei saa ka ette kirjutada. Kui sina autot ei soovi omada, siis see ei pea tähendama seda, et keegi pealinna elanikest ei soovi autot omada. Mul Tallinna elanikuna on auto näiteks olemas.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3000 on juba palk, mis annab sulle valikuvõimalusi erinevalt 1000 palgast. Sul on võimalus valida odavam kinnisvara ja mitte omanda autot ja sa saad selle kätte jäänud raha kulutada kas reisimisele, hobidele või hilpudele jne. Aga kui sinu jaoks on oluline elada moodsamas ja uuemas korteris või sõita tuttuue bemmiga, siis saad sa seda samuti lubada ja hoiad siis kokku kõige muu pealt. Ei reisi ja riided ostad taaskasutusest.

Ära seleta, 2300 eurot kätte pole mingi lukspalk, millest jaguks tuttuueks bemmiks või uueks korteriks. Ja kuskilt pealinnast väljas sa ei teenigi sellist palka üldse. 1000 euroga sa ei osta üldse mingit kinnisvara enam. Mina olen endale maja ostnud ja saanud korraliku autoni, aga see juhtus kõik palju varem, praegu ma oma palgaga ei saaks enam midagi osta ega mingit uhket autot, kuigi teenin rohkemgi kui see 2300 kätte.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3000 eurot bruto pole ju keskmise inimese palk, vaid suur palk Eesti mõistes.

Ole nüüd Uuuno, pole see mingi suur palk, täiesti selline keskklassi kuuluva inimese palk, nagu Edgar omal ajal ütles:)

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole nüüd Uuuno, pole see mingi suur palk, täiesti selline keskklassi kuuluva inimese palk, nagu Edgar omal ajal ütles:)

No ma lähtun statistilistest andmetest. See on Eesti mõistes ikka ulmepalk, mida teenib väike osa inimestest. Siin Perekoolis on pooled enda jutu järgi miljonärid, aga statistika ei näita seda. Siin räägitakse, et 1000 eurose palgaga pead veidi tagasihoidlikuma kinnisvara ostma, no tulge ikka maa peale, mis kinnisvara sellise palgaga saab.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mõista miks Tallinnas elades üleüldse auto peaks olema? Oletame, et ta elab üksi ja lapsi pole. Kui pole autot ja sul on ostetud a la Mustamäe paneelikas 2-toaline korter, siis jääb sellest palgast ikka päris piisavalt kõigeks üle

Vaata maikuu, kõik inimesed ei soovi Mustamäe või Lasnamäe paneelikates elada. Auto omamist ei saa ka ette kirjutada. Kui sina autot ei soovi omada, siis see ei pea tähendama seda, et keegi pealinna elanikest ei soovi autot omada. Mul Tallinna elanikuna on auto näiteks olemas.

Kui tahad luksust, et siis leia omale amet ja töökoht, kus sulle luksulikku palka makstakse. Aga ulguda oma 3000 palga juures, et üldse ei ela ära, sest mul on ilmtingimata vaja autot ja korterit merevaatega, siis see on kohatu. Jah-jaa kes ei sooviks luksuses elada? Või sa oled meist kuidagi parem? Arvad, et kõik seal Lasnamäel ja Mustamäel ei tahaks palmisaarel villas elada? Me kõik tahaks veel paremat korterit või maja. Eks kullast vetsupotiga harjub ka nii ära, et kõik ülejäänud vetsupotid tunduvad täiesti vastuvõetamatud.

Kui sul on piisav sissetulek, et autot omada, siis kelle asi? Aga kui auto omamine tähendab, et närid barankasid ja kõik su tuttavad peavad igapäevaselt sinu halva elu nutulaululu kuulama, siis parem müü see auto maha.

Ei taha Lasnamäel elada, no ära siis ela ja osta omale kesklinna penthouse ja maksa terve oma kuupalk laenumakseks, aga ära ulu, et sul muuks raha ei jätku. See on sinu enda vaba valik eelistada pigem luksulikumat kinnisvara, kui midagi muud siin elus.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ulguda oma 3000 palga juures, et üldse ei ela ära, sest mul on ilmtingimata vaja autot ja korterit merevaatega, siis on kohatu nutta töristada.

Sa tule maa peale, sellise palgaga ei saa mingit luksusautot või korterit merevaatega. Mis palmisaared ja villad. Kui ise 1000 saad, siis ehk tõesti tundub see mingi ülisuur palk, mis võimaldab luksuses elada, aga see pole tõsi.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see 3000 bruto ka nüüd pealinnas elades teab mis suur raha ei ole. Maksad korteri pangalaenu, Audi liisingut, käid toidupoes ja ongi kuu lõpus raha peaaegu otsas. Uut töökohta soovitada ei oska, teise riiki elama asuda ma ei soovita.

Nagu esimene mõistlik ja sisuline kommentaar, mitte lihtsalt valimatu sopa loopimine.

Hiljutise inflatsiooni tingimustest on väga raske hakkama saada ca 2300 neto palgaga. Elan üürikorteris, mille makse on üsna mõistlik, vastasel juhul oleks olukord täitsa võimatu. Kuna olen pikemalt plaaninud Eestist ära minna ja laenumaksed on niipalju kallinenud, siis ei ole omale korterit soetanud. Kuna varsti võib suurem sõda Baltikumis tulla, siis idapiiri äärde kinnisvara hinge hinnaga osta ei ole mõistlik. Autot mul ei ole ja mingeid laene, liisinguid kaelas ei ole. Ainus ülalpeetav on mul üks koduloom. Ja ikka ei saa hakkama.

Ega keeli siinsetest elanikest enamus rohkem ei oska, kui eesti, inglise, vene. Mina oskan ka kahte võõrkeelt, neid mis koolis õpetati.

Minu küsimus ongi, et millises Euroopa Liidu riigis on soodsamad tingimused minna näiteks riigikeele kursustele. Eestis  ei õpetata kuskil näiteks tšehhi, poola, sloveenia, slovaki, ungari keelt. Riigikeelt ei ole mõistlik enne hakata õppima, kui sihtkohas olen ja paratamatult pean minema välismaal inglise keelsele tööle esmalt. Aga kui keskkond on soodne ja piirkond stabiilne (ei ole pidevaid hinnatõuse, sõjahirmu), siis esialgne ebamugavus madalama palga näol on ületatav.

 

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ulguda oma 3000 palga juures, et üldse ei ela ära, sest mul on ilmtingimata vaja autot ja korterit merevaatega, siis on kohatu nutta töristada.

Sa tule maa peale, sellise palgaga ei saa mingit luksusautot või korterit merevaatega. Mis palmisaared ja villad. Kui ise 1000 saad, siis ehk tõesti tundub see mingi ülisuur palk, mis võimaldab luksuses elada, aga see pole tõsi.

Jah me ei räägi kõige luksimast luksist. Aga üksi elav inimene ju ei vaja 4-toalist või mis? Räägime näiteks luksulikust 1-taolisest. Uues majas korteri omamine on Euroopa mõistes luksus. Selle saab juba ikka küll selle palgaga kätte, KUI muus osas olla kokkuhoidlik. Ei käi reisimas, ei käi väljas söömas, ei oma autot. Selle palgaga kohe kindlasti saab omale lubada korterit uues majas. 1000 euriga kindlasti mitte.

Me räägime sellest, et selle palga juures on sul valikuvõimalusi vastavalt oma eelistustele ja maitsele. Kellele piisab paneelikast ja kellele on oluline elada kuskil uusarenduses. Mõlemat saad omale lubada selle palga juures. Sest tal on võimalik ära jätta teatud muud kulutused. Ei pea näiteks autot omama, ei pea reisima. Kellele aga on oluline reisimine, saab osta omale odavama paneelika korteri ja sealt palgast jääb piisavalt, et reisida ka pikemaid reise.

Jah muidugi ei ole see palk piisav, kui tahad KÕIKE ja korraga. Tahad moodsas majas suurt korterit, tahad autot, tahad reisida, tahad kalleid riideid, tahad restoranides süüa jne. Mitte kusagil Euroopas ei saa keskmine inimene seda kõike. Kust ühel eestlasel arusaam, et see kõik peaks kättesaadav ja normaalne olema?

Üksi elamine on ka ise luksus. Kui kaks 3 tonni teenivat inimest kokku kolivad, siis on neil kõigest hädavajalikust ülejääv rahajääk juba piisav, et kasvõi iga kuu Euroopa piires reisida.

Selle palgaga aga saab ka üksi elav inimene kätte kõik, mida üks keskmine inimene mõistlikkuse piires soovib. Saab soetada omale oma kinnisvara. Saab omale lubada autot. Saab reisida, riideid osta ja väljas süüa.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on kerge leida tasuvam töö