Esileht Pereelu ja suhted Kas on kohustus suhelda?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas on kohustus suhelda?

Postitas:

Lapse isa on tervise tõttu töövõimetu inimene ja maksab puudest lähtuvalt minimaalset elatist, mis on pool toimetulekutoetusest. Rohkemaks ei ole võimeline oma jutu järgi. Tarvitab alkoholi koos omasugustega ja on tsüklijoodik. Elab meist kaugel teises Eesti otsas ja suhtlus igapäevaselt niiöelda puudub. Meile ta ei helista ning kui ise olen helistanud, siis alati ei vasta isegi kõnedele või saadab smsi, et tal pole aega rääkida. Lapse kohta suht ei küsi, kuid mulle saadab smse iga jumala päev või üle päeva, nii roppe kui ka sisuga “mis teed?”-ühesõnaga tühine jutt. Nendele smsidele ma ei näe mõtet ise vastata kuna lapse kohta konkreetselt ei küsi midagi ja ma ei saa ka aru, kui ta nii huvitatud meie elust on, siis miks ei helista vaid saadab smse? Lapse isal pole hooldusõigust, seda pole küll kohtu kaudu ära võetud, kuid hooldusõiguse jätsin endale, ainult isana panin kirja mõttega elatis välja nõuda. Lapsega kohtunud on, kuid eeldab, et meie sõidaks tema kodulinna, mitte ei tule ise lapsega kohtuma meie kodulinna. Need kokkusaamised on alati lõppenud tülli minekuga ja meie varase tagasitulekuga kuna mees hakkab rääkima mingit uinamuinat ja mineviku asju arutama, mida ma ei viitsi enam kuulata. Samuti ei saa last ise tema juurde kohtuma saata, sest mees tarbib tihti alkoholi ning ka lapse vanus ei lubaks seda ega ammugi minu süda. Lapse isa mingit suhtlusgraafikut ei ole algatanud ja soovinud. Laps temast enam ei räägi ega ei igatse teda. Kas mul on üldse mingi kohustus sellise inimesega suhtlust jätkata või olen kohustatud lapse kohta aruandeid tegema kuna ta ikkagi on paberil isana kirjas, samas lapse reaalses elus ei osale? Saan aru, et lapse isal on õigus oma lapsega niiöelda suhelda, kuid kuidas? Olen olnud mõistlik ja vastutulelik, kuid midagi tarka pole sellest tulnud. Oleme lapsega korduvalt sõitnud mehe kodulinna kuna ta on soovinud last näha. See aga on alati lõppenud fiaskoga. Samas mulle ei meeldi ka sõita, kulutada aega ja raha. Mees käis viimati last vaatamas aasta tagasi omal algatusel. Lapsega kohtudes mingit huvi üles ei näita vaid plutitab oma telefoni ja viibib nn eemal. Mulle isiklikult meeldiks kui lapse suhtlus isaga oleks nii vähene kui võimalik, kuna tegu on ebastabiilse inimesega, kes on alkohoolik. Samas tema smsid ikka häirivad mind. Kas olen kohustatud vastama või hoian edasi madalat profiili ega reageeri ning loodan, et ühel hetkel lapse isa loobub ise?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind natuke häiris lause, et lapsele oled isa kirja pannud ainult selleks, et elatis välja nõuda. Mina sinu asemel ei nõuaks vist elatist ka, kui isa huvitub pudelist rohkem kui lapsest. Ilmselt mingit muutust sealpoolt tulemas pole, miks sa tahad, et laps tulevikus peaks seda joodikut kantseldama ja üleval pidama?? Eriti kuna praegune elatis pole ju mingi eriliselt suur summa ju ka.

Aga kui vastata su küsimusele, siis ei, suhtlemine pole kohustuslik. Kui isa tahab suhelda, siis otsib ise kontakti (mida ta ju praegu ei tee, st et ei ole huvitatud).

+26
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tuli mõte selliseid geene paljundada?

+46
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hea teene tegid lapsele, et üldse isana kirja panid selle tüübi. Saab tulevikus teda ülal pidada ja võlgu maksta. 18 aastat maksab elatist, määramatu arv aastaid tiksub võimalus vanamehe ülalpidamiskohustust.
Tuhat korda oleks enne loobunud elatisest ja päästnud mis päästa annab.

Eks oleneb, kui agressiivne see isa on. Kui on ametlikult isa, maksab elatist ka, siis tantsid kahjuks selle pilli järgi, et tal on kõik õigused lapsega suhtlemist nõuda ja sind sellega komposteerida.

+22
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ilma kohtuta hooldeõigust endale jätta saab?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te valgustate laste emasid vastastikkusest ülalpidamiskohustuse tekkimisest!? Las see tuleb neile üllatusena, et laps peab vana arveid ja võlgu tulevikus tasuma. Kohtuma ei pea. Lapsest on muidugi kahju.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind natuke häiris lause, et lapsele oled isa kirja pannud ainult selleks, et elatis välja nõuda. Mina sinu asemel ei nõuaks vist elatist ka, kui isa huvitub pudelist rohkem kui lapsest. Ilmselt mingit muutust sealpoolt tulemas pole, miks sa tahad, et laps tulevikus peaks seda joodikut kantseldama ja üleval pidama?? Eriti kuna praegune elatis pole ju mingi eriliselt suur summa ju ka.

Aga kui vastata su küsimusele, siis ei, suhtlemine pole kohustuslik. Kui isa tahab suhelda, siis otsib ise kontakti (mida ta ju praegu ei tee, st et ei ole huvitatud).

Kas elatise osas on midagi muutunud? Millal? Veel umbes aasta tagasi oli nii, et kui elatist ei olnud välja mõistetud siis eeldati, et sada maksti vabatahtlikult.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind natuke häiris lause, et lapsele oled isa kirja pannud ainult selleks, et elatis välja nõuda. Mina sinu asemel ei nõuaks vist elatist ka, kui isa huvitub pudelist rohkem kui lapsest. Ilmselt mingit muutust sealpoolt tulemas pole, miks sa tahad, et laps tulevikus peaks seda joodikut kantseldama ja üleval pidama?? Eriti kuna praegune elatis pole ju mingi eriliselt suur summa ju ka.

Aga kui vastata su küsimusele, siis ei, suhtlemine pole kohustuslik. Kui isa tahab suhelda, siis otsib ise kontakti (mida ta ju praegu ei tee, st et ei ole huvitatud).

Kas elatise osas on midagi muutunud? Millal? Veel umbes aasta tagasi oli nii, et kui elatist ei olnud välja mõistetud siis eeldati, et sada maksti vabatahtlikult.

Ilmselt peeti silmas, et kui poleks isa üldse kirjas, st vallaslaps, siis ei oleks ka mingit ülalpidamiskohustust.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ilma kohtuta hooldeõigust endale jätta saab?

kuni 2013 1.juuli valida, kas jääb ühine hooldusõigus või ühele vanemle ainuhooldusõigus. Peale seda on ainult kohtu teel võimalik muuta hooldusõigust.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 09:51; 31.12 15:20; 01.01 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas tema smsid ikka häirivad mind. Kas olen kohustatud vastama või hoian edasi madalat profiili ega reageeri

Ei ole kohustatud vastama ega reageerima. Ja sa ei ole kohustatud ka last isa juurde sõidutama.

Mina pöörduksin kohtusse ja rõhudes mehe alkoholismile ning huvipuudusele lapse suhtes taotleksin temalt hooldusõiguse äravõtmist.
Loobuksin ka elatisest – kui sa ise just töötu ei ole või päris miinimumi ei teeni, siis lihtsam on hetkel ilma selle rahata toime tulla kui hiljem lapsel võib-olla aastakümneid oma isa üleval pidada.

Muide, minu jaoks tekkis kerge vastuolu “Meile ta ei helista ning kui ise olen helistanud, siis alati ei vasta isegi kõnedele või saadab smsi, et tal pole aega rääkida. Lapse kohta suht ei küsi, kuid mulle saadab smse iga jumala päev või üle päeva” – sinu kõnedele ja SMS-dele mees ei vasta, aga ise SMS-ib iga päev?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paras paar. Pigem registreerinud oma laps vallaslapsena kui et said ta mingile joodikule kraesse suruda. Mees isana kirja panna, et hiljem temalt elatist nõuda- kõva äritehing küll. Sa seda ikka tead, et su lapsel on kunagi tema ees ülalpidamiskohustus? Saab mingi suvalise joodiku hoolekodu kinni maksta. Sellist elu oma lapsele siis tahtsidki?
Mingit suhtlemiskohustust pole. Vanem peab oma lapsega suhtlema, laps võib suhelda. Nii et mida sa topid oma last sinna, kuhu teda ei taheta? Mine oma eluga edasi, leia enda kõrvale normaalne inimene, kes on su lapsele isa eest ja heal juhul ehk ka lapsendab ta ära. Mingeid lähedasi suhteid su lapsel selle joodikuga nagunii pole, mida siin nutta.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 15:12; 31.12 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldusõiguse saab ära võtta, kui on vaidlus hooldusõiguse üle või isa kahjustab hooldusõiguse teostamisel last. Vaidlust ju ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 09:51; 31.12 15:20; 01.01 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldusõiguse saab ära võtta, kui on vaidlus hooldusõiguse üle või isa kahjustab hooldusõiguse teostamisel last. Vaidlust ju ei ole.

Hooldusõigust nn isal ka ei ole, vähemalt teemaalgataja nii kirjutab.

https://www.eesti.ee/et/perekond/rasedus-ja-vaeikelapseiga/suenni-registreerimine-ja-nime-valik/
“Sünni registreerimisel kantakse rahvastikuregistrisse hooldusõiguse andmed. Omavahel abielus olevatel vanematel on ühine hooldusõigus. Vanemad, kes pole omavahel abielus, peavad sünni registreerimisel valima, kas hooldusõiguse saab üks vanem või mõlemad.
Hooldusõigus on vanema õigus ja kohustus hoolitseda oma alaealise lapse eest ning hõlmab isiku- ja varahooldust. Hooldusõiguslik vanem on lapse seaduslik esindaja. Isikuhooldus on hooldaja õigus ja kohustus last kasvatada, tema järele valvata, tema viibimiskohta määrata ning tema igakülgse heaolu eest hoolitseda. Varahooldus hõlmab õigust ja kohustust valitseda lapse vara.”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 15:12; 31.12 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt juhtisin tähelepanu, et hooldusõiguse muutmiseks ei piisa sellest, et isa ei tegele lapsega – vaid ikkagi on kohtus aluseks vaidlus HÕ ühise teostamise üle. Et kui papa tuleb kohtusse ja laiutab käsi, et ma ei ole keelanud emal last panna sinna kooli või lasteaeda – siis ei pruugi kohus isa HÕ piirata.
Siin juhul selle üle vaidlust ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 09:51; 31.12 15:20; 01.01 22:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas on kohustus suhelda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.