Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas on mõtet dekreeti jääda

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kas on mõtet dekreeti jääda

Postitas:

Kaotasin raseduse alguses töö (jaanuarist enam ei töötanud). Töötasin eelmisel aastal umbes 4-5 kuud alates akadeemilisele puhkusele jäämisest. Nüüd aga mõtlen, kas mul on mõtet teha omale tööleping, et saada dekreedirahasid? Kuna sotsmaksu summa eelmise aasta pealt jääks alla miinimumi, kas siis saaksin dekreedirahasid ka alla miinimummäära?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:20; 01.05 22:54; 02.05 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub küll dekreeti jääda, kui töölepingus töötasu vähemalt miinimum.

Kui tulud puudusid või olid väga väikesed (s.t keskmine alla miinimumi), kuid töölepingus töötasu vähemalt miinimum, makstakse sünnitushüvitis miinimumi alusel, s.o 1353 EUR bruto ehk 1068 EUR neto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, zensus. Kas peaksin dekreeti jääma 30 p enne või võiksin ka kohe juba 70 p enne jääda? Kas sellel on mingit vahet? Kas tööleping võib olla ka tähtajaline? Kas on oluline,et sõlmitava töölepinguga olen juba ka nüüd enne dekreeti jäämist tasunud sotsmaksu vähemalt 1 kuu eest?

Nii palju küsimusi, kuid loodan, et oskad mind aidata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:20; 01.05 22:54; 02.05 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreet on ikka ühtmoodi 140 päeva, vahet pole, kas jääd 30 või 70 päeva enne tähtaega.

Vahe on selles, et kui kui jääd 30 päeva enne tähtaega, on laps hüvitiste perioodi lõppedes vanem kui juba 70 päeva enne tähtaega dekreeti jäädes.

Töölepingu osas pole oluline millal sõlmitud ja kaua kehtib – oluline, et dekreeti jäämisel on kehtiv ja sinul olemas haigekassakindlustus töötajana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ma tean, et mul on olemas haigekassakindlustus just töötajana mitte rasedana? Mida selleks tuleb teha? Ei saa aru, mida see kindlustus töötajana tähendab? Kuidas haigekassa teab, et ma töötan, kui ma pole veel palka saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 22:20; 01.05 22:54; 02.05 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja vormistab töötajate kindlustuse Haigekassas. Selle järgi Haigekassa teabki.

Palga saamine ei puutu kuidagi asjasse.

Ainult siis, kui on olemas kindlustatus töötajana, on õigus töövõimetushüvitisele (s.h sünnitushüvitisele ehk nn dekreedirahale) Haigekassast.

Oma kindlustatust saad ise kontrollida riigiportaalist:
http://www.eesti.ee/est/teenused/kodanik/tervis_ja_tervisekaitse/kindlustatus_1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas on mõtet dekreeti jääda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.