Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on mõtet end tööle vormistada, et siis dekreeti jääda?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas on mõtet end tööle vormistada, et siis dekreeti jääda?

Postitas:

Olen teinud selliseid tellimustöid. Saaksin sinna end vajadusel ka poole kohaga tööle vormistada. Seni ei ole seda teinud kuna pole vajadust olnud. Kas see oleks mõistlik ja kas see annaks mulle üldse midag? Dekreeti jääksin siis 30 päeva enne tähtaega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 11:06; 29.02 16:29; 29.02 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mille alusel tellimistöid teed? Kui töövõtuleping siis tööleping kasulikum oleks. Saad dekreedi eest puhkusepäevi ja kunagi ka puhkuseraha. Sõltuvalt sissetulekust on ka võimalik, et dekreet+vh on suurem kui ainult vh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled juba ühes kohas tööl, siis mina küll erilist mõtet sellel ei näe. Sa jääd dekreeti ja sünnitad ju see aasta, seega ei suurenda see sinu dekreediraha ega ka vanemahüvitist. Küll aga jah, kui töötad töölepingu alusel, saad puhkepäevi endale koguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dekreeti saab minna ainult siis, kui oled tööl, seega, kui soovid dekreeti ja dekreedirahasid, siis jah pead tööle vormistama. juurde võidad ühe kuu rahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui pool kohta on suurema kui miinimumpalgaga siis jah võidad rahas kui aga alla selle ja eelmisel aastal ka eriti ei töötanud ning sots maksu sinu pealt vähe makstud, siis on dekreet isegi rahaliselt kahjulik.
Uuri ja arvuta, ära uisapäisa otsusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur tuleb VH? St milline on eelmise kalendriaasta keskmine?

Tööle vormistada on kasulik, kui
*sinu eelmise kalendriaasta keskmine sotsmaksustatud TÖINE tulu on vähemalt miinimumpalk e 290 bruto
või
**kui see on väiksem, siis sõlmitavas töölepingus on põhipalga nr VÄHEMALT miinimumpalk st 290 bruto.

Sel juhul saad 140p dekreeti miinimumpalga alusel ning edasi 435p VH, kokku 575p e 19k.

VH lapse sünnist on 18k

Samuti teenid 140p e 4,6 k eest 11 puhkusepäeva(puhkusetasu nende eest) ja enne seda iga töötatud kuu eest veel 2,33 puhkusepäeva
ja
töötamise eest palka

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal ma ühegi lepingu alusel tööd teinud ei ole. Ehk siis ametlikult tööd teinud ei ole.
Ma saan aru, et kui ma end hetkel tööle vormistan siis peaks muu kuutasu lepingus olema 290.- bruto. Aga kas see on ka oluline kui kaua ma tööl olen enne kui dekreeti jään? Näiteks olen tööl ametlikult vaid 2 nädalat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 11:06; 29.02 16:29; 29.02 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olin samas situatsioonis, lõpuks ei läinud tööle ja kaotasin ainult 1 kuu emapalka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse järgi võid tööl olla ka vaid 1 päeva. Kui sul dekreedilehe alguskuupäeval on tööleping ja hk-kindlustus tööandja kaudu, siis saad dekreedirahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei ole oluline, kaua oled töötanud.
Piisab ka 1 päevast.

Oluline on, et oleks kehtiv tööleping ja tekkinud ravikindlustus TÖÖTAJANA.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui kiiresti hakkab kehtima see ravikindlustus kui ainult ühe päeva tööl oleks ametlikult? Olen aru saanud, et sellega läheb natuke aega. Iseenesest ei ole see äkki oluline kuna hetkel kehtiv ravikindlustus olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.02 11:06; 29.02 16:29; 29.02 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kui kiiresti hakkab kehtima see ravikindlustus kui ainult ühe päeva tööl oleks ametlikult? Olen aru saanud, et sellega läheb natuke aega. Iseenesest ei ole see äkki oluline kuna hetkel kehtiv ravikindlustus olemas.[/tsitaat]

Sünnitushüvitise saamiseks peab olema ravikindlustus TÖÖTAJANA. Kui on ravikindlustus riigi poolt (õpilane, alla 3-aastase lapse vanem, töötu vms), siis sel juhul sünnitushüvitisele õigust pole.

Tööandja poolt tekib ravikindlustus 14 päevase ooteaja möödumisel tööle asumisest.
Kui tööandja esitab dokumendid kehtiva kindlustuse ajal, jätkub kindlustus uuel alusel katkemiseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on mõtet end tööle vormistada, et siis dekreeti jääda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.