Esileht Ilu ja tervis Kas on mõtet minna Paldiski mnt-le?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas on mõtet minna Paldiski mnt-le?

Postitas:

Ma helistasin reedel perearstikeskusesse, endal süda puperdamas, et ehk saaks perearst mulle kirjutada välja ravimid, mida kunagi aastate eest võtsin. Aga infost öeldi, et sorri, aga perearst üldsegi puhkab, keegi teine neid mulle ka kirjutada ei saa ning ehk saaksin veel kannatada nädal aega. Ega ma vastu ka ei vaielnud, aga pärast kõne lõppu nutsin peatäie, sest tunne oli selline, et ega kedagi ei huvita.

Tänaseks tunnen, et mu närvid on täiesti viimase piiri peal, olen depressiivne, suitsiidsete mõtetega (need mul tulevad ja lähevad), midagi teha ei taha ning üleüldse on igasugune eluisu kadunud. Sellises vaimses olekus olen olnud viimased 2 aastat, tõusude ja mõõnadega, aga praeguseks on olukord eskaleerunud hullema poole. Põhjused on sügavamad ning algavad lapsepõlvest ja lõpevad lähedase pereliikme surma ning tänaseks välja tulnud mehe saladustega. Elukaaslasega läksime ka riidu ning tema poolt erilist mõistmist pole oodata, on viimasel ajal üldse rääkinud, et suund on meil laialimineku poole. Sealjuures on meil kodus kasvamas aastane laps.
Ma mõtlen nüüd, et täna veel oleks mul võimalik kasvõi õhtul minna psühhiaatria erakorralisse ning rääkida oma mure ära, kuid ma ei tea, mida sealt oodata.
Ega ometi ei juhtu see, et mind sunniviisiliselt sisse kirjutatakse niipea, kui mainin suitsiidseid mõtteid? Minu lootus on saada oma kunagised AD ravimid peale ning ehk ka midagi emotsioonide rahustamiseks.
Aga hinges on hirm, et kui ma seal just ei hüsteeritse ega lahinal nuta, siis ma olen ette võtnud asjatu arstide ajaraiskamise ning asi mul siis nädal veel oma perearsti oodata..

Palun nõu!

+8
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Muidugi mine, isegi juhul kui seal käimisest kasu pole, siis vähemalt oled üritanud. Loodan, et leiad abi!

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti mine.
see võimalus, et haigla valvetuppa tulnud isik sunniviisiliselt haiglasse jäetakse, on suht nullilähedane. sunniviisiliselt haiglasse jäetavad tuuakse enamasti jõuga politsei poolt, kiirabi poolt või lähedase poolt. enamasti nad ravivajadust ei mõista. see isik, kes ise läheb, arusaadavalt mõistab ravivajadust. erandiks võib olla, kui lähed valvetuppa ja sõna otseses mõttes laamendad st näitad ennast täielikult ebaadekvaatsena.
perearst ei ole psühhiaater. psühhiaatri järjekorrad tallinnas, ka tasulise psühhiaatri juurde, on ülipikad. seega minu arvates on tallinnas juba aastaid olukord, kus juhul, kui sul “oma” psühhiaatrit ei ole, ongi ainuke võimalus abi saada, paldiski mnt valvetuba. võib-olla õnnestub sul valvetoa kaudu ka endale arst leida.
tugevalt depressiivsed inimesed on sageli väga tundliku hingeeluga ja meeldivalt käituvad inimesed. selline inimene kardabki, et ta arsti tülitab, lisaks veel depressioon tekitab reaktsiooni, et oled tüliks sh arstile tüliks. tegelikult sa oled tuhat protsenti arstiabile õigustatud ning ei ole kellelegi tüliks. ja kui ikka mõtled veel, et oled tüliks, siis mõtle, et aastase lapse ema on abivajaduse hierarhias ikka väga kõrgel kohal.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine. Mu ema läks sinna ükskord jõulude ajal kui kõik muud arstid ei töötanud. Suitsiidimõtteid vist ei olnud (vähemalt pole ta mulle kunagi seda öelnud), aga oli depressioon, mis põhjustas selliseid füüsilisi sümptomeid, et ta ei saanud peaaegu voodist väljagi. Kuna sümptomid olid füüsilised, hakkas tal kergem juba sellepärast, et spetsialist ütles talle, et see kõik on depressioonist, mitte ta ei ole surmavalt haige. Sai retseptid ja pärast käis veel arsti tänamas, kui enesetunne paranes.
Mina olin siis teismeline ja ei saanud väga midagi aru muud kui et ema on teises toas voodis haige ja mu isa, kes muidu meiega koos ei elanud, laekus kohale süüa tegema ja nö elamises täiskasvanu olema. Tagantjärgi saan aru, et emaga oli ikka hullusti. Ja abi ta sealt sai.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tegelikult sa oled tuhat protsenti arstiabile õigustatud ning ei ole kellelegi tüliks. ja kui ikka mõtled veel, et oled tüliks, siis mõtle, et aastase lapse ema on abivajaduse hierarhias ikka väga kõrgel kohal.

Kas arstiabi osutamises on EV-s olemas mingi hierarhia? Ise mõtlesid selle välja või ongi tegelikult nii?

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Kas on mõtet minna Paldiski mnt-le?