Esileht Lapse ootamine Kas on mõtet vankrikorvi osta?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas on mõtet vankrikorvi osta?

Postitas:

Palju istumisosaga kärud (mitte päris kergkärud) käivad täislamavasse asendisse ja on üsna mahukad. Mulle endale tundub nagu polekski vankriosa vaja sellistel. Kuna esimene laps, siis ei oska kindlasti kõigele mõelda. Mis teie kogemused on olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese kahega oli kookoniga vanker-käru, kolmandaga suur korv. Nüüd ootan neljandat ja pole küsimustki, et tuleb korv. Kaitseb ilmastikuolude eest, ükskõik, mis aastaajal laps sünnib. Mul seekord talvebeebi, eelmised suvised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 17:44; 13.08 08:33; 13.08 10:01; 14.08 08:23; 15.08 10:09; 16.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et vankrit pole üldse tarvis, kui on olemas kandelina. Ostsime kergkäru alles siis kui laps kõndima hakkas ja ise õues ringi tatsata soovis.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et vankrit pole üldse tarvis, kui on olemas kandelina. Ostsime kergkäru alles siis kui laps kõndima hakkas ja ise õues ringi tatsata soovis.

Mul jälle kõik lapsed tundide kaupa õues maganud, samal ajal saan ise kas toas või õues toimetada, või siis ise kõnnin samal ajal mitmeid kilomeetreid maha. Ilma vankrita see võimalik poleks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 17:44; 13.08 08:33; 13.08 10:01; 14.08 08:23; 15.08 10:09; 16.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähtu oma elustiilist. Käruosa olen mõlema lapsega kasutanud nende 2.eluaastani, lapsed on maganud õues pikki lõunaunesid iga päev. Kõndisin ka mina tunde mööda linna, pigem enda võetud eesmärgiga beebikilod maha saada. Eks lapsele tundus ka huvitav, kui trajektoor oli mänguväljakust mänguväljakuni või poest poeni. Kergkärud kolisevad asfalti peal pikemaid käike tehes, ja linas ma ei jaksanud last iga päev tassida. Lina miinuseks on minu jaoks see, et vähegi pikemat käiku on tülikas ette võtta, linnas ei saa ise kuskil wc-s käia, ja kõik asjad, mida ostad või kaasa võtad, pead ka selga või käeotsa võtma. Liiga kaamli eluks läheks kätte. Kui sihitult mööda linna kõndida, on muidugi lugu teine. Mitme lapse puhul seda luksust enam ei ole, et paneks lapse lina sisse ja lihtsalt jalutaks kuskil. Mitme lapse puhul on ikka vaja perega seotud toimetamisi ka teha ja suure käru alla on hea asju panna.

Ma soovitaks osta nii kookoni kui käruosa, samadele ratastele võiks käia ka auto turvatool. Lina ja kergkäru soovitan ka. Sõltub sinu käikudest ja ettevõtmistest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähtu oma elustiilist. Käruosa olen mõlema lapsega kasutanud nende 2.eluaastani, lapsed on maganud õues pikki lõunaunesid iga päev. Kõndisin ka mina tunde mööda linna, pigem enda võetud eesmärgiga beebikilod maha saada. Eks lapsele tundus ka huvitav, kui trajektoor oli mänguväljakust mänguväljakuni või poest poeni. Kergkärud kolisevad asfalti peal pikemaid käike tehes, ja linas ma ei jaksanud last iga päev tassida. Lina miinuseks on minu jaoks see, et vähegi pikemat käiku on tülikas ette võtta, linnas ei saa ise kuskil wc-s käia, ja kõik asjad, mida ostad või kaasa võtad, pead ka selga või käeotsa võtma. Liiga kaamli eluks läheks kätte. Kui sihitult mööda linna kõndida, on muidugi lugu teine. Mitme lapse puhul seda luksust enam ei ole, et paneks lapse lina sisse ja lihtsalt jalutaks kuskil. Mitme lapse puhul on ikka vaja perega seotud toimetamisi ka teha ja suure käru alla on hea asju panna.

Ma soovitaks osta nii kookoni kui käruosa, samadele ratastele võiks käia ka auto turvatool. Lina ja kergkäru soovitan ka. Sõltub sinu käikudest ja ettevõtmistest.

Minul on praeguse seisuga plaanis Maxi Cosi Nova 4. Sellel on piisavalt suur korv (Oria või Oria XL tuleb juurde osta), et saaks aastakese kasutada, edasi jääb istumisosa. Rattad ka kummist, ehk ei kolise, lisaks turvahäll käib peale. Peaks olema väga hea variant. Vana Emmaljunga jääb ka ilmselt koduhoovis magamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 17:44; 13.08 08:33; 13.08 10:01; 14.08 08:23; 15.08 10:09; 16.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub, millist käru sa mõtled. Enamus sünnist alates mõeldud korralikke vanker-kärusid müüakse nagunii koos korvi või kookoniga, kui just kasutatult ei osta nii, et kookon kadunud vmt. Kergkärud ei pruugi väga ilmastikukindlad olla – st kui vaatadki mingeid kergkärusarnaseid, pööra tähelepanu materjali paksusele. Sügisel-talvel peaks ikka olema käru (sh kaarvari) tugevamast ja paksemast materjalist, et hoiaks ka natuke sooja jatuul kuskilt läbi ei puhuks.

Kui on tõesti korralik tugevast materjalist, siis tõesti ei ole korv/kookon hädasti vajalik. Laps võib seal olla ka soojakotis ja siis käru jalakate peal. Mõned vankrid on nagunii nii väikesed, et suuremat kasvu beebi peabki juba 4-5kuuselt korvist välja kolima. Lõpuks oma mõlemad lapsed teisel talvel olen ka “magatanud” ainult nö istumisosas, sest üle aastaselt korvi nagunii ei mahtunud.

Seega, kõige tähtsm, et oleks ikka tuulekindel, tugevast materjalist kaarvari ja jalakate. Kuigi oma üht beebid sõidutasin ka talvel “maal” (väikelinn) kergkärus, et ei peaks suurt käru kaasa tassima. Paningi alati vihmakile ka ümber tuulekindluse suurendamiseks ja soojema teki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks ilma korviosata hakkama saanud. Oleneb sellest ka, et mis aastaajal laps sünnib ja kui palju tegelikult õues kärutamas käid. Minu laps vankrist suuremas vaimustuses ei olnud, nii et ma väga tihti ei käinudki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et vankrit pole üldse tarvis, kui on olemas kandelina. Ostsime kergkäru alles siis kui laps kõndima hakkas ja ise õues ringi tatsata soovis.

Mul jälle kõik lapsed tundide kaupa õues maganud, samal ajal saan ise kas toas või õues toimetada, või siis ise kõnnin samal ajal mitmeid kilomeetreid maha. Ilma vankrita see võimalik poleks.

Miks sa arvad, et laps linas neid asju teha ei saa? Meie igapäevane kõnniring on umbes viis kilomeetrit, iga ilmaga. Ja palju oleme ka matkamas käinud pikematel radadel. Rasedusega kogunenud lisakilod kadusid väga kiiresti 😀 Kodused tometused said ka kõik tehtud. Suurema lapse, kes ise juba istub, saab näiteks selga siduda, et mugavamalt toimetada.
Eks inimeste eelistused on erinevad. Ma ei kujuta omakorda ette, et jätaksin lapse üksi õue ja kuulaksin kogu aeg kõrv kikkis iga piuksu. Minu meelest on mugavam toimetada kui laps toas magab, et ei peaks mõistatama, kuidas tal on.
Vankril näeksin vist tõesti ainult siis mõtet, kui on vaja pidevalt suuremaid sisseoste teha koos lapsega. Meil on see õnneks teisiti korraldatud. Kodulähedasse poodi paari asja tooma minna ei ole keeruline ka last linas kandes.
Ja mis puutub tassimisse, siis minu jaoks on raskem käru treppidest üles-alla tarimine kui lapse kandmine. Õigesti seotud kandelina toestab ja jaotab lapse raskuse väga hästi ära. Aga nagu öeldud, inimesed on erinevad ja eelistused on erinevad. See on lihtsalt minu kogemus 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et vankrit pole üldse tarvis, kui on olemas kandelina. Ostsime kergkäru alles siis kui laps kõndima hakkas ja ise õues ringi tatsata soovis.

Mul jälle kõik lapsed tundide kaupa õues maganud, samal ajal saan ise kas toas või õues toimetada, või siis ise kõnnin samal ajal mitmeid kilomeetreid maha. Ilma vankrita see võimalik poleks.

Miks sa arvad, et laps linas neid asju teha ei saa? Meie igapäevane kõnniring on umbes viis kilomeetrit, iga ilmaga. Ja palju oleme ka matkamas käinud pikematel radadel. Rasedusega kogunenud lisakilod kadusid väga kiiresti ???? Kodused tometused said ka kõik tehtud. Suurema lapse, kes ise juba istub, saab näiteks selga siduda, et mugavamalt toimetada.

Eks inimeste eelistused on erinevad. Ma ei kujuta omakorda ette, et jätaksin lapse üksi õue ja kuulaksin kogu aeg kõrv kikkis iga piuksu. Minu meelest on mugavam toimetada kui laps toas magab, et ei peaks mõistatama, kuidas tal on.

Vankril näeksin vist tõesti ainult siis mõtet, kui on vaja pidevalt suuremaid sisseoste teha koos lapsega. Meil on see õnneks teisiti korraldatud. Kodulähedasse poodi paari asja tooma minna ei ole keeruline ka last linas kandes.

Ja mis puutub tassimisse, siis minu jaoks on raskem käru treppidest üles-alla tarimine kui lapse kandmine. Õigesti seotud kandelina toestab ja jaotab lapse raskuse väga hästi ära. Aga nagu öeldud, inimesed on erinevad ja eelistused on erinevad. See on lihtsalt minu kogemus ????

Ma jälle ei kujuta ette, et peale sünnitust hakkaksin mööda linna kappama, laps seljas ja toidukotid käes, või kasvuhoonet rohima ja kastma, laps linaga kõhu peal. Peale viimast sünnitust oli mul selg nii haige, et ei suutnud last tõsta ega treppidest kõndidagi. Lisaks peale keisrit pole kõige mugavam mingit koormat kanda kogu aeg. Suvel korjan maasikaid, sõstraid, õunu ja kirsse (ehk siis ronin koos lapsega puu otsas), aurutan ja teen kuuma pliidi ees moosi, tegelen teiste lastega jne. Sügisel panen kartuleid, kevadel panen kartuleid jm seemneid, sügisel küürutan kartulipõllul, laps küljes rippumas, talvel roogin lun jne. Mu kolm last on sündinud suvel ja kui on ikka 30 kraadi kuuma, siis ei teki mingit tahtmist mingit higist pampu omale külge siduda. Teise lapsega elasin Tallinnas korteris ja lina oli asendamatu, tõesti oleks igapäevaselt hakkama saanud, sest õue last magama ei jätnud ja mingi pool aastat sai ka edukalt poes käia linaga, kui mees õhtul suuremad asjad tõi. Samas rõdul magamiseks mingi asi siiski pidi olemas olema. Pregu elan maal ja ilma vankrita elu ette ei kujuta (ok, hädapärast võib see ju istumisosaga ka olla, oleneb asjast). Ja kolmas laps mul näiteks ei kannatanud üldse linas olemist, vankris magas tundide kaupa. Selleks, et laps saaks õues magada, on beebimonitorid olemas, ei pea ise kõrval istuma. Aga perekooli kangelasemad loomulikult tassivad oma lapsi 24/7 küljes ja kõik on õnnelikud ja kõik teised on lumehelbekesed 🙂

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 17:44; 13.08 08:33; 13.08 10:01; 14.08 08:23; 15.08 10:09; 16.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka laps väga vähe vankris maganud. Laps kohe kuue kuune ja seisvas vankris teeb kohe silmad lahti ja liikuvas vankris magab ka max 30 minutit, samas toas võib mitu tundi magada niiet minu puhul oli korvi osa mõttetu. Jalutuskäru on ainult kiireteks käikudeks, sest kohe kui ta ärkab hakkab ta karjuma ja ma pean ta lõpuks süles koju tassima. Lina minu puhul ka palju mugavam, sest seal on ta ärgates on rahulik ja saan palju pikemaid käike ette võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud mõlemad variandid: nii korviga kui ka ilma. Sõltub valikust, aga muidu olid kõik head.
Esimese lapsega oli kookoniga vanker. Kookon käis isteosa peale, sai kergesti maha tõsta. Kuna elasin kortermajas ja laps sündis keiserlõikega, siis esialgu raskusi, st vankrit trepist üles-alla ei tohtinud tõsta. Mees viis käru hommikul alla, vahepeal käisin jalutamas, õhtul tõi mees käru üles tagasi. Mina kandsin vaid beebit kookoniga. Beebi sündis talve lõpul ja suvel kasvas kookonist välja. Sügisel võtsin hoopis soojakoti kasutusele. Kui on korralik kookon või soojakott, siis saab ka ilma korvita edukalt hakkama.
Teise lapsega valisin korviga vankri. Vahepeal kolisime majja ja treppidega enam ei pidanud jändama. Korv oli ka hea – laps sündis suvel ja isteossa kolis alles järgmisel kevadel, st korviosa kasutasin 10 kuud. Korvis oli ka seljatugi ja sai turvarihmad panna – kui laps hakkas ennast istukile ajama, tõstsin seljatoe üles ja panin turvavöö.
Nüüd kolmandaga on kasutusel aga hoopis tekstiiliga variant – on ainult üks karkass, mis on mõeldud nii lamamiseks kui ka istumiseks ja selle funktsiooni muudetakse tekstiiliga. Selle miinus on see, et funktsiooni muutmiseks vajab veidi ümberehitust (nt turvakaar ära, lisakaar külge + tekstiil hälliosa jaoks – korvi v kookoni vahetamine raamil läheb tunduvalt kiiremini ja lihtsamalt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtleks ka turvalisuse peale. Vankrikorvil/kookonil on kõrged ääred, et beebi sellest välja ei kukuks. Kärus peab laps olema rihmadega kinni, ei kujuta ette kuidas see vastsündinu puhul teostatav on.
Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi 🙂

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

Lapse kandmine suurendab kindlasti kukkumisohtu, raskuskese on ju hoopis mujal, tasakaal on häiritud, lisaks ei näe otse jalge ette.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 17:44; 13.08 08:33; 13.08 10:01; 14.08 08:23; 15.08 10:09; 16.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

See kommentaar näitabki ehedalt neid erinevaid kogemusi, samas kui teistest asjadest väga ei teata. Sina ei kujuta ette, et laps on üksi õues ja sa pead kuulatama iga piuksu (kuigi selle jaoks on beebimonitorid), aga ma usun, et rohkem inimesi ei kujutaks ette, et hakkavad sellepärast jäänaeladega jalutamas käima, et beebiga koos ei kukuks.

Meil oli esimese lapsega vankrikorv esimesed 7 kuud ja kui me siis lapse istumisosasse tõstsime, siis selgus, et istumisosa on talle liiga suur. Kuna see ei käinud täislamavasse ka, siis varem ei proovinudki last sinna panna. Mõned kuud hiljem ostsime kergkäru, seega teise käru istumisosa väga ei kasutanudki. Kergkäru käib iseenesest täislamavasse, aga see on tuleva talve alguseses saabuva teise beebi jaoks liiga lahtine ja alguses oleks ilmselt suur ka, seega kasutame olemasolevat vankrikorvi.

Meil on olemas kandekott, aga ei kujutaks ette, et last igapäevaselt linas või kotis kannaks. Juba natuke suurema lapse puhul on see enda vabadust takistav minu jaoks, näiteks ei saa hästi istuda, suvel on palav, poodi minnes on ebamugav asjadega toimetada ja lisaks on see ikkagi lapse jaoks sundasend isegi ergonoomilise kandevahendi korral ja tundide viisi ta seal olema ei peaks. Käruga saab aga hästi asju tassida ja endal on vabadus suurem. Kandevahend on minu jaoks asjakohane matkarajal, kuhu käruga ei pääse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 00:27; 16.08 01:43; 16.08 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

Lapse kandmine suurendab kindlasti kukkumisohtu, raskuskese on ju hoopis mujal, tasakaal on häiritud, lisaks ei näe otse jalge ette.

Selle loogika järgi peaksid matkajad ja muu rahvas, kes vähegi raskemaid seljakotte kannavad, pidevalt ninali käima. Raskuskese on ju paigast ära ja tasakaal häiritud 😀 Mis vaatevälja puutub, siis käies vaatab inimene ikka paar sammu kaugemale, mitte otse varba ette, ja seda saab ilusti ka üle lapse pea teha. Suuremat last saab juba seljas kanda, siis saab rahus ka oma varbaid vaadelda 😀
Ma saan aru, et sulle ei meeldi lapse kandmine ja sul on mugavam kui laps vankris on. Tore, ei peagi meeldima. Aga miks sa lapse kandmist teiste jaoks maha teed? Et kui sulle ei meeldi või ei sobi, siis ei tohi ka kellelegi teisele meeldida ja sobida?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

See kommentaar näitabki ehedalt neid erinevaid kogemusi, samas kui teistest asjadest väga ei teata. Sina ei kujuta ette, et laps on üksi õues ja sa pead kuulatama iga piuksu (kuigi selle jaoks on beebimonitorid), aga ma usun, et rohkem inimesi ei kujutaks ette, et hakkavad sellepärast jäänaeladega jalutamas käima, et beebiga koos ei kukuks.

Meil on olemas kandekott, aga ei kujutaks ette, et last igapäevaselt linas või kotis kannaks. Juba natuke suurema lapse puhul on see enda vabadust takistav minu jaoks, näiteks ei saa hästi istuda, suvel on palav, poodi minnes on ebamugav asjadega toimetada ja lisaks on see ikkagi lapse jaoks sundasend isegi ergonoomilise kandevahendi korral ja tundide viisi ta seal olema ei peaks. Käruga saab aga hästi asju tassida ja endal on vabadus suurem. Kandevahend on minu jaoks asjakohane matkarajal, kuhu käruga ei pääse.

Kui palju sa ise lapse kandmisest tead? Kui sa usaldusväärsetest allikatest uurid (näiteks https://www.carryingmatters.co.uk/) siis sa leiad, et ergonoomilise kandevahendi korral ei ole piirangut, kui kaua laps seal olla võib, kui ta on rõõmus ja rahulolev. Lisaks ei ole ei ole ju ükski laps päev otsa linas. Vahepeal tahab ta ju süüa, on vaja mähet vahetada, natuke tegelustekil siputada jne.
Minu jaoks on vabadus suurem just linaga 😀 Käed on vabad, trepid ei ole probleemiks, ühistranspordis on mugavam. Ja ma olen täiesti teadlik beebimonitoride olemasolust, aga ma ei näe neil mõtet. Parem on oma lapsega lihtsalt koos olla 🙂 Beebiiga on nii lühike ja kõiki neid “oma asju” jõuab terve elu teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

See kommentaar näitabki ehedalt neid erinevaid kogemusi, samas kui teistest asjadest väga ei teata. Sina ei kujuta ette, et laps on üksi õues ja sa pead kuulatama iga piuksu (kuigi selle jaoks on beebimonitorid), aga ma usun, et rohkem inimesi ei kujutaks ette, et hakkavad sellepärast jäänaeladega jalutamas käima, et beebiga koos ei kukuks.

Meil on olemas kandekott, aga ei kujutaks ette, et last igapäevaselt linas või kotis kannaks. Juba natuke suurema lapse puhul on see enda vabadust takistav minu jaoks, näiteks ei saa hästi istuda, suvel on palav, poodi minnes on ebamugav asjadega toimetada ja lisaks on see ikkagi lapse jaoks sundasend isegi ergonoomilise kandevahendi korral ja tundide viisi ta seal olema ei peaks. Käruga saab aga hästi asju tassida ja endal on vabadus suurem. Kandevahend on minu jaoks asjakohane matkarajal, kuhu käruga ei pääse.

Kui palju sa ise lapse kandmisest tead? Kui sa usaldusväärsetest allikatest uurid (näiteks https://www.carryingmatters.co.uk/) siis sa leiad, et ergonoomilise kandevahendi korral ei ole piirangut, kui kaua laps seal olla võib, kui ta on rõõmus ja rahulolev. Lisaks ei ole ei ole ju ükski laps päev otsa linas. Vahepeal tahab ta ju süüa, on vaja mähet vahetada, natuke tegelustekil siputada jne.

Minu jaoks on vabadus suurem just linaga ???? Käed on vabad, trepid ei ole probleemiks, ühistranspordis on mugavam. Ja ma olen täiesti teadlik beebimonitoride olemasolust, aga ma ei näe neil mõtet. Parem on oma lapsega lihtsalt koos olla ???? Beebiiga on nii lühike ja kõiki neid “oma asju” jõuab terve elu teha.

Midagi ikka tean lapsekandmisest. Sinu viidatud leht ütleb muide järgmist:

“Parents and carers will need to find a happy balance between the need for safe and comfortable transportation, a place to sleep or feed, and their baby’s need to move. It’s worth being aware that prolonged, unchanged positioning isn’t good for anyone and even adults are being encouraged to move every 45 minutes. Children’s bodies are still growing!“

Ehk siis täpselt seda, mida mina ütlesin – pikaajaline sundasend pole kellelegi kasulik, mitte et piirangut aja osas pole. See, kas laps on rõõmus ja rahulolev, sõltub palju ka lapse iseloomust, mõni laps on lihtsalt leplikum, olenemata tingimustest. Ma usun, et pea kõik täiskasvanud suudavad suhestuda sellesse, kuidas on võimalik istuda toolil või diivanil tunde ja tunda ennast teoorias mugavalt ja rahulolevalt, kui see samas pole üldse kasulik.

Ise ütlesid, et su laps magab toas, sa oled siis lapse päevaunede ajal ka temaga kogu aeg koos? Mina eelistan seda, et laps magab õues (meie puhul rõdul), sest toas jõuab ka terve elu olla.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 00:27; 16.08 01:43; 16.08 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

Lapse kandmine suurendab kindlasti kukkumisohtu, raskuskese on ju hoopis mujal, tasakaal on häiritud, lisaks ei näe otse jalge ette.

Selle loogika järgi peaksid matkajad ja muu rahvas, kes vähegi raskemaid seljakotte kannavad, pidevalt ninali käima. Raskuskese on ju paigast ära ja tasakaal häiritud ???? Mis vaatevälja puutub, siis käies vaatab inimene ikka paar sammu kaugemale, mitte otse varba ette, ja seda saab ilusti ka üle lapse pea teha. Suuremat last saab juba seljas kanda, siis saab rahus ka oma varbaid vaadelda ????

Ma saan aru, et sulle ei meeldi lapse kandmine ja sul on mugavam kui laps vankris on. Tore, ei peagi meeldima. Aga miks sa lapse kandmist teiste jaoks maha teed? Et kui sulle ei meeldi või ei sobi, siis ei tohi ka kellelegi teisele meeldida ja sobida?

Minule väga meeldib last kanda, aga näiteks viimasele lapsele ei meeldinud kandmine. Ma lihtsalt ütlen, et see ei asenda vankrikorvi. Ei ole mõtet luua esmakordsele emale illusiooni, nagu lapse kandmine 24/7 oleks lust ja lillepidu ja kõik saab tehtud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 12.08 17:44; 13.08 08:33; 13.08 10:01; 14.08 08:23; 15.08 10:09; 16.08 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

Lapse kandmine suurendab kindlasti kukkumisohtu, raskuskese on ju hoopis mujal, tasakaal on häiritud, lisaks ei näe otse jalge ette.

Selle loogika järgi peaksid matkajad ja muu rahvas, kes vähegi raskemaid seljakotte kannavad, pidevalt ninali käima. Raskuskese on ju paigast ära ja tasakaal häiritud ???? Mis vaatevälja puutub, siis käies vaatab inimene ikka paar sammu kaugemale, mitte otse varba ette, ja seda saab ilusti ka üle lapse pea teha. Suuremat last saab juba seljas kanda, siis saab rahus ka oma varbaid vaadelda ????

Ma saan aru, et sulle ei meeldi lapse kandmine ja sul on mugavam kui laps vankris on. Tore, ei peagi meeldima. Aga miks sa lapse kandmist teiste jaoks maha teed? Et kui sulle ei meeldi või ei sobi, siis ei tohi ka kellelegi teisele meeldida ja sobida?

Minule väga meeldib last kanda, aga näiteks viimasele lapsele ei meeldinud kandmine. Ma lihtsalt ütlen, et see ei asenda vankrikorvi. Ei ole mõtet luua esmakordsele emale illusiooni, nagu lapse kandmine 24/7 oleks lust ja lillepidu ja kõik saab tehtud.

Ma jagasin oma reaalset kogemust ega ole mingit illusiooni loonud. See on puhtalt sinu tõlgendus. Ma ei ole ka öelnud, et kõik peaksid nii tegema. Ma lihtsalt mainisin, et saab ka teisiti kui meie vanaemade aegadest pärit mall ette näeb. Mitte midagi muud. Head kärutamist! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

See kommentaar näitabki ehedalt neid erinevaid kogemusi, samas kui teistest asjadest väga ei teata. Sina ei kujuta ette, et laps on üksi õues ja sa pead kuulatama iga piuksu (kuigi selle jaoks on beebimonitorid), aga ma usun, et rohkem inimesi ei kujutaks ette, et hakkavad sellepärast jäänaeladega jalutamas käima, et beebiga koos ei kukuks.

Meil on olemas kandekott, aga ei kujutaks ette, et last igapäevaselt linas või kotis kannaks. Juba natuke suurema lapse puhul on see enda vabadust takistav minu jaoks, näiteks ei saa hästi istuda, suvel on palav, poodi minnes on ebamugav asjadega toimetada ja lisaks on see ikkagi lapse jaoks sundasend isegi ergonoomilise kandevahendi korral ja tundide viisi ta seal olema ei peaks. Käruga saab aga hästi asju tassida ja endal on vabadus suurem. Kandevahend on minu jaoks asjakohane matkarajal, kuhu käruga ei pääse.

Kui palju sa ise lapse kandmisest tead? Kui sa usaldusväärsetest allikatest uurid (näiteks https://www.carryingmatters.co.uk/) siis sa leiad, et ergonoomilise kandevahendi korral ei ole piirangut, kui kaua laps seal olla võib, kui ta on rõõmus ja rahulolev. Lisaks ei ole ei ole ju ükski laps päev otsa linas. Vahepeal tahab ta ju süüa, on vaja mähet vahetada, natuke tegelustekil siputada jne.

Minu jaoks on vabadus suurem just linaga ???? Käed on vabad, trepid ei ole probleemiks, ühistranspordis on mugavam. Ja ma olen täiesti teadlik beebimonitoride olemasolust, aga ma ei näe neil mõtet. Parem on oma lapsega lihtsalt koos olla ???? Beebiiga on nii lühike ja kõiki neid “oma asju” jõuab terve elu teha.

Midagi ikka tean lapsekandmisest. Sinu viidatud leht ütleb muide järgmist:

“Parents and carers will need to find a happy balance between the need for safe and comfortable transportation, a place to sleep or feed, and their baby’s need to move. It’s worth being aware that prolonged, unchanged positioning isn’t good for anyone and even adults are being encouraged to move every 45 minutes. Children’s bodies are still growing!“

Ehk siis täpselt seda, mida mina ütlesin – pikaajaline sundasend pole kellelegi kasulik, mitte et piirangut aja osas pole. See, kas laps on rõõmus ja rahulolev, sõltub palju ka lapse iseloomust, mõni laps on lihtsalt leplikum, olenemata tingimustest. Ma usun, et pea kõik täiskasvanud suudavad suhestuda sellesse, kuidas on võimalik istuda toolil või diivanil tunde ja tunda ennast teoorias mugavalt ja rahulolevalt, kui see samas pole üldse kasulik.

Ise ütlesid, et su laps magab toas, sa oled siis lapse päevaunede ajal ka temaga kogu aeg koos? Mina eelistan seda, et laps magab õues (meie puhul rõdul), sest toas jõuab ka terve elu olla.

Kas sa sealt lehelt muud ka lugesid? Sellest, kuidas kandmine on kasulik nii lapsele kui ka emale. Või sa otsisid välja selle ühe lõigu, mis justkui võimaldab öelda, et “ma ju ütlesin!”? 😀 Seal ei ole defineeritud, kui pikk on “pikaajaline”. Üks, kaks või viis tundi? Arvestades seda, et vastsündinu sööb vähemalt kaheksa korda ööpäevas ja süüa võib ka tund aega järjest, ei saa reaalselt ükski linas olemine nii kohutavalt pikaks kujuneda.
Mis minu lapsesse puutub, siis tema jookseb juba omal jalal ringi. Ja beebina oli ta kõike muud kui leplik 😛
Rõdule ei jätaks ma magavat last kunagi, sest iial ei või teada, millal mõni “armas” naaber otsustab suitsetama hakata ja konisid loopida.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja linaga on emal kukkumisoht, eriti külmemal aastaajal. Seda kirjutan oma kogemusest, olles väikelaps süles kukkunud selliselt, et jalg kolmes kohas katki (laps õnneks terve).

Külmemaks aastaajaks on olemas korralikud matkasaapad või jäänaelad. Lapse kandmine iseenesest küll kukkumisohtu ei suurenda. Sa ju niisama kõndides vaatad ju ka, kuhu astud. Eks lapsega samamoodi ????

See kommentaar näitabki ehedalt neid erinevaid kogemusi, samas kui teistest asjadest väga ei teata. Sina ei kujuta ette, et laps on üksi õues ja sa pead kuulatama iga piuksu (kuigi selle jaoks on beebimonitorid), aga ma usun, et rohkem inimesi ei kujutaks ette, et hakkavad sellepärast jäänaeladega jalutamas käima, et beebiga koos ei kukuks.

Meil on olemas kandekott, aga ei kujutaks ette, et last igapäevaselt linas või kotis kannaks. Juba natuke suurema lapse puhul on see enda vabadust takistav minu jaoks, näiteks ei saa hästi istuda, suvel on palav, poodi minnes on ebamugav asjadega toimetada ja lisaks on see ikkagi lapse jaoks sundasend isegi ergonoomilise kandevahendi korral ja tundide viisi ta seal olema ei peaks. Käruga saab aga hästi asju tassida ja endal on vabadus suurem. Kandevahend on minu jaoks asjakohane matkarajal, kuhu käruga ei pääse.

Kui palju sa ise lapse kandmisest tead? Kui sa usaldusväärsetest allikatest uurid (näiteks https://www.carryingmatters.co.uk/) siis sa leiad, et ergonoomilise kandevahendi korral ei ole piirangut, kui kaua laps seal olla võib, kui ta on rõõmus ja rahulolev. Lisaks ei ole ei ole ju ükski laps päev otsa linas. Vahepeal tahab ta ju süüa, on vaja mähet vahetada, natuke tegelustekil siputada jne.

Minu jaoks on vabadus suurem just linaga ???? Käed on vabad, trepid ei ole probleemiks, ühistranspordis on mugavam. Ja ma olen täiesti teadlik beebimonitoride olemasolust, aga ma ei näe neil mõtet. Parem on oma lapsega lihtsalt koos olla ???? Beebiiga on nii lühike ja kõiki neid “oma asju” jõuab terve elu teha.

Midagi ikka tean lapsekandmisest. Sinu viidatud leht ütleb muide järgmist:

“Parents and carers will need to find a happy balance between the need for safe and comfortable transportation, a place to sleep or feed, and their baby’s need to move. It’s worth being aware that prolonged, unchanged positioning isn’t good for anyone and even adults are being encouraged to move every 45 minutes. Children’s bodies are still growing!“

Ehk siis täpselt seda, mida mina ütlesin – pikaajaline sundasend pole kellelegi kasulik, mitte et piirangut aja osas pole. See, kas laps on rõõmus ja rahulolev, sõltub palju ka lapse iseloomust, mõni laps on lihtsalt leplikum, olenemata tingimustest. Ma usun, et pea kõik täiskasvanud suudavad suhestuda sellesse, kuidas on võimalik istuda toolil või diivanil tunde ja tunda ennast teoorias mugavalt ja rahulolevalt, kui see samas pole üldse kasulik.

Ise ütlesid, et su laps magab toas, sa oled siis lapse päevaunede ajal ka temaga kogu aeg koos? Mina eelistan seda, et laps magab õues (meie puhul rõdul), sest toas jõuab ka terve elu olla.

Kas sa sealt lehelt muud ka lugesid? Sellest, kuidas kandmine on kasulik nii lapsele kui ka emale. Või sa otsisid välja selle ühe lõigu, mis justkui võimaldab öelda, et “ma ju ütlesin!”? ???? Seal ei ole defineeritud, kui pikk on “pikaajaline”. Üks, kaks või viis tundi? Arvestades seda, et vastsündinu sööb vähemalt kaheksa korda ööpäevas ja süüa võib ka tund aega järjest, ei saa reaalselt ükski linas olemine nii kohutavalt pikaks kujuneda.

Mis minu lapsesse puutub, siis tema jookseb juba omal jalal ringi. Ja beebina oli ta kõike muud kui leplik ????

Rõdule ei jätaks ma magavat last kunagi, sest iial ei või teada, millal mõni “armas” naaber otsustab suitsetama hakata ja konisid loopida.

Ma olen täiesti teadlik kandmise kasulikest külgedest. Kui sa seda tsiteeritud lõiku loed, siis see ütleb otse, et isegi täiskasvanul soovitatakse 45 minuti jooksul ennast liigutada, aga laste kehad alles kasvavad ja arenevad ehk nende jaoks vähemalt sama tihedat liigutamist vaja. Mitte mingi 5 tundi. Loomulikult elu seab ise piirid, aga 6-kuune laps võib süüa juba näiteks 3 tunni tagant ja ei pruugi vajada ka tihedat mähkmevahetust.

Minul on klaasitud rõdu, osaliselt teen muidugi klaasid lahti uneajaks ja normaalsed naabrid ka. Lisaks rõdu piisavalt suur, et isegi kui keegi ülevalt koni viskaks, oleks väga ebatõenäoline, et see kuidagi kärusse saaks lennata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 00:27; 16.08 01:43; 16.08 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes mida välja loeb 😀 Minu jaoks ei tähenda “happy balance” seda, et 45 minutit ja kõik. Mis sa siis teed, kui laps linas magama jääb? Kupatad ta sealt välja, et jumala pärast kauem kui 45 minutit seal ei oleks? 😛 Või kui gaasivaludes laps on nõus ainult süles olema näiteks?
Nagu öeldud, ma jagasin lihtsalt oma kogemust. Sina tee nii, nagu sulle sobib. Edukat kärutamist! 🙂

PS. kaheksa korda ööpäevas söömine ongi iga kolme tunni tagant 😉

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 13.08 00:39; 13.08 23:58; 15.08 00:27; 16.08 00:28; 16.08 00:51; 16.08 11:17; 16.08 11:29; 16.08 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest on vankrikorv ikka väga vajalik ja sai palju kasutust. Lapsekandmist harrastasin ka, aga talvel õues enam mitte pärast seda, kui paarikuusega õues pikali käisin… Õnneks jõudsin haarata lapse pea ümbert kätega, laps ei ärganud isegi üles, aga ise sain ikka väga haiget.
Lapsekandmine ei olnud mu kukkumises süüdi, aga lapse jaoks ikka väva ohtlik olukord. Jalas olid muide korralikud matkasaapad ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need lina soovitajad on nagu veganid, oma mantraga, päris tüütu , kuna pole ju lina kohta teemat tehtudki..

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Lapse ootamine Kas on mõtet vankrikorvi osta?