Esileht Veebikonstaabel Kas on politseil õigus pargis autoga sõita?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas on politseil õigus pargis autoga sõita?

Postitas:
Kägu

Tere!
Kas politseil on õigus Hirve pargis (kõnniteel) autoga sõita? (mitte mingit väljakutset ega pättust tegevaid tegelasi polnud) Auto kiirus oli päris suur, isegi kruusa pildus. Sõitis sisse parki, tegi ringi ära ja lasi gaasiga minema, kuulda oli ka asfaldi peal seda väikest rallit.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
andero-

RE: Kas on politseil õigus pargis autoga sõita?

Kahjuks kustutati ära teema, kus oli juba üsna põhjalik arutelu tekkinud.

Kui on soovi võib alati esitada avalduse, see suunatakse siis sisekontrollibüroole menetlemiseks ja selgitatakse välja täpsed asjaolud.

Aga väga hea postituse tegi \”Valvejoodik.\”

Üldiselt ma ei näe põhjust patrullil lihtsalt auringi tegemiseks pargis. Esiteks teab iga politseinik, et meie sõiduki teekond salvestatakse, koos kiiruste ja kõige muu infoga. Kaebuse esitamisel on võimalik see välja võtta ja selle alusel küsimusi esitada.

Ei ole tõesti välistatud, et samal ajal toimus kuskil mingi sündmus, millest teataja väitis toimepanijat suunduvat või suundumas Hirveparki. Võimalik, et otsiti põgenejat. Ja nagu Te ise ütlesite, oli pargis paar päevitajat ning perekonnad. Üldiselt põgenev kurjakas päevitamiseks aega ei leia põgenemise ajal ning võõra lapse haaramine, et siis korralikku pereisa mängida, võib tõmmata täiendavalt soovimatut tähelepanu.
Postituses osutatu, et nähes teel lapsevankrit tõmmati muru peale, näitab minu hinnangul üsna piiripealset sõitu ja sellist sõitu üldiselt omaks lõbuks ei harrastata (uskuge või mitte aga see on reaalselt päris kurnav sõidustiil).
Nagu ka välja toodud siidripurk – oleks kontrollreid oleks trahvi saadud. Sellele tuginedes jääb jällegi mulje, et parki siseneti mingil muul põhjusel, otsiti midagi või kedagi.
Mis puutub nüüd tolmutamisse kruusateel, siis korralikult kuival kruusal saab ka jalgrattaga kerge tolmupilve üles, auto laiemad rattad tekitavad lihtsalt suurema pilve.

Lisaks juurde ka seadusesätted, mis alarmsõidukile ja jälitussõidukile kehtivad.
§84
(2) Alarmsõiduki juht, kelle sõidukil on sisse lülitatud sinine vilkur või sinine märgutuli koos erilise helisignaaliga või helisignaalita, võib ametiülesannete täitmisel kõrvale kalduda käesoleva seaduse 2. peatükis sätestatud nõuetest, välja arvatud §-des 69 ja 70 sätestatud nõuded.
[RT I, 31.12.2010, 3 – jõust. 01.07.2011]

(3) Jälitussõiduki juht võib ametiülesannete täitmisel erisignaale kasutamata kõrvale kalduda käesoleva seaduse 2. peatükis sätestatud nõuetest, välja arvatud §-des 69 ja 70 sätestatud nõuded.

Ja
§ 69. Sõiduki juhtimist keelav joobeseisund
§ 70. Sõiduki juhtimist keelav terviseseisund

Aga nagu öeldud, siis siin saan tugineda sellel jutul mis Teie poolt eistatud. Lõpliku hinnangu andmiseks, kas asi oli lubatud või ei on vaja teada enamat, sh patrulli toimkonna põhjendusi.

Please wait...
Postitas:
Kägo

Ma just lugesin seda teemat
http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=9146651
ja nagu ei tundu olevat kustutatud.

Please wait...
Postitas:
andero-

Naljakas, kui ma sinna oma vastust postitada tahtsin väitis foorum, et teema on kustutatud. Kui ma nüüd \”Veebikonstaabli\” rubriiki vaatan siis mina näen ainult seda teemat siin. Teist analoogset teemat foorum mulle ei näita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsin veel lisaks, et kuidas defineerub sõna \”park\” seadusesilmis – ei leidnud kuskilt konkreetset viidet, et tegu oleks õuealaga.. aga siiski.

Liiklusseadusest leidsin:
§ 64. Liiklus õuealal
(4) Mootorsõiduk võib õuealale sõita vaid peatumiseks või parkimiseks.

Kui kumbagi ei tehtud, siis kas politsei puhul on tegu rikkumisega või ei? (vilkureid ei kasutatud)

Please wait...
Postitas:
andero-

Park on liiklusseaduses haljasala.
Seaduseviited eelnevas postituses lubavad alarm- ja jälitussõiduki juhuil kalduda kõrvale ka §64 sätetest.

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Teemaalgataja, kust sa tead, et väljakutset või pätti polnud?
Mitte otse pargis, vaid näiteks seal ääres kuskil. Ja kõige otstarbekam tee oleks läbi pargi.
Meeldiks sulle mõte, et kurikael pääseb, kuna politseinikud ontlikult väldivad kõnniteid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, kust sa tead, et väljakutset või pätti polnud?
Mitte otse pargis, vaid näiteks seal ääres kuskil. Ja kõige otstarbekam tee oleks läbi pargi.
Meeldiks sulle mõte, et kurikael pääseb, kuna politseinikud ontlikult väldivad kõnniteid.[/tsitaat]

Läbi pargi pole kuskile sõita, Hirveparki pääseb vaid ühest kohast autoga normaalselt ja seda kaudu liiguti nii sisse, kui välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned faktid:
1)Kui oleks olnud väljakutse, oleks põlenud vilkurid – ei põlenud
2)Kui ei põle vilkurid, ei ole põhjust rallitamiseks
3)Pargis viibisid ka inimesed, pilt olemas, kus auto kaldub murule, sest lapsevankriga jalutatakse vastu.
4)Asfaldilt oli kuulda peale nende lahkumist parajat gaasitamist, nagu tavaliselt kuuleb mõne bemmijuhi pedaalist
5)Parki sõideti sisse kiiresti, tehti ring pargis ja sõideti välja samast kohast, kus siseneti. Peatumist ei toimunud. WC-de juures tehti kiire \”auring\”. Kiirust vähendati vaid siis, kui sõideti suunaga otse minu suunas, sest taibati vist, et ma filmin. Küljega sõites on näha, et kiirus oli märksa suurem.
6)Tunnistajad on olemas, kes võivad kinnitada, et ma ei näinud luulusid.

Olen oma järeldused teinud ja kavatsen avalduse koos vastavate materjalidega politseisse saata, konsulteerisin ka juristiga.

Ei ole õiglane, et mind mu patside tõttu lapsevankriga jalutades peeti narkolasti vedajaks(sõideti mu kõrval erabussiga, kuni mu kannatus katkes sellise kohtlemise peale, pidin oma magavat last neile näitama, et nad mind rahule jätaks!) või et igal suuremal üritusel negatiivseid narkoteste tegema viiakse. Minu jaoks on see solvav ja seetõttu ei kavatse politsei korrarikkumistele hinnaalandust teha.
Kuidas küla koerale, nõnda koer külale..

Please wait...
Postitas:
andero-

1)Kui oleks olnud väljakutse, oleks põlenud vilkurid – ei põlenud

Ei vaidle vastu, et vilkureid tuleb kasutada, aga neil on ka komme püüda tähelepanu ja teine probleem on nende lülitamine – vilkurite kasutamiseks tuleb sisse lülitada kõigepealt pult ja seejärel vilkurid, olenevalt sõidukist on täiesti võimalik kogemata vilkurid välja lülitada ja seda päevasel ajal muul viisil ei märka kui, et
a) Sulle ei anta teed enam
b) Sireen vaikib.

2)Kui ei põle vilkurid, ei ole põhjust rallitamiseks

Jälitussõidukil ei pea vilkurid põlema LS § 84 lg 3. Ometigi on neil põhjus \”rallitada\” enamat kui küll.

3)Pargis viibisid ka inimesed, pilt olemas, kus auto kaldub murule, sest lapsevankriga jalutatakse vastu.

Murule kaldumine lapsevankri tõttu on äärmiselt ohtlik manööver. Ilma mõjuva põhjuseta seda ei tehta.

4)Asfaldilt oli kuulda peale nende lahkumist parajat gaasitamist, nagu tavaliselt kuuleb mõne bemmijuhi pedaalist

Pedaalist üldjuhul midagi ei kuule, häält teeb mootor+väljalaskesüsteem või rehvid. Oletan, et sõideti kõrgetel pööretel, veel üks näitaja mille tõttu julgen oletada, et kolleegid täitsid sellel hetkel kiireloomulisi ülesandeid.

5)Parki sõideti sisse kiiresti, tehti ring pargis ja sõideti välja samast kohast, kus siseneti. Peatumist ei toimunud. WC-de juures tehti kiire \”auring\”. Kiirust vähendati vaid siis, kui sõideti suunaga otse minu suunas, sest taibati vist, et ma filmin. Küljega sõites on näha, et kiirus oli märksa suurem.
6)Tunnistajad on olemas, kes võivad kinnitada, et ma ei näinud luulusid.

Nende tunnistajate andmed võiksite kindlasti oma avaldusse kirja panna.

Olen oma järeldused teinud ja kavatsen avalduse koos vastavate materjalidega politseisse saata, konsulteerisin ka juristiga.

Ei ole õiglane, et mind mu patside tõttu lapsevankriga jalutades peeti narkolasti vedajaks(sõideti mu kõrval erabussiga, kuni mu kannatus katkes sellise kohtlemise peale, pidin oma magavat last neile näitama, et nad mind rahule jätaks!) või et igal suuremal üritusel negatiivseid narkoteste tegema viiakse. Minu jaoks on see solvav ja seetõttu ei kavatse politsei korrarikkumistele hinnaalandust teha.
Kuidas küla koerale, nõnda koer külale..

Teil on täielik õigus esitada avaldus ja paluda asjaolud välja selgitada. Saate lõpliku vastuse, kas tegemist oli põhjendatud sõiduga või mitte.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Veebikonstaabel Kas on politseil õigus pargis autoga sõita?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.