Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on raske sel suvel lihttööd leida?a

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kas on raske sel suvel lihttööd leida?a

Postitas:

…või mu laps st noor inimene valetab? On teil olnud kogemust kuidas sel suvel töö leidmisega on? Mu laps väidab et on saatnud cv paljudesse kohtadesse, aga ei midagi.
Mida teised enamat teevad, et tööle saavad?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.07 08:28; 06.07 13:21; 06.07 14:16; 07.07 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga maasikakorjajaks ei pakkunud, eks? Järgmine häda on lüpsjatega.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asukoht, asukoht ja asukoht.
Tööletahtjaid on suvel palju, seega ei pruugi noor tööle saada.
Enamasti ikka kasutatakse tutvusi.
Maasikatalud jne mõned ei vaja töötajaid – teised jälle vajavad väga, aga asuvad sellises paigas, kuhu lihtne sõita pole.
Laudatöö aga pole lihttöö.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib küll õige olla. Minu täiskasvanud noor ka saatis oma CV Cirkle K-sse. Aga ei võetud, öeldi, kõik juba täis! Tal on isegi eelmisest suvest sealt töökogemus olemas. Eks ta jäi muidugi CV saatmisega hiljaks ka, juuni oli juba.
Võib-olla kusagil Pärnus, Haapsalus, Kuressaares restoranis või hotellis oleks tööd. Need on ju nüüd paksult rahvast täis. Kui seal oleks tasuta ööbimisvõimalus, võiks sinna proovida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka raske. noorel ja oskamatul on raske tööd leida nii suvel, talvel, sügisel kui kevadel.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see noor elab? Kui kuskil maakohas/väikelinnas, siis kohapeal võib olla raske tööd leida küll (aga äkki siiski põllule või lauta appi? Ka laudas on lihtsamaid töid ja väljaõpe kohapeal.).
Suuremates linnades, eriti Tallinnas, ei tohiks olla probleeme lihttööle saamisega, vanusest sõltumata. Silmnägu peab sirge olema (st kaine), käed küljes ja töökorras, siis saab miinimumpalgalisele tööle kindlasti.
Cirkle K maksab klienditeenindajatele minuteada rohkem kui muidu klienditeenindajad tüüpiliselt saavad, seepärast on sinna tahtjaid palju.

Kui noor ise ei oska CV-sid saates lihttööle saada (mis ilmselt on teemaalgataja noore põhiprobleem), siis võiks abi olla Töötukassast. Aitavad ehk vähemalt CV üle vaadata ja madalapalgalisi lihttööde pakkumisi peaks Töötukassas ka piisavalt olema.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 10:44; 06.07 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…või mu laps st noor inimene valetab? On teil olnud kogemust kuidas sel suvel töö leidmisega on? Mu laps väidab et on saatnud cv paljudesse kohtadesse, aga ei midagi.

Mida teised enamat teevad, et tööle saavad?

oli lapse väitel umbes sarnane seis, kuid mulle tundus asi kahtlane.
Palusin lapsel seda CV-d mulle näidata. Samuti neid kaaskirju, millega ta kandideeris.
Võtsime koos need ette, tegime väikesed parandused cv struktuuris, jätsime välja mitteolulise, lisasime juurde olulist (nt vabatahtliku töö puhul mis projekti raames ja millised olid töökohustused)
Järgmisel nädalal saatis juba uue cv versioone, sai kohe vastuseks 3 riigiasutusse kutse vestlusele, kõik soovisid tööle, valis selle, mis kõige rohkem huvi pakkus.
Ei olnud lihttöö, otsis erialast tööd, mis seotud tema õpitava erialaga.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

CV saatmine suvise lihttöö jaoks? Mina soovitaks minna mitte n-ö avalikule tööturule otsima, vaid proovida pigem läbi rääkida tuttavatega. Mul endal teismeline otsis ka suveks tööd. Malevasse enam ei saanud ja päris kogu koolivaheaega töötamisele ka kulutada ei tahaks. Sestap hakkas ta esialgu tööle meie “koduettevõttes”, st taskuraha saamine on seotud sellega, kui palju ta kodus tööd teeb. Aiaäärest naatide kitkumine, peenra rohimine, muru niitmine, puude riita ladumine, varsti ka marjakorjamine jne. Sellised 5 ja 10 euro otsad.

Kui sedasi lihtsalt võõrastele oma cv saata, siis võib neil tekkida hirm, et ei tea, kuidas selle tundmatu lapse tööharjumusega lood on. Noored on selle koha pealt väga erinevad. Võtad tööle, ei tea kas teeb ikka tööd ka või kaob juba järgmisel päeval hoopis randa 🙂

Samuti olen oma teismelist aeg-ajalt võtnud kaasa oma töökohale, ta aitab mul seal nt korraldada mingeid üritusi, teeb võileibu, katab väliskülalistele kohvilaua, aitab tõlkimisel (oskab hästi inglise ja prantsuse keelt).

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maxima võtab noori tööle.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…või mu laps st noor inimene valetab? On teil olnud kogemust kuidas sel suvel töö leidmisega on? Mu laps väidab et on saatnud cv paljudesse kohtadesse, aga ei midagi.

Mida teised enamat teevad, et tööle saavad?

oli lapse väitel umbes sarnane seis, kuid mulle tundus asi kahtlane.

Palusin lapsel seda CV-d mulle näidata. Samuti neid kaaskirju, millega ta kandideeris.

Võtsime koos need ette, tegime väikesed parandused cv struktuuris, jätsime välja mitteolulise, lisasime juurde olulist (nt vabatahtliku töö puhul mis projekti raames ja millised olid töökohustused)

Järgmisel nädalal saatis juba uue cv versioone, sai kohe vastuseks 3 riigiasutusse kutse vestlusele, kõik soovisid tööle, valis selle, mis kõige rohkem huvi pakkus.

Ei olnud lihttöö, otsis erialast tööd, mis seotud tema õpitava erialaga.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 13:16; 06.07 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kui otsis erialast tööd, siis ilmselt see oli juba täiskasvanud laps tal.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps ei ole alaealine.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.07 08:28; 06.07 13:21; 06.07 14:16; 07.07 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kui otsis erialast tööd, siis ilmselt see oli juba täiskasvanud laps tal.

Erialase haridusega noor kes ei oska isegi CV koostada, jätame nüüd luiskelood eks.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 13:16; 06.07 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun last, ei ole lihtne. Ega CV saatmine ainuüksi ei piisa. Hästi aktiivne peab ise olema. Peale CV saatmist tasub helistada. “Tere, olen X, saatsin teile (kuupäev) CV, kas olete aega leidnud minu CV-ga tutvuda. Sooviksin täpsustada… Sooviksin veel lõpetuseks öelda, et olen väga kohustundlik ja te ei pea minus pettuma.

Kas laps otsib suvetööd või pikemaajalist?

Kas on CV:sse palgasoovi kirjutanud, ei pruugi realistlik olla. Töökogemus, kas vastab tööandja ootustele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealisena käis malevas või tegi mustalt tööd. Seega pole ühtegi ametlikku töökohta cv-sse panna.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.07 08:28; 06.07 13:21; 06.07 14:16; 07.07 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealisena käis malevas või tegi mustalt tööd. Seega pole ühtegi ametlikku töökohta cv-sse panna.

Mustalt? Omad vitsad peksavad!
Minu lapsed on seni ise töö leidnud, seega arvan, et ülearu raske see olla ei tohiks.
Malevas töötamise saad kenasti CVsse panna, see on ka töökogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

18.a malevakogemusega noor lootis kooli kõrvalt jaanuris tööd leida. Mõned vastasid äraütlevalt, enamik ei vastanud üldse. Juunis helistas tema esimene eelistus. Töötajat oli vaja järgmisest päevast ja suve lõpuni. Nüüd saadud ka esimene palk ja noor väga rahul. Äkki peab siiski korraliku cv ja kaaskirja kõrval lihtsalt õnne olema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

sai ei mõtle sellele, et kuigi “laps” võib olla 3a, võib lapseks nimetada ka 19a vana õppurit?

minu “laps” õpib it-d, otsis suveks erialast tööd.
seni, kuni saatis kirju, tere, tahan suveks tööd. ei leidnud midagi.
kui tegime kirja ümber ja nüüd kirjutas, et tere, olen xxx kooli xxx eriala x.kursuse õpilane ja otsin suvel kaheks kuuks oma õpitava erialaga sobivat ajutist tööd, oli suhtumine hoopis teine.
sai tööle it-toena. esimestel nädalatel installis uusi arvuteid ja tegi vanematel masinatel tarkvarauuendusi.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 14:53; 07.07 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealisena käis malevas või tegi mustalt tööd. Seega pole ühtegi ametlikku töökohta cv-sse panna.

Mina panin küll täiskasvanuna esimest töökohta otsides kirja kõik varasema töökogemuse, mustalt või mitte. See, et mustalt tööd tegi, on pigem tööandja probleem ja lihttööde puhul on väga väike võimalus, et keegi vanasse töökohta hakkab helistama, veel vähem hakkab tulevane tööandja maksude kohta uurima. Soovitajaks panin kauge sugulase, kelle last regulaarselt hoidmas käisin, sest tema oskas anda mu tööle adekvaatse hinnangu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on raske leida, ka täiskasvanul ja kogemusega inimesel on praegu raske leida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole üldse keeruline olnud, lausa valikut oli ja on. Vanemad poisid siis 16 ja 14. töötavad juuli kolmanda nädalani, siis puhkavad veidi ja teevad veel 2 nädalat töölaagrit otsa(see viimane on ikka paras naljategemise eest raha saamine ja pigem ühed väljasõidud, diskotamised jne ja makstakse raha ka veel peale 🙂
Mu omad hästi hakkajad ja korralikud poisid ka 🙂
Ja kõik mu sõbrannade pubekad on ka tööl ja enamus poiste klassikaaslased(kes tahtsid) on ka, seega pakuks et laps luiskab 🙂

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun last, ei ole lihtne. Ega CV saatmine ainuüksi ei piisa. Hästi aktiivne peab ise olema. Peale CV saatmist tasub helistada. “Tere, olen X, saatsin teile (kuupäev) CV, kas olete aega leidnud minu CV-ga tutvuda. Sooviksin täpsustada… Sooviksin veel lõpetuseks öelda, et olen väga kohustundlik ja te ei pea minus pettuma.

Ma pole elus sellist asja teinud, aga töö leidmisega pole ka kunagi probleeme olnud. Ei tööta lihttöödel. Just nüüdsama eriolukorra aegu sain uue väga sobiva töö.
Pole peale kandideerimiseks nõutu esitamist ise kunagi ei helistama ega üle kirjutama hakanud, vastatud on alati, kuigi kui vastust pikalt ootama peab, tähendab see tavaliselt äraütlemist.
Kui inimene naudib suhtlemist ning tahab ise kandideerimise järel ühendust võtta, siis ega see vast halba ka tee, aga tingimata vajalik see pole. Korralik ja kirjavigadeta ning ulmelise palgasoovita CV on kindlasti vajalik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 10:44; 06.07 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

CV saatmine suvise lihttöö jaoks? Mina soovitaks minna mitte n-ö avalikule tööturule otsima, vaid proovida pigem läbi rääkida tuttavatega. Mul endal teismeline otsis ka suveks tööd. Malevasse enam ei saanud ja päris kogu koolivaheaega töötamisele ka kulutada ei tahaks. Sestap hakkas ta esialgu tööle meie “koduettevõttes”, st taskuraha saamine on seotud sellega, kui palju ta kodus tööd teeb. Aiaäärest naatide kitkumine, peenra rohimine, muru niitmine, puude riita ladumine, varsti ka marjakorjamine jne. Sellised 5 ja 10 euro otsad.

Kui sedasi lihtsalt võõrastele oma cv saata, siis võib neil tekkida hirm, et ei tea, kuidas selle tundmatu lapse tööharjumusega lood on. Noored on selle koha pealt väga erinevad. Võtad tööle, ei tea kas teeb ikka tööd ka või kaob juba järgmisel päeval hoopis randa ????

Samuti olen oma teismelist aeg-ajalt võtnud kaasa oma töökohale, ta aitab mul seal nt korraldada mingeid üritusi, teeb võileibu, katab väliskülalistele kohvilaua, aitab tõlkimisel (oskab hästi inglise ja prantsuse keelt).

Ei nõustu üldse, et tavaliste majapidamistööde eest lapsele maksma peaks. Kui elavad kodus siis kõik panustavad oma ajaga kodutöödesse, meeldib see siis või mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana Su laps on?
Minu oma on hetkel 18. Eelmisel suvel sai ta väga lihtsalt tööle ja oli validagi kohtade vahel.
Sel suvel väga paljud ei vaevunud vastamagi – minu oma kandideeris ka Circle K-sse, sealt näiteks ei vastatud üldse. Kaubandusest ei saanud vastuseid, ehkki sealt oli tal eelmise aasta kogemus olemas.
Sai tööle ühte logistikafirmasse ja hetkel on väga rahul, aga see asub linnast väljas ja tööle saamine on suht keeruline.
Tema klassikaaslased on töötanud nt Subways, marjamüüjana ja pakkijana. Ka nende emad ütlesid, et sel suvel oli palju raskem tööd leida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

sai ei mõtle sellele, et kuigi “laps” võib olla 3a, võib lapseks nimetada ka 19a vana õppurit?

minu “laps” õpib it-d, otsis suveks erialast tööd.

seni, kuni saatis kirju, tere, tahan suveks tööd. ei leidnud midagi.

kui tegime kirja ümber ja nüüd kirjutas, et tere, olen xxx kooli xxx eriala x.kursuse õpilane ja otsin suvel kaheks kuuks oma õpitava erialaga sobivat ajutist tööd, oli suhtumine hoopis teine.

sai tööle it-toena. esimestel nädalatel installis uusi arvuteid ja tegi vanematel masinatel tarkvarauuendusi.

Teema ei ole ilmselgelt 25 a lapsukestest, kellel emmed aitavad cv-d ja kaaskirja koostada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 15-aastane tütar leidis endale juunis töö ja ka nüüd juulis, asendab puhkusele läinud inimest. Cv-sid saatis mais palju ja mitte töökuulutuste peale vaid lihtsalt firmadesse kuhu tahtis minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema ei ole ilmselgelt 25 a lapsukestest, kellel emmed aitavad cv-d ja kaaskirja koostada.

ka peale põhikooli minnakse eriala õppima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 14:53; 07.07 00:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ukrainlaste orjatööd kasutanud talusse tööle ei saanud, siis lihtsalt ei otsinud. Neil taludel on ööbimisvõimalus ka, ega ukrainlased oma koju magama ei lähe, seega ei pea talu kodust pooletunnise bussisõidu kaugusel olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maasikakorjamise töö ei kesta ju terve suvegi. Oleks sinna läiud, oleks see töö juba läbi, või kohe saamas läbi.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.07 08:28; 06.07 13:21; 06.07 14:16; 07.07 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga maasikakorjajaks ei pakkunud, eks? Järgmine häda on lüpsjatega.

Sinna ei julge ennast ju pakkuda. Alles need põllumehed halasid, et ukrainlasi ei saa ja nemad eestlaste kätte oma kallist tehnikat ei usalda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on raske sel suvel lihttööd leida?a