Esileht Pereelu ja suhted Kas on solvav sõna või mitte?

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kas on solvav sõna või mitte?

Postitas:

IGA sõna võib olla mittesolvav, olenevalt hääletoonist ja kontekstist.

värdjas, loll, juhmard, möku?

Palun:

“Sina ei ole ju mingi loll, kes emakeelt ei oska”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai ainult öeldud et ole neetud õnnelik,

Perekoolikas, sa oled ikka paras tola.
Ja siis pärast tuled veel, suured silmad peas, siiagi teematama. Kui inimene enam sinusugusega suhelda ei taha.
Mina ka ei tahaks.

Ja koolis sa ka pole käinud.
Emakeele õpetaja ju oleks sulle rääkinud, et väljendid kohutavalt õnnelik või ilgelt ilus ei ole sobivad kasutada.
See sinu neetult õnnelik on ju täpselt samasse auku.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 15:33; 13.04 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas öelda nii vänge sõna nagu on “värdjas” nii, et see kõlaks ilusti?

Minu jaoks isiklikult on ka “värdjas” nii laetud sõna, et ise iial ei kasuta ja reageerin, kui üldse kellegi kohta kasutatakse. Küll aga ei solvuks, kui vestluskaaslane ütleks näiteks “värdjas ilm täna”. Tunduks ebameeldiv sõnavalik, aga mitte solvav.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 15:44; 13.04 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas öelda nii vänge sõna nagu on “värdjas” nii, et see kõlaks ilusti?

Kui sulle sümpaatne mees ütleb: “Täna oled värdjalikult ilus” siis kõik haritud naised võtaksid seda erilise komplimendina. Kes aga koolis pole käinud, need kirtsutavad iga sõna peale nina. Värdjad loomatõud on kõige kallimad. Nii rahaliselt kui ka omaniku hingele. Minge proovige kaikaga kallale minna mõnele teie hoovi pugenud karvadeta värdjakassile. Võite kohtukulli käest ehtsa värdja eemalepeletamise eest säärase litaka saada, et pool aastapalka läind. Pehmest seksist ruineerunud prouad ainult unistavad, et saabuks mõni kõvem jõmm ja kõige kuumemal hetkel sinna õigesse kohta paar head laksakat paneks. Et nagu ergas maitseaine mageda võileiva peale. Sõna “värdjas kuulub samasse segmenti. Kes vaimult vaene, näeb otsekohese termini taga kohe moondunud jäsemetega küürakat.

Kunagi iidsel ajal hiired kogunesid suurkogule et ühise vilekoori saatel heita enda hulgast välja tiibadega värdjas. Milleks talle need koledad nahksed tiivad kui nad isegi vihma eest ei kaitse? Ainult lohisevad taga kui tarvis saagile järele tormata. Vastik lojus jääb iga kord viimaseks. Norgus peaga värdjat mõnitati nii kaua kuni too psühholoogiliselt murdus ja lahkus. Värdjas teadis ühte kohta, kust hea enesetappu sooritada. Kurb loomake lohistas oma vastiku kere teletorni otsa ja pikalt mõtlemata viskus sealt alla. Enne kui pool teed kukutud oli, tundis värdjas hiir, et hakkab juba piirpääsukese moodi tuuli valitsema. Aeglaselt liugles äsjapõlatud hiir ülalt alla botaanika-aia kohal ja kui ta silmas seal rahvaveetšet pidavaid kaaskodanikke, siis hingelt vaba loom vabastas ka augu tagaotsas ja lasi mõnusaid sirtsakaid vedelat kakat koosolekut juhtinud hiirekuningale kaela. Oma alandatud kuningat nähes põgenesid kõik hiired kus seda ja teist. Aga põlatud värdjas elas õnnelikult kõrge vanuseni ja kui ta pole vahepeal ära sutrniud siiselb

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 17:50; 10.04 01:19; 11.04 02:22; 11.04 02:48; 13.04 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja nagu “värdjalikult ilus” ei ole olemas, samuti nagu pole olema sõnakooslust surmavalt põnev või haigutamaajavalt haarav.

Kui keegi niisuguseid sõnapaare moodustab, siis see näitab pigem seda, et ta on juhm aga püüab välja paista kuidagi vaimukas.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 14:51; 10.04 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi niisuguseid sõnapaare moodustab, siis see näitab pigem seda, et ta on juhm aga püüab välja paista kuidagi vaimukas.

Siin on ju elus näide, et perekooli teemaalgataja vabal suudab moodustada selliseid sõnapaare.
Ja pärast veel kulme kergitada ja sellest temale osasaanud ülekohtust teemagi treida.

PS. Kägu 10.04.2021 01:19 – minult 10p.
Tekst oli küll teadagi, mis kell ja mis seisus kirjutatud, aga ikkagi väga hea!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekst oli küll teadagi, mis kell ja mis seisus kirjutatud, aga ikkagi väga hea!

Ma kirjutaks veel, aga jubedalt miinuseid laotakse. Iga kord tihun nutta tükk aega peale seda

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 17:50; 10.04 01:19; 11.04 02:22; 11.04 02:48; 13.04 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai ainult öeldud et ole neetud õnnelik, ma ei öelnud et ole sa neetud. Ma vaid tahtsin et inimene oleks õnnelik ja nüüd mina see paha kui inimene tunneb seda kui solvangut kohe kõik on selle koroonaga segi läinud juba varsti ei julge inimesi kõnelda. Varsti on kuidas käsi käib ka solvav.

Ma veel ei saanud rahu. Pean kohe veel selgitama. TA kirjutas sellise jama olukorra ja talle lajatati selle eest 15 miinust ja mitte ühtegi tunnustusavaldust. Mina võtsin süvakeelelisest teemast kinni ja kirjutasin pika, TA hirme hajutava loo sellest kuidas värdjad tegelikult polegi värdjad vaid armsad looduse vingerpussid. Minule keegi rääkis, kuda ta tsirkuses esinemas nägi sünnipärast käteta meest. Mees tuli areenile ja istus laua taha toolile. kingad lendasid jalast ja varvastega avas pudeli. Valas pitsi täis ja kummutas sisse. Siis pani jalgadega pläru ette, tõmbas tikku ja puhus mõnusalt lae poole rõngaid. Lõpuks toodi püss ja mees toolil istudes pani relva palge ja parema jala suure varbaga vallandas päästiku. Täpselt kümnesse! Oli värdjas, aga väga kihvt värdjas. Raha sai ka. Tänapäeval on sellised toredad värdjaetendused keelatud. Ma ei saa aru, miks? Värdjas inimene pole ju janusse kustuv põrsas, kes märja rätiku järgi areenil rumba samme teeb

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 17:50; 10.04 01:19; 11.04 02:22; 11.04 02:48; 13.04 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vist siiski näitab kitsast silmaringi või vähest arusaamist väljenditest.
Neetud ilm, päev läbi on sadanud.
Olen mina ikka neetult õnnelik mees.
Töö oli neetult raske.
See on sama mis kuradi. Kuradi ilm, kuradi õnnelik, kuradi raske.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.04 17:50; 10.04 01:19; 11.04 02:22; 11.04 02:48; 13.04 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kirjutaks veel, aga jubedalt miinuseid laotakse.

Sa ei saa ju perekooli kanadelt nende ainukest rõõmu elus ära võtta?
Ole suuremeelne ja las nad toksivad oma miinisekesi, kui tahavad.
(kuuldavasti tiksutavad nad neid lausa “ebasobivaid postitusi” ka oma suguõdede pihta, kes lindudest või putukatest teema teinud on)

Ja mida rohkem sa neid kogunud oled, seda parem oli kommentaar.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 15:33; 13.04 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist asja nagu “värdjalikult ilus” ei ole olemas, samuti nagu pole olema sõnakooslust surmavalt põnev või haigutamaajavalt haarav.

Kui keegi niisuguseid sõnapaare moodustab, siis see näitab pigem seda, et ta on juhm aga püüab välja paista kuidagi vaimukas.

Noh, seda näitas tegelikult selle sõnapaari leiutaja kogu ülejäänud tekst ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 15:44; 13.04 23:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas on solvav sõna või mitte?