Esileht Pereelu ja suhted Kas on tõsi, et mees teab juba alguses, et milline naine on suhtematerjal?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Teema: Kas on tõsi, et mees teab juba alguses, et milline naine on suhtematerjal?

Postitas:
Kägu

. Ei saa aru, kus te probleemi näete?

Teeme siis sulle puust ja punaseks.

Kui mina oma mehega tuttavaks sain, küsis ta minu käest juba kahe kuu pärast, et kas meile võiks tulevikus ühine laps sündida. Ja tol ajal muuseas oli ta veel teise inimesega suhtes. Kui mina vastasin jah, oli asi otsustatud ja mees kolis alaliselt minu juurde.

Sellele Käod ka osutasid, öeldes irooniliselt, et väärt mees. Ise suhtes ja küsib, kas võib teisele naisele lapse taha teha…

Sul endal sellised väärtushinnangud, et ei saa üldse arugi, et pildil midagi valesti oleks.

Teeme siis teile puust ja punaseks, et eks iga kägu saab asjadest aru oma isiklike kogemuste ja rikutuse tasandilt. Mina sain tookord aru, et mees uuris ääri-veeri, kas tal on lootust, et meist võiks tulevikus saada tugev ja tore perekond. Ükski normaalne mees ei esita iial sellist küsimust, kui tal on tore ja tugev perekond juba olemas. Järelikult ta tundis, et on oma olemasoleva suhte valesti valinud. Inimesed on tihti eksklikud, kas tead, eriti nooruses. Ja nagu mainitud, minuga ta enam ei eksinud.
Aga eks lohutage end sellega, et teie kunagi ei eksi. Minu silmis olete sellise arvamusega lihtsalt totaalsed naljanumbrid, et mitte öelda elus äärmiselt kibestunud õnnetusehunnikud.

Mina olen oma mehega olnud pikalt õnnelik ja täiesti veendunud, et tegin teda valides tookord väga õige otsuse. Ja nüüd mõelge, kuhu teie oma eludes jõudnud olete.

+5
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga eks lohutage end sellega, et teie kunagi ei eksi. Minu silmis olete sellise arvamusega lihtsalt totaalsed naljanumbrid, et mitte öelda elus äärmiselt kibestunud õnnetusehunnikud.

Mina olen oma mehega olnud pikalt õnnelik ja täiesti veendunud, et tegin teda valides tookord väga õige otsuse. Ja nüüd mõelge, kuhu teie oma eludes jõudnud olete.

Loomulikult pole jõudnud sinna, kus sina. Sest kõik teised on siin ju jube õnnetud ja jobudega koos, lihtsalt sellepärast, et ei pea õigeks suhtes olles kõrvalsuhete pidamist.
Normaalne mees oleks enne oma suhte ära lõpetanud.
Sa ei saa ikka aru, millest jutt on.
Ilmselgelt just eriti intelligentne ega empaatiline tegelane pole.
Vastuargumendiks hakkad rinnale taguma, kui õnnelik ja kaugele sa jõudnud oled ja teised on kindlasti sellised, kes kuhugi jõudnud pole 😀
Olge edasi õnnelikult koos. Aga eks tead siis arvestada, et kui su mees hakkab mingil hetkel mõtlema, et on ikkagi valesti valinud, sina ei sobi enam, siis seda ta sulle ütlema küll ei hakka. Selle asemel hakkab su selja taga uut otsima. Küll sa siis saad teada, kui juba asjad pakib ja uue juurde lapsi tegema läheb. Enne uurib sellelt uuelt, kas on ikka kindel pind. Ega ta enne lähe. Sest selline mees ei lõpeta suhet niisama. Enne kindlustab endale uue variandi.

Meie peame totaalseks naljanumbriks sind, kes arvab, et sinuga mees igaveseks jääb ja sama ei tee nagu enda eelmise naisega.
Ma ei usaldaks küll kunagi meest, kes on kõrvalsuhteid pidanud. Tema uus suhe tekib samamoodi nagu tekkisid sina – vana (ehk siis nüüd sinu) kõrvalt.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu meelest on see meeste idealiseerimine… Nagu ka “mees abiellub vaid sellega, kellega tahab elu lõpuni koos olla”. Miks siis 50% abieludest lahutatakse kui mehed nii head valijad on. Mõttekoht!

Mul on lapsepõlvest “vaatame seda asja” või “vaatame mis sellest (plaanist) välja tuleb” teadmine, et sellised väljendid tähendavad “ei, aga ma ei viitsi sinuga praegu vaielda”. Ja oi kui palju väärarusaamu mul selle tõttu elus on olnud, sest enamus ikkagi mõtleb seda tõsiselt kontekstis “vaatame jooksvalt”; minu aju karjub “jääb ära” ja kustutab plaani nö tulevikulogist. Ja kuigi ma seda ju tean, siis juhtub seda ikka aeg-ajalt, et tekib möödarääkimine.

Täpselt. Kui me mehega ajaveetmise või ükskõik-mis plaane teeme ja ta minu ettepaneku kohta “no vaatame” ütleb, siis see tähendabki seda, et ta ei taha mulle otse “ei” öelda ja ootab paremat mõtet, kuigi minu ideele pole ka otseselt vastu.
Ma olen kindel, et nõnda käituvad nad ka naisi valides.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest on see meeste idealiseerimine… Nagu ka “mees abiellub vaid sellega, kellega tahab elu lõpuni koos olla”. Miks siis 50% abieludest lahutatakse kui mehed nii head valijad on. Mõttekoht!

Mul on lapsepõlvest “vaatame seda asja” või “vaatame mis sellest (plaanist) välja tuleb” teadmine, et sellised väljendid tähendavad “ei, aga ma ei viitsi sinuga praegu vaielda”. Ja oi kui palju väärarusaamu mul selle tõttu elus on olnud, sest enamus ikkagi mõtleb seda tõsiselt kontekstis “vaatame jooksvalt”; minu aju karjub “jääb ära” ja kustutab plaani nö tulevikulogist. Ja kuigi ma seda ju tean, siis juhtub seda ikka aeg-ajalt, et tekib möödarääkimine.

Täpselt. Kui me mehega ajaveetmise või ükskõik-mis plaane teeme ja ta minu ettepaneku kohta “no vaatame” ütleb, siis see tähendabki seda, et ta ei taha mulle otse “ei” öelda ja ootab paremat mõtet, kuigi minu ideele pole ka otseselt vastu.

Ma olen kindel, et nõnda käituvad nad ka naisi valides.

Mugav mees, kui ideid ootab, selle asemel, et paremat välja käia. Teine variant on, et kardab naisele ettepanekuid teha, sest pikka ja laia teksti ei jõua pisiasja kohta ära kuulata. Naist oodatakse ka paremat sel juhul, otse ei taha ei öelda, sest äkki teine kandidaat ütleb jah. Kui naisega suhet tahetakse, on mehed aktiivsed. Ei tahagi üldse kõik suhet, see pisike protsent on äkki just see mees, keda hirmutab taoline mõte.
TA, varasemate tuttavatega ei mõtleks suhte peale, eriti, kui hetkel ka räägib rahulikult võtmisest.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, Tinderis meestelt küsides, et mis eesmärgiga nad seal on ääretult tavaline vastus “Ei otsi otseselt midagi, vaatan, mis Tinder toob, (kõik sobib), kui kellegagi midagi enamat (suhe) tuleb, siis otseselt pole vastu.”
Seal on selline vastus ja mentaliteet meestel ikka väga tavaline. Väga vähesed on öelnud, et tahavad tõesti just püsisuhet leida. Enamus on sellise mõtlemisega, et viskavad õnge välja ja eks vaatavad, kas ja mis tuleb – kõik sobib (mis kätte saavad). Ja suhtele “pole otseselt vastu”.

Loodan, et see Tinderi suhte arengu teema loeb seda praegu. Ma olen Tinderis olnud kaua, enamuselt küsinud, mis ootustega on ja sellised on vastused olnud. Enamusel meestel pole suhe isegi mitte eesmärgiks, vaid mis lihtsalt kuidagi kujuneb, kui “otseselt vastu pole”.
Mehed tahavad lihtsalt seksida ja naisega muudmoodi aega veeta, kui keegi tundub piisavalt tore, siis võib-olla pole ka suhte vastu otseselt…

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen Tinderis olnud kaua, enamuselt küsinud, mis ootustega on ja sellised on vastused olnud. Enamusel meestel pole suhe isegi mitte eesmärgiks, vaid mis lihtsalt kuidagi kujuneb, kui “otseselt vastu pole”.

Tinder on siiski kas kiire seksi või lihtsalt ajutise suhtluse leidmiseks loodud portaal. Kõige tähtsam on kaaslase välimus ja valik toimub vaid selle alusel.
Oleks ju imelik, kui mõtlevad inimesed sinna mingit igikestvat püsisuhet otsima läheks?

Mistõttu on väga üllatav, kui sa imestad, et sinna vaid see 5% püsisuhte otsijaid on ära eksinud.
Pigem imesta, et üldse see 5%-gi seal olemas on.
Ilmselt nad kas loodavad leida seda teisest soost viite % VÕI lihtsalt ei tea/ei tunnista teisi tutvuskanaleid.

Seega, sa võid seal akvaristikafoorumis ju edasi surfata ja teist omasugust koeraarmastajat otsida, aga see pole pikemas perspektiivis siiski jätkusuutlik.
Märksa suurem oleks su õnnestumistõenäosus koertefännide foorumis.
Kui sa nüüd sellest ülekantud mõttest aru saad…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siinkohal tuleb täpsustada, et suhe ja pere on täiesti erinevad asjad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui mina oma mehega tuttavaks sain, küsis ta minu käest juba kahe kuu pärast, et kas meile võiks tulevikus ühine laps sündida. Ja tol ajal muuseas oli ta veel teise inimesega suhtes. Kui mina vastasin jah, oli asi otsustatud ja mees kolis alaliselt minu juurde.

Lapsi võiks normaalne inimene planeerida siiski alles siis, kui eelmine suhe lõpetatud ja ka natuke järele mõeldud.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult pole jõudnud sinna, kus sina. Sest kõik teised on siin ju jube õnnetud ja jobudega koos, lihtsalt sellepärast, et ei pea õigeks suhtes olles kõrvalsuhete pidamist.

Normaalne mees oleks enne oma suhte ära lõpetanud.

Sa ei saa ikka aru, millest jutt on.

Ilmselgelt just eriti intelligentne ega empaatiline tegelane pole.

Vastuargumendiks hakkad rinnale taguma, kui õnnelik ja kaugele sa jõudnud oled ja teised on kindlasti sellised, kes kuhugi jõudnud pole 😀

Olge edasi õnnelikult koos. Aga eks tead siis arvestada, et kui su mees hakkab mingil hetkel mõtlema, et on ikkagi valesti valinud, sina ei sobi enam, siis seda ta sulle ütlema küll ei hakka. Selle asemel hakkab su selja taga uut otsima. Küll sa siis saad teada, kui juba asjad pakib ja uue juurde lapsi tegema läheb. Enne uurib sellelt uuelt, kas on ikka kindel pind. Ega ta enne lähe. Sest selline mees ei lõpeta suhet niisama. Enne kindlustab endale uue variandi.

Meie peame totaalseks naljanumbriks sind, kes arvab, et sinuga mees igaveseks jääb ja sama ei tee nagu enda eelmise naisega.

Ma ei usaldaks küll kunagi meest, kes on kõrvalsuhteid pidanud. Tema uus suhe tekib samamoodi nagu tekkisid sina – vana (ehk siis nüüd sinu) kõrvalt.

Ei, ma tõesti ei saa aru, millest sina räägid, sest minu elu on olnud üdini õnnelik, paremat poleks osanud tahtagi. Kõik need 20+ aastat.
Kohe kindlasti ei taha ma olla sinu taoline tüüp, kes valib õnne asemel permanentse kannatamise ja tõenäoliselt suhteliselt sita elu. Ja tahad ma avaldan sulle saladuse – surivoodil ei täna sind sinu kannatuste eest mitte keegi ja peale surma ei mäleta sind peale sinu laste, kui sul need üldse olemas on, mitte keegi. Seega mille nimel sa moraalijüngrit mängid, jääb igaveseks mõistatuseks.

Oma arust ma pole ka poole sõnagagi väitnud, et ma hirmsasti kardaksin mehest ilma jääda. Kui otsustab minna, las läheb, leian uue, kui ma siis üldse veel mõnd meest endaga elu jagama tahan.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsi võiks normaalne inimene planeerida siiski alles siis, kui eelmine suhe lõpetatud ja ka natuke järele mõeldud.

Ma kahtlustan, et sina küll ei tea, mis asi on planeerimine, kui igas küsimuses planeerimist näed ja unistusi juba planeerimiseks pead.
Sa ei saa ilmselt seetõttu sellest ka aru, kui ma ütlen, et ta lõpetaski eelmise suhte enne ära, kui me koos lapsi hakkasime planeerima.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juhul kui kuuleb mehe käest juttu, et vaatame, kuhu see asi jõuab vmt, kas siis on asi kahtlane? Eriti kui tegemist on varasema tuttavaga (kohtusime keskmiselt nii korra-kaks kuus).

Kes kuuleb, ma ei jõua su lennule järgi…

Sina kuuled ja mees ütles sulle?

Siis järelikult tal see klikk ära ei käinud ja ta tahabki “vaadata, kuhu see asi jõuab”.

Mis siin arusaamatut on?

Kui mees on vaimutuses, siis ta ei vaata enam midagi.

Ma ei nõustu sellega. Mõned inimesed ongi sellised, et päevapealt keegi meeldib ja panevad leivad ühte kappi, teistele hakkab aja jooksul meeldima. Mina kuulun ka viimasesse gruppi, ega seepärast mu tunded vähem tõelised ole. Suhtun skeptiliselt inimestesse, kes “armuvad esimesest silmapilgust” ja hakkavad kohe armastust avaldama, paari kuu pärast on see läinud ja avaldavad uuele. Samuti on mõnel inimesel kohe plaanid, mida ta paaril esimesel kohtingul avaldab, teine vaatab, et kuidas asi läheb. Tean mitut siiani koos olevat paari, kus naine või mees on kurtnud, et teine ei taha kohe paari kohtingu järel otsustada, vaid alguses vaatab. See on rohkem iseloomu eripära kui et kas armastab või mitte.

Kuigi mõnikord on mehel eelnevad partnerid olnud väga klammerduvad või ongi kohtutud naistega, kes mõne kohtingu järel arvavad, et varsti kolivad kokku ja abielluvad ning selliste olukordade kasutavadki mehed (või naised) selliseid sõnu. Seda tavaliselt aga kõigi puhul, kellega nad pärast klammerdujat kohtuvad.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vaatan, et paljud mehed on lõpuks valima hakanud.

ja selle asemel, et lihtsalt öelda, et me ei sobi, ajavad mingit vaatamemissaab juttu.

ja naistele ei jõua kuidagi kohale, et sisuliselt saadeti teid viisakalt pe..se.

kägule 14:57: ma ei usu, et see teemaalgataja ühesti sinu sõnast aru sai.

Ma lähen igale kohtingule alati suhtumisega, et vaatame mis saab ja ütlen selle ka välja, kui keegi kohe tahab paika panna, et kas me oleme paar või mitte. Mul läheb vähemalt paar kuud aega, et inimene niimoodi meeldima hakkaks, esialgu on täiesti võõras. Need, kes kohe armuvad ja teavad, et tahavad elu lõpuni koos olla, armuvad tavaliselt välimusse. Ma ei ole näinud ühtegi meest, kes armuks esimesest silmapilgust keskmise välimusega naisesse, ikka hoolitsetud ja ilusatesse naistesse.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei saa ilmselt seetõttu sellest ka aru, kui ma ütlen, et ta lõpetaski eelmise suhte enne ära, kui me koos lapsi hakkasime planeerima.

Enne ju ikka ei lõpetanud, kui uus valmis vaadatud ja pinda sondeeritud. Esialgu lasi ikka mitu suhet korraga, mitte ei lõpetanud suhet, kui see enam ei meeldinud. Sellised moraalitud tüübid petavad kõiki, aga naised arvavad, et nojaa, seda teist ta pettis, aga mina olen ju hoopis midagi muud. Ei ole naises asi, vaid inimestel on erinevad moraalinormid. Kes alustab suhet pettusega, jääb alatiseks petma. Need kolmandal ringil kuuekümnesed pässid muidugi enam võib-olla ei viitsi jamada.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen naine, aga vastan. Mõni mees ja mõni naine on juba suhte alguses sellised, olgu noorelt või veidi vanemana, kes oskavad seda vastassoo suhtemateriali märgata paremini, kui teised, kuid siin mängib rolli tundmaõppimise pikkus ja avatud olek, ehk sobimine teineteisega. Natuke ka juhus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeme siis teile puust ja punaseks, et eks iga kägu saab asjadest aru oma isiklike kogemuste ja rikutuse tasandilt. Mina sain tookord aru, et mees uuris ääri-veeri, kas tal on lootust, et meist võiks tulevikus saada tugev ja tore perekond. Ükski normaalne mees ei esita iial sellist küsimust, kui tal on tore ja tugev perekond juba olemas. Järelikult ta tundis, et on oma olemasoleva suhte valesti valinud.

Huvitav, kui sa poleks nõus olnud, kas siis oleks vanaga edasi elanud? Loogiline ju, et kui läks valesti, siis proovib uuesti. Nojah, see vanasõna vana ja uue kaevu kohta… Ju ta oleks siis vana kõrvalt edasi otsinud.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldjuhul on selge, et meest huvitab naise seksimisoskus, ind ja vastutulelikkus, see on mehe jaoks kõige olulisem, kõik muu on pläma.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees teab kohe alguses, kas ta tahaks selle naisega seksida….see, kas ta naisega ka (pikemat)suhet tahab, see ei pruugi tal kohe selge olla.

Ja minu jaoks on see täielik mõistatus, sest mul on vastupidi: kui pikemat suhet ei taha, siis seksida ka ei taha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes, kas mees teab.. keegi ei tea.
Kõik lihtsalt arvavad, et ehk on see just see õige, ollakse armunud. Tuginetakse oma kodusele kasvatusele, ühiskonna normidele ja tavadele. Armumise ajal ei mõtle keegi realistlikult.
Naised on suhete kohapealt meestega võrreldes praktilisemad, kalkuleerivamad, realistlikumad.
Mees on pigem emotsionaalsem, mõtlematum ja tormakam.

Selle õige valimisel tuginetakse tugevalt ka eelnevatest suhtest saadud kogemustele, mis on andnud võimaluse õppida tundma iseennast, mis meeldib ja mis mitte.
Sageli ei teata mida, suhtest oodata, mida tegelikult ollakse ise valmis pakkuma. Jah, sest see pole kuu ja tähed või oma maja, 2 lasta ja auto.

Suhte püsimajäämist kindlustab sarnane staatus ühiskonnas, tutvusringkond, põhimõtted.
Ja muidugi teadlikkus, mida otsitakse partnerilt. Mis on see KÕIGE olulisem partneri juures, milleta pole võimalik koos elada. Mis on see, mille olemasolul ollakse valmis kompromissideks. Ja mida on iseendal pakkuda. Seda kõike tuleks osata välja selgitada suhte algusfaasis, mil ollakse armunud ja idealiseeritakse nii ennast kui oma partnerit.
Keeruline.

Ja kui mees vastab, et vaatame, kuhu asi jõuab, siis ta tõesti nii mõtlebki, sest kaaslane pole teda pannud kindlalt tundma.
Klassikaliselt on naised need, kes soovivad, et mehed paneksid neid kindlalt tundma, alustades armuavaldustest esmakohtingul lõpetades abielu ettepanekuga ja alles siis on naine valmis panustama 100%…… kui naine SUVATSEB “jah” vastata.
Kuid ka mees tahab end kindlalt tunda, enne kui palub naise kätt.

Kindlasti on erinavaid inimesi ja põhjuseid, miks mees nii vastab, kuid see on minu mõte sellest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Prometheus29

Mõne naise puhul kulub rohkem, mõne puhul vähem aega, et temast inimesena aru saada, aga oma arvamuse naise kui suhtematerjali kohta langetan mina küll juba suhtluse algfaasis. Mina näiteks leian, et suhteks sobiv naine ei tohiks:

1) Kogu aeg kiruda ja taga rääkida oma ülemust, töökaaslasi, sõbrannasid jne. Raske on uskuda, et kõik teised on halvad ja tema ingel.

2) Lunida minult raha enne uut palgapäeva põhjendusega, et no sai lihtsalt otsa raha juba see kuu. Ma ei taha olla suhtes naisega, kes ei suuda oma rahaasju kontrolli all hoida.

3) Autojuhi load võiksid olemas olla või siis valmisolek need teha. Ma tean, et ühistranspordiga on keerukas ja ajaliselt kulukas, mõnikord ka võimatu asju ajada, aga ma ei jõua ja ei viitsi autojuhi rollis olla. Ja mis siis saab, kui meil lapsed on ja ma töö tõttu ei saa neid sõidutada iga kord kui vaja on? Naisel load on olemas või valmisolek neid teha, ostan naisele nii 1000 eurose auto ja saab asjad aetud. Kui lapsed ka juba on, siis muidugi midagi kallimat, vastupidavamat ja turvalisemat.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, Tinderis meestelt küsides, et mis eesmärgiga nad seal on ääretult tavaline vastus “Ei otsi otseselt midagi, vaatan, mis Tinder toob, (kõik sobib), kui kellegagi midagi enamat (suhe) tuleb, siis otseselt pole vastu.”

Seal on selline vastus ja mentaliteet meestel ikka väga tavaline. Väga vähesed on öelnud, et tahavad tõesti just püsisuhet leida. Enamus on sellise mõtlemisega, et viskavad õnge välja ja eks vaatavad, kas ja mis tuleb – kõik sobib (mis kätte saavad). Ja suhtele “pole otseselt vastu”.

Minu meelest ongi normaalne, et vaadatakse, kas kellegagi klapib. Need kindlalt püsisuhte otsijad on ju need kõige hullemad üldse. Ma vist ükskord sellise otsa sattusin, tuli tänaval juttu rääkima, kutsus välja, tahtis väga kindlat vastust, kas ikka tulen, planeeris järgmist kokkusaamist juba ette jne. Natuke aega suhtlesime. Ükskord olin migreeniga pikali ja ei saanud kohtumisele minna ning kui talle sellest teada andsin, tahtis kontrollida, ega ma migreeni osas valeta… Halvustas ööklubidest leitavad tibisid, et tema sellist ei taha, tahab ikka korralikku. Jube. Tundus, et olid minu suhtes kõik plaanid juba tehtud. Õnneks raputasin lahti.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Armumise ajal ei mõtle keegi realistlikult.

Keegi on liialt kategooriline ütlemine. Ikka mõtlen, aga olemasoleva info põhjal. Aga armunud inimene annab tavalisest erinevat infot, pinguta rohkem teiste nimel.

idealiseeritakse nii ennast kui oma partnerit.

Ei tea, kas idealiseeritakse – aga kuna mõlemad pooled üritavad end näidata kõige paremast küljest ja hiljem ei pinguta enam, siis tekib positiivsem pilt kui inimene n-ö argiselt on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, kes siin ütles, et naisel peavad tingimata load olema ning valmidus autoga sõita. Ma tean küll mitmeid naisi, kes on edukalt lapsed üles kasvatanud ja lubasid pole kunagi olnud ega autot juhtinud. Oleneb kus elada ja kuidas. Samuti polnud minu emal lubasid, kasvasin üles maal ja ei tekkinud küll mingit probleemi sellest, et ema autoga ei sõitnud.

Ja “kirumisest ja halvustamisest”. See on tavaline, et naised nö ventileerivad end tühjaks. See ei tähenda, et kõiki jobudeks peab, aga lihtsalt komme kurta, kui mõne sõbranna, töökaaslasega vms inimesega probleemid. Siis räägitaksegi oma kõige lähedasemale, ehk siis kaaslasele.
Aga hea, kui sul valikut nii palju on, et saad kohe valida, keda võtta ja keda jätta. Kui isegi lubadeta ja autota naine ei kõlba. Samas iha.ee naine kõlbab küll…

Minu meelest ongi normaalne, et vaadatakse, kas kellegagi klapib. Need kindlalt püsisuhte otsijad on ju need kõige hullemad üldse.

Ära üldista. Naised ju sageli on nö püsisuhte otsijad. Ka siin Perekoolis on palju teemasid olnud, kus naised soovivad leida püsisuhet ning kasutatakse selleks ka Tinderit ning muid tutvumisportaale. Kas see tähendab siis, et kõik need inimesed, kes soovivad püsisuhet (mitte juhuslikke, sekssuhteid) on automaatselt meeleheitlikud ja klammerduvad?
Mulle üks mees üritas oma taktikat põhjendada sellega, et kui ta ütleks ja mõtleks, et otsib püsisuhet, siis tal oleks liiga tunnelvisioon ja lähtuks kogu aeg sellest, pmst et lükkaks inimesi kõrvale, kes vähegi tundub mitte kõlbavat püsisuhteks.
Oleneb ikka inimesest. Need meeleheitlikud ja klammerdujad on omaette teema.

Romantiliste, seksuaalsete suhete puhul soovin mina leida vaid püsisuhet (nagu paljud naised), aga see ei tähenda, et olen klammerduv ning hakkan iga ettejuhtuva mehe teda kujutama püsipartnerina. Ma vaatan täpselt samamoodi, kas kellegagi klapib ning ei välista lihtsalt sõprussuhteid ja niisama tutvusi (ilma seksuaalsuseta) meestega. Olen avatud sõprusele, tutvusele ja püsisuhtele. Niisama ajutistele suhetele, fwb, sekssuhetele mitte. Olen kriitiline ja suhtlengi inimesega, et selgeks teha, kas on sobivat klappi või mitte. Siiani pole kohanud kedagi, kelle puhul tunduks, et oleks piisavalt klappi.

Ja usun, et nii teeb ka iga mõtlev inimene, kes püsisuhet soovib. Need niisama ringikeppivad mehed pole ju usaldusväärne ja hea partii püsipartneriks.
Ma lihtsalt tean, mida tahan. Aga kindlasti ei klammerdu meeste külge. Need, kes ei suuda sõnastada, mida soovivad, ilmselt ei tea ise ka, mida tahavad. Hakkab kellegagi iseenesest suhe kujunema, siis avastavad, et ups, aga ma ei tahagi ju suhet. Nagu siin selles Tinderi suhtearengu teemas see mees.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püsisuhet saab otsida ka nii, et mõeldakse, et “vaatame, mis juhtub”. See tähendab, et eesmärk on küll püsisuhe, aga konkreetse inimesega kohtudes lastakse asjadel loomulikult minna, mitte ei hakata plaanima ja ette mõtlema, et milline suhe olla võiks. Et esimesel kohtingul vaadatakse, kas inimene üldse nii palju meeldib, et järgmine kord kohtuda, ehk saavad neist ainult sõbrad, ehk tuleb sealt ka enamat. Aga sel hetkel siiski ei tea, kuhu see välja jõuab. Sellele vastandina käitub inimene, kes kujutab enne kohtumist ette, et kohe tuleb suhe, siis pulmad ja lapsed ning räägib esmakohtumisel lastest, abielust jms. “Vaatame, mis juhtub” tähendab lihtsalt seda, et lastakse asjadel minna. Planeerimine tähendab, et kujutatakse oma peas enne tundmaõppimist ette, milline teine on ja hakatakse ühepoolselt mõlema elu üle otsustama. Nii hakkabki meeldima unistus, mitte inimene ise.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püsisuhet saab otsida ka nii, et mõeldakse, et “vaatame, mis juhtub”. See tähendab, et eesmärk on küll püsisuhe, aga konkreetse inimesega kohtudes lastakse asjadel loomulikult minna, mitte ei hakata plaanima ja ette mõtlema, et milline suhe olla võiks. Et esimesel kohtingul vaadatakse, kas inimene üldse nii palju meeldib, et järgmine kord kohtuda, ehk saavad neist ainult sõbrad, ehk tuleb sealt ka enamat. Aga sel hetkel siiski ei tea, kuhu see välja jõuab. Sellele vastandina käitub inimene, kes kujutab enne kohtumist ette, et kohe tuleb suhe, siis pulmad ja lapsed ning räägib esmakohtumisel lastest, abielust jms. “Vaatame, mis juhtub” tähendab lihtsalt seda, et lastakse asjadel minna.

Ma ei tea, millest sa räägid. Ükskõik, milline suhe ja milline inimene on, siis kahe inimese vahelised suhted kulgevadki ALATI põhimõttel, et “elu näitab, mis saab/juhtub”. Sa ei saa planeerida ette, missugune suhe sul kellegagi tekib või mitte.
See on selline tüüpiline meeste paranoia, et naine tahab püsisuhet leida, siis kindlasti mõtleb juba 1 kord temaga kohtudes, kuidas maja ostavad, millal pulmad toimuvad jne. Absurd. Nii mõtlevad vaid väga rumalad inimesed.
Point ongi üksteise tundmaõppimine võimalikult kiiresti ja varakult. Ja kui selgub, et pole selline inimene, kellega püsisuhet näeks, siis see asi lihtsalt lõpetada. Võimalikult varakult.
Kui muudkui selliseid “vaatame mis juhtub” suhteid venitada, siis on läinud aastad mingite ajutiste poolpiduste suhete peale aga päris püsisuhet ei ole ikka.

Ma tõesti ei mõista seda paranoiat ning mõtteviisi, mis sinugustel inimestel püsisuhte soovijate osas on. Mismoodi teisiti siis tutvutakse, kui mitte nii, et asjad kulgevad loomikult ja jooksvalt vaatad, kas inimene ikka piisavalt meeldib ja kas tekib midagi. Lihtsalt kui on realistlikult näha, et inimene ei sobi mulle püsipartneriks, siis ma seda kulgemist ei jätka. Lihtne.

Ma ei kujuta ette, mis moodi see plaanimine ja mõtlemine välja peaks nägema. Tutvun endale sümpaatse inimesega ja siis panen ajakava paika, et nüüd 1 päevaga oleme paar, 6 kuu pärast kihlume, siis abiellume???
Ma ei kujuta ette, mis inimesed räägivad esmakohtumisel abielust ja lastest. Aga selles mõttes on mõttekas võimalikult vara kindlaks teha küll. Miks üldse kellegagi kulgeda, vaadata mis juhtub, kui isegi ei tea, kas see inimene üldse kunagi lapsi tahab. Kulgete niimoodi mitu kuud ära ja siis ta ütleb, et ta ei taha kunagi lapsi. Milleks? Alguses tuleb tundma õppida üksteist ja kohe rääkida ka sellest, et kas teine lapsi ja abielu soovib. Kui kunagi ei soovi, siis pole ju mõtet suhtlemist jätkata, sest sellisest püsipartnerit nagunii ei teki. Milleks oma aega kulutada. Väärtused ja soovid on ju liiga erinevad. Samamoodi nagu alguses rääkida, millist suhet teine üldse soovib. Milleks “kulgeda ja vaadata” sellistel inimestel, kus üks soovib monogaamset püsisuhet ja teine ainult ajutist sekssuhet.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püsisuhet saab otsida ka nii, et mõeldakse, et “vaatame, mis juhtub”. See tähendab, et eesmärk on küll püsisuhe, aga konkreetse inimesega kohtudes lastakse asjadel loomulikult minna, mitte ei hakata plaanima ja ette mõtlema, et milline suhe olla võiks. Et esimesel kohtingul vaadatakse, kas inimene üldse nii palju meeldib, et järgmine kord kohtuda, ehk saavad neist ainult sõbrad, ehk tuleb sealt ka enamat. Aga sel hetkel siiski ei tea, kuhu see välja jõuab. Sellele vastandina käitub inimene, kes kujutab enne kohtumist ette, et kohe tuleb suhe, siis pulmad ja lapsed ning räägib esmakohtumisel lastest, abielust jms. “Vaatame, mis juhtub” tähendab lihtsalt seda, et lastakse asjadel minna.

Ma ei tea, millest sa räägid. Ükskõik, milline suhe ja milline inimene on, siis kahe inimese vahelised suhted kulgevadki ALATI põhimõttel, et “elu näitab, mis saab/juhtub”. Sa ei saa planeerida ette, missugune suhe sul kellegagi tekib või mitte.

See on selline tüüpiline meeste paranoia, et naine tahab püsisuhet leida, siis kindlasti mõtleb juba 1 kord temaga kohtudes, kuidas maja ostavad, millal pulmad toimuvad jne. Absurd. Nii mõtlevad vaid väga rumalad inimesed.

Point ongi üksteise tundmaõppimine võimalikult kiiresti ja varakult. Ja kui selgub, et pole selline inimene, kellega püsisuhet näeks, siis see asi lihtsalt lõpetada. Võimalikult varakult.

Kui muudkui selliseid “vaatame mis juhtub” suhteid venitada, siis on läinud aastad mingite ajutiste poolpiduste suhete peale aga päris püsisuhet ei ole ikka.

Ma tõesti ei mõista seda paranoiat ning mõtteviisi, mis sinugustel inimestel püsisuhte soovijate osas on. Mismoodi teisiti siis tutvutakse, kui mitte nii, et asjad kulgevad loomikult ja jooksvalt vaatad, kas inimene ikka piisavalt meeldib ja kas tekib midagi. Lihtsalt kui on realistlikult näha, et inimene ei sobi mulle püsipartneriks, siis ma seda kulgemist ei jätka. Lihtne.

Ma ei kujuta ette, mis moodi see plaanimine ja mõtlemine välja peaks nägema. Tutvun endale sümpaatse inimesega ja siis panen ajakava paika, et nüüd 1 päevaga oleme paar, 6 kuu pärast kihlume, siis abiellume???

Ma ei kujuta ette, mis inimesed räägivad esmakohtumisel abielust ja lastest. Aga selles mõttes on mõttekas võimalikult vara kindlaks teha küll. Miks üldse kellegagi kulgeda, vaadata mis juhtub, kui isegi ei tea, kas see inimene üldse kunagi lapsi tahab. Kulgete niimoodi mitu kuud ära ja siis ta ütleb, et ta ei taha kunagi lapsi. Milleks? Alguses tuleb tundma õppida üksteist ja kohe rääkida ka sellest, et kas teine lapsi ja abielu soovib. Kui kunagi ei soovi, siis pole ju mõtet suhtlemist jätkata, sest sellisest püsipartnerit nagunii ei teki. Milleks oma aega kulutada. Väärtused ja soovid on ju liiga erinevad. Samamoodi nagu alguses rääkida, millist suhet teine üldse soovib. Milleks “kulgeda ja vaadata” sellistel inimestel, kus üks soovib monogaamset püsisuhet ja teine ainult ajutist sekssuhet.

Millest sa üldse räägid? Täpselt seda ma ütlengi, et tavaliselt kulgevad suhted alguses “vaatame, mis juhtub” põhimõttel ja neid vaadatakse veidralt, kes meeleheitlikult midagi planeerivad.

Kust sa üldse seda välja loed, et ma olen püsisuhte vastu? Normaalsed püsisuhted algavadki nii, et inimesed suhtlevad niisama ja siis hakkavad üksteisele rohkem meeldima. Ma tean väga paljusid inimesi, kes olid enne sõbrad või samas suhtlusringkonnas, aga ei planeerinud üksteisega midagi ja ei pannud alguses võib-olla teist väga tähele. Mõnel tekibki sügavam tunne alles siis, kui ta inimest kauem teab. See ongi “vaatame, mis juhtub” suhtumine.

Püsisuhete vältimine on hoopis midagi muud ja kui keegi on 10 aastat koos ja kasutab “kulgemist” ettekäändena, siis ongi see tegelikult vale ja ettekääne, mitte et tal on päriselt selline arvamus. Kes lapsi tahab, peaks ütlema, et tema tahab lapsi, mitte vastupidi, et kes ei taha, peaks teise käest seda uurima.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks jah, mehed näevad ära, kas naisel on suhteks vajalikke omadusi. Näevad rohkem, kui naine ise oskab enda omadustest arvata, aga nad ei näe kõike, On selline mõiste nagu Johari aken. Vaadake järgi. Mingi osa naise iseloomust on neile mõlemale teadmata, mis mingil ajahetkel avaldub ning mõjutab siis seda, kuidas suhe kujuneb.

Teiseks – lusti mõttes on mehed võimelised tegema palju sellist, mis mitte mingi nurga alt mõistlik ei ole. Näiteks öösel purjuspäi juhusliku ehitise tellingutele või üle kaarsilla kaare ronimine. Ka ilmselgelt suhteks sobimatud naised käivad selle alla. Kuni on tore, miks mitte.

Kolmandaks. Iga prints leiab endale printsessi ja vastupidi. Nõus. Vilets on sealjuures vaid see, et vahel kipuvad printsessid printse konnaks muundama. Vaadake või prints Harry’ga toimuvat – loobus naise soovil militaarkarjäärist, tiitlitest, perekonnast, reisis võõrale maale elama, müüs maha oma hinnalised jahirelvad. Karta on, et see sellega ei piirdu ja see suhe kestma ei jää. Ma usun, et muist lahutusi tuleb sellest, et naised ei ole suure mehe muutmise tuhina lõppedes tulemusega enam rahul.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendele, kes siin kõvasti ühte kasutajat materdavad – kõiki asjaolusid teadmata on küll üsna tobe kedagi maha teha ja ei-tea-milles süüdistada. Äkki olid mõlemad alles 20-aastased ning mees oli oma suhtes õnnetu, sest tema tollane partner ei soovinud üldse lähiajal peret luua? Kui sellises olukorras oleks olnud naine, siis oleks kindlasti tore, kui tuleks ära “jobu” mehe juurest, kellel ei kõlba temaga lapsi saada. Alla 25 aasta ei ole ka kõikidel inimestel nii kindlad suhted, et eeldataks igavesti koos olemist.
See ei pruugi muidugi nii olla, aga ehk võiks ikka mõtelda enne, kui kedagi moraalituse ja valede väärtushinnangute pärast maha hakkate tegema.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolmandaks. Iga prints leiab endale printsessi ja vastupidi. Nõus. Vilets on sealjuures vaid see, et vahel kipuvad printsessid printse konnaks muundama. Vaadake või prints Harry’ga toimuvat – loobus naise soovil militaarkarjäärist, tiitlitest, perekonnast, reisis võõrale maale elama, müüs maha oma hinnalised jahirelvad. Karta on, et see sellega ei piirdu ja see suhe kestma ei jää. Ma usun, et muist lahutusi tuleb sellest, et naised ei ole suure mehe muutmise tuhina lõppedes tulemusega enam rahul.

Järjekordne kasutaja, kes paneb vastutuse vaid naisele.
Suhe on kahepoolne nähtus, alati! Kummaltki tuleb umbes 50% panust. Täpselt nii nagu on oluline naise iseloom ja käitumine, on seda ka mehe iseloom ja käitumine.
Kumbasid on sinu meelest rohkem – kas iseloomu tõttu (püsi)suhteks kõlbmatuid naisi või mehi?
Minu meelest neid ringi tõmbavaid naisi, kes pühenduda üldse ei suudaks või siis ääretult jäikasid, kompromissitud naisi on oluliselt vähem kui mehi. Nagu ka siin foorumis lugeda saab.
Ikka on naised hädas selliste tegelikult suhteks kõlbamatute meestega.

Ja mis printsist konnaks. Jube kerge on lahmida ilma asjaolusid teadmata. Kust sa tead, äkki see prints Harry pole mitte kunagi oma kuningliku eluga rahul olnud, tahaks tegelikult olla lihtne ja silmapaistmatu inimene? Ja võib-olla on ta õnnega koos, et leidis naine, kes ei jahigi teda kuningliku tiitli, maine ja karjääri, raha pärast, vaid tahab just tagasihoidlikumat elu elada mitteprintsist mehega? See kõik võis olla printsi enda soov, milleks andis julguse ja ajendi just naise olemasolu.
Asjad, millest siin räägid, on kõik puhas mateeria. Raha, tiitlid, hinnaline vara, karjäär.

Lisaks on tavalisem ikka olukord, kus printsina ettekujutatud tegelikult konn muudab oma printsessi konnaks. Konn, kes etendab prinsessile printsi, muudab selle printsessi endasuguseks konnaks. See on siin selline tavaline Perekooli ja ühiskonna lugu.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendele, kes siin kõvasti ühte kasutajat materdavad – kõiki asjaolusid teadmata on küll üsna tobe kedagi maha teha ja ei-tea-milles süüdistada. Äkki olid mõlemad alles 20-aastased ning mees oli oma suhtes õnnetu, sest tema tollane partner ei soovinud üldse lähiajal peret luua? Kui sellises olukorras oleks olnud naine, siis oleks kindlasti tore, kui tuleks ära “jobu” mehe juurest, kellel ei kõlba temaga lapsi saada. Alla 25 aasta ei ole ka kõikidel inimestel nii kindlad suhted, et eeldataks igavesti koos olemist.

See ei pruugi muidugi nii olla, aga ehk võiks ikka mõtelda enne, kui kedagi moraalituse ja valede väärtushinnangute pärast maha hakkate tegema.

Üks arukas vastus lõpuks!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea nad midagi.
Ja ei tea naised ka.
Armutakse, loodetakse parimat ja nii see läheb. Mõnikord läheb õnneks ka.
Kui keegi midagigigi ette teaks, siis ei lahutataks pooli abielusid ja ei sünniks 60% lapsi väljaspool abielusid ja ei oleks kärgperesid jne.

0
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas on tõsi, et mees teab juba alguses, et milline naine on suhtematerjal?