Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on üldse võimalik?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas on üldse võimalik?

Postitas:

Kas mul on võimalik vaidlustada töövaidluskomisjonis olukord, kus tööandja on mind minu hinnangul vääritult kohelnud ja lasknud seda teha kaastöötajatel ning kolmandatel isikutel? Tööandja sõlmis minuga tähtajatu töölepingu ja nimetasin juba tööintervjuul põhjused, miks saan töötada vaid E-R tööajal. Olen nimelt üksikvanem ja minu töölkäimise ajad sõltuvad lasteaia lahtiolekuaegadest. Tööandja esindaja võttis mind tööle, olles kursis minupoolsete põhjendustega ja need olid kirjas ka minu kandideerimis cv-s. Enne minu palkamist arutati see läbi ka teiste kolleegidega ja polnud vastuseisu.

Probleem on selles, et üsna pea on lõppemas lhp töötajal, kes tahab samuti tööle tulla minu graafikuga E-R. Kuna tal on alla 3a laps, on temal eelisõigus saada oma koht tagasi. Samas minu lepingus ei ole punkti, et just mina oleksin tema asendajaks tööle võetud.

Tööandja esindaja on mind vääritult kohelnud järgmiselt:

Küsis mult eraelu puudutavaid küsimusi kollektiivi ees.
Kahtles minu põhjenduses, miks soovin sellist tööaega ja soovitas leida “mingi inimese”, kes last hoiaks.
Ütles, et mind graafikusse ei pane, teiste töötajate ees.
Lubas teisel juhtival töötajal nimetada mind vaimselt haigeks, tehes seda ka ise.
Lubas teisel töötajal mulle öelda, et küll lahkun varsti ise kuna kõik kiusavad.
Ütles, et minu välimusega inimene ei tohiks töötada antud töökohal.
Ütles, et olen kole teise töötaja ees.
Tegi mulle katseajal hoiatuse, mis on suuresti pastakast välja imetud ja kõvasti võimendatud. Hoiatuses nimetas ka, et minu tööaeg on mulle boonus ja teistel pole selliseid privileege. Hoiatuse tegi ootamatult, mingit vestlust sellele ei eelnenud, täpselt kuu aega enne katseaja lõppu.
Ütles mulle suuliselt, et ei pikenda minu lepingut vaid lõpetab selle katseaja ebarahuldavalt.
Ignoreerib mind ja ründab verbaalselt igal võimalusel vaheldumisi.
Kui ütlesin, et tekitab mulle stressi, ütles, et võib kõike teha, mis on seaduslik.
Ignoreeris minu õigust valida põhipuhkus mulle sobival ajal ja muutis selle alles sobivaks kui kaks korda sellest juttu tegin.
Andis mulle ette valge lehe koos pastakaga ja ütles, et kirjutagu mida tahan sellele.
Lasi anda mulle korraldusi, mis näitaksid mind ebasobiva töötajana.
Tahtis teha mulle uue kirjaliku hoiatuse juba järgmisel päeval, olles eelneva saanud alles päev enne.
Lubas mulle “koha kätte näidata kui kusagile ehk tvk-sse” pöördun.

Töötulemused muidugi ei anna minu arust alust lõpetada ebarahuldavalt, niisiis käib kogu irin ümber tööaja ja minu välimuse ja selle, et väidetavalt olen ebameeldiv ja ajan inimesi tööl tülli. Mis pole tõsi.

Kas on võimalik vaidlustada? Ootan ära, mis tööandja järgmiseks teeb. Minu teada ei ole võimalik teha hoiatust katseajal. Seega arvan, et tegu on vääritu kohtlemisega kuna soovitakse minust vabaneda ja näidata mind täiesti vastupidiselt sellele, kes ma tegelikult olen.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 13:41; 26.12 16:03; 26.12 19:25; 26.12 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sa tahaksid sellisesse ussipessa edasi tööle muidu jääda?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövaidluse lahendamise seadus

§ 26. Avalduse esitamine
(1) Töövaidluskomisjon võtab töövaidluse menetlusse kirjaliku avalduse alusel.

(2) Avalduses märgitakse:
1) käesoleva seaduse §-s 25 nimetatutest valitud töövaidlusasja alluvus;
2) avaldaja nimi, isiku- või registrikood, elu- või asukoht ja sidevahendite andmed;
3) isiku nimi, kelle vastu nõue esitatakse, tema isiku- või registrikood, elu- või asukoht ja sidevahendite numbrid;
4) avaldaja selgelt väljendatud nõue, rahalise nõude korral nõudesumma;
5) nõude aluseks olevad faktilised asjaolud, millega nõuet põhjendatakse;
6) tõendid, mis kinnitavad nõude aluseks olevaid asjaolusid, viidates konkreetselt, millist asjaolu millise tõendiga tõendada soovitakse;
7) kas pool on nõus asja kirjaliku menetlemisega või soovib asja läbivaatamist istungil;
8) kinnitus poolte kokkuleppe kohta, kui töövaidlusasja alluvusele kohaldatakse käesoleva seaduse § 25 lõiget 3.

(3) Avaldusele lisatakse dokumentaalsed tõendid, mille loetelu märgitakse avalduses.

Kui sul on konkreetne nõue tööandja vastu, mida tööandja eirab, tõendid jm dokumendid, siis saad TVKsse pöörduda. Näiteks oled esitanud avalduse töölepingu erakorraliseks lõpetamiseks tööandja vääritu käitumise tõttu ja nõudnud hüvitist, millega tööandja ei nõustunud, siis saad TVK poole pöörduda ja seal vaielda. Saad vaidlustada ka tööandja-poolse TL lõpetamise.
Niisama TVKs “olukordi” lahendamas ei käida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 14:19; 26.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitmes teema see juba on samast asjast?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 14:52; 26.12 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult võid tvk-sse pöörduda, aga tvk võtab aluseks tõendid, mitte emotsioonid. küsimus, kuidas sa seda kõike tõendada kavatsed? vaevalt need kiuslikud kolleegid sinu kasuks sinna tunnistama tulevad.
katseajal hoiatuse tegemine on täiesti seaduslik ning tõendab katseaja lõpetamisel, et vigu on juba varem märgatud ning neile tähelepanu juhitud.
töö kvaliteeti hindab tööandja, mitte töötaja.
las lõpetab lepingu katseaja ebarahuldavate tulemustega, saad töötukassast tkh

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 15:20; 26.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on selles, kas tööandja on teadlik tema esindaja taolisest käitumisest töötaja suhtes ja kas see on norm või erand? Millega ma kavatsen tõestada? Kas kogemusest endast on vähe tõendina?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 13:41; 26.12 16:03; 26.12 19:25; 26.12 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega ma kavatsen tõestada? Kas kogemusest endast on vähe tõendina?

Teised inimesed tõesti paraku sinu kogemust ei taju ja neile on vaja toimunud sündmusi ikkagi tõendada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 14:52; 26.12 16:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on selles, kas tööandja on teadlik tema esindaja taolisest käitumisest töötaja suhtes ja kas see on norm või erand? Millega ma kavatsen tõestada? Kas kogemusest endast on vähe tõendina?

TVK ei klaari isiklikke suhteid vaid lahendab töövaidlusi. Kui sul on tööandjaga konkreetne vaidlus konkreetse sinupoolse nõude alusel, mida tööandja ei rahulda, siis on alust pöörduda TVKsse.
Mis on su täpne nõue tööandjale? Mida tahad TVKs vaidlustada?
Formuleeri oma nõue nagu seadus ette näeb. Et TVKsse pöörduda, pead esitama avalduse ja täitma need punktid, mis eelpool kirjas.
Niisama muljetada seal ei saa.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 14:19; 26.12 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa oled nõus sellises kohas edasi töötama?
Mina küll ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega ma kavatsen tõestada? Kas kogemusest endast on vähe tõendina?

Teised inimesed tõesti paraku sinu kogemust ei taju ja neile on vaja toimunud sündmusi ikkagi tõendada.

Ära hüsteeritse.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 13:41; 26.12 16:03; 26.12 19:25; 26.12 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hüsteeritse.

Armas inimene, ainus hüsteeritseja oled siin ju sina! Sulle on juba mitmes teemas nõu antud, et las lõpetavad katseaja lõpuga lepingu, sest see “tema ütles” ja “mina ütlesin” ei vii sind TVK-s mitte kuskile!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hüsteeritse.

Armas inimene, ainus hüsteeritseja oled siin ju sina! Sulle on juba mitmes teemas nõu antud, et las lõpetavad katseaja lõpuga lepingu, sest see “tema ütles” ja “mina ütlesin” ei vii sind TVK-s mitte kuskile!

Aga miks ta proovida ei või kui nii kindel endas? Äkki on just ühte sellist juhust vaja, et selliste nn jumaluste võim töökohtadel avalikuks saaks ja lõppeks?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja sõlmis minuga tähtajatu töölepingu ja nimetasin juba tööintervjuul põhjused, miks saan töötada vaid E-R tööajal.

Kas see soovitud tööaeg kajastub ka töölepingus?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hüsteeritse.

Armas inimene, ainus hüsteeritseja oled siin ju sina! Sulle on juba mitmes teemas nõu antud, et las lõpetavad katseaja lõpuga lepingu, sest see “tema ütles” ja “mina ütlesin” ei vii sind TVK-s mitte kuskile!

Aga miks ta proovida ei või kui nii kindel endas? Äkki on just ühte sellist juhust vaja, et selliste nn jumaluste võim töökohtadel avalikuks saaks ja lõppeks?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Küsimus on selles, kas tööandja on teadlik tema esindaja taolisest käitumisest töötaja suhtes ja kas see on norm või erand? Millega ma kavatsen tõestada? Kas kogemusest endast on vähe tõendina?

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Ignoreeris minu õigust valida põhipuhkus mulle sobival ajal ja muutis selle alles sobivaks kui kaks korda sellest juttu tegin.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 15:20; 26.12 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hüsteeritse.

Armas inimene, ainus hüsteeritseja oled siin ju sina! Sulle on juba mitmes teemas nõu antud, et las lõpetavad katseaja lõpuga lepingu, sest see “tema ütles” ja “mina ütlesin” ei vii sind TVK-s mitte kuskile!

Aga miks ta proovida ei või kui nii kindel endas? Äkki on just ühte sellist juhust vaja, et selliste nn jumaluste võim töökohtadel avalikuks saaks ja lõppeks?

Kommentaar eemaldatud.

Küsimus on selles, kas tööandja on teadlik tema esindaja taolisest käitumisest töötaja suhtes ja kas see on norm või erand? Millega ma kavatsen tõestada? Kas kogemusest endast on vähe tõendina?

Kommentaar eemaldatud.

Ignoreeris minu õigust valida põhipuhkus mulle sobival ajal ja muutis selle alles sobivaks kui kaks korda sellest juttu tegin.

Kommentaar eemaldatud.

Sa vist ei saa teemast aru või ei oska funktsionaalselt lugeda. Katseajal on etteteatamisaeg 15 p mitte 30. Päevapealt on võimalik lahkuda poolte kokkuleppel. Keegi ei räägigi sellest, millest sina igas kommentaaris. Teema oli muust, millest sa nagunii aru ei saanud. Vahet pole, mida sa arvad.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 13:41; 26.12 16:03; 26.12 19:25; 26.12 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, palun selgita natuke oma eesmärki. Kas sa tahad lihtsalt põhimõtte pärast TVK-sse minna, et ülemusele nö koht kätte näidata või tahad tõesti läbi TVK saavutada endale sobivat tööaega, -tingimusi, paremat ülemust ja kolleege praeguse tööandja juures?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsis mult eraelu puudutavaid küsimusi kollektiivi ees.
Kahtles minu põhjenduses, miks soovin sellist tööaega ja soovitas leida “mingi inimese”, kes last hoiaks.
Ütles, et mind graafikusse ei pane, teiste töötajate ees.

kui sinu arvates on need põhjused piisavad töövaidluskomisjoni pöördumiseks, siis peaks töövaidluskomisjon “töötajate kaebustest” umbes olema.

– nt paljudes asutustes lastakse neid eraelulisi asju lausa seina peale teadetetahvlile kirjutada, nt kirjutage siia nimekirja/listi oma laste nimed ja vanused, kes tulevad asutuse jõulupeole ja soovivad jõuluvanalt pakki
– ma pakun, et ca 99% lapsevanematest siiski suudab oma lapsele hoidja või lastehoiu leida ja vaid üksikud peavad seda diskrimineerimiseks
– väga paljudes ametites on lausa töö sisekoraeeskirjadesse sisse kirjutatud, et töötaja peab tööle ilmuma korrektses rõivastuses ja viisaka välimusega. kujutad ette olukorda, kus gümnaasiumiõpetaja ilmub klassi ette katkises kodukitlis, juuksed sassis? või mõni klienditeenindajast riigiametnik tööle sellisena nagu ta vanaema juures maal kartuleid võttis?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on asjad ju sassis.

Millal ja millega tööandja sind vääritult kohtles? Et tuli su soovidele vastu?

Kui su mure on selles, et tööandja tahab sind vallandada, kuna LHP-lt naaseb töötaja, siis see ei ole vääritu kohtlemine. Siin esmalt vaatad oma töölepingut, et kas on tähtajaline asendamise ajaks. Kui ei ole, siis ei ole ja ei töölt vabastamin ebaseaduslik ning TVK. Kui aga on asendamise ajaks, siis nii ongi ja midagi pole kobiseda.

Esmalt tee endale selgeks, mida sa tegelikult saavutada üritad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on üldse võimalik?