Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

Postitas:
Kägu

Mis võimalused üldse on noorel naisel, kellel ei ole ametit õpitud, keskkool lõpetamata, sääste ei ole, elab palgapäevast palgapäevani üürokorteris?

Tundub nagu nokk kinni saba lahti olukord?
Pakkuge välja, mida saab üldse teha.
Kõik kursused on raha eest, minu teada Eestis ei pakuta täiskasvanutele eriala õppimise võimalusi nii, et nälga ei jääks ja saaks tööl käia.
Palun arutlege emotsioondeta, kuidas üldse toime tulla ja paremini elu korraldada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

tegelt on tasuta kursuseid töötavale täiskasvanule, aga sul tuleks esmalt keska lõpetada õhtukas, ilma selleta ei saa saa tööle ega õppima enamikesse kohtadesse. niisiis, miks keskat ei ürita lõpetada? teiseks – palgatööline elabki palgast palgani enamasti, nu ma saan 800 eur, eesti mõistes ok palk, aga kulub viimseni ära, sääste suurt pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

Ametikool on veel tasuta. Ehk saab ka ühikakoha ja kooli kõrvalt tööle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

palun väga: http://www.hm.ee/index.php?048404

ei tahaks parastada, aga paraku see nii on, et omad vitsad peksavad.. ilma korraliku hariduseta (vähemalt keskhariduseta!!) ikka naljalt normaalset tööd ei saagi:-(

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]palun väga: http://www.hm.ee/index.php?048404

ei tahaks parastada, aga paraku see nii on, et omad vitsad peksavad.. ilma korraliku hariduseta (vähemalt keskhariduseta!!) ikka naljalt normaalset tööd ei saagi:-( [/tsitaat]

See on hea viide, kindlasti tasub uurida. Aitäh.
Vitsadest nii palju, et kui sul on valida, kas õppida ja nälga surra või töö leida ja kõht täis saada, siis oleks see vast sullegi raske valik. Eriti, kui oleksid teismeline ja sind keegi nõu ja jõuga ei toeta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mis võimalused üldse on noorel naisel, kellel ei ole ametit õpitud, keskkool lõpetamata, sääste ei ole, elab palgapäevast palgapäevani üürokorteris?

Tundub nagu nokk kinni saba lahti olukord?
Pakkuge välja, mida saab üldse teha.
Kõik kursused on raha eest, minu teada Eestis ei pakuta täiskasvanutele eriala õppimise võimalusi nii, et nälga ei jääks ja saaks tööl käia.
Palun arutlege emotsioondeta, kuidas üldse toime tulla ja paremini elu korraldada. [/tsitaat]
teemalgataja, ma tean mida sa tunned, sest olen ise samasuguses olukorras. haridustee jäi tervislikel ,majanduslikel ja poliitillistel ( eesti riigi tulek) pooleli, elupaigaks üürikorter, halvemal juhul lihtsalt nurgake mõne tuttava juures või isegi sunnitud kooselu täiesti vastuvõetamatu mehega elukoha pärast…
hetkel üürikorter tallinna paneelmajade rajoonis, invaliidsuspension ,mis läheb kõik üüriks ja tervislikult mittesobival tööl saadav miinimumpalk elamiseks…
tõesti- nokk kinni ,saba lahti ja vastupidi- olukord. väljapääsu ei näe…
ja need kes parastavad või soovitavad edasi õppima minna…kõik inimesed ei ole oma tervisliku seisundi tõttu võimelised selleks. olen olnud koolivägivalla ohver ja hoolimata teraapiatest tekitab ainuüksi sõna \”kool\” või \”õppimine\” mulle ebameeldivusjudinaid vähemalt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
kaarel

võimalused on kesised, peale enda pooleks rabamise polegi eriti muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas pigem püüda esmalt mingit oskust omandada ja siis selle põhjal tööd või esmalt lõpetada õhtukoolis keskkool tööl käimise kõrvalt ja sel ajal kuidagi pinnal püsida. Õhtukoolis käimiseks on vaja 4 aastat. Ja siis pärast õhtukooli ametit õppima?
Kui õhtukool + ametiõpe, siis selle peale läheks ilmselt 4+ca 3 aastat?
Kas kellelgi on või kellegi tuttaval on selline kogemus olemas ja suutnud endale mingi tõsiseltvõetama ja jätkusuutliku ameti selgeks õppida?
Lihtsamaid töid saan teha ja müüja töökogemust on ka aastaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandan, et tagantjärele tarkus. Tegelikult peaks kesk- ja kutsekoolis õppijad, keda vanemad ei soovi toetada, oma vanematelt elatise välja nõudma. St nad ei tea oma õiguseid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vabandan, et tagantjärele tarkus. Tegelikult peaks kesk- ja kutsekoolis õppijad, keda vanemad ei soovi toetada, oma vanematelt elatise välja nõudma. St nad ei tea oma õiguseid.[/tsitaat]

Njah. Pole siin kelleltki nõuda. Üks jõi ennast surnuks ja teine vanem tuleb isegi ots-otsaga kokku. Mõttetu.
Mul targem selle nõudmise peale aega mitte raisata ja mõelda, kuidas ise vee peal püsida.

Mõne aja pärast kui see elav vanem veel viletsaks jääb hakatakse nõudma, et ma teda veel ülal pean :). Kes seda enam küsib, kes keda toetas ja ei toetanud. Laste kohustus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haridus on muidugi vajalik aga isenesest ei taga hariduse olemasolu heapalgalist töökohta.
Tean isiklikut mitut kõrgharidusega noort inimest, kes madalapalgalisel töökohal töötavad.
Seega, kui minna juba ametit õppima, siis õpi midagi sellist mis ikka tööd ka annab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine Soome koristajaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mine Soome koristajaks![/tsitaat]

Soome koristajatelt nõutakse soome keele oskust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina soovitan minna õhtukooli töö kõrvalt ja keskkool ära lõpetada.
Kui kooli ei lähe siis otsi veel üks töökoht.

Ise olen käinud õhtukoolis ja tööl ning hiljem kahel kohal tööl ja kaugõppes ülikoolis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas pigem püüda esmalt mingit oskust omandada ja siis selle põhjal tööd või esmalt lõpetada õhtukoolis keskkool tööl käimise kõrvalt ja sel ajal kuidagi pinnal püsida. Õhtukoolis käimiseks on vaja 4 aastat. Ja siis pärast õhtukooli ametit õppima?
Kui õhtukool + ametiõpe, siis selle peale läheks ilmselt 4+ca 3 aastat?
Kas kellelgi on või kellegi tuttaval on selline kogemus olemas ja suutnud endale mingi tõsiseltvõetama ja jätkusuutliku ameti selgeks õppida?
Lihtsamaid töid saan teha ja müüja töökogemust on ka aastaid. [/tsitaat]
eem, miks õhtukoolis vaja käia 4 aastat? kirjutasid ju esimeses kirjas, et keskharidus poolik. Niiet max. 3 aastat vaja koolis käia.
Käis ise ka õhtukas(kaugõppes) ja peaks mainima, et ei ole hullu midagi. Endal viimane aasta käsil. Koolis käin 2x nädalas, tunnid on 15.20-21.20.
Tihti jõuan hiljem kooli, vahest pean varem ära tulema, aga õpetajad on mõistlikud ja kui ikka ise vaeva näed ja õpid kodus järgi, siis pole probleemi puudumisega. Töö ja lapse kõrvalt saab käia küll koolis(ainult, et lapsehoidja olemasolu on vajalik)

Please wait...
Postitas:
rotsik

Mine kutsekooli. Saad sealt nii ameti kui keskhariduse ja jõuad ka tööl käia. Lisaks õpilastele ettenähtud soodustused ja tibakene stipendiumi. Sh ka majanduslike raskuste korral ettenähtud toetus.

Lapsi ei ole?
Siis eriti. Mine õppima.

—-
PS: kiidan teemaalgatajat korrektse keelekasutuse eest. Siin paljud, kes väidavad endal magistrikraadi olevat, ei oska ka nii korralikult kirjutada. Usun, et oled tubli inimene ja suudad oma elu korda seada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Sul hetkel kindel töökoht? Normaalne palk?
Pakkuda kontaktid, kus vajatakse töötajat. Palk 600euri kätte. Kirjuta mulle, täpsem info meilile: antwone@hot.ee

Please wait...
Postitas:
KristaT

Müügitöö on üks väheseid võimalusi vähema haridusega inimesel hästi teenida. Head tulemused sõltuvad rohkem isikuomadustest kui akadeemilistest teadmistest, praktilised täiendkoolitused mõistagi abiks.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

minu esimene nõuanne – ära jää rasedaks!
mine kooli tagasi, vaid põhiharidusega inimene ei ole tööturul kunagi atraktiivne.
tõmba kõik kulutused miinimumini, kuni keskharidus käes.
keskharidus käes, otsi parem töö ja mine töö kõrvalt õppima mõnd eriala kas kutsekooli (keskhariduse baasil) või kõrgkooli. kui eriala/ametioskus käes ja olemas mõningane töökogemus, siis on edasiminek juba märksa kergem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

otsi mõni kutsekool, kus on odav ühikas ja makstakse ka stippi ning leia samas mingi õhtune töö. Saad hariduse, elukoha ja samas saad ka tööl käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

huvitav teema.. keskas õppimine, mis annaks palju juurde kasvõi selleks, et edasi õhtustele kursustele kutsekasse õppima minna või et üldse osadele töökuulutustele vastata, ka seda ei taha autor (kui need olid tema kommid, pole 100% kindel), leiab vastuväiteid. mida tahad siis? lihtsalt välja elada, et elad kehva elu? no kui õppida ei taha ega ise midagi teha, siis tuleks tuunida oma välimust nii, et julgeksid sisse asutuda kohadesse, kus rahakad mehed käivad ja et seal konkurentsis alla ei jääks.. vb joppab ja saad ülalpidaja omale. ülalpidaja omakorda vb annab sulle ameti oma firmas ja kui esimene korralikum amet juba käes, siis sealt saad edasi liikuda. vaid müüja töökogemust omades ja kandideerides nö parematele erialadele, siis sa ei pääse cv-ga esimesest voorustki läbi, aga kui cv-s on müügijuhi, büroojuhi vms töökogemus (mille ärimehest mehike võib sulle väga edukalt ametinimetuseks panna, isegi kui sa reaalselt kirjutad vaid e-maile ja vastad telefonile, suunates seda tõelisele töötajale edasi) annaks juba kõvasti juurde. kui pea ei lõika, siis peavad olema ilusad jalad.

Please wait...
Postitas:
timberland

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Soome koristajatelt nõutakse soome keele oskust.[/tsitaat]

Mul tuttav läks kodusid koristama, ei oska keelt. Õpib praegu, koristaja pole nüüd küll mingi eesmärk. Katsu ikka gümn. haridus kõigepealt kätte saada, seda õhtukas. Jõudu!

Please wait...
Postitas:
delta

teemalgataja, ma tean mida sa tunned, sest olen ise samasuguses olukorras. haridustee jäi tervislikel ,majanduslikel ja poliitillistel ( eesti riigi tulek) pooleli, elupaigaks üürikorter, halvemal juhul lihtsalt nurgake mõne tuttava juures või isegi sunnitud kooselu täiesti vastuvõetamatu mehega elukoha pärast…
hetkel üürikorter tallinna paneelmajade rajoonis, invaliidsuspension ,mis läheb kõik üüriks ja tervislikult mittesobival tööl saadav miinimumpalk elamiseks…
tõesti- nokk kinni ,saba lahti ja vastupidi- olukord. väljapääsu ei näe…
ja need kes parastavad või soovitavad edasi õppima minna…kõik inimesed ei ole oma tervisliku seisundi tõttu võimelised selleks. olen olnud koolivägivalla ohver ja hoolimata teraapiatest tekitab ainuüksi sõna \”kool\” või \”õppimine\” mulle ebameeldivusjudinaid vähemalt.[/tsitaat]

Kahju kui oled olukorras, mida kirjeldasid, aga æra syydista poliitilisi pøhjuseid (muuhulgas Eesti rigi taassynd), selles, et sul kool løpetamata vøi poolik haridustee – see on ebaus.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Minuarust olulisem kui gümnasiumiharidus on autojuhtimisõigus ja keelteoskus.
Seega otsi omale hea vanem mees

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]huvitav teema.. keskas õppimine, mis annaks palju juurde kasvõi selleks, et edasi õhtustele kursustele kutsekasse õppima minna või et üldse osadele töökuulutustele vastata, ka seda ei taha autor (kui need olid tema kommid, pole 100% kindel), leiab vastuväiteid. mida tahad siis? lihtsalt välja elada, et elad kehva elu? no kui õppida ei taha ega ise midagi teha, siis tuleks tuunida oma välimust nii, et julgeksid sisse asutuda kohadesse, kus rahakad mehed käivad ja et seal konkurentsis alla ei jääks.. vb joppab ja saad ülalpidaja omale. ülalpidaja omakorda vb annab sulle ameti oma firmas ja kui esimene korralikum amet juba käes, siis sealt saad edasi liikuda. vaid müüja töökogemust omades ja kandideerides nö parematele erialadele, siis sa ei pääse cv-ga esimesest voorustki läbi, aga kui cv-s on müügijuhi, büroojuhi vms töökogemus (mille ärimehest mehike võib sulle väga edukalt ametinimetuseks panna, isegi kui sa reaalselt kirjutad vaid e-maile ja vastad telefonile, suunates seda tõelisele töötajale edasi) annaks juba kõvasti juurde. kui pea ei lõika, siis peavad olema ilusad jalad.[/tsitaat]

Heheee, see on nüüd küll prostitutsioonile üleskutsumine. Pealegi kui nüüd tõsiselt rääkida – siis selline asi läheks läbi max kuni 26-27 a naise puhul, kes peaks olema ikka väga-väga ilus. Ja ei tea kus need \”rahakad mehed\” käivad?
Imeilusal naisel ilmselt juba on kaaslane olemas.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[small]delta kirjutas:[/small]

Kahju kui oled olukorras, mida kirjeldasid, aga æra syydista poliitilisi pøhjuseid (muuhulgas Eesti rigi taassynd), selles, et sul kool løpetamata vøi poolik haridustee – see on ebaus.
[/tsitaat]

Ebaaus, nõme ja vaimupime on sinu jutt. Teemaalgataja ei süüdista kedagi, ta otsib lahendusi. Teiseks ei ela meist keegi isolatsioonis, ega tegelikult pole keegi oma valikutes oludest sõltumatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei oska aidata, mul on magister tehtud, aga ikka elan palgapäevast palgapäevani üürikas ja sääste pole, ei anta kahjuks laenu nii väikese palgaga

Please wait...
Postitas:
Kägu

ilmselt pead ikka mingi poldi leidma endale, kes sind prõmmib ja siis ülal peab

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin samas seisus. Oli poolik kutsekaharidus ja käisin tööl (pm siis käes vaid põhikooli tunnistus). Läksin uuesti kooli. Alustasin 10.klassist, lõpetasin gümna kaugõppes, mitte kyll kiitusega aga rahuldavalt. Sain lapse. Lapse kõrval leidsin endale kursuse, mida soovisin õppida, seegi sai lõpetatud. Tegelesin oma uue ametiga lapse kõrvalt sõpradele-tuttavatele väikse tasu eest. Tuleval sügisel on laps nii suur, et käib ilusti lasteaias ja lähen ülikooli ja tööle tagasi.
Vahepeal, kui koolis ja tööl käisin leidsin endale elukaaslase, siis läks juba elu kergemaks.
Hakka tegutsema. Tekib kysinud, et mida nii kaua oodanud oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]huvitav teema.. keskas õppimine, mis annaks palju juurde kasvõi selleks, et edasi õhtustele kursustele kutsekasse õppima minna või et üldse osadele töökuulutustele vastata, ka seda ei taha autor (kui need olid tema kommid, pole 100% kindel), leiab vastuväiteid. mida tahad siis? lihtsalt välja elada, et elad kehva elu? no kui õppida ei taha ega ise midagi teha, siis tuleks tuunida oma välimust nii, et julgeksid sisse asutuda kohadesse, kus rahakad mehed käivad ja et seal konkurentsis alla ei jääks.. vb joppab ja saad ülalpidaja omale. ülalpidaja omakorda vb annab sulle ameti oma firmas ja kui esimene korralikum amet juba käes, siis sealt saad edasi liikuda. vaid müüja töökogemust omades ja kandideerides nö parematele erialadele, siis sa ei pääse cv-ga esimesest voorustki läbi, aga kui cv-s on müügijuhi, büroojuhi vms töökogemus (mille ärimehest mehike võib sulle väga edukalt ametinimetuseks panna, isegi kui sa reaalselt kirjutad vaid e-maile ja vastad telefonile, suunates seda tõelisele töötajale edasi) annaks juba kõvasti juurde. kui pea ei lõika, siis peavad olema ilusad jalad.[/tsitaat]

Mingi mehe poolt ülalpeetav olemine ei ole minu valikutes. Laste saamine samuti mitte, sest lapsi saab saada inimene, kes neid ka ülal suudab pidada. Ja tegelikult ei ole ma ka enam väga noor.
Ilmselt ei jõuagi ma enam lapsi saada, aga see selleks.
On kaks valikut, kas rabada ainult palju lihttööd või püüda selle rabamise kõrvalt ka veel õppida.

Ma ei tea, mis kommentaare sa mõtlesid, aga midagi oled vist valesti järeldanud. Püüan lihtsalt selgusele jõuda, mis kõige õigem on.
Mulle lihtsalt tundub, et õppimise aeg on minu jaoks ümber ja mul jääbki ainult üle mingit tööd teha.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.