Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

Postitas:
Kägu

RE: Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mingi mehe poolt ülalpeetav olemine ei ole minu valikutes. Laste saamine samuti mitte, sest lapsi saab saada inimene, kes neid ka ülal suudab pidada.
On kaks valikut, kas rabada ainult palju lihttööd või püüda selle rabamise kõrvalt ka veel õppida.

Ma ei tea, mis kommentaare sa mõtlesid, aga midagi oled vist valesti järeldanud. Püüan lihtsalt selgusele jõuda, mis kõige õigem on.
Mulle lihtsalt tundub, et õppimise aeg on minu jaoks ümber ja mul jääbki ainult üle mingit tööd teha. [/tsitaat]
ära ainult tööga küll piirdu! Ikka õppimine avab tee paremale elule, nii materiaalses kui vaimses mõttes. Ela mõnda aega vaesemalt, kuid õpi ikka edasi. Ja ära enne lapsi saa kui elukutse olemas ja oled eluga toimetulev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

ära ainult tööga küll piirdu! Ikka õppimine avab tee paremale elule, nii materiaalses kui vaimses mõttes. Ela mõnda aega vaesemalt, kuid õpi ikka edasi. Ja ära enne lapsi saa kui elukutse olemas ja oled eluga toimetulev.[/tsitaat]

Palju vaesemalt vist ei saaks elada, kui elad Eestis üksi müüjapalgast ja maksad üüri ja kommunaale.
Minult on küsitud, et mida see ameti õppimine siis annab. Õpid ameti, kuid suure tõenäosusega enda kodu osta nagu nii endale lubada ei saa. Kui saab, siis kusagil, kus ei ole jälle töökohti.
Et seega milleks raisata aega õppimise peale. Paneb kukalt kratsima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

Mingi mehe poolt ülalpeetav olemine ei ole minu valikutes. Laste saamine samuti mitte, sest lapsi saab saada inimene, kes neid ka ülal suudab pidada. Ja tegelikult ei ole ma ka enam väga noor.
Ilmselt ei jõuagi ma enam lapsi saada, aga see selleks.
On kaks valikut, kas rabada ainult palju lihttööd või püüda selle rabamise kõrvalt ka veel õppida.

Ma ei tea, mis kommentaare sa mõtlesid, aga midagi oled vist valesti järeldanud. Püüan lihtsalt selgusele jõuda, mis kõige õigem on.
Mulle lihtsalt tundub, et õppimise aeg on minu jaoks ümber ja mul jääbki ainult üle mingit tööd teha. [/tsitaat]Sa ei peagi hakkama ülalpeetavaks.
Ka kahekesi koos elades tuleb ju keskmine eluasemekulu 2 korda odavam.
Kui sa enam noor pole,siis mida sa kogu eelneva elu oled teinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
Sa ei peagi hakkama ülalpeetavaks.
Ka kahekesi koos elades tuleb ju keskmine eluasemekulu 2 korda odavam.
Kui sa enam noor pole,siis mida sa kogu eelneva elu oled teinud?[/tsitaat]

Pikad päevad töötanud, maksnud maksud ja üürid. Teismelisest peale elanud üürikates koos ühega järelejäänud vanematest. Keegi ei ole mind üleval pidanud ja ise olen oma söögi ja pool korteri üürist maksnud.
Mingit vaba aega pole nagu üle jäänudki.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Pikad päevad töötanud, maksnud maksud ja üürid. Teismelisest peale elanud üürikates koos ühega järelejäänud vanematest. Keegi ei ole mind üleval pidanud ja ise olen oma söögi ja pool korteri üürist maksnud.
Mingit vaba aega pole nagu üle jäänudki. [/tsitaat]
Miks sa omale meest pole otsinud?Kas sul suguiha polegi?Kas sa lapsi polegi tahtnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa omale meest pole otsinud?Kas sul suguiha polegi?Kas sa lapsi polegi tahtnud?[/tsitaat]

Iga jorss ju ei sobi ka. 🙂 Seal kus mina liigun ei ole just palju normaalseid mehi ja mingid klubitutvused ei ole ju püsivad. Milleks aega raisata mingite suvaliste peale, kui seda \”õiget\” ei ole ette sattunud. Võib-olla ei satu ka. Ega kõigile ei ole ju kaaslast ette nähtudki.
Loomulikult tahaksin ka mina lapsi. Asi ei ole ju üldse selles. Kui lugesid eelmisi, siis peaks aru saada olema, et ei ole õige last tuua ilmale, kui teda üleval ei suuda ise pidada. Selge on see, et naisel peab olema endal ka tagatis ja kui oled madalapalgaline siis seda ju ei ole.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Iga jorss ju ei sobi ka. 🙂 Seal kus mina liigun ei ole just palju normaalseid mehi ja mingid klubitutvused ei ole ju püsivad. Milleks aega raisata mingite suvaliste peale, kui seda \”õiget\” ei ole ette sattunud. Võib-olla ei satu ka. Ega kõigile ei ole ju kaaslast ette nähtudki.
Loomulikult tahaksin ka mina lapsi. Asi ei ole ju üldse selles. Kui lugesid eelmisi, siis peaks aru saada olema, et ei ole õige last tuua ilmale, kui teda üleval ei suuda ise pidada. Selge on see, et naisel peab olema endal ka tagatis ja kui oled madalapalgaline siis seda ju ei ole. [/tsitaat]
Miks sa siis siiski ei otsi meest,kel kõik olemas,elamine jms?
Saaksid temaga pere ja lapsed.
Üsna sageli on üksikute inimeste ühinemiseks probleemiks just elamispinnad ja töökohad,mõlemil on nad olemas,kumbki kolida ei soovi,ainuvõimalikuks saaks hädine visiitsuhe.Selles suhtes on hoopis parem kui üks osapool on kodutu-töötu.Saaks ju kohe kaaslase juurde sisse kolida ja siis hakata otsima juba sealsetele oludele vastavat tööd-tegevust.

Please wait...
Postitas:
delta

Yksikmees, tee endale oma teema, æra sekku teemadesse, kus sul enesemyymisega asja ei peaks olema. Sinu pealetykkivus hakkab ka mind juba ærritama. Sind tuntakse siin ja mujalgi netis, kui keegi tahab, siis vøtab sinuga yhendust, mitte sa ei pea ennast aktiivselt siin myyma. Hea kaup myyb ennast ise!

Teema-algatajale, vøib-olla aitaks sind edasi nt. øhtukeskkooli løpetamine, juhul kui sul on olemas stabiilne tøøkoht, mis seda vøimaldaks.

Mitte kunagi ei ole hilja alustada øpinguid (juhul kui endal tahtmine olemas..) ja naisena on alati hea kindlustada oma \”tagala\”:).
Edu sulle, igatahes!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Yxik sa oled ikka paras tola küll. Inimene räägib, et ei taha IGA mehega koos elada. Veel vähem talle last sünnitada. Teemaalgataja on tubli, et pole veel last saanud. Üksi olles on ikka tunduvalt lihtsam.
Aga teie kes te siis õhutate õhtukasse minema. Teate kui raske seda ikkagi teostada on? Juhul kui sul on vahetustega töö siis katsu sa sealt kella 15. 20 algavateks tundideks kohale jõuda. Tuleb ju enne lahkuda, kohale jõuda. Võib- olla asub kool teises linna otsas. Mina ei saanudki õhtukat jätkata hoolimata sellest, et tööpäev on 8- 16. 30. Ülemus keeldus min kella 3st ära laskmast.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

[tsitaat]Yxik sa oled ikka paras tola küll. Inimene räägib, et ei taha IGA mehega koos elada. Veel vähem talle last sünnitada. Teemaalgataja on tubli, et pole veel last saanud. Üksi olles on ikka tunduvalt lihtsam.
Aga teie kes te siis õhutate õhtukasse minema. Teate kui raske seda ikkagi teostada on? Juhul kui sul on vahetustega töö siis katsu sa sealt kella 15. 20 algavateks tundideks kohale jõuda. Tuleb ju enne lahkuda, kohale jõuda. Võib- olla asub kool teises linna otsas. Mina ei saanudki õhtukat jätkata hoolimata sellest, et tööpäev on 8- 16. 30. Ülemus keeldus min kella 3st ära laskmast. [/tsitaat]
Jah,aga seni kuni ta saab oma elamise ja korraliku sissetuleku on ta võib-olla juba pensionieelik ja pereloomiseks vana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina nüüd see inimene, kes kirjutas ,kuidas peab elama invaliidsuspensionis ja lisaks sellele käima veel ka tervistkahjustaval tööl. soovitate siin küll teemaalgatajal õppima minna, aga olete te mõelnud üldse sellele, kui raske võib ka tervele inimesele olla pärast pikka tööpäeva veel ,kindlasti ka teise linna otsa, õhtukooli sõita. mis õppija väsinud inimesest enam on? pealegi, kui on koolist ikka aastakümneid möödas, siis uuesti õppimisega harjumine, eriti veel nüüd, kus koolisüsteem on nii palju muutunud…kas te üldse saate aru, et soovitate inimesel lihtsalt ülepingutada ja sellest infarkt või närvivapustus saada.
kahjuks ei oska teemaalgatajale muud nõu anda, kui ainult loota-ehk võtavad ka meie riigi madalapalgalised või invaliidid ja muidu vaesed midagi ette. õpetajad juba streigivad…ehk peaks nt müüjate streigi ka korraldama?
pean esmaspäeval taas tööle minema, vaimsest ülepingutusest tingitud haigusleht ei saa ka igavesti kesta… ja hakkab taas kõik samamoodi pihta, kuni järgmise kokkuvarisemiseni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah,aga seni kuni ta saab oma elamise ja korraliku sissetuleku on ta võib-olla juba pensionieelik ja pereloomiseks vana.[/tsitaat]

Nii, olen vaba naine, kuna Yxikul on mure Eesti iibe pärast siis ma lähen ja leian endale jorsi. Jorsil on endal korter olemas. Algus on ilus ja siis ups jään rasedaks. Jorsile eriti see ei sobi aga noh elab üle. Sünnitan. Kooli edasi õppima minna ei saa sest pole last kuskile panna. Jorss ei viitsi lapsega eriti tegeleda. Lisaks on ta ka vägivaldne ja ähvardab meid lapsega tänavale visata. Tulen Perekooli ja algatan teema \” Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel koos väikse lapsega normaalsele elule?\” . Siis kukuvad Käod kaagutama, et oli sul vaja last saada selles olukorras. Siis ujud sina Yxik teemase ja leierdad oma \” kui oled sale, alla 33 blablabla…\”.

Please wait...
Postitas:
delta

[tsitaat]mina nüüd see inimene, kes kirjutas ,kuidas peab elama invaliidsuspensionis ja lisaks sellele käima veel ka tervistkahjustaval tööl. soovitate siin küll teemaalgatajal õppima minna, aga olete te mõelnud üldse sellele, kui raske võib ka tervele inimesele olla pärast pikka tööpäeva veel ,kindlasti ka teise linna otsa, õhtukooli sõita. mis õppija väsinud inimesest enam on? pealegi, kui on koolist ikka aastakümneid möödas, siis uuesti õppimisega harjumine, eriti veel nüüd, kus koolisüsteem on nii palju muutunud…kas te üldse saate aru, et soovitate inimesel lihtsalt ülepingutada ja sellest infarkt või närvivapustus saada.
kahjuks ei oska teemaalgatajale muud nõu anda, kui ainult loota-ehk võtavad ka meie riigi madalapalgalised või invaliidid ja muidu vaesed midagi ette. õpetajad juba streigivad…ehk peaks nt müüjate streigi ka korraldama?
pean esmaspäeval taas tööle minema, vaimsest ülepingutusest tingitud haigusleht ei saa ka igavesti kesta… ja hakkab taas kõik samamoodi pihta, kuni järgmise kokkuvarisemiseni.
[/tsitaat]

Elu on tæis valikuid – ALATI! Tehes valiku, vøidad midagi, samas ka kaotad midagi.
Kui inimene ei ole rahul oma praeguse situatsiooniga vøi tunnetab, et tulevik on tume, siis miks mitte teha elus muutus? Seda enam kui inimene ise tahab muutust vøi mingit lahendust?
Sinu teksti pøhjal jææb mulje, et oled masendunud vøi stressis, aga ALATI on uusi teid, vøimalusi.., peab olema tahtmist næha neid. Ei saa anda lihtsalt alla ja vøimalustele oma hetkeolukorda parandada, kæega lyya.

Streigid ei aita reaalselt kedagi, vøib-olla aastate løikes toimub mingi muutus, aga kas just tænu streigile? Selle ajani peab aga elama ja kalkuleerima, mis konkreetselt sobib sulle ja millised vøimalused sul on. Øppida ei ole kunagi hilja.

Løpetatud keskharidus (vøi keskeriharidus) annab suuremad vøimalused tøø valikuks tulevikus, vøib-olla mitte nyyd, majanduskriisis, aga majandus ei ole staatiline, vaid muutuv. Ja mine sa tea, ækki leitakse endale eriala, mida saaks edasi øppima minna ja mis tøesti meeldib. Lihtsalt paljudel aladel on primaarne keshariduse olemasolu.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Nii, olen vaba naine, kuna Yxikul on mure Eesti iibe pärast siis ma lähen ja leian endale jorsi. Jorsil on endal korter olemas. Algus on ilus ja siis ups jään rasedaks. Jorsile eriti see ei sobi aga noh elab üle. Sünnitan. Kooli edasi õppima minna ei saa sest pole last kuskile panna. Jorss ei viitsi lapsega eriti tegeleda. Lisaks on ta ka vägivaldne ja ähvardab meid lapsega tänavale visata. Tulen Perekooli ja algatan teema \” Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel koos väikse lapsega normaalsele elule?\” . Siis kukuvad Käod kaagutama, et oli sul vaja last saada selles olukorras. Siis ujud sina Yxik teemase ja leierdad oma \” kui oled sale, alla 33 blablabla…\”.

[/tsitaat]
Kes käsib sul otsida alkohoolikust vägivaldne jorss?Ja kes sunnib sul suhtest lahkuma koos lapsega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]delta kirjutas:[/small]

Elu on tæis valikuid – ALATI! Tehes valiku, vøidad midagi, samas ka kaotad midagi.
Kui inimene ei ole rahul oma praeguse situatsiooniga vøi tunnetab, et tulevik on tume, siis miks mitte teha elus muutus? Seda enam kui inimene ise tahab muutust vøi mingit lahendust?
Sinu teksti pøhjal jææb mulje, et oled masendunud vøi stressis, aga ALATI on uusi teid, vøimalusi.., peab olema tahtmist næha neid. Ei saa anda lihtsalt alla ja vøimalustele oma hetkeolukorda parandada, kæega lyya.

Streigid ei aita reaalselt kedagi, vøib-olla aastate løikes toimub mingi muutus, aga kas just tænu streigile? Selle ajani peab aga elama ja kalkuleerima, mis konkreetselt sobib sulle ja millised vøimalused sul on. Øppida ei ole kunagi hilja.

Løpetatud keskharidus (vøi keskeriharidus) annab suuremad vøimalused tøø valikuks tulevikus, vøib-olla mitte nyyd, majanduskriisis, aga majandus ei ole staatiline, vaid muutuv. Ja mine sa tea, ækki leitakse endale eriala, mida saaks edasi øppima minna ja mis tøesti meeldib. Lihtsalt paljudel aladel on primaarne keshariduse olemasolu.

[/tsitaat]
kahjuks sa vist ei lugenud mu eelmist postitust, kus ma ütlesin selgelt ,et ma pole enam võimeline õppima.
loomulikult ma otsin paremat tööd ja ega keegi seda eriti ei uurigi, kas mul on keskharidus või mitte. cv-s on see mul täiesti olemas 🙂 aga lihtsalt hoolimata kümnetest saadetud cv-dest või kandideerimistest lehekuulutuste vms peale pole kasu olnud…enamasti isegi ei vastata.
kuidas sa saad siis veel väita, et mul on valikuid? jah, ainuke valik on kolida tänavale, või ennast lõpliku kokkuvarisemiseni selle tööga piinata.
mina küll usun, et streigid ja meeleavaldused aitaksid elujärje paranemisele. eestlaste viga ongi liigne passiivsus ja just selline mõtteviis \”niikuinii pole kasu\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa omale meest pole otsinud?Kas sul suguiha polegi?Kas sa lapsi polegi tahtnud?[/tsitaat]

Tavaliselt ma sinu mölast välja ei tee, aga praegu tahan küll öelda, et oled ikka täielik jobu. Pea natukenegi vahet siin kommimisega või vaheta plaati, oksele ajad juba!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina nüüd see inimene, kes kirjutas ,kuidas peab elama invaliidsuspensionis ja lisaks sellele käima veel ka tervistkahjustaval tööl. soovitate siin küll teemaalgatajal õppima minna, aga olete te mõelnud üldse sellele, kui raske võib ka tervele inimesele olla pärast pikka tööpäeva veel ,kindlasti ka teise linna otsa, õhtukooli sõita. mis õppija väsinud inimesest enam on? pealegi, kui on koolist ikka aastakümneid möödas, siis uuesti õppimisega harjumine, eriti veel nüüd, kus koolisüsteem on nii palju muutunud…kas te üldse saate aru, et soovitate inimesel lihtsalt ülepingutada ja sellest infarkt või närvivapustus saada.
[/tsitaat]

No kui on nii raske sõita õhtul peale tööd kooli siis ongi asi selge, valikute küsimus ja eladki oma senist elu edasi, sest oled laisk – lihtne eksole? Elus ei peagi asjad kergelt kätte tulema ja elada arusaamaga, et tahaks pappi rohkem, aga kooli sõita õhtul küll ei viitsi selle nimel…no sorry! Ela nii edasi ja ära vingu ka siis, et elu on keeruline. Ja loomulikult on riik ja Ansip jälle kord kõigis teie hädades laiskuses süüdi, ikka ikka.

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Minuarvates on keskhariduse omandamine täiesti mõtetu,kui eesmärgiks pole kõrgkool.
Kui mina oleksin tööandaja ja mul on vaja töötajat(mitte kõrgharidusega),siis minujaoks ei omaks küll mingit tähtsust kas töötaja on keskharidusega,põhiharidusega või lõpetamata põhiharidusega.Minujaoks oleks olulised tema oskused ja kogemused.Kas ta oskab kõrgemat matemaatikat ja trigonomeetrilisi funktsioone,see ei oma ju üldse tähtsust.
Põhiharidusega kuid 3 aastase töökogemusega töötaja oleks minujaoks suurema väärtusega kui keskharidusega ja töökogemuseta töötaja.

Please wait...
Postitas:
rlv

No tegelikult on 80% meestest selles mõttes ikka normaalsed, et ei ole nad vägivaldsed, on valmis vajadusel lapsega tegelema ja omavad ka nii palju vastutustunnet või empaatiat, et väikse lapsega naist ikka tänavale ei viska. Pakun, et kindlasti üle poole kõikidest Eesti naistest elavad suhtes, kus neil on laps(ed) ja tänu mehele elatustase, mida nad üksi endale lubada ei saaks. Vaevalt nad sealjuures just üliõnnelikud on, aga lausa õnnetud enamasti ka mitte.

Teisalt kipub vist olema nii, et need 20% meestest, kes varem või hiljem kaabakaks osutuvad, korjatakse üles just vähese haridusega elus pettunud naiste poolt, kes meestest üldiselt juba ette igaks juhuks halba eeldavad ja siis seda kahjuks ka kogevad.

Vahest peitub teemaalgataja tegelik võimalus paremale elule ikkagi ühes heas mehes. Aga esmalt tuleks omandada hoopis teadmisi psühholoogiast ja sotsiaalseid oskusi, et sellist meest esiteks ära tunda ja teiseks osata käituda enesekindlalt ja elutargalt. Viisil, mis normaalsest mehest lõpuks ikkagi kaabakat ei teeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no ausalt, mitu korda teile peab selgeks tegema, et on inimesi, kes pole tervislikel põhjustel võimelised õppima! jah, nimetage mind foobikuks või hulluks või milleks iganes, aga inimõiguste deklaratsiooniski on kirjas, et igal inimesel on õigus inimväärsele elule!
teemalgataja tervislikust seisundist ei tea ma midagi, aga millegipärast tundub mulle, et ka temal on mingi vastumeelsus kooli ees. ehk lihtsalt materiaalsetel põhjustel aga võibolla ka seetõttu ,et tõepoolest oleks ka tema jaoks kurnav pärast 8 tunnist tööpäeva veel mitu tundi vaimselt pingutada.
ja kas see on siis tõesti palju tahetud- invaliidile selline sissetulek, et ta ei PEAKS käima talle mittesobival tööl -sobivat leida lihtsalt ei ole kuskilt. no kui nüüd selles ei ole ansip ja teised temasugused süüdi, siis kes veel?
kehv tervis ei ole laiskus, saage ükskord aru!

Please wait...
Postitas:
delta

[tsitaat]no ausalt, mitu korda teile peab selgeks tegema, et on inimesi, kes pole tervislikel põhjustel võimelised õppima! jah, nimetage mind foobikuks või hulluks või milleks iganes, aga inimõiguste deklaratsiooniski on kirjas, et igal inimesel on õigus inimväärsele elule!
teemalgataja tervislikust seisundist ei tea ma midagi, aga millegipärast tundub mulle, et ka temal on mingi vastumeelsus kooli ees. ehk lihtsalt materiaalsetel põhjustel aga võibolla ka seetõttu ,et tõepoolest oleks ka tema jaoks kurnav pärast 8 tunnist tööpäeva veel mitu tundi vaimselt pingutada.
ja kas see on siis tõesti palju tahetud- invaliidile selline sissetulek, et ta ei PEAKS käima talle mittesobival tööl -sobivat leida lihtsalt ei ole kuskilt. no kui nüüd selles ei ole ansip ja teised temasugused süüdi, siis kes veel?
kehv tervis ei ole laiskus, saage ükskord aru![/tsitaat]

Palun æra tee sellest teemast veel yhte oma teemat, sinu mure ja probleem on natukene teistsugune ilmselt kui teema-algatajal. Umbes nagu Yksikmees, kes sujuvalt enda muret ja iseennast igasse teemasse \”sujuvalt\” sisse surub.

Teema-algatajat see mitte kuidagi edasi ei vii ega uusi impulsse ei anna.

Please wait...
Postitas:
rlv

[tsitaat]no ausalt, mitu korda teile peab selgeks tegema, et on inimesi, kes pole tervislikel põhjustel võimelised õppima![/tsitaat]Sa võid seda väita kui tahes palju kordi, mina seda ikka ei usu.

Kui inimene suudab juba foorumis arvutiga kirjutada ja ka vastuseid lugeda, siis on ta igatahes võimeline ka midagi õppima. Jah, võib-olla ei ole ta võimeline üheski koolis käima ega standardse programmi järgi ametlikku kvalifikatsiooni omandama. Aga õppimine on palju laiem mõiste. Vabalt võib laenutada mingeid raamatuid, uurida veebist materjale, kuulata youtube’ist loenguid, arvuti taga mingeid töövõtteid harjutada. Nii saab igatahes õppida näiteks võõrkeelt, programmeerimist, raamatupidamist. Nimekiri on kindlasti palju pikem, need olid vaid paar esimest pähe tulnud võimalust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pakuksin sellele inimesele,kes koolikiusamise all kannatanud välja,et võiks siiski õhtukooli proovida.Täiskasvanud inimesed on palju tolerantsemad ja mingit koolikiusamist seal täheldanud küll pole.Pigem satud saatusekaaslastega kokku.Ja ehk saaksid uue kogemuse,mis vanad haavad parandaks. Õhtukoolides on õpe vägagi paindlik,ka pea saab uuesti tööle (omast kogemusest,pärast 17. a vahet,mitte küll ni hästi,kui varem,aga ikka).Õppimine on hea võimalus mõtete kõrvale juhtimiseks ja tekitab enamasti positiivseid emotsioone.

Aga üldiselt pooldan Soome koristajaks minekut.Kasvõi ajutiselt.Tean paljusid,kes on läinud ja enam tagasi ei taha.Ka pole keelt osanud ja on ikka tööle saadud.Eestis on tõesti väga raske hakkama saada,eriti kui kellegi tuge pole.See,et lapsi pole,on praegu tõesti boonuseks-on vabamad käed tööde jm. valikul.

Loodan siiski,et ka järeltulijate saamiseks tekib võimalus,kui selleks soovi on!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no ma ei tea, siis ei viitsiks vist keegi edasi õppida ja pingutada ja kombineerida kui põhiharidusest piisaks, et endale oma kodu osta ja veel säästusid koguda

korteri üürimine on isegi rikkas läänes väga levinud, tihti üüritakse isegi mitme peale, oma kodu vaadatakse alles siis kui pere ja lapsed tulemas ja mingi karjäär olemas, kahekesi ju kergem ka kodu osta

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võid olla täiesti rahulik. Ka mitmekordne kõrgharidus (kui oled õppinud küll heades kõrgkoolides, aga Eesti hetkeseisu arvestades valedel erialadel) ei garanteeri praegu mitte mingit arvestatavat palka. Hea, kui miinimumigi kätte saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Võid olla täiesti rahulik. Ka mitmekordne kõrgharidus (kui oled õppinud küll heades kõrgkoolides, aga Eesti hetkeseisu arvestades valedel erialadel) ei garanteeri praegu mitte mingit arvestatavat palka. Hea, kui miinimumigi kätte saab.[/tsitaat]

selleks peab küll eriliselt saamatu inimene olema.
Ma ei saanud enam sellest teemast eriti aru, et kus oli teemaalgataja jutt ja kus mingi kõrvalise sekkuja jutt. Yksikmehe möla ka veel vahele. Uuesti ka ei viitsi lugema hakata.
Küll aga tekkis küsimus, et miks hariduse ja elukutseta(ka vähese haridusega inimene saaks hea tahtmise korral ennast mingil erialal ülestöötada) inimene arvab, et tema elu ei ole inimväärne kui tal on võimalus osta toitu, riideid ja ööbida soojas, olgu siis pealegi üürikorteris??
Maailmas elatakse sageli palju halvemini, isegi edukas läänes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

!.Otsid hooldajatekursuse Eestis ja õpid samal ajal aktiivselt soome keelt (näiteks internetist, telekast, ajakirjadest)
2. Löpetad selle kursuse ja lased tunnistuse koos apostilliga soome keelde tõlkida.
3. Proovid saada Eestis erialasele tööle (näiteks kuhugi, kus saad samal ajal ka elada ja süüa).
4. Mingil hetkel teed meeleheitliku hüppe teisele poole lahte hooldajaks, neil seal vaja, esialgu asendajaks jne. Ka vbl kuhugi vanuri juurde koju, kus saab elada, süüa jne.
5. Kui oled seal mingi aja töötanud ja raha kõrvale pannud, siis saad juba minna õhtustele kursustele, samuti tööbüroo kursustele, üürida oma elamispind, näiteks algul mingi tuba jms.
EDU! Mina arvan isiklikult, et ikka mingi kutse õpi või mingi kursus lõpeta, keskharidus ei ole ilmtingimata vajalik sulle lähiperspektiivis (hiljem jõuad, kui tahad)

Please wait...
Postitas:
Kägu

selleks peab küll eriliselt saamatu inimene olema…[/tsitaat]
Töötud Eestis ametialade kaupa http://www.tootukassa.ee/index.php?id=14101

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]!.Otsid hooldajatekursuse Eestis ja õpid samal ajal aktiivselt soome keelt (näiteks internetist, telekast, ajakirjadest)
2. Löpetad selle kursuse ja lased tunnistuse koos apostilliga soome keelde tõlkida.
3. Proovid saada Eestis erialasele tööle (näiteks kuhugi, kus saad samal ajal ka elada ja süüa).
4. Mingil hetkel teed meeleheitliku hüppe teisele poole lahte hooldajaks, neil seal vaja, esialgu asendajaks jne. Ka vbl kuhugi vanuri juurde koju, kus saab elada, süüa jne.
5. Kui oled seal mingi aja töötanud ja raha kõrvale pannud, siis saad juba minna õhtustele kursustele, samuti tööbüroo kursustele, üürida oma elamispind, näiteks algul mingi tuba jms.
EDU! Mina arvan isiklikult, et ikka mingi kutse õpi või mingi kursus lõpeta, keskharidus ei ole ilmtingimata vajalik sulle lähiperspektiivis (hiljem jõuad, kui tahad)
[/tsitaat]

Jah, ma arvan, et lõppude lõpuks midagi sarnast ma teengi. Välismaal töötamise kogemus on tegelikult olemas, aga tahtsin lihtsalt kodumaal olla. Minu võimalustega praegu aga siin ja ilma toetavate lähedasteta ei vea välja.

Tervise tõttugi oleks vaja juba tasuvam töökoht leida. Virelemine ja pidev mure ja hirm tuleviku pärast just tervistavalt ei mõju.

Need suhteasjad ei ole praegu üldse olulised. Peaks olema ikka arusaadav, et suhtesse saab ja tohiks astuda siiski stabiilse elukorraldusega ja rahul inimene. Ma ei usu sellesse, et tuleb prints valgel hobusel ja pühib vaevad. See on siiski muinasjuttude teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga teie kes te siis õhutate õhtukasse minema. Teate kui raske seda ikkagi teostada on? Juhul kui sul on vahetustega töö siis katsu sa sealt kella 15. 20 algavateks tundideks kohale jõuda. Tuleb ju enne lahkuda, kohale jõuda. Võib- olla asub kool teises linna otsas. Mina ei saanudki õhtukat jätkata hoolimata sellest, et tööpäev on 8- 16. 30. Ülemus keeldus min kella 3st ära laskmast. [/tsitaat]

Õhtukoolis on kõik ikka õpetajatega läbirääkimise küsimus. Kui ikka väga tahad, saad õpetajatega kokkuleppele, et vastad oma asjad mingil muul ajal. Ei ole see nii kellas ja päevas kinni, ikka tahtmise küsimus. Ilmselt oleneb ka koolist, aga ise õhtukooli õpetajana olen küll palju järelandmisi teinud ja inimesi mõistnud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas on üldse võimalust hariduseta korraliku sissetulekuta üksikul naisel normaalsele elule?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.