Esileht Erivajadustega laps Kas on vaja diagnoosida?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas on vaja diagnoosida?

Postitas:

Lugedes siin foorumis erinevaid lugusid ja teemasid siis on mul tekkinud tunne, et ka minu lapsel võib olla aspergeri sündroom. Varem arvasin lihtsalt, et eks kõik lapsed on erinevad aga lugedes selle sündroomi kohta rohkem infot siis väga paljud eripärad ilmnevad ka minu lapsel. Küsimus ongi tegelikult selles, et kuna laps on juba 13 aastane, kas siis on üldse oluline, et spetsialisti juures täpset diagnoosi saada? Mida see annaks mulle või lapsele? Kas siis on mingi eri ravi ka või elu läheb ju ikka tegelikult samamoodi edasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 10:47; 17.07 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poiss või tüdruk?
poisi puhul soovitaks siiski diagnoosida, sest kuigi ta tavaolukordades võib kenasti hakkama saada, võib ajateenistus kaitseväes olla üle tema taluvuspiiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on küll tüdrukuga. Aga ma mõtlengi just, et mis see diagnoos annaks? Või oleks see lihtsalt endale rahustuseks/lohutuseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 10:47; 17.07 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on viimase 22 aastat selline tunne, et majapidamises liigub ringi aspi. Kus ja kes ja kuidas seda diagnoosib nii vanal inimesel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tulge “omamoodi.noh.ee” foorumisse, seal on hulgaliselt arutlusi sellistel teemadel:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kostagi, kas on vaja diagnoosida… ma olen oma poja kohta küll jaganud õpetajatele teavet, et poisil esineb aspergeri jooni laste psühholoogi sõnul, et mõned tema käitumise põhjused tulevad sealt, et tutvugu ma kirjanudsega, mul siis kergem last mõista. Õpetajad on tänanud usalduse eest ja lubanud arvestada, eks neilgi hea arvestada. Mu pojal on õnneks superluks meesklassijuhataja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui Sul siiamaani pole vajadust olnud temaga psühhiaatri või psühholoogi juures käia ja kui laps olenemata oma väiekstest kiiksudest hästi toimib, siis milleks Sulle diagnoos?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka samad mõtted tekkinud. Tüdruk on 11-aastane ja järjest rohkem on talle raske omaealistega suhelda, sest oluliseks on muutunud verbaalne suhtlemine, nn vaimukas olemine, mis on tema jaoks tohutult raske. Varem mängisid rohkem liikumismänge, mürasid niisama ja teda võeti ikka mängu, nüüd aga on järjest rohkem kõrvale jäetud. Olen mõelnud, et diagnoosiga saaks ta ehk tasuta psühholoogi abi, millest oleks tuleviku mõttes kasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 13:22; 26.07 00:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on ka samad mõtted tekkinud. Tüdruk on 11-aastane ja järjest rohkem on talle raske omaealistega suhelda, sest oluliseks on muutunud verbaalne suhtlemine, nn vaimukas olemine, mis on tema jaoks tohutult raske. Varem mängisid rohkem liikumismänge, mürasid niisama ja teda võeti ikka mängu, nüüd aga on järjest rohkem kõrvale jäetud. Olen mõelnud, et diagnoosiga saaks ta ehk tasuta psühholoogi abi, millest oleks tuleviku mõttes kasu.[/tsitaat]
ega psühholoog last verbaalselt osavamaks ei saa teha. see on lihtsalt sinu lapse omapära – kõik ei ole iialgi ühesugused kalambuuritsejad.
mul on samuti mitte eriti sõnaosav laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoog saab ehk aidata lapsel ennast paremini mõista ja oma tunnetega toime tulla. Eks see on jah muidugi tema omapära, aga lihtsalt on kahju vaadata, kuidas laps järjest rohkem oma maailma kapseldub ning vanemate abist jääb väheks. Tal on raske teiste emotsioone mõista ja ennast teise inimese olukorda kujutleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 13:22; 26.07 00:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Erivajadustega laps Kas on vaja diagnoosida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.