Esileht Koolilaps kas on vaja, kui “kõigil on”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: kas on vaja, kui “kõigil on”

Postitas:

lugesin siit seda puutetundliku tel teemat. laps tahab, kuna kõigil on. mida peaks vanem tegema? ostma või mitte.
teine teema on riided. mul on lapsel suusapüksid. five. musta värvi. täitsa ok püksid. aga laps kurb, et kõigil on värvilised.
jope. me ostsime lapsele jope. 75e. normaalne jope. aga kõigil on need 150 roxi ja oneali omad.
laps stressis. kurb.
mis te teeksite, ostaksite lapsele asu, mis tõstavad ta enesehinnangut ja enesetunnet või otsustate, mida on tõesti vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 15:26; 21.02 20:45; 21.02 22:11; 21.02 22:25; 21.02 23:23; 22.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostan lapsele riided koos temaga. Kui laps riiet või muud ise tahab, siis pärast ei ole mingit rääkimist, et enam ei sobi ja tahaks teist värvi. Lasteaiast peale käib selgitustöö. Lapse kurbus on viis välja pressida, kui oled kord järele andnud. Sa ei suuda sellega pidevalt kaasa minna, et kõigil on merineitsi Barbyd ja X-boxid.
Ma ühildaksin need kaks asja, et asjad, mida on tõesti vaja tõstaksid ka lapse enesetunnet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 15:50; 21.02 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest võib osa aegajalt, näiteks kord hooajal-aastas, ühe asja \”nagu kõigil\”.
Mitte just uue jope ja püksid või telefoni, aga midagi mõõdukat. Kui see ikka lapse kuuluvuse jaoks vajalik on! Ma ise ostan lapsele kõike ikka vajaduspõhiselt ja funktsionaalsusest lähtuvalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vat see tulebki sellest, et juba lasteaias hakkab see lenne-reima-huppa-puppa pihta, minnakse ostma lennet, mitte talveriideid, ostatekse firmanime järgi ja laps ju kuuleb ja siis jääbki talle mulje, et ainult kaubamärk on tähtis, mis siis, et on palju ilusaid mui riideid. te ei lähe ju poodi, et vaatame kas on sobivaid pükse, ikka, no vaatame seda reimat ja faivsiisonitjne. siis ongi häda, et lastel mingi kaubamärgihullus kallal. või tõesti, kui on suurem laps, siis on hea koos valida ja lasta ka lapsel otsustada, et hinnaklass on selline ja vali millega sa käiksid ilma probleemideta. aga seda on juba raske teha, kui laps juba teab, et ainuke kantav asi on roksi ja oniil. aga mina jään küll selle juurde, et see on kõik see lenne põlvkond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tüdruk 7,5a, lasteaias veel. Mingit üleriiete kultust küll näha pole kellelgi. Firmadest teab ehk laps nüüd seda, et Lenne lukud lähevad väga kergesti katki (kummi osa) ja siis on väga paha lukku kinni panna; kui sedagi.p Probleeme on riietega olnud vaid siis, kui midagi kisub, torgib jne.
Mina ise olin aga väiksena ääretult valiv riiete osas, kuigi tollal polnudki ju midagi valida. Kui mulle riietus oma arust üldse ei sobinud, siis võisin ka võimalusel üldse minemata jätta kuhugi. Tagantjärgi võib ka öelda, et ma olin äärmiselt madala enesehinnanguga ja arglik laps; koledate peresuhete pärast ka ilmselt depressioonis jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie elame maakohas ja sellist muret pole. klassid on väikesed, inimesed vaesed ja eranditult kõik lapsed käivad kaltsukariietega ja firmanimedest ei tea (või ei hooli) ükski laps midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 19:37; 21.02 19:57; 21.02 22:00; 21.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis te teeksite, ostaksite lapsele asu, mis tõstavad ta enesehinnangut ja enesetunnet või otsustate, mida on tõesti vaja?[/tsitaat]mina tunneks ennast emana küll täiesti läbikukkununa kui minu lapse enesehinnang sõltuks mingitest hilpudest- siiani pole ka mingei \”kõigil teistel on\” arutelusid olnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 19:51; 22.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mina tunneks ennast emana küll täiesti läbikukkununa kui minu lapse enesehinnang sõltuks mingitest hilpudest- siiani pole ka mingei \”kõigil teistel on\” arutelusid olnud[/tsitaat]aga kuidas teil, emad, lapsepõlves oli? 🙂 kas ei igatsenud kunagi endalegi midagi, mis teistel oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 19:37; 21.02 19:57; 21.02 22:00; 21.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
mina tunneks ennast emana küll täiesti läbikukkununa kui minu lapse enesehinnang sõltuks mingitest hilpudest- siiani pole ka mingei \”kõigil teistel on\” arutelusid olnud[/tsitaat]
mulle meeldiks ka nii arvata, et lapse enesehinnang ei sõltu riietest.
aga see on õudselt kahepalgeline ja valelikkus.
saad suureks, täiskasvanuks ja mida soovitatakse tuju tõstmiseks või enesehinnangu tõstmiseks- mine poodi, osta mõni uus hilp. see on nagu enesehinnangu plaaster. ravib pealispinda kergesti.
miks seda muidu soovitatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 15:26; 21.02 20:45; 21.02 22:11; 21.02 22:25; 21.02 23:23; 22.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on nii, et olen ostnud mõned üksikud asjad, millest ma näen, et ta seda tõeliselt soovib ja igatseb, kuigi ratsionaalselt võttes poleks seda asja hetkel vaja. Kindlasti ei tee seda regulaarselt ja ei saa see ka harjumuseks.
Riideid pole need olnud, vaid muud asjad (telefon, kott jms)

riietega on meil vastupidine jama – ei taheta, et on kellegagi ühesugune riideese. Paraku on meie kaubanduse juures seda raske vältida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 21:10; 21.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes kui peaks ise kellestki sõltuma, siis ilmselt kasutaks samuti aeg-ajalt väljendit, et kõigil on. Ja mõnikord, tuleb tunnistada, ostangi mõne asja, kuna kõigil on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin aitab ikkagi see, et sa küsid lapse arvamust kui talle riideid ostad. Ma tellin palju riideid internetis, just ostsin lapsele uue jope ja ka suusapüksid. Lasin tal valida, näitasin ka hinda ja ütlesin, mis on ok hinna poolest ja mis on liiga kallis. Püksid olid ühed värvilised teised mustad, mina tahtsin värvilisi osta sest see värv läks nii ilusti uue jopega kokku aga tema valis musta. Ostsime siis mustad püksid.
Sama ka poes, nüüd kutsun kaasa, näiteks on vaja osta pluusi või kampsunit, ta ei viitsi tulla, siis ütlen vot siis valin mina ise ja ei ole mingit vingumist pärast, siis vahest tuleb kaasa vahest mitte.
Nii, et meil on see probleem ikkagi lahenenud just sellega, et lasen tal ise valida. Ma ei osta enam selliseid suuri asju nagu jope jne üldse ilma temata.
Kusjuures on olnud selliseid kordi kus mulle midagi väga meeldib ja on niiiii soodne aga noh ta ei taha, siis jääbki ostmata.
Ma lihtsalt mäletan kui jube oli see, kui mina kasvasin, midagi ei olnud, riideid kunagi ei saanud, kõiki minu valikut kritiseeriti.
Eks endal on ju ka, et tuleb mingi asi moodi ja nii tahaks ja meeldib aga noh teoreetiliselt ei ole ju vaja. Siis teed otsuse kas osta või mitte. See sõltub juba ju ka rahakotist. Aga lapsega tuleb rääkida ja arutada kui ei ole võimalik lubada rahaliselt siis seda arutada ja seletada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 21:51; 21.02 22:10; 21.02 22:21; 21.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et ma ostaks lapsele pea kõik (kui ainult rahaliselt kannataks) mida ta tahab saada ja seda just tema enesetunde pärast s.t et ta ei oleks kehvem teistest. Täiskasvanud jah saavad aru, et riided ja telefonid, arvutid on tarbeesemed, aga laste jaoks need on elulise tähtsusega.
Lihtsalt meenutan oma lapsepõlve – mul oli klassiõde, kellel olid puukotad, neid sai tol ajal vaid tutvuste kaudu. Ta lubas mul neid kanda,kui me koolist koju läksime:) Need kotad olid mu suurim unistus. Vot selline on lapse mõttemailm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin aitab ikkagi see, et sa küsid lapse arvamust kui talle riideid ostad. [/tsitaat]no aga sellest ei ole abi kui ostad sügiseks talle temaga koos riided ära, kõik meeldib talle ja on rahul. ja siis algab kool ja tuleb välja, et hoopis see, see ja see asi on nüüdsest moes …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 19:37; 21.02 19:57; 21.02 22:00; 21.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
no aga sellest ei ole abi kui ostad sügiseks talle temaga koos riided ära, kõik meeldib talle ja on rahul. ja siis algab kool ja tuleb välja, et hoopis see, see ja see asi on nüüdsest moes …[/tsitaat]
Kuidas see mood nii kiireti muutub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 15:50; 21.02 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas see mood nii kiireti muutub?[/tsitaat]no muutub – küsi lapselt kui ei usu. 😀 meie kogemus …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 19:37; 21.02 19:57; 21.02 22:00; 21.02 22:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ongi see, et pead seletama, et ei saa nüüd otsus on tehtud, ise valisid. Peab ka seletama kuidas riided tuleb ette ära osta kuna nii säästab palju raha jne. Jopede mood ju nii kiiresti ei muutu. Kui talle ikka meeldib mingi teatud firma siis ma vaataks neid soodukaid. Nagu mainisin ennem ostan palju internetist, ostsin ka oma lapsele jope oneal internetist, kui oli suur allahindlus. Suusapüksid oli üks teine surfifirma, mille hind oli ka poole odavam. Siis, kui tuli allahindlus lasin valida. Aga ma hoian teatud webi lehtedel pidevalt silma peal ja praegu on see aeg kus saab palju talvejopesid väga soodsa hinnaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 21:51; 21.02 22:10; 21.02 22:21; 21.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult muutub. kui me ostsime selle 75e jope, siis see meeldis lapsele küll. võrdlesime hindu. rääkisin et mis on ok ja mis liiga kallis.
nüüd aga peale 2 kuud kandmist ei ole see jope enam ok. ikka tahab seda kallimat, mis ennegi meeldis nii väga. aga mina lihtsalt rääkisin lapse nõusse ja laps ka oli nõus seda jopet siis ostma. siis meeldis see jope ka. aga mitte enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 15:26; 21.02 20:45; 21.02 22:11; 21.02 22:25; 21.02 23:23; 22.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul ei ostaks. Kui ise oli ostu juures kaasas ja oli nõus, siis ei ostaks.
Teine kord oleks ise targem, et ei määriks lapsele pähe mida ise tahan osta aga see oleks mulle endale õppetund ja ütlen seda tõesti mitte paha pärast, vaid tõesti võtaks seda kui enda õppetundi. Aga uut jopet lapsele ei ostaks, see on ju ka talle õppetund, et kui midagi valid siis pead ikkagi selle valikuga rahul olema.
Huvi pärast küsin mis see 75e tähendab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 21:51; 21.02 22:10; 21.02 22:21; 21.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see 75e on 75 euri maksev asi.väga meeldinud jope oli poole kallim.
kuigi muudelt omadustelt sama. vaid riide muster, värvid ja firma on teine, mis teebki jopest poole kallima jope.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 15:26; 21.02 20:45; 21.02 22:11; 21.02 22:25; 21.02 23:23; 22.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ajas kui uni peale kasukat. Sai siis lõpuks talle tema unistuste kasukas ostetud, oli õnne tipul. Ühe korra käis sellega koolis, enam selga ei pannud – oli välja naerdud, ei tea, millest, kadedusest ehk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

😀 ma mõtlesin, et räägid mingist jope tehnilistest omadustest. Vaga kallis jope siis. Ma ei ole lapsele ega ka endale nii kallist jopet ostnud. Ostan ainult suurte alede ajal ja siis ka internetist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.02 21:51; 21.02 22:10; 21.02 22:21; 21.02 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja. Kindlasti sôltub see aga kui tihti \”ei\” öeldakse ja lapse vanusest. Meil üldiselt ei manguta. Ei teagi kas me oleme mehega suht resoluutsed, lapsed suht ükskôiksed riiete ja asjade suhtes vôi pole seda \”ôiget\” vanust veel tulnud. Igal juhul mingit stressi see küll lastel ei tekita. Enesehinnangut riietega tôsta saab ehk korraks, aga selline boost läheb kiiresti üle. Targem oleks last ôpetada ennast armastama ja hindama sellisena nagu ta on.

Me lapsed sulanduvad massiga. Neil on kôik tarvilik olemas, aga samas ei midagi erilist – tavaline mobiil, vana läpakas, Ipod, pere Ipad. Môned üksikud hilbud on edevamad, aga üldiselt tavalised korralikud riided. On riideid, mida ei panda selga, aga niikaua kui suurus sobib, seisavad lihtsalt kapis. Ostmisel saavad kaasa rääkida.
Ah-jaa, sooviks on telekas oma tuppa, aga sellega ma nôus ei ole, raiskab aega. Kui 16 on, siis saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan, et ma ostaks lapsele pea kõik (kui ainult rahaliselt kannataks) mida ta tahab saada ja seda just tema enesetunde pärast s.t et ta ei oleks kehvem teistest. Täiskasvanud jah saavad aru, et riided ja telefonid, arvutid on tarbeesemed, aga laste jaoks need on elulise tähtsusega.
Lihtsalt meenutan oma lapsepõlve – mul oli klassiõde, kellel olid puukotad, neid sai tol ajal vaid tutvuste kaudu. Ta lubas mul neid kanda,kui me koolist koju läksime:) Need kotad olid mu suurim unistus. Vot selline on lapse mõttemailm.[/tsitaat]

Minu lapsepõlve eredam mälestus on need jõulud, kui sain need puukotad – olin 6 aastane. Tädi tutvuste kaudu…

Ise seletan lastele, et riietes ja materjaalses väärtuses ei peitu õnn. Väiksem on üllatavalt mõistlik ja arutleb nendel teemadel kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan, et ma ostaks lapsele pea kõik (kui ainult rahaliselt kannataks) mida ta tahab saada ja seda just tema enesetunde pärast s.t et ta ei oleks kehvem teistest. Täiskasvanud jah saavad aru, et riided ja telefonid, arvutid on tarbeesemed, aga laste jaoks need on elulise tähtsusega.
Lihtsalt meenutan oma lapsepõlve – mul oli klassiõde, kellel olid puukotad, neid sai tol ajal vaid tutvuste kaudu. Ta lubas mul neid kanda,kui me koolist koju läksime:) Need kotad olid mu suurim unistus. Vot selline on lapse mõttemailm.[/tsitaat]
ja laps kasvakski üles sellise mõtteviisiga – saan kõik, mis tahan. asjad teevad enesetunde heaks ja annavad enesekindluse. kas sa talle tegelikult karuteenet ei tee sellega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 21:10; 21.02 23:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma püüan oma lstele õpetada, et asjad ei ole nemad… see kõigil on või kõik teevad hakkab valusasti kätte maksma just teismeeas. Kui laps on maast madalast väärtustanud või kehtestanud end läbi ajsade, siis võib tema enesehinnag erinevate nö trendikate asjade omamisele vaatamata ikka madal kui pole edastatud teisi olulisi väärtusi… ja siis ühel päeval on laps eas, kus kõik suitsetavad, joovad alkoholi, tõmbavad kanepit… edasi mõelge ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 23:16; 22.02 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja laps kasvakski üles sellise mõtteviisiga – saan kõik, mis tahan. asjad teevad enesetunde heaks ja annavad enesekindluse. kas sa talle tegelikult karuteenet ei tee sellega?[/tsitaat]
kas pole võimalik, et kui laps saabki äkki kõik, mida tahab, siis lõpuks ta ei tahagi enam. no nagu kutsikaga. sööda tal väiksena kõht korralikult täis, siis ta pole suurena õgardi isuga enam. või arvate et kui saab laps kõik mis tahab, siis tahab üha enam ja enam.
ma ei tea, mul polnud ka väiksena midagi. ka suurena polnud midagi. oli aga pidev igatsus nende asjade järele. elu läks paremaks. sain osta kõik mida tahtsin. ja enam ei tahagi. aga äkki on see vanusega seotud, et riided ja mood polegi enam oluline. oluline on see, mis ma ise olen ja mis teised inimesena on.
aga kas lastel on see äkki teistmoodi? äkki on see neile nii ülioluline asi. v-o, kui oled 14, on see vaat et eluküsimus ja mina lubjakas lihtsalt ei mõista noort inimest. veenan lihtsalt ostma asja praktilisest küljest vaadatuna. ja veenan nii ära et ta jääbki nõusse. aga siis hiljem julgeb ikka öelda, et tegelikult ta nii ei mõelnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 15:26; 21.02 20:45; 21.02 22:11; 21.02 22:25; 21.02 23:23; 22.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult osta, osta kohe mitu eirnevat värvilist riiet, et su võsuke jumala eest ei stressaks! Kust tulevad need ärahellitatud lapsed…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mulle meeldiks ka nii arvata, et lapse enesehinnang ei sõltu riietest.
aga see on õudselt kahepalgeline ja valelikkus.
saad suureks, täiskasvanuks ja mida soovitatakse tuju tõstmiseks või enesehinnangu tõstmiseks- mine poodi, osta mõni uus hilp. see on nagu enesehinnangu plaaster. ravib pealispinda kergesti.
miks seda muidu soovitatakse?[/tsitaat]minu jaoks on vaks vahet, kas osta eneseTUNDE või eneseHINNANGU tõstmiseks, st on suur vahe, kas osta mõni meeldiva asi puhtalt enda pärast, et tuju tõsta või selle pärast, et \”kõigil teistel on\”- selles suhtes väljendusin oma eelmises kommentaaris veidi halvasti.

ehk mul ei ole miskit selle vastu, et osta lapsele meeldivaid asju, aga seda ei juhtu kui põhjenduseks on \”aga kõigil on\”, sest see \”kõigil on\” on puhas manipulatsioon ja on enam kui 100% kindel, et päris KÕIGIL nagunii ei ole
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
aga kuidas teil, emad, lapsepõlves oli? 🙂 kas ei igatsenud kunagi endalegi midagi, mis teistel oli?[/tsitaat]ma olen nii sügava nõuka aja laps, pealegi veel suht väikesest kohast ja Tln kaugel, seega seda probleemi eriti polnud 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 19:51; 22.02 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mina olin omas klassis vaesem kui mõned ja sellepärast ka noritav.
kuid MA TEATSIN KES MA OLEN ja teiste arvamus ei kõigutanud mind.
vahest kurb ikka ja nati kraakam tüdruk.

oma lapsele,hmmm…puutetundlik telefon on täielik jama,jookseb kokku ja elab oma elu:P

riided,no ikka üritame lapse maitse järgi osta,aga kui asi on kallis ja ei ole võimalik,unusta ära ja see rahuldab teda:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps kas on vaja, kui “kõigil on”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.