Esileht Koolilaps kas on vaja, kui “kõigil on”

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: kas on vaja, kui “kõigil on”

Postitas:

Pojaga käime näiteks Takkos ja ostame kooliriieteks neid riideid, mis talle meeldivad. Üleriided käivad tavaliselt 2 hooaega ja keegi pole nurisenud. Ikka näeme poes ilusamat jopet või pükse aga me ei osta seda lihtsalt selle pärast. Õnneks keegi pole millegi üle nurisenud ja norimist riiete pärast koolis küll ei ole. Tänapäeval on minu arust valik nii lai, et kõigil on nii kui nii erinevad riided ja kaubamärke on ka nii palju, et ei jõua jälgidagi mis kellegil on. Minu laste klassides vähemalt käivad kõik täiesti erinevalt riides. Ka kaltsukate riideid pannakse selga. Meil on ka mõned jalanõud adidased ja timerlandid aga seda lihtsalt tõesti selle pärast, et peavad kauem vastu. On ka täiesti tundmatu kaubamärgiga asju ja seda selle pärast, et lastele endale meeldisid need asjad. Lapsed vanuses 12 ja 10.

Kindlasti ei osta ma riideid ainult sellepärast, et kellegil teisel on sellised riided. Minu omad ilmselt ei soovi ka teistega samasuguseid riideid kanda.

Ütle lapsele, et ole originaalne, ole sina ise. Sa ei ole teised lapsed. Ja, et kui need püksid väikeseks jäävad ostame midagi kirjumat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan lapsele enam-vähem nii palju moekaid riideid ja tehnikavidinaid, et ta oleks klassikaaslastega võrdväärne, pole palju kehvem ja pole palju parem ka. St mõnel on muidugi olemas Macbook Air, iPad2, iPod Touch, PSP, Wii, xBox, iPhone ja veel midagi. Aga keskmiselt see nii ei ole. Kuna keskmiselt on selgunud, et pooltel klassis on IPod Touch, siis laps selle suure palumise peale ka jõuludeks sai. Riietega pole nõudmised meil eriti suureks läinud. On üksikud esemed, mille kohta on öeldud, et need on titekad. Kuna need on olnud tühised asjad, mingi pildiga T-särk näiteks, siis pole sundinud neid kandma ka. Kindlat jope marki pole nõutud. Päris nii ma asju ei ostaks, et saab uue jope ja nädala pärast vaja 150 eur eest uut O’neill oma. Käib siis aastakese ikkagi ostetud jopega ja uuel hooajal manitsen, et mõtle nüüd hästi läbi, mida tahad, et pärast poleks kiunumist, et teistel on see ja too.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 10:22; 22.02 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin seda ka öelda, et kas oled ikka veendunud, et kõigil on O’neill? Mine ühel päeval kooli juurde, kui tunnid lõpevad ja vaata. Pakun, et 30-st 3-l on heal juhul O’neill jope ja seda ka klassis, kus vanematel on head võimalused. Lihtsalt mõnel on juhtumisi Five ja mõnel on Icepeak ja mõnel on noname ja mõnel Luhta ja mõnel veel miski muu. Ühesõnaga saad lapsele selgeks teha, et pole sugugi rõhuval enamusel vaid see mark ja et tal ei tasuks depressioonis olla nii tühise asja tõttu. Ma tean, et teismelisele millegi põhjendamine on raske, aga teeksin justnimelt ise kindlaks asjade tegeliku seisu ja siis on jutul ka alust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 10:22; 22.02 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peres on pigem poeg riiete suhtes väga valiv. Hetkel on ta 7-aastane, kuid juba aastasest peale väljendab väga kindlalt oma soove. Neljaselt teatas ta, et kui ma talle riideid ostan, siis ta tahab need ise valida. Kaubamärkidest ei tea ta veel midagi, et mõni oleks popim või uhkem. Siiski armastab ta helly hanseni riideid. Pärast seda, kui ta omale HH kevadriided sai, ütles, et ta tahaks neid edaspidigi, sest need meeldivad talle väga.
Talle meeldib endale ka ise riideid õmmelda. Mina lõikan talle tükid välja ja tema õmbleb need ise kokku. Lihtsamad asjad lõikab ta ise välja, näiteks mütsi või vesti.
Nii et on lapsi, kellele on riided väga olulised ja pigem nende eneseväljenduse ja mugavuse poolest, kui et madala enesehinnangu korvamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea tähelepanek! Laps tundku uhkust just selle osas, milles ta eristub. Muide lapsed on ise ka nutikad. Eks meie 13.a poja klassikaaslastest mõned on ikka käinud pikematel ja kaugematel reisidel, hiljuti oli üks tüdruk mitu nädalat Venezuelas. Vanematel ametid ja võimalsued erinevad, täiesti arusaadav. Eks meile meeldiks ka kogu perega kuskil koos peesitada, kuid kuna lapsi peres palju ja sissetulekud keskmised, siis jäi viimane soojamaa reis aastate taha. Kord reisimise teemal arutledes teatas laps ootamatult: \”Aga mina olen meie klassis ilmselt kõige rohkem Eestis reisinud, ei usu, et teised nii palju oleks siin ringi sõitnud\” See võib isegi tõsi olla, sest suviti sõidame ikka ristipõiki mööda kallist kodumaad. Võtame ette teatud piirkonna, nt Lõuna-Eesti, Peipsiäärne, Saaremaa jne,väikesaared ootavad veel avastamist…Lapse selline tähelepanek tegi rõõmu ja meil tõesti ei ole kodus mingite asjade soetamise nimel vaidlusi. Aegajalt ikka on mõni soov, kuid siis arutleme, palume mõelda, kas seda on ikka tõesti vaja… enamasti on tulemuseks see, et ostusoov lükkub edasi või kaob sootuks. Kusjuures lapsel on kogunenud arvestatav summa enda teenitud raha ja põhimõtteliselt võiks ta soovitud asjad enda raha eest osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 23:16; 22.02 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps tundku uhkust selles osas, mille osas ta eristub. aga nt on keeletud tunda uhkust selle osas, et maja on suurem, isa teenib rohkem, auto on uuem. tegelikult ei peaks laps tundma uhkust isegi selles osas, et ta on teistest targem. no salaja sisemas võib. aga mitte nii, et ta uhkustab sellega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.02 15:26; 21.02 20:45; 21.02 22:11; 21.02 22:25; 21.02 23:23; 22.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vat see tulebki sellest, et juba lasteaias hakkab see lenne-reima-huppa-puppa pihta, minnakse ostma lennet, mitte talveriideid, ostatekse firmanime järgi ja laps ju kuuleb ja siis jääbki talle mulje, et ainult kaubamärk on tähtis, mis siis, et on palju ilusaid mui riideid. te ei lähe ju poodi, et vaatame kas on sobivaid pükse, ikka, no vaatame seda reimat ja faivsiisonitjne. siis ongi häda, et lastel mingi kaubamärgihullus kallal. või tõesti, kui on suurem laps, siis on hea koos valida ja lasta ka lapsel otsustada, et hinnaklass on selline ja vali millega sa käiksid ilma probleemideta. aga seda on juba raske teha, kui laps juba teab, et ainuke kantav asi on roksi ja oniil. aga mina jään küll selle juurde, et see on kõik see lenne põlvkond.[/tsitaat]

Minu lapsed kannavad Lennet jms sellepärast, et neis jääb kuivaks ja suurus on kindlalt teada. Samas on kõik riided aluspesuni välja kasutatuna ostetud, ka veel 13aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saame enamasti kokkuleppele asjades. Laps tahtis kõrvaauke esimeses klassis, kuna kõigil on, leppisime kokku, et siis saab kui 10-aastane on. Mingi aeg tahtis puutetundlikku telefoni, leppisime kokku, et järgmine telefon on puutetundlik. Aeg-ajalt tahab ka mingeid riideid saada, mis teistelgi. Kui muud vajadust ei ole, siis lepime jällegi kokku, et kui vajadus tekib, siis ostame järgmise (no näiteks talvejope) nii, et ise valid välja. St enamasti ta omi asju kohe kätte ei saa, aga lootus jääb ja mõned asjad saab mingil ajal kätte ka. Mõned aga muutuvad üsna varsti mõttetuks ja polegi osta vaja.
Praegu tahab laps iPadi saada. Tegime kokkuleppe, et ta peab poole iPadi rahast ise koguma ja teise poole paneme meie juurde sünnipäeva kingituseks. USAst ostes ei ole see iPad nii kallis ka ja saab hakkama. Aga ma tahan näha, et lapsel on huvi ja ta teeb omalt poolt ka midagi, mitte ainult, et tahan ja tahan.
Lapsel on kindel kuuraha. Lisa saab ta teenida autot pestes, muru niites, lund lükates, vannitoa seinu pestes. Tihtilugu midagi tahtes peab ta ise poole rahast koguma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil juba madalast poliitika, et riie on tarbeese, mis enne kõike peab praktiline olema. ei ostnud kunagi ka piltidega riideid jne Hetkel muidugi laps suht väike(2.kl) kuid siiski juba lastaia viimases rühas oli igasugu asju vaja, mida teistel on 🙂 selgitame iga asja kohta. viimati ka küsiti puutetundliku telefoni aga ei näe põhjust osta, telefon on ennekõike helistamiseks mitte mängimiseks jne kui see telefon, mida ta esimesse klassi minnes otsa saab siis saab uut valida aga ka ikka mõistlikkuse piires. Ja kindlsti peaks laps mõistma, et üle võmete ei saa elada, ka 75eur jope on kindlasti hea võib ka paremgi olla kui see 150eur. Et kas kõigil peab see ROXY kirjas olema? nagu koolivorm või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres oli üks vahejuhtum, siis kui poeg käis veel lasteaias. Tal oli pluus, värvilise krokodilliga, mis mulle ja talle väga meeldis. Õhtul kurtis mulle, et poisid olid teda narrinud, sul nii titekas pluus. Ma ütlesin pojale, sa ei pea seda pluusi enam lasteaeda panema aga poiss vastas, mis siis, et nad nii ütlevad, MULLE meeldib see pluus. Siis olin oma poja üle väga uhke ja enda põdemise pärast oli piinlik. Muidugi pean aeg ajalt talle selgitama, kooli ei võta kaasa oma vidinaid, et teiste ees kekata, mul on kaaa. Ei jäta midagi vajalikku muretsemata,et osta mingit udupeent värki, sest KÕIGIL on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps kas on vaja, kui “kõigil on”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.