Esileht Koolilaps Kas on veel olemas ilma “sündroomita” lapsi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas on veel olemas ilma “sündroomita” lapsi?

Postitas:

Täitsa hirm hakkab. Loen siin ja tundub juba imelik, kui oma lapsel ei ole mingit \”sündroomi\”. ATH, Asperger, mida iganes. Kes lõhub, kes mürgeldab, kes ei söö, kes kiusab või on kiusatav. Milles asi? Täitsa tahaks teada.
Kirjanduse andmetel on näiteks USA-s iga kümnes laps mingi \”hälbega\”. Kas seda saaks kuidagi vältida?
Muide, meie peres on kõik lapsed vaktsineeritud.Ise ka. selle kraesse ei saaks nagu ka ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Ei söö\”, \”kiusab\”, \”kiusatav\” – need nüüd küll mingite meditsiiniliste probleemide alla ei pruugi minna (muidugi see ei välista ka meditsiinilise probleemi olemasolu taustal). Kui meenutan oma lapsepõlve, siis mina kahjuks olin kiusatav – ja loomulikult tähendab see, et jätkus ka kiusajaid. Endal mul isuprobleemi ei olnud, aga mäletan, et minu meelest enamik mängukaaslaste emadest tavatses omavahel ohkida, et lastel üldse isu pole, küll on kõhnad, küll söövad ainult kaht-kolme toiduainet. Pigem tundsin mina end pentsikuna, et ma alati hea meelega süüa tahtsin. Ning eks neid lõhkujaid ja mürgeldajaidki on ju igal ajal olnud, samuti nagu muude psüühikahäiretega lapsi. Mu oma lapsepõlvesõber (lapsendatud laps) oli paraku loote alkoholisündroomiga, nagu ma praegu oma meditsiinihariduse pinnal öelda oskan, see rikkus ta elukäigu ja saatuse …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga ole siis õnnelik ja ära tule osatama. selge see, et kui on mingi \”sündroom\” on vaja lapsevanemal rohkem abi ja see on ju hea kui seda otsitakse mitte ei jäeta oma last hooletusse.
minu lapsel oleks olnud palju kergem koolis kui mul oleks olnud võimalik teistelt küsida abi omal ajal. ja ka minul oleks olnud kergem, kasvõi oleks lõpetanud enda süüdistamise oma kasvatamatu ja \”lolli\” lapse pärast. aga just nii mulle koolis õpetajad selgeks tegid. praegu on tal ametlikult \”sündroomi\” diagnoos ja ta on õppimas koolis kus sellega ja tema eripäraga arvestatakse ja ta on kordi õnnelikum kui eelnevates koolides. kadunud on paanikahood, märatsemine jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 19:46; 08.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ka keegi on mõelnud,et paljudes probleemides on süüdi juba imikuna televiisori vaatamine ja pidev tausatamüra, mida tekitab pidevalt mängiv raadio või telekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kriku kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas ka keegi on mõelnud,et paljudes probleemides on süüdi juba imikuna televiisori vaatamine ja pidev tausatamüra, mida tekitab pidevalt mängiv raadio või telekas.[/tsitaat]
usun et otseselt pole sinu nimetatud \”asjad\” süüdi, küll aga geneetilise soodumuse puhul võivad need lisaks teistele teguritele nö. sündroome vallandada. aga siiani ei taheta seda uskuda 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel sündroom on, aga ei lõhu ega mürgelda. Hetkel väga keeruline aeg nii lapsel kui tõtt öelda temaga seoses ka mul.
Kõigiti tervitan ja soovin jõudu emadele kes foorumis viimasel ajal ATH ja Aspergeri laste osas küsimusi on julgenud esitada. Teemaalgatajale soovin rohkem empaatiavõimet. Ehk ka oskust rõõmu tunda heast, mis olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kriku kirjutas:[/small]

usun et otseselt pole sinu nimetatud \”asjad\” süüdi, küll aga geneetilise soodumuse puhul võivad need lisaks teistele teguritele nö. sündroome vallandada. aga siiani ei taheta seda uskuda :([/tsitaat]tegelikult on küll, selle kohta on ka mitmeid uuringuid tehtud.
meil oli just hiljuti 1.kl lastevanemate koosolek ja õpetaja just ütles (ta meil jaanuarist tuli alles), et asjalik klass on ja õnneks pole ühtegi \”telekas lapsehoidjaks\” last, et need tunneb juba kaugelt ära, kuna nood on oma olemuselt juba teistmoodi ja enamasti ka vägivaldsed

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 00:14; 08.02 09:58; 08.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks inimesed ikka pöörduvad siia, kui probleem on. tihti tundub aga,et küll mul on ikka lastega vedanud. ei ole trampivaid ega jonnijaid, kiusajaid ega kiusatavaid lapsi olnud. terved kui purikad kõik 3 pealegi. ükskord siiski palusin nõu, kui 3. lapsel vastsündinuna tekkisid näole ja kaelale pisikesed punnid. mõtlesin, kõik, nüüd on mu lapsel millegi vastu allergia. õnneks rahustasid vastused mind maha, oligi beebiakne. olen siiani perekoolile ja nendele vastajatele tänulik. nii saavad siit abi kindlasti teisedki emad. ja kokkuvõtteks tundub, et probleemidega lapsi on palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ühel tuttaval on kohe ilmselgelt sündroomita laps, vähemalt tema ema jutust jääb mulje – ideaalne inimene, segi puberteeti ei ole. Selle lapse kõrval on minu poisid täis-sündroomsed lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 07:05; 08.02 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu ühel tuttaval on kohe ilmselgelt sündroomita laps, vähemalt tema ema jutust jääb mulje – ideaalne inimene, segi puberteeti ei ole. Selle lapse kõrval on minu poisid täis-sündroomsed lapsed.[/tsitaat]

Noh, minul kolm poega, igasugu veidrusi neil küljes, aga puberteeti pole küll ühelgi üle käinud (vanuse järgi peaks kõigil olema ammu läbi). Ilmselt ka sündroomiga…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täitsa hirm hakkab. Loen siin ja tundub juba imelik, kui oma lapsel ei ole mingit \”sündroomi\”. ATH, Asperger, mida iganes. Kes lõhub, kes mürgeldab, kes ei söö, kes kiusab või on kiusatav. Milles asi? Täitsa tahaks teada.
Kirjanduse andmetel on näiteks USA-s iga kümnes laps mingi \”hälbega\”. Kas seda saaks kuidagi vältida?
Muide, meie peres on kõik lapsed vaktsineeritud.Ise ka. selle kraesse ei saaks nagu ka ajada.[/tsitaat]
tõesti, naudi siis seda, et sul selliseid probleeme ei ole! ja kui viimasel ajal on siin foorumis ehk tõesti palju selliseid teemasid tekkinud, siis ei tähenda see üldse, et nende laste arv oleks kohe hüppeliselt kasvanud. las need vanemad siis arutavad ja jagavad oma kogemusi, selleks foorum ju ongi. või peaksid nad kuskil mujal seda tegema? peitma end nö normaalsete inimeste eest (nagu vanal nõukaajal)? sa ei pea neid teemasid avama kui sa ei taha sellest elu poolest midagi teada! ka ei pea avama beebide teema all iga kaka värvi teemat või väikelapse teema all iga lenne või issandmaenameijõuakohutavkahene teemat.

ja kas kiusamine ja kiusatav olemine peaks olema ka kuidagi sündroomile viitav? kardan, et see võib juhtuda ükskõik kellega – olgu siis sündroom või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, et igasugu sündroomidega lapsi on, on muidugi üks asi, eks neid on alati olnud ja on ka tulevikus, aga olgem ausad väga palju on siiski ka nö vabakasvatuse (loe kasvatamatuse) vilju, kus siis vanemad ise püüavad mingite sündroomide varju pugeda. tegelikult hakkab asi juba maast madalast peale, kus vanemad ei suuda piire ja reegleid seada ja siis mõne aasta pärast ollakse lõhkise küna ees ja vabandatakse, et ta ongi selline, on kogu aeg olnud- mõned hiljutised näited perekooli teemadest, mis väga suure tõenäosusega just selleni viivad- see uus draakoni reklaam- minu 2a on see küll mõjunud, poes nõuab just neid komme; 2a laps ei söö mitte miskit, ainult komme sööb isuga- millise arsti poole ma peaks pöörduma; millised on teie 2a lemmikmultikad või milliseid mänge võiks 2-3a laps mängida arvutis jne jne

minu lapsed on täiesti sündroomivabad lapse, oma ealiste ja individuaalsete iseärasuste ning piiride kompamistega, minu ül on neid sealt lihtsalt läbi juhtida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 00:14; 08.02 09:58; 08.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on, lihtsalt nende laste vanemate jaoks on oluline midagi muud-nemad ei pea elama päevad läbi koos \”probleemse\” lapsega, otsides talle abi.

Ehk siis nad ei tule ütlema, et jah, minu laps on terve, samuti nagu terve inimene ei tule ütlema, et näed, mina olen terve, see on nö elementaarne.

Õnneks, minu mõlemad tütred on terved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täitsa hirm hakkab. Loen siin ja tundub juba imelik, kui oma lapsel ei ole mingit \”sündroomi\”. ATH, Asperger, mida iganes. Kes lõhub, kes mürgeldab, kes ei söö, kes kiusab või on kiusatav. Milles asi? Täitsa tahaks teada.
Kirjanduse andmetel on näiteks USA-s iga kümnes laps mingi \”hälbega\”. Kas seda saaks kuidagi vältida?
Muide, meie peres on kõik lapsed vaktsineeritud.Ise ka. selle kraesse ei saaks nagu ka ajada.[/tsitaat]

Tahaks hoopis küsida, mis on normaalsus?
Miks peab kõikidele lastele meeldima puzlede kokkupanek ja joonistamine? Miks peab inimesele, kellele mingid asjad vähem (või ka rohkem) meeldivad, kohe midagi viga olema?
Minu arvates võib lõppkokkuvõttes igale inimesele mingi sündroomi juurde pookida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Köik, kes te siin targutate ja väidate, et sündroomid saavad varasest teleka vaatamisest ja arvutiga mängimisest, et kuidas on vöimalik, et mitme lapsega peredes on puue ainult ühel??? [/tsitaat]kust sa selle välja lugesid, et sündroomid saavad alguse telekast või arvutist??? nagu ma juba ütlesin, siis igasugu haigused olid, on ja tõenäoliselt ka jäävad, see on asja üks pool ja selle vastu ei saa, seega ära tunne end oma puudelapse pärast puudutatuna.

aga karm tõde on ka see, et kasvatusvigadega e nö vabakasvatusega laste hulk on viimase 20a jooksul märgatavalt tõusnud- vanemad lihtsalt ei teadvusta endale, mis asi see vabakasvatus on, see ei ole kaugeltki mitte nii, et ma lasen lapsel teha, mida ta tahab ja ei karista ning ma olen väga edumeelne vabakasvataja- EI OLE JU. ka vabakasvatusel on üks ja väga oluline reegel- sa võid teha kõike, mis sulle meeldib, AGA sa ei tohi kahjustada TEISTE õigust elada nii nagu neile meeldib, seega emme totaka naeratuse saatel teisi togivad või näkku sülitavad väikelapsed pole kaugeltki mitte vabakasvatuse viljad vaid on just ehe näide KASVATAMATUSEST- ennetades järgnevat- jah, need võivad mingil hetkel olla normaalsed ealised iseärasused, aga vanem peab seal andma oma panuse, et see mööduks, mitte vaid totakalt naeratama ja käsi laiutama- mis ma teha saan, ta ju ongi selline – ja veel kord, ma ei pea silmas tõesti haigeid lapsi. kuna ma olen oma elus kokku puutunud väga paljude erinevate lastega, sh töötamine nii koolis kui lasteaias, siis ma üldiselt ikka suudan vahet teha haigusel ja kasvatamatusel ning parim indikaator on enamasti just vanem

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 00:14; 08.02 09:58; 08.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaks esimest last igati terved. Nüüdseks 20 ja 18, ma ei tea, mida tähendab puberteet. Enam vast ei tule ka. Mul endal ka ei olnud.

Kolmas laps ATH. Õnneks ei lõhu ega laamenda. Nüüd on rohud peal ja suudab lõpuks iseseisvalt õppida. Viitele.

Neljas on veel liiga pisike. Enne kui ma siis lugesin Aspergeri kohta, küsisin arstilt, kas on normaalne, et laps ei taha midagi uut. Ei võta esimese korraga uut toiduainet; ei kõnni kohas, kus varem olnud ei ole; ei tee lastehoius kaasa uusi tegevusi jne. Arst ütles, et ealine iseärasus. Ei tea, teisel lastel pole nii olnud. Üritan mitte üle mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 17:27; 09.02 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Köik, kes te siin targutate ja väidate, et sündroomid saavad varasest teleka vaatamisest ja arvutiga mängimisest, et kuidas on vöimalik, et mitme lapsega peredes on puue ainult ühel???

Ka minul on kodus Aspergi poiss- kel probleeme köne, käitumise ja söömisega. Tütar- viieline, hästi kasvatatud ja igalpool kiidetud.
Suguvösas esimene puudega laps. Ise teen köik toidud, multikaid hakkasid vaatama 3-aastaselt, arvutit 5,5-aastaselt.
Kas saab vältida? Arvan, et mitte- ise ei joo alkoholi, ei suitseta ning olen sportlik. [/tsitaat]
Täpselt nii ongi, nagu ülal kirjutati. Teadlased on ammu kindlaks teinud, et see taustamüra ja liigne ekraani ees viibimine ei ole sündroomide põhjustaja, vaid võib olla üks käivitaja. Ehk siis koosmõjus on mingi geneetiline aps ja halb keskkond.
Võib täiesti olla, et vastav geneetiline viga ei avaldu kunagi, sest lapse kasvukeskkond on olnud selle seisukohalt ideaalne. Ja vastupidi, väga halb keskkond on võimendanud mingi probleemi, mille avaldumiseks geneetilised eeldused ei olnudki nii tugevad. Aga võib minna ka nii, et geneetiline soodumus on lihtsalt niivõrd tugev, et ükski keskkond ei suuda seda ära nullida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kriku kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas ka keegi on mõelnud,et paljudes probleemides on süüdi juba imikuna televiisori vaatamine ja pidev tausatamüra, mida tekitab pidevalt mängiv raadio või telekas.[/tsitaat]
minu sündroomiga laps on kasvanud 90-ndatel. st kui ta imik oli, oli meil vaid mustvalge telekas millel ka pilt eest kadus aeg-ajalt, samuti sai ta arvutisse alles ca 9-10 aastaselt.
ka säilitusainetega toite polnud sel ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 19:46; 08.02 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on kasvanud ilma raadio ja telerita, aga ikka hüperaktivist 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaktsineerimine, säilitusained, värvained, kemikaalid, plastiku kasutamine, keskkonna saastatus, elektromagnetlained jne jne – kõik need on omamoodi käivitajad.
Kellel lööb välja allergiana, kellel vähina, kellel käitumishäiretena, kellel mida ja millal.
Kõik oleneb organismi immuunsüsteemist ja geneetilisest baasist – seda oskab sulle öelda iga med.teadlane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega iga asi ka kohe sündroomi ei tähenda. Hakkab tekkima mulje, et iga väiksemgi iseärasus mis lapsel on on kohe mingi sündroom. Vanemad võtke rahulikult, teil on ju ka tujud. Rahunege maha ja ärge lugege nii palju internetist. Vanematel endal paanika sündroom.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Noh, minul kolm poega, igasugu veidrusi neil küljes, aga puberteeti pole küll ühelgi üle käinud (vanuse järgi peaks kõigil olema ammu läbi). Ilmselt ka sündroomiga…[/tsitaat]
ilmselt küll, sest igal lapsel on murdeiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 07:05; 08.02 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tuttav pollar rääkis,et tal on ette tulnud, et on purjus või muidu mingi süüteo toime pannud alaealiseid menti toimetanud ja siis ongi konkreetselt ilmunud vanemad siukse jutuga, et me laps ongi tupsununnuke ja pole tegelt midagi paha teinud, kuna käib niigi psikuskas ja ravil jne. Masendav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjuseid on erinevaid:

1. Meditsiinisüsteem on arenenud ning mitmete häirete põhjused on saanud seega selgemaks. Varem nimetati neid niisama kasvatamatuteks lasteks või siis nõ \”vanainimeste lasteks\”. Tänapäeval on leitud, et tegemist pole teatud probleemide puhul ei vale kasvatusega ega ka vanainimeste poputamise tagajärgedega, vaid hoopis ajutalituse eripäraga.

2. Väga pajud lapsed, kes \”vanasti\” surid, päästetakse meditiinisüsteemi poolt, kuid tagajärjeks on sageli mõni, näiteks kasvõis siis närvisüsteemi häire … Kõiksugu kunstlikud raseduse säilitamised, epiduraalanesteesiaga sünnitamised, enneaegsete laste elul hoidmine jne)…

3. Ühiskond on muutunud. Paljusi häireid seostatakse sellega, et lapsed sünnivad üha vanemaealistel inimestel. Kui varem leiti, et üksnes ema vanus on seotud mõningate sündroomidega, siis nüüdseks on leitud, et ka meeste vanus on teatud häirete põhjustajaks. Ka asjaolu, et trend on see, et vanemad mehed loovad nö teise ringi perekondi, on leitud olevat mõne häire põhjuseks, kuna ka mehe organism vananeb.
jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan,et asi on e-ainetes, kõiges selles kunsttoidus, ka arvutid, tv pigem vähem. Lihtsalt maailm on nii muutunud, seoses sellega ka inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan,et asi on e-ainetes, kõiges selles kunsttoidus, ka arvutid, tv pigem vähem. Lihtsalt maailm on nii muutunud, seoses sellega ka inimesed.[/tsitaat]
Meie ATH laps (9a) pole arvutit kasutanud. Nüüd viimase kuu aja sees olen lasknud tal pool tundi korraga, paar päeva nädalas, midagi mängida. Venna PSP sai ka alles kuu aja eest endale. Ja seda väga jälgin, et ta üle tunni päevas seal ennast ei erutaks. Iga päev ei mängigi. TV ei ole taustaks, vaid õhtused multikad.
Elame maal, olen kodune. Teen ise mahlad, moosid jne.

On tegelikult päris paha lugeda kirjutisi, et TV, arvuti ja vale söök. Arst ütleb, et need ei ole põhjused, aga kui inimeste seas selline jutt levib, siis on kogu aeg tunne, et mulle vaadatekase viltu. Et ise oled oma lapse (ühe neljast) selliseks teinud. Kuigi ei ole ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 17:27; 09.02 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 4 last sündroomita

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, esimene ja kolmas on ülirahulikud, head ja toredad. Keskmine siis murelaps, kes on samas ka eriliselt südames ja meeles:)
Kõik mis ei tapa, teeb tugevaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanarahvas diagnoosis ju ka igasugu kaetamist, needmist ja kurjast vaimust vaevatud olemist jms.
Oli varem ühiskonnast erinemist ja on ka nüüd! Lihtsalt nimetused on teised ja ka ravid on seda.

NING ärgem unustagem, igal aastal lõpetab ülikooli tubli ports arste, farmatseute ja terapeute, kutsekoolidest tulevad med.õed ja vennad – kellest tubli osa ikka ka Eestisse tööle jääb – nemad tahavad ju ka tööd ja leiba! Lapsi diagnoosida, ravimeid määrata, ravida, hooldada – oma osa saada ühiskonnast! Mõni tahab veel teadsutööd teha, siis uurib ja nimetab mingi osa nähtusid XFCY haiguseks, mille kohta kraadi kaitsta plaanib.

Vanasti ühed käsisid- kaetasid ning needsid ja siis teised päästsid.
Nüüd ühed diagnoosivad ja määravad ravi ning teised müüvad ravimeid või nõuandeid.
Maailm on sama, nimetused muutuvad.

Kuna info levib hõlpsamini ning, nagu keegi siin ka mainis, et hädalised kirjutavad enam – siis nii võibki tunduda, et oi kui palju hädasid. Sama võib tunduda kui lehti loed ja uudiseid kuuulad.
Keskendu heale, ja elu ongi palju parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Kas on veel olemas ilma “sündroomita” lapsi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.