Esileht Beebi ja mitmikud Kas on võimalik?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas on võimalik?

Postitas:

Mul on üks tuttav, keda pole ammu näinud. Meil on üheealised beebid. Rääkisime üle pika aja fb-s ja võrdlesime laste oskusi. Lapsed meil siis kuuekuused. Tema väitis, et ta laps oskab öelda emme, aitäh, issi, tiss, õue ja veel oskab öelda lause: emme anna mämmmämm. Minu oma on sama vana ja teda vaadates tundub see lihtsalt võimatu. Kas on selline asi võimalik? Naisterahvas ise elab välismaal, ei anna kontrollida ka, et külla minna. Minu laps on “öelnud” küll emme ja õde ja tiss jne aga no, iga loll saab aru, et need pole tal sõnad vaid lihtsalt juhuslikult häälikuühendid. See tundub lihtsalt nii uskumatu. Googeldasin isegi ja mõtlesin, et küsin lausa kas on see reaalne? Siis vähemalt tean, kas inimene on ära keeranud või tegu tõesti andeka lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võn uskda, et nt 1 või 2 sõuna, aga mitte 3sõnaline lause ???? pigem laliseb laps emmemmmammam ja sius igaüks kuuleb erinevalt.

Sõna on ikka see, kui on kontekstis. Et kui hakatakse õue minena ja laps ise ütleb õue.

Nt mul esimene laps hakkas 9kuuselt aitäh ütlema kontekstis, et midagi saada. Teine laps on 11k ja kriiskab seosetult tähtäh-aitääh või ememememem… Ühtegi päris sõna pole veel????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks mu lastest hakkas tähendusega sõnu ütlema u 9 kuuselt. Kuuekuuselt lalises küll niisama.
Teised on tähendusega sõnu hakanud ütlema natuke peale aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ütlesin võidetavalt 2-sõnalisi lauseid, kui olin pooleaastane. Kenasti kontekstis jutt olevat olnud. Kahtlustan küll, et ehk loeti lalinast sõnu välja vaid. Nii vanalt võib kõnest ju aru saada, aga hääleaparaat ei allu veel tahtele sellisel määral, et artikuleeritult kõneleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib, Kim Jong-Il hakkas kõndime kolmenädalaselt ja rääkima kaheksanädalaselt. Sellega võrreldes on su sõbranna laps suhteliselt hilise arenguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas ka ca 6-kuuselt lalisema nämmmämmemm ja adäh ja kes tahtis võis kuulda isegi kass. Minu jaoks laps lihtsalt hakkas häälitsema. See kassi asi oli küll alati kassi peale, aga rohkem nagu ksssss. Kui nüüd väga tahaks võiks ju öelda, et laps hakkas rääkima emme anna nämm ja aitäh ja kass. Need emade kõrvad on ju nii imelised.
Mina usun küll, et mingeid häälikuid see sõbranna laps teeb. Rääkimine oleks siiski midagi sellist, millest ka kõrvalseisjad aru saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib, Kim Jong-Il hakkas kõndime kolmenädalaselt ja rääkima kaheksanädalaselt. Sellega võrreldes on su sõbranna laps suhteliselt hilise arenguga.

Assa mait, see paneb isegi meie oma Kalevipojale ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vabandan, et küsin nüüd aga mis siis kui ta laps neid asju ütleb? Kas on kade meel või arvad, et sinu lapse oskused on ajast maas? Minu lapsed hakkasid mõlemad 8kuuselt esimesi üksikuid sõnu ütlema. Ühel oli emme ja teisel auto. Järjest tuli juurde üksikuid ja võibolla aasta ja peale mitu sõna korraga. Jumala normaalne areng. Kui kellegil hakkaski varem laps rääkima on mul jumala kama kaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse puhul ka külaskäiv ämm kilkas hardunult, et kui palju sõnu pooleaastane juba räägib! Ikka kass ja iss ja tiss ja mis. Tegelikkus oli hoopis selline, et laps õppis muu lalisemise vahepeal ära S-tähe ja kasutas seda valimatult ja sageli. No ja kui on liikvel iss, kass ja tiss, siis keegi ikka selle sisinaga pihta saab.
Ämmast saan aru küll, tal esimene lapselaps, oodatud ja armastatud, eks ta soovis, et oleks natuke nagu imelaps või siis tragim kui sõbranna lapselaps. “Imelaps” ise aga hakkas esimesi ebaselgeid sõnu moodustama alles peale aastaseks saamist ja järgneva aasta jooksul oli areng kesine. Otse kõne hilistumisega tegu pole, samas kerge mahajäämus siiski on. Mitte selline, et veel muretsema peaks, aga kiidelda pole küll väga millegagi.
Lalises ta aga imikuna väga palju, armastav vanaema võis sealt välja lugeda mida iganes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas on võimalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.