Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik, et HK arvestas dekreediraha valesti?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas on võimalik, et HK arvestas dekreediraha valesti?

Postitas:

Või panin ise midagi puusse. Olin 2011 haiguslehel kergema töö puudumisel, sain seega 70% 2010 tulust. Kuid enne seda olin täispalgaga tööl üle poole aasta, ja dekreediraha peaks arvestatama 2011 a kogutulu järgi, kuna dekreet algas jaanuaris 2012.
Kui ma nüüd MTA andmeid arvestamata prostalt jagan laekunud dekreedisumma 4,6ga, sain sama summa, mis laekus mulle haiguslehe ajal, e. 70% 2010.
VH peaks olema sama summa, mis see praegu saadud dekreedisumma kuu lõikes? Arvestatakse ju ka 2011 kogu laekunud töise tulu ja selle sama haiguslehe raha järgi. Kui ma (jälle prostalt) oma pangakonto väljavõttelt liidan eelmise aasta jooksul kõik laekumised töökohast + kõik laekumised HK ja jagan 12ga, saan pea 100¤ rohkem, kui see dekreediraha : 4,6
Segane tekst ja ebakorrektne arvutuskäik, ma tean. Lähen vaatan MTAst andmeid parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 14:10; 25.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt ikka sina arvestasid valesti.

Dekreediraha puhul – arvesse läheb ainult töine tulu. Haigekassa poolt makstud hüvitised arvesse EI LÄHE. Haiguspäevad välja ei jää. Seega kui oled palju töövõimetuslehel olnud, siis see alandab oluliselt keskmist.

Vanemahüvitise puhul – tavahaiguspäevad jäävad välja, kergema töö päevad jäävad sisse. Lisaks töisele tulule läheb arvesse ka Haigekassa poolt kergema töö lehe eest makstud hüvitis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreedirahadele ei kehti igakuine tm-vabastus (144 euri), tm on esimesest sendist alates. Seega kuu lõikes tuleb dekreediraha väiksem kui kuupalk. Kas sa oma arvutustes sellega arvestasid?
VH tuleb suurem, nagu palga puhul saad paluda 144euri maksuvabastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh. Siis võib vähemalt loota, et VH tuleb suurem tiba. Tavahaiguslehel ma 2011 ei olnud. Täpne summa polegi nii oluline, tuleb mis tuleb, muuta ei saa, kuid küsisin enne siit, kui oma rumala jutuga HK pöördun.
Aitäh veelkord 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 14:10; 25.01 14:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik, et HK arvestas dekreediraha valesti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.