Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik, et kui olen liitunud II sambaga aastal 2006..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas on võimalik, et kui olen liitunud II sambaga aastal 2006..

Postitas:

Et siis on sinna kogunenud vaid 7000?? Ja kogu aeg käinud tööl..

Müstika..või palju on teil?

Vanust 45a

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 17:04; 08.11 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis on palk väike olnud. Võibolla sa vahepeal katkestasid kogumise (u 2010 aasta paiku oli see vist). Mul on ligi 20 000 ja liitusin siis, kui süsteem tekkis, kuna sünniaasta oli selline, et minu jaoks oli liitumine kohustuslik.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis on palk väike olnud.

See osa mis sinu palgast sinna läheb on ju omakorda üsna väike, 2% brutopalgast, riik lisab 4%. Saad igati kokkuarvutada  palju sul aasta jooksul koguneb.

Näide: brutopalk on 1000 eurot kuus, maksab ta kogumispensioniga liitudes oma pensionikontole 2% ehk 20 eurot kuus. Riik lisab sellele veel 4% ehk 40 eurot, mis tähendab, et kokku laekub töötaja pensionikontole 60 eurot kuus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.11 17:19; 08.11 19:25; 11.11 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis on sinna kogunenud vaid 7000?? Ja kogu aeg käinud tööl..

Müstika..või palju on teil?

Vanust 45a

Miinimumpalka saad suhteliselt?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, kogu aeg olnud palku brutos 1100-1400..seega peaks nagu rohkem olema..

Mis aastal see üldse alustati? No ei leia infot ja peatanud makseid ka pole.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 17:04; 08.11 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist varem juba liitunud, aga kui see majanduskriis oli, läksid sambad suhteliselt nulli.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 18:19; 10.11 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on ehk mingis konservatiivses fondis? Muidu ei oleks see loogiline.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, kogu aeg olnud palku brutos 1100-1400..seega peaks nagu rohkem olema..

Mis aastal see üldse alustati? No ei leia infot ja peatanud makseid ka pole.

Alguse sai see 2001 või 2002, aga siis oli see puhtalt vabatahtlik. Oma makseid näeb oma pensionisüsteemi tabelist, kuigi esimest osa mis veel EEK on sealt väga keeruline leida. Kohustuslikuks muutus 2010, mina vist liitusin juba päris algusest kui see oli veel täiesti vabatahtlik.  Tõesti ei mäleta.https://www.rmp.ee/toooigus/tootasu-ja-maksustamine/kogumispension/viisteist-aastat-teist-sammast-2018-04-10

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.11 17:19; 08.11 19:25; 11.11 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

liitusin 2005 ja mul on kuskil 52 tuhat EURi seal

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelikult vähe tõesti. Mul on umbes sama palk olnud ja summa on mingi 20 000. Tõsi, ma vast liitusin mingi 2003 ja makseid vahepeal ei katkestanud.

Kas sa oled fonde ühest pangast teise viinud? Mis fondis sul need osakud on?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pensionisammas LHV-s alates 2003, kogu aeg saanud keskmist palka või veidi enam, olin selle aja jooksul üle 2a lapsega kodus, mil pensionifondi ei laekunud midagi, väidetavalt on mul veidi alla 8000 osaku turuväärtusega ligi 14 000 eurot. Makseid pole ise katkestanud, algselt oli pension Sampos (umbes sama tootlikkusega mis tollal LHV)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1400 € palga puhul on igakuine sissemakse 28 € + 56 €, mis teeb 14 aasta peale maksimaalselt umbes 14000 € eest sissemakseid. 1000€ palga puhul oleksid sissemakseid teinud umbes 10000€ eest.

Kui istusid konservatiivses võlakirjafondis, siis need on keskmiselt teeninud natukene üle 1% aastas. Ükski fond nii pika perioodi peale miinuses ei ole. Seega tundub sinu vähemalt -30% tootlus ebatõenäoline.

Küll on võimalik miinusesse jääda, kui vahetasid kõige valemal hetkel fonde. Krahhi põhjas agressiivsest fondist konservatiivsesse näiteks. Kunagi võeti fondi vahetamise eest korralikke tasusid, nii et ka sedasi võisid oma portfellile augu sisse süüa. Nii suure miinuse jaoks pidid korralikult vaeva nägema.

Võimalik, et mäletad varasemate aastate palganumbrit valesti?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin huvi pärast üle.  Mul on II sammas hetkel 16 tuhat. Liitusin 2003 või 2004 . Täpselt ei mäleta. Palk on kogu aeg olnud u Eesti keskmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitusin 2003 v. 2004, kogunenud on 17 000, olin vahepeal ka lapega kodus – siis vist 2 aastat ei läinud sinna midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, kogu aeg olnud palku brutos 1100-1400..seega peaks nagu rohkem olema..

Mis aastal see üldse alustati? No ei leia infot ja peatanud makseid ka pole.

See ikka on väike palk. Lisaks sõltub ka ju valitud fondist, mis on tootlikkus.

Mina liitusin 2004 või 2005, täpselt ei mäleta. Minul on kogunenud nõks üle 15000. Vahepeal olen olnud küll umb 3,5 a LHP-l, siis pensionit ei maksa. aga palk on mul ikka juba vähemalt viimased 10 aastat olnud alati üle 1500 bruto, hetkel nõks üle 2000 bruto

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on umbes sama seis, mis teemaalgatajal. 2006 liitusin ja kogunenud on mingi 8000€, palk on kogu aeg olnud umbes Eesti keskmine, miinimumi pole kunagi saanud. Vahepeal küll olen olnud lapsega kodune ja selle aja sisse jääb ka periood kui olin aasta aega töötu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina liitusin 2004, kuni aastani 2012 oli palk selline 1000-1200 euro ringis ja peale seda miinimum, vahepeal ei katkestanud ja hetkel on 7500 eurot, mis on üsna loogiline.

Raha kavatsen välja võtta, olen 53 ja see paarkümmend eurot, mis mu pension sellega väheneb on üsna kaduvväike summa, samas on see mõni tuhat, mis praegu kätte saaks üsna suur summa.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitusin 2003, palk olnud kõrgem kui teemaalgatajal, kogu aeg maksnud ja tänaseks kogunenud 30000

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitusin 2002, kolm last (kõigiga 2a kodus), palk on olnud ca 3/4 riigi keskmisest või natuke kõrgem, tänaseks kogunenud 4700€.

Raha võtan kindlasti välja.

 

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algusaegadel oli fondivahetamise tasu päris kirves. Siis on veel haldustasu, mis mõnel juhul päris isukalt sööb. Ma ei olnud kunagi eriti oma fondi vastu huvi tundnud (väikesepalgaline, nagu ma olen), aga nüüd hakkasin vaatama ja vahetasin aktiivselt juhitava fondi indeksifondi vastu, mille haldustasu oli vist lausa kolm korda väiksem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, kogu aeg olnud palku brutos 1100-1400..seega peaks nagu rohkem olema..

Mis aastal see üldse alustati? No ei leia infot ja peatanud makseid ka pole.

Ma arvan, et sa mäletad oma palka valesti.  Eriti, kui sa oled alustanud kogumist sinna juba millalgi 2003-2004. Siis olid meil alles eesti kroonid ja keskmine palk eurodes nii 450-500€ kanti. 2000.ndate alguses oleks olnud 1100-1400 eurone kuupalk ikka väga kõva sõna ja tekiks küsimus, miks sa 15 aasta jooksul samale tasemele seisma oled jäänud. Või õigemini, miks sa sealt edasi liikunud pole.

Ma usun, et paljudel pikemalt liitunud olnutel on meelest läinud, mis suuruses olid palgad 2002-2010 ja kui väike see fondi makstav 6% nendelt oli.

 

https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_keskmine_palk

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et paljudel pikemalt liitunud olnutel on meelest läinud, mis suuruses olid palgad 2002-2010 ja kui väike see fondi makstav 6% nendelt oli.

Arvan ka sama. Just meenus, kuidas sain esimest korda kümme tuhat krooni arvele ja see tundus suur palk. Ja see nii väga ammu ei olnudki. See on ainult kuussada nelikümmend eurot praeguses rahas. Ise olen kogu aeg pisut üle keskmise teeninud, aga mingeid miljoneid ka kogunenud ei ole. Kriisi ajal läks üsnagi nulli see kupatus, lisaks olin vahepeal lapsega kodus. Ja nii tunduvadki need väikesed summad üsna loogilised.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 18:19; 10.11 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et paljudel pikemalt liitunud olnutel on meelest läinud, mis suuruses olid palgad 2002-2010 ja kui väike see fondi makstav 6% nendelt oli.

Ma vahetasin 2006 töökohta ja mäletan, et hakkasin saama algul 8700EEK – 556EUR, see tundus sel ajal ikka päris hea palgana ja oli üle selle aja keskmise. Varasemaid kahjuks täpselt ei mäleta, aga igatahes nendega võrreldes oli see summa mulle hiigelsuur.
6% sellelt oli kuus 33,36 EUR, aastas 400EUR. Inflatsiooni- ja karjääriga hakkas palk pidevalt tõusma, lõpetasin enne eurole üleminekut palgaga 17000EEK 2010 ehk 1086EUR ja aastas 780EUR pensionifondi. Mõlemad olid brutos. Palju sinna selliste summakestega ikka kogunes.
Abikaasa sai 2006 vist 15000EEk ja see summa tundus mulle kosmilisena. Töö tõsi mida selleks pidi tegema oli ka õudne orjatöö ja kaua ta tervis vastu ei pidanud.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.11 17:19; 08.11 19:25; 11.11 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis teil rahvapensioni määr on? Mul on 30. Liitusin 2006 ja katkestanud pole. LHV fond. Kas see tähendab, et pensionipõlves saan 30 euri pensionile lisaks?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud 2.sambaga liitunud selle loomisest alates ja vahepeal ka ei katkestanud makseid. Hetkel olen 1a olnud töötu. 2.samba turuväärtus on 41000.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitunud olen algusest peale, hetkel 27k, fondide osas olen teinud mõned halvad valikud. Tootluseks näitab Internetipank 27%, saaks ilmselt kõvasti parem olla. Praegu lõpetada ei kavatse (42 hetkel), eks enne pensionit vaatab, mis saab. Seni võtan seda kui elukindlustust lähedastele ja mingi mustema stsenaariumi korral puhvrit endale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen olnud 2.sambaga liitunud selle loomisest alates ja vahepeal ka ei katkestanud makseid. Hetkel olen 1a olnud töötu. 2.samba turuväärtus on 41000.

Sama, aga liitusin aasta hiljem ja praegu töötu ka pole. Aga vahepeal olin, kaks korda, üsna lühikest aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 40, liitusin 2003, kogunenud on 4800. 7 aastat olin laste tõttu tööturult eemal. Minu jaoks on õigem pensionile mitte jääda või enne pensionile jäämist ära surra. Välja võtta ei plaani, fondi vahetada küll – kaotada pole nagu midagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma täpselt ei mäleta, millal liitusin, aga tööl hakkasin 2005.aastal käima ja siis juba makseid tegema. Vahepeal olin 3 korda kodune (sündisid lapsed, kuid mitte järjest – käisin ikka vahepeal tööl ka), makseid ei katkestanud. Fondi olen juba 4x vahetanud, aga tundub, et vahet pole – ikka on u 7000 eurot kogunenud (hetkeseisuga siis). Selle 15 aasta jooksul olen 1 kuu töötu ka olnud (sel kuul siis makset ei teinud).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liitusin täiesti alguses, aga olin siis alles keskkoolis. Esimese palga teenisin sellest ca 4 aastat hiljem, mis oli tolleaegne miinimumpalk praktikakoha eest – 4000 krooni. Hiljem palk olnud keskmine ja kõrgem, sees üks pooleaastane töötuseperiood, makseid ei katkestanud, viimased poolteist aastat olnud lapsega kodus. Kogunenud 16 500 eur. Kahjuks ei keskendunud fondi valimisele varem kui alles paar aastat tagasi, olin suhteliselt konservatiivses kõrgete tasudega fondis algusest peale, mille tootlus on olnud üks madalamaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik, et kui olen liitunud II sambaga aastal 2006..