Esileht Ilu ja tervis Kas on võimalik kaalu langetada, kui lihtsalt teed trenni?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas on võimalik kaalu langetada, kui lihtsalt teed trenni?

Postitas:

Ja toitumisharjumusi eriliselt ei muuda. Ma lihtsalt ei suuda mingit dieeti pidada. Tervislikult üritan toituda niikuinii aga päris nii ma elada ei oska, et ei tohi süüa enam kartulit, leiba võiga, koorega salatit, koorega kohvi juua jne. Ühesõnaga ma ei suuda hullult kontrollida kogu aeg mida suhu pistan. Ainus asi mida ehk suudan on see õhtul peale 7 enam midagi rammusat ei söö enam, et näksin porgandit, õuna või joon keefiri.
Kaal on muidu viimasel ajal paigal seisnud u 2 kg kõikumisega. Olen 159 pikk ja 62-64 kg.
Kui käin päevas 5-8 km kõndimas tempokalt(1 v 2 päea nädalas võib juhtuda, et ei sa minna) siis kas võib loota, et kaal langeb? Mida arvate, või äkki on keegi isegi ise katsetanud, sellist lihtsalt trenni lisamist oma ellu, ilma erilise dieedita. Tänan, kui keegi viitsib kogemust jagada või arvamust avaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun, et sa ei saavuta mingit tulemust. Kõnd jääb ikka väga lahjaks. Minu kogemus on, et ilma menüüd jälgimata ei saavuta mitte midagi. Ikka trenn+ toitumine käsikäes. Ja trenn siis peaks olema veidi koormavam kui kiirkõnd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka kepikõndi tegema, see on oluliselt intensiivsem kui tavaline kõnd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, pigem tõstab isu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on individuaalne. Kui seni üldse end pole liigutanud, siis igapäevane 5-8 km võib aidata küll ja mitte vähe.

Kui ma aastaid tagasi jooksmas hakkasin käima, siis võtsin mitu kilo alla paari nädalaga ja peeglisse vaadates oli muutus selgelt näha kuigi sõin edasi, mida parasjagu tahtsin. Mõni teine on jälle väitnud, et paar kuud polnud mingit tulemust ent siis hakkas kaal trenni mõjul kiirelt langema.

Mingit ühte ja ainust tõde siin pole. Isegi suured spetsialistid nagu treenerid ja spordiarstid vaidlevad neil teemadel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 22:40; 27.03 18:25;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See on täiesti vale teave, et kes öhtul peale kuut ei söö, saab saledaks!
Tähtis on kalorite hulk, mida sa paevas sisseögid ja palju sa neid pöletad.
Minu mees on juba 14 kilo alla vötnud 4 kuuga ja pole nälginud, ainult valge jahu tooted ja suhkru on menüüst ära jätnud. Käib öhtuti niisama köndimas ja kilod kaovad.
On olemas täistera makaronid, igasugused juurviljapüreed mida asendad kartuli omaga. Hakklihakastme teed ilma jahuta ja sööd porgandipüreega. Liha körvale tee lillkapsapüreed ja hapukoore-tomati salat jne. Kotleti körvale peedipüree.
Ühesönaga, tähtis on, et maitsed millega oled harjunud jääksid suhu alles. Peab ainult veidi nuputama ja katsetama uute asjadega.
Ka minu mees teeb vahetevahel \”vaba päeva\” ja näksib ammu mitte lubatud toite. [/tsitaat]

Muidu õige jutt sul kõik, aga miks sa need juurikad püreeks pead alati tegema? Vahel võiks tükid näha ka olla, tuleb huvitavam;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 23:40; 27.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tee katset kolm nädalat näiteks, ja kui kaal ei liigu, siis võta toitumine käsile. Kui ma veel noor olin ja mingil ajal iga päev pikka maad jalgsi kõndisin, siis võtsin alla küll, kuigi toitumist ei muutnud. No loomulikult iga päev kreemikooke ei söönud ennegi. Nüüd vanast peast enam selline asi ei tööta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kui käin päevas 5-8 km kõndimas tempokalt(1 v 2 päea nädalas võib juhtuda, et ei sa minna) siis kas võib loota, et kaal langeb? Mida arvate, või äkki on keegi isegi ise katsetanud, sellist lihtsalt trenni lisamist oma ellu, ilma erilise dieedita. Tänan, kui keegi viitsib kogemust jagada või arvamust avaldada. [/tsitaat]Pikad madala pulsiga kardiotreeningud (kõndimine, sörkjooks, aeglane rattasõit) pigem muudavad keha lodevamaks. Mingit erilist kaalulangust või ammugi mitte keha trimmimist ära sellest looda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 06:40; 27.03 11:45; 29.03 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole tõesti täiesti individuaalne-võibolla sellel ,kes kunagi pole trenni teinud võib keha \”ära ehmuda\” ja kaalu langetama kukkuda,hiljem ainevahetus kohaneb ning varsti oled algses kaalus tagasi.

Kui kaal paljalt trenni peale muudkui kahaneks oleksid 2-3x päevas treenivad elukutselised juba ammugi kaalutus olekus 🙂

Käimine(või kepikõnd või muu mõõduka koormusega tegevus) ) on ideaalne kaalulangetaja aga natuke tuleks lisaks söömist piirata ka(eelkõige vähendada süsivesikuid), radikaalseid dieete pole vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:03; 27.03 13:51;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Pikad madal pulsiga kardiotreeningud (kõndimine, sörkjooks, aeglane rattasõit) pigem muudavad keha lodevamaks.
[/tsitaat]

No mis jutt see nüüd on? Kuidas saab üks treening (ükskõik missugune) muuta keha lodevamaks? Ma võin suga muus osas nõus olla, et see ei aita kaalu langetada, aga palun selgita oma mõttekäiku ja seda mehhanismi, mis siis sinu arvates kestvustreeningul kehaga juhtub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 23:40; 27.03 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas Sul üldse on vaja just kaalu langetada? Kõndimine ja jooksmine aitavad tegelikult hästi palju just enesetunnet parandada ja vastupidavust tõsta. Kunagi ma võtsin kümme kilo alla sellega, et jätsin ära pärast kuut söömise ja läksin selle asemel kiirkõndi tegema.

Praegu sain nt sellise kogemuse, et söömist muutmata hakkasin videote järgi lihastele trenni tegema. Kaal oli umbes-täpselt samas suhtes, mis sul (160 cm ja 64 kilo). Kaal tõusis 3 nädalaga pool kilo, aga sentimeetrid kahanesid ning peeglist vaatas täitsa teine inimene vastu :). Süües kasvab isu, nagu öeldakse, nii et pärast seda tahtsin ka toitumist muuta ja nüüd on ka kaal langema hakanud.

St. kindlasti tasub ennast liigutada, kui ka kohe ei ole jõudu ega tahtmist söömist jälgima hakata. Vahel, kui liigutamise peale juba tulemused näha on, siis tuleb ka jõudu toitumises muudatusi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No mis jutt see nüüd on? Kuidas saab üks treening (ükskõik missugune) muuta keha lodevamaks? Ma võin suga muus osas nõus olla, et see ei aita kaalu langetada, aga palun selgita oma mõttekäiku ja seda mehhanismi, mis siis sinu arvates kestvustreeningul kehaga juhtub?[/tsitaat]Sellest on internetis väga palju artikleid erinevatelt treeneritelt, kuidas pika madala pulsisagedusega kardiotrenni puhul hakkab keha lihasmassi lagundama. Seda näeb ka spordisaalides – jooksulintide ja rataste peal tunde veetvad kodanikud ei ole enamasti kuigi sportlike kehadega, hoolimata pidevast \”treenimisest\”.

Lihasmass on oluline kiire ainevahetuse tagamiseks.
Seega võiks pigem lihastrenni teha, mitte kepikõndi, kui on soov saleneda ja trimmi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 06:40; 27.03 11:45; 29.03 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sellest on internetis väga palju artikleid erinevatelt treeneritelt, kuidas pika madala pulsisagedusega kardiotrenni puhul hakkab keha lihasmassi lagundama. Seda näeb ka spordisaalides – jooksulintide ja rataste peal tunde veetvad kodanikud ei ole enamasti kuigi sportlike kehadega, hoolimata pidevast \”treenimisest\”.

Lihasmass on oluline kiire ainevahetuse tagamiseks.
Seega võiks pigem lihastrenni teha, mitte kepikõndi, kui on soov saleneda ja trimmi saada.[/tsitaat]
Selline jutt tuleb reeglina jõusaali(fitness) treenerite suust,mida muud nad rääkida oskaksidki?!
Tee mida sa teed-arendada tuleks nii vastupidavust,jõudu, painduvust ja osavust, ehk olla mitmekülgne.

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=126334

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 09:03; 27.03 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sellest on internetis väga palju artikleid erinevatelt treeneritelt, kuidas pika madala pulsisagedusega kardiotrenni puhul hakkab keha lihasmassi lagundama. Seda näeb ka spordisaalides – jooksulintide ja rataste peal tunde veetvad kodanikud ei ole enamasti kuigi sportlike kehadega, hoolimata pidevast \”treenimisest\”.

Lihasmass on oluline kiire ainevahetuse tagamiseks.
Seega võiks pigem lihastrenni teha, mitte kepikõndi, kui on soov saleneda ja trimmi saada.[/tsitaat]
Naljatilk. Selline jutt käib rasket jõutrenni tegevate inimeste kohta, kel jõu ja/või lihasmassi arendamine on prioriteet. Teemaalgatajal pole aga mingit lihasmassi kaotada.

See on õige, et soovitad lihastrenni teha aga mitte (kepi)kõnni asemel vaid lisaks sellele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 22:40; 27.03 18:25;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sellest on internetis väga palju artikleid erinevatelt treeneritelt, kuidas pika madala pulsisagedusega kardiotrenni puhul hakkab keha lihasmassi lagundama. Seda näeb ka spordisaalides – jooksulintide ja rataste peal tunde veetvad kodanikud ei ole enamasti kuigi sportlike kehadega, hoolimata pidevast \”treenimisest\”.

Lihasmass on oluline kiire ainevahetuse tagamiseks.
Seega võiks pigem lihastrenni teha, mitte kepikõndi, kui on soov saleneda ja trimmi saada.[/tsitaat]

Äkki need kodanikud, kes tunde veedavad trena¸öridel ja pole eriti sportliku kehaga, ei tahagi seda sportlikku keha, nad tahaks ka kõigest kaalu langetada, nagu soovib ka selle teema algataja. Lihastrenn ei mõju ju salendavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalu langetamiseks on oluline, et seedesüsteem hästi töötaks. Punane peet, herkulad ja roheline tee näiteks aitavad puhastada. Võid vaadata detox teesid.
Ma isa ostsin spirulina ja chlorella tabletid. Võtan hommikul klaasi veega enne muud söömist-joomist. Need puhastavad hästi ja soolestik hakkab paremini läbi käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki need kodanikud, kes tunde veedavad trena¸öridel ja pole eriti sportliku kehaga, ei tahagi seda sportlikku keha, nad tahaks ka kõigest kaalu langetada, nagu soovib ka selle teema algataja. Lihastrenn ei mõju ju salendavalt. [/tsitaat]Trena¸ööridel uinamuinatamine ei langeta mingit kaalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.03 06:40; 27.03 11:45; 29.03 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemuse järgi ütlen,et ei ole.Olen ise 7 kuud keskmiselt 3* nädalas trenni teinud- 2 * tantsuline areoobika ja üks kord jõusaali ringtreening, kaal ei ole vähenenud.,sest pole väga toitumisharjumusi muutnud.Küll on keha muutunud kenamaks,kuna olen kaaluga ka kimpus, siis olen nüüd ennast rohkem käsile võtnud, ja loodan paari kuu pärast paremat kaalunumbrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vaidleks siinsetele teadjatele vastu. Igasugune liigutamine, ka kõnd, kiirendab ainevahetust. Lisaks tarbid selle igapäevase kõnni käigus ära need kalorid, mis muidu ladestuks rasvana. Ja lisaks vähendab õhtune jalutuskäik söögiisu. Lihtsalt nõme on kukkuda õgima, kui just oled tulnud jooksmast, väsinud kui ront.
AGA: ära kõnni, vaid sörgi jõudumööda. Osta pulsikell ja hoia pulss 130 juures – see on parim treeningpulss. Mina kõnnin ja sörgin vaheldumisi, et pulss seal vahemikus hoida.
Ja kaal langeb. Ainult et ära oota tulemust juba homme – minul läks 1,5 kuud, enne kui kaal hakkas tasapisi langema. Algul võib isegi pisut juurde tulla, kuna rasv hakkab asenduma lihasega ja lihas kaalub rohkem kui rasv.
Ja käi peaaegu iga päev.
Mina ka ei suuda dieete pidada, seepärast läksin sama teed. Algul oli küll masendus, jooskin ja kõndisin üle kuu ja mitte mingit tulemust. Aga ole kannatlik, tulemus tuleb, kui järjepidev oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Kas on võimalik kaalu langetada, kui lihtsalt teed trenni?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.