Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik saada laenu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Kas on võimalik saada laenu?

Postitas:
Kägu

Tere!

Siin paistab teadja ja oskaja rahvas koos olevat, seetõttu mõtlen, et enne panka minekut küsin siit või kas ongi panka minekul üldse mõtet.

 

Olen lapsehoolduspuhkusel, õnneks veel algusepoole ning üksikema, aga lapse isa maksab iga kuu 300 eurot elatist pangaarvele.

Igakuine regulaarne sissetulek on kokku umbes 1170 eurot. Umbes 100 eurot kokku sellest igakuised regulaarsed kohustused.

Kinnisvara, mille vastu huvi tunnen, on hinnaga 46 500.

Endal oleks panustada sissemaksuks 20 000, seega oleks vajalik laen summas 26 500.

Ise olen küll pessimistlik, aga mida arvate teie? On äkki mingi võimalus siiski saada laenu või lootusetu üritus?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsehooldustasu pank ei arvesta regulaarseks sissetulekuks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsehooldustasu enam ei maksta ju (juba mitu aastat ei määrata enam). Vanemahüvitist on minu teada sissetulekuna arvestatud küll.

Arvan, et uuri pankadest. Sul on küllaltki suur omaosalus ja laenusumma pole suur. Minu arvates on sissetulek piisav, et vähemalt pankadest küsida.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaevalt, et sellises summas laenu saad, aga kindlasti küsi eri pankadest. nende töö on laenudega tegelemine.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen lapsehoolduspuhkusel, õnneks veel algusepoole ning üksikema, aga lapse isa maksab iga kuu 300 eurot elatist pangaarvele.

Elatis peab olema ametlikult fikseeritud. Ehk siis notariaalselt kinnitatud või kohtu poolt välja nõutud. Kui isa maksab lihtsalt kokkuleppe alusel, siis ei lähe see panga jaoks sissetulekuna arvesse.

Vanemahüvitis läheb arvesse vaid juhul, kui sul on alaline töökoht olemas. Kui sa eelnevalt tööl ei käinud, siis vanemahüvitist arvesse ei võeta.

Kui see 1 170 eurot on sul ametlik sissetulek ja sul ei ole rohkem mitte ühtegi laenukohustust (siia alla lähevad laen, liising, järelmaks, krediitkaart) ning sul on alles töökoht, kuhu pärast lapsehoolduspuhkust naasta, siis peaksid soovitud summa kätte saama.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 26 500 on ju väike summa, sisdetulekut rohkem kui selle summa jaoks vaja oleks. Lapse isa, kui pole notari poolt määratud summa, arvesse ei lähe.

Minu arust küll saad, kui sa kohustuste osas midagi ära pole unustanud

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin paistab teadja ja oskaja rahvas koos olevat, seetõttu mõtlen, et enne panka minekut küsin siit või kas ongi panka minekul üldse mõtet.

Mis selles pangast küsimises siis ometi nii hirmsat on?
Laotad oma elu internetti laiali, aga omaenda pangast ei julge küsida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Selle mainitud 1170 euro sees on siiski ka see 300 eurot, mida lapse isa iga kuu mu pangakontole lapsele elatisrahaks maksab.

Nagu aru sain, siis see arvesse ei lähe, mis teeb olukorras märgatavalt raskemaks.

Aga jh ilmselt kõige mõistlikum ikkagi pangas kohapeal ära käia

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama jah, kui peab kohusetundlikult ja vabatahtlikult elatist maksva isa kohtusse kaebama, et see elatis “ametlik” oleks. Mille alusel üldse meest kohtusse anda? Hetkel lõppeks see ilmselt hoopis elatissumma vähendamisega.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama jah, kui peab kohusetundlikult ja vabatahtlikult elatist maksva isa kohtusse kaebama, et see elatis “ametlik” oleks. Mille alusel üldse meest kohtusse anda? Hetkel lõppeks see ilmselt hoopis elatissumma vähendamisega.

Miks kohtusse, notariaalne kokkulepe loeb ka. Selle saate ju sõlmida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panka ja küsi. Kui sul on sellest laenust ligi pool kohe sissemakseks olemas ja laenusumma on mingi 26 tuhat ainult, siis peaks ikka saama. Lihtsalt sa ei saa võtta mingi väga lühikese perioodi peale, nii et tagasimakse ühes kuus suureks paisub. Saad võtta selle summa pikema aja peale , näiteks viieks aastaks ei saa perioodi panna, aga 15 aastaks saad.

küsida võid ju ikka, ja isegi mitmest pangast võid küsida, on ka nii juhtunud, et üks pank ütleb, et ei anna, aga teine annab.

Minul oli omal ajal laenu saamisega hoopis see probleem, et see korter, mida ma alguses osta tahtsin, oli selline, et pank ei olnud nõus selle jaoks laenu andma. Oli üks ümberehitus tehtud, millel ei olnud ametlikku luba. Ja nii tuligi vaadata hoopis midagi muud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama jah, kui peab kohusetundlikult ja vabatahtlikult elatist maksva isa kohtusse kaebama, et see elatis “ametlik” oleks. Mille alusel üldse meest kohtusse anda? Hetkel lõppeks see ilmselt hoopis elatissumma vähendamisega.

Miks kohtusse, notariaalne kokkulepe loeb ka. Selle saate ju sõlmida.

 

Teemaalgataja.

See ennemane pole minu kirjutatud, aga aitäh soovituste eest.

Ise ma seda ei teadnud, et selleks, et pank laekuvat elatist ametliku sissetulekuna arvestaks, on vajalik kas siis kohtusse pöördumine või notariaalne kokkulepe.

 

Nüüd aga üks teistmoodi küsimus-kuidas notariaalset kokkulepet teha/sõlmida saaks?

On see väga ajamahukas ja keeruline ettevõtmine?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd aga üks teistmoodi küsimus-kuidas notariaalset kokkulepet teha/sõlmida saaks?

On see väga ajamahukas ja keeruline ettevõtmine?

Eks ikka notari juures. Uuri mõne notari kodulehelt. Küllap ikka lapse isa on nõus, kui selle tegemise peamine põhjus on elukoha ostmine, kus tema enda laps elama hakkaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga jh ilmselt kõige mõistlikum ikkagi pangas kohapeal ära käia

Sa ei pea mitte kuhugi minema, taotluse saab ära teha internetipangas. Tee ära ja siis saad edasi mõelda ja tegutseda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama jah, kui peab kohusetundlikult ja vabatahtlikult elatist maksva isa kohtusse kaebama, et see elatis “ametlik” oleks. Mille alusel üldse meest kohtusse anda? Hetkel lõppeks see ilmselt hoopis elatissumma vähendamisega.

Miks kohtusse, notariaalne kokkulepe loeb ka. Selle saate ju sõlmida.

Teemaalgataja.

See ennemane pole minu kirjutatud, aga aitäh soovituste eest.

Ise ma seda ei teadnud, et selleks, et pank laekuvat elatist ametliku sissetulekuna arvestaks, on vajalik kas siis kohtusse pöördumine või notariaalne kokkulepe.

Nüüd aga üks teistmoodi küsimus-kuidas notariaalset kokkulepet teha/sõlmida saaks?

On see väga ajamahukas ja keeruline ettevõtmine?

Anna mees kohtusse, saad tagasiulatuvalt raha nõuda. Kui ta seni niisama, ilma notariaalse kokkuleppeta maksis, siis see ei loe.

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul polnud mingit notariaalset kinnitust või kohut vaja, et elatis arvesse läheks. Taotluses oli eraldi lahter elatise kohta ja paningi summa, mida makstakse omavahelise kokkuleppe alusel. Seega ma ei ruttaks ja muretseks ette. Pank annab otsest tagasisidet, seega alusta sealt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu aru sain, siis see arvesse ei lähe, mis teeb olukorras märgatavalt raskemaks.

Läheb arvesse, kui teete notariaalse kokkuleppe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama jah, kui peab kohusetundlikult ja vabatahtlikult elatist maksva isa kohtusse kaebama, et see elatis “ametlik” oleks. Mille alusel üldse meest kohtusse anda? Hetkel lõppeks see ilmselt hoopis elatissumma vähendamisega.

Kust sa selle välja lugesid, et isa tuleb kohtusse anda? Kohtusse minnakse siis, kui kokkuleppele ei jõuta.

Nagu lugesid, siis sobib ka notariaalne kokkulepe. Ehk siis on olemas variant, kus midagi ei nõuta kohtu abil, vaid vanemate omavaheline kokkulepe fikseeritakse notaris.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul polnud mingit notariaalset kinnitust või kohut vaja, et elatis arvesse läheks. Taotluses oli eraldi lahter elatise kohta ja paningi summa, mida makstakse omavahelise kokkuleppe alusel. Seega ma ei ruttaks ja muretseks ette. Pank annab otsest tagasisidet, seega alusta sealt.

Ju su oma palk oli piisavalt suur, et see elatise raha ei mänginud laenu saamisel mingit rolli. Teemaalgatajal aga ilmselgelt see mängib rolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jama jah, kui peab kohusetundlikult ja vabatahtlikult elatist maksva isa kohtusse kaebama, et see elatis “ametlik” oleks. Mille alusel üldse meest kohtusse anda? Hetkel lõppeks see ilmselt hoopis elatissumma vähendamisega.

Miks kohtusse, notariaalne kokkulepe loeb ka. Selle saate ju sõlmida.

Teemaalgataja.

See ennemane pole minu kirjutatud, aga aitäh soovituste eest.

Ise ma seda ei teadnud, et selleks, et pank laekuvat elatist ametliku sissetulekuna arvestaks, on vajalik kas siis kohtusse pöördumine või notariaalne kokkulepe.

Nüüd aga üks teistmoodi küsimus-kuidas notariaalset kokkulepet teha/sõlmida saaks?

On see väga ajamahukas ja keeruline ettevõtmine?

Anna mees kohtusse, saad tagasiulatuvalt raha nõuda. Kui ta seni niisama, ilma notariaalse kokkuleppeta maksis, siis see ei loe.

Teemaalgataja olen.

Oh, kui vastik lugeda, millise käitumise ja suhtumisega inimesi leidub. Anda kohtusse ilmaasjata inimene, kes siiani on ilusti ja omaalgatuslikult maksnud elatist isegi rohkem kui see, mis seadus ette näeb…

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Oh, kui vastik lugeda, millise käitumise ja suhtumisega inimesi leidub. Anda kohtusse ilmaasjata inimene, kes siiani on ilusti ja omaalgatuslikult maksnud elatist isegi rohkem kui see, mis seadus ette näeb…

Ole valmis veel hullemaks! Kohe avastab su teema perekooli Revolver, kes ütleb sulle: anna laps mehele ja hakka ise mehele elatist maksma.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Oh, kui vastik lugeda, millise käitumise ja suhtumisega inimesi leidub. Anda kohtusse ilmaasjata inimene, kes siiani on ilusti ja omaalgatuslikult maksnud elatist isegi rohkem kui see, mis seadus ette näeb…

Ole valmis veel hullemaks! Kohe avastab su teema perekooli Revolver, kes ütleb sulle: anna laps mehele ja hakka ise mehele elatist maksma.

Teemaalgataja

 

Ega jah, siin peab juba kõigeks vist valmis olema, aga teema läks nüüd kaugelr mööda juba

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul polnud mingit notariaalset kinnitust või kohut vaja, et elatis arvesse läheks. Taotluses oli eraldi lahter elatise kohta ja paningi summa, mida makstakse omavahelise kokkuleppe alusel. Seega ma ei ruttaks ja muretseks ette. Pank annab otsest tagasisidet, seega alusta sealt.

Oletan et elatis oli eelnevalt mitu aastat laekunud ja lisaks oli sul piisavalt stabiilne palk ka endal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatist ei olnud veel ühtegi korda makstud  muide!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatist ei olnud veel ühtegi korda makstud muide!

Seda enam saad teha järelduse, et sinu palk oli piisav soovitud laenusumma saamiseks. Elatise olemasolu või mitte olemasolu tulemust ei muutnud.

Imelik, et sa ise nii lihtsa asja peale ei tule.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatis peab olema ametlikult fikseeritud. Ehk siis notariaalselt kinnitatud või kohtu poolt välja nõutud. Kui isa maksab lihtsalt kokkuleppe alusel, siis ei lähe see panga jaoks sissetulekuna arvesse. Vanemahüvitis läheb arvesse vaid juhul, kui sul on alaline töökoht olemas. Kui sa eelnevalt tööl ei käinud, siis vanemahüvitist arvesse ei võeta. Kui see 1 170 eurot on sul ametlik sissetulek ja sul ei ole rohkem mitte ühtegi laenukohustust (siia alla lähevad laen, liising, järelmaks, krediitkaart) ning sul on alles töökoht, kuhu pärast lapsehoolduspuhkust naasta, siis peaksid soovitud summa kätte saama

Imestan, miks seda kommentaari on miinustatud. Kõik on õige ja korrektne info ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll, kas kõik kommenteerijad on ise samas olukorras laenu taotlenud ja pank ei ole teise vanema kantavat raha arvestanud?

Minul kannab lapse isa omavahelise kokkuleppe alusel iga kuu teatud kindla summa kontole. Ja kõik pangad, kuhu ma olen taotlused teinud, on selle isa kantud raha sissetuleku hulka arvestanud. Kodupangast küsisin veel kirjalikult pärast laenunõustamist üle, et neil on tingimistes kirjas, et loeb ainult notari või kohtu elatis, kuidas siis tegelikult ja mulle kinnitati, et ka vabatahtlikult laekuv elatis arvestatakse sissetuleku hulka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Kodupangast küsisin veel kirjalikult pärast laenunõustamist üle, et neil on tingimistes kirjas, et loeb ainult notari või kohtu elatis, kuidas siis tegelikult ja mulle kinnitati, et ka vabatahtlikult laekuv elatis arvestatakse sissetuleku hulka.

    Mis pank su kodupank on ja millal laenu taotlesid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Selle mainitud 1170 euro sees on siiski ka see 300 eurot, mida lapse isa iga kuu mu pangakontole lapsele elatisrahaks maksab.

Nagu aru sain, siis see arvesse ei lähe, mis teeb olukorras märgatavalt raskemaks.

Aga jh ilmselt kõige mõistlikum ikkagi pangas kohapeal ära käia

Heureka!

Tuleb siiski pangast kysida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav küll, kas kõik kommenteerijad on ise samas olukorras laenu taotlenud ja pank ei ole teise vanema kantavat raha arvestanud?

Minul kannab lapse isa omavahelise kokkuleppe alusel iga kuu teatud kindla summa kontole. Ja kõik pangad, kuhu ma olen taotlused teinud, on selle isa kantud raha sissetuleku hulka arvestanud. Kodupangast küsisin veel kirjalikult pärast laenunõustamist üle, et neil on tingimistes kirjas, et loeb ainult notari või kohtu elatis, kuidas siis tegelikult ja mulle kinnitati, et ka vabatahtlikult laekuv elatis arvestatakse sissetuleku hulka.

Eks siis lihtsalt analüüsi tegemiseks võetigi arvesse. Kui oleks “asjaks” läinud, siis oleks küsitud nimetatud kinnitust (notariaalne või kohtu poolt välja nõutu) juurde.

Väga võimalik, et siin on erinevatel pankadel erinevad reeglid, aga seal pangas, kus mina töötan, on nii. Eraldi notari kinnitust või kohtudokumenti ei küsi me vaid juhul, kui lapsevanema enda palk on nii suur, et elatisraha saamine ei mõjuta otsustatavat laenusummat. Kui elatisraha mõjutab laenu saamist, siis me ainult lapsevanemate omavahelist kokkulepet ei arvesta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik saada laenu?