Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik saada laenu?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kas on võimalik saada laenu?

Postitas:

Eeldusel, et teemaalgataja oskab hästi majandada võiks kaaluda ka mingit kombineeritud varianti. Summa on ju eluasemelaenu kohta üsna väike. Näiteks laenata sõpradelt sugulastelt ja võtta lisaks väikelaen. Eluasemelaenu puhul keegi üksikvanemat hellitama ei hakka, selles mõttes, et pank peab oma kätte saama, positiivne on madal laenuprotsent, kuid jällegi pikk tagasimakse aeg. Tuleb arvestada, et varale läheb hüpoteek, varakindlustus, tuleb teha elu-riskikindlustus, laenukindlustus, vara hindamine, võibolla veel midagi lisaks.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eeldusel, et teemaalgataja oskab hästi majandada võiks kaaluda ka mingit kombineeritud varianti. Summa on ju eluasemelaenu kohta üsna väike. Näiteks laenata sõpradelt sugulastelt ja võtta lisaks väikelaen. Eluasemelaenu puhul keegi üksikvanemat hellitama ei hakka, selles mõttes, et pank peab oma kätte saama, positiivne on madal laenuprotsent, kuid jällegi pikk tagasimakse aeg. Tuleb arvestada, et varale läheb hüpoteek, varakindlustus, tuleb teha elu-riskikindlustus, laenukindlustus, vara hindamine, võibolla veel midagi lisaks.

Ega sõpradelt-sugulastelt laenatud raha puu otsast ei tule – see on samuti vaja tagasi maksta (ja ideaalis intressiga), lisaks siis veel kõrge intressiga väikelaenule.

Samuti kodukindlustust on siiski inimese enda ja tema vara kaitseks ja tasub igal juhul teha olenamata, kas laenatud või laenu viisist jne. Muid kindlustusi pangad kodulaenuga ei nõua – on vabatahtlikud. Osad kodukindlustused katavad ka mingil määral juba laenikindlustust jne.

Laenu saab alati võimalusel ka kiiremini tagasi maksta – keegi ei keela. Pigem vastupidi ei ole kasu, kuna raha väärtus ajas kahaneb ja kuni euribor ei tõuse siis  on soodsam just maksta laenu 10-20 aastat, kui ränga intressiga väikelaenu+sugulastele laenu ca 5 aastat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eluaseme laen on kõige madalama protsendiga laen ja tuleks ikka üritada kogu raha ühest kohast saada, arvestades, et tal on omafinantseeringut nii palju olemas, ei näe ma põhjust et ta laenu ei saaks. Kui Swed Seb ei anna, oleks tark küsida ka coop pangast. Jah, protsent on ehk sinna 3 kanti aga see on ikka odavam kui võtta mingi kõrge protsendiga väikelaen. Taotlused igasse panka ja ikkagi küsigu eluasemelaenu esialgu, osadel pankadel on ka eluasemelaenu laadsed asjad, need ka odavamad kui väikelaen. Soovitada kesise sissetulekuga inimesele kombineeritud laenutooteid on teie poolt vastutustundetu. Igakuine laenukoormus läheb selle inimese jaoks ju üle mõistuse suureks.

Ma näen ainsaks takistuseks hetkel seda, kui pank ei loe ostetavat korterit piisavalt atraktiivseks. Viletsas tehnilises seisukorras või halvas asukohas või mõttelises osas vms. teemad viivad selleni, et laenu selle korteri jaoks ei saa. Või on ümberehitused tehtud ilma dokumentideta ja siis ei vasta see ehitusregistri andmetele ja ka siis ei anta enne laenu, kui paberid korras

Inimesel on omafinatseering suurem kui 40% olemas ja te arvate et ta ei saa? Põhjenda ka oskate?

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Aitäh eriti viimasele vastajale, et ikkagi julgustad ja motiveerid proovima. Saatsin panka ära omapoolse sooviavalduse konsultatsiooniks. Eks varsti ilmselt võtavad ühendust, kuid mul tekkis veel ka üks pisut teistsugusem küsimus-kas on tõenäoline, et nad hakkavad omaltpoolt esitama väga ebameeldivaid küsimusi?

No ntx, kas kavatsen vanasse töökohta peale lapsepuhkust tagasi tööle naasta, kas lapsele lasteaiakoht on, mida teen, kui laps hakkab pidevalt haige olema vms?

Vabandan ette, kui see küsimus rumal tundub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Aitäh eriti viimasele vastajale, et ikkagi julgustad ja motiveerid proovima. Saatsin panka ära omapoolse sooviavalduse konsultatsiooniks. Eks varsti ilmselt võtavad ühendust, kuid mul tekkis veel ka üks pisut teistsugusem küsimus-kas on tõenäoline, et nad hakkavad omaltpoolt esitama väga ebameeldivaid küsimusi?

No ntx, kas kavatsen vanasse töökohta peale lapsepuhkust tagasi tööle naasta, kas lapsele lasteaiakoht on, mida teen, kui laps hakkab pidevalt haige olema vms?

Vabandan ette, kui see küsimus rumal tundub.

Ei saa aru, miks sellised küsimused ebameeldivad tunduvad?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Aitäh eriti viimasele vastajale, et ikkagi julgustad ja motiveerid proovima. Saatsin panka ära omapoolse sooviavalduse konsultatsiooniks. Eks varsti ilmselt võtavad ühendust, kuid mul tekkis veel ka üks pisut teistsugusem küsimus-kas on tõenäoline, et nad hakkavad omaltpoolt esitama väga ebameeldivaid küsimusi?

No ntx, kas kavatsen vanasse töökohta peale lapsepuhkust tagasi tööle naasta, kas lapsele lasteaiakoht on, mida teen, kui laps hakkab pidevalt haige olema vms?

Vabandan ette, kui see küsimus rumal tundub.

Ma ei ole viimane vastaja. Küll aga arvan, et oskan su küsimusele vastata, kuna olen laenuhaldur. Saan aru, et see on sulle mitte meeldiv vastus, aga jah, küsime, kas sul oli enne lapsehoolduspuhkusele minemist töökoht olemas ja kas see töökoht on sul alles, kui lapsepuhkus lõppeb ning kas ja millal plaanid sinna naasta.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Aitäh eriti viimasele vastajale, et ikkagi julgustad ja motiveerid proovima. Saatsin panka ära omapoolse sooviavalduse konsultatsiooniks. Eks varsti ilmselt võtavad ühendust, kuid mul tekkis veel ka üks pisut teistsugusem küsimus-kas on tõenäoline, et nad hakkavad omaltpoolt esitama väga ebameeldivaid küsimusi?

No ntx, kas kavatsen vanasse töökohta peale lapsepuhkust tagasi tööle naasta, kas lapsele lasteaiakoht on, mida teen, kui laps hakkab pidevalt haige olema vms?

Vabandan ette, kui see küsimus rumal tundub.

No natuke võid valetada alati kui ise tead, et laenumaksega hätta ei jää. Räägidki, et tahad pärast 1.5 aastat tagasi minna, tugivõrgustik on vanavanemate näol olemas, kes lastega saavad kodus olla / ise kodukontoris / mees kodukontoris vmt.

Kui ütled, et ei tea, kas tagasi tahad minna ja millal jne siis muidugi võetakse seda arvesse.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Kodupangast küsisin veel kirjalikult pärast laenunõustamist üle, et neil on tingimistes kirjas, et loeb ainult notari või kohtu elatis, kuidas siis tegelikult ja mulle kinnitati, et ka vabatahtlikult laekuv elatis arvestatakse sissetuleku hulka.

    Mis pank su kodupank on ja millal laenu taotlesid?

Kodupank on SEB, ühe laenutaotluse tegin 2021. a sügisel, teise 2 kuud tagasi. Imelik põhjendus tuli siit, et kui asjaks oleks läinud,  siis ei oleks seda raha arvestatud. No mis põhjusel siis laenuhaldur üldse sellist juttu ajama peaks ja kuidas saab tegutseda panga reeglite vastaselt?

Omavahelise kokkuleppe alusel makstav elatis läheb küll arvesse. Ärge edastage siin infot, mida keegi kuskil olevat öelnud või sõbranna tuttava sõber teadis. Minu andmed on otse laenuhalduritelt. Jah ütlesid Seb, Luminor, Coop, Bigbank (Swedi vist ei teinud taotlust, ei mäleta).

Mis puudutab seda piisava sissetuleku juttu ja elatist, siis mina tegin lapse isaga kokkuleppe, et ta kannab mulle raha kontole, sest pank ei arvestanud asjaolu, et laps elab pool aega isaga ja tegelikult pole isal kohustust maksta. Pärast elatise laekumist laenuvõimekus suurenes ja ka laenuhaldur kommenteeris, et väga hästi.

Muidugi peab see elatis laekuma regulaarselt ja vähemalt 6 kuud.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodupank on SEB, ühe laenutaotluse tegin 2021. a sügisel, teise 2 kuud tagasi. Imelik põhjendus tuli siit, et kui asjaks oleks läinud,  siis ei oleks seda raha arvestatud. No mis põhjusel siis laenuhaldur üldse sellist juttu ajama peaks ja kuidas saab tegutseda panga reeglite vastaselt? Omavahelise kokkuleppe alusel makstav elatis läheb küll arvesse. Ärge edastage siin infot, mida keegi kuskil olevat öelnud või sõbranna tuttava sõber teadis. Minu andmed on otse laenuhalduritelt. Jah ütlesid Seb, Luminor, Coop, Bigbank (Swedi vist ei teinud taotlust, ei mäleta). Mis puudutab seda piisava sissetuleku juttu ja elatist, siis mina tegin lapse isaga kokkuleppe, et ta kannab mulle raha kontole, sest pank ei arvestanud asjaolu, et laps elab pool aega isaga ja tegelikult pole isal kohustust maksta. Pärast elatise laekumist laenuvõimekus suurenes ja ka laenuhaldur kommenteeris, et väga hästi. Muidugi peab see elatis laekuma regulaarselt ja vähemalt 6 kuud.

Mida sa plärad? Mis reeglite vastast infot on sulle ajatu?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägin nüüd hiljutisest kogemusest. Kaks last, taotlesin üksi, korter hinnatud piirkonnas, keskmises seisukorras. Palk keskmine. Taotlus 60 000 eurole, endal olemas teist sama palju.

Taotlused saatsin nelja panka. Luminorist loobusin kohe alguses, kui esmases taotluses sooviti lisaks muule pudrule ka MTA kahe aasta väljavõtet. Mitte, et  mul oleks midagi varjata, asi oli viitsimatuses. SEBile saatsin taotluse küll, aga edasi ei läinud, sest nendele sobis vaid kohtus määratud elatis (tahaks loota, et sain valesti aru ja teenindaja pingutas natuke üle). Bigbank pakub muide väga head intressi, kui sul on mitu nädalat aega vastust oodata (palju soovijaid), siis küsi sealt ka, väga meeldiv teenindus. Minul aega polnud.

Taotlustega läksin edasi LHV-s (ülimeeldiv teenindus) ja Swedbankis (nokivad ja uurivad peensusteni, aga eestlaslikult eelistasin tuttavat keskkonda).

Elatis peab olema notariaalselt kinnitatud ja arvesse ei võeta kogu elatist, vaid 20%, sest pank arvestab võimalusega, et lapsed on palju isa juures ja isal on võimalik elatist vähem maksta (näiteks lapsed on isaga 50% ajast, siis elatist sisuliselt ju maksma ei pea, loogiline). Luges laste vanus, kaua olen töötanud jne, ehk pank kindlustab end laenu andes igast küljest. Ja see on ju ometi normaalne. Mingeid muidu toetuseid (näiteks lastetoetus) swedis arvesse ei võetud. Luges palk, 20% elatist, mitte ühtegi liisingut, laenu, järelmaksu ja minu oskused majandada ehk siis pangaväljavõte. Üle käisime kõik regulaarsed maksed, mh telefoni kuumakse. Tulemus rahuldas mõlemaid pooli.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik põhjendus tuli siit, et kui asjaks oleks läinud,  siis ei oleks seda raha arvestatud.

Kes seda siin öelnud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik põhjendus tuli siit, et kui asjaks oleks läinud, siis ei oleks seda raha arvestatud.

Kes seda siin öelnud on?

Eelmisel lehel keegi kirjutas jah.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik põhjendus tuli siit, et kui asjaks oleks läinud, siis ei oleks seda raha arvestatud.

Kes seda siin öelnud on?

Eelmisel lehel keegi kirjutas jah.

Seda kirjutasin mina, aga hoopis teises kontekstis. Inimene pööras mu jutu mõtte tagurpidi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

 

Aitäh kell 8.52 vastanud inimesele pika ja sisuka vastuse eest!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Aitäh kell 8.52 vastanud inimesele pika ja sisuka vastuse eest!

Ole lahke!

Lisan veel kasutajakogemuse elatise notariaalse tõestamise kohta. Notar.ee on notarite nimekiri. Võtad otsast ette, hakkad helistama ja kõige lühemat järjekorda otsima. Keskmiselt oli see 2 nädalat, aga Kuressaares ka üle kuu. Kuna praegu on kaugtõestamise võimalus, siis pole vahet, millises linnas see notar parasjagu asub. See, millise tehinguga tegemist on, hakkab neid ka huvitama peale seda, kui oled omale aja kirja pannud. Lihtsalt järjest helistad ja küsid, millal saab teie juurde esimese aja. Osades kohtades vastatakse, et saatke täpsem e-kiri, mida täpselt vaja on. Kirjutad siis, et oled /…/ ja soovid /…/. Seda ei tasu peljata, võib kiiremini aja saada, kuna tehing on ju iseenesest lihtne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Aitäh kell 8.52 vastanud inimesele pika ja sisuka vastuse eest!

Ole lahke!

Lisan veel kasutajakogemuse elatise notariaalse tõestamise kohta. Notar.ee on notarite nimekiri. Võtad otsast ette, hakkad helistama ja kõige lühemat järjekorda otsima. Keskmiselt oli see 2 nädalat, aga Kuressaares ka üle kuu. Kuna praegu on kaugtõestamise võimalus, siis pole vahet, millises linnas see notar parasjagu asub. See, millise tehinguga tegemist on, hakkab neid ka huvitama peale seda, kui oled omale aja kirja pannud. Lihtsalt järjest helistad ja küsid, millal saab teie juurde esimese aja. Osades kohtades vastatakse, et saatke täpsem e-kiri, mida täpselt vaja on. Kirjutad siis, et oled /…/ ja soovid /…/. Seda ei tasu peljata, võib kiiremini aja saada, kuna tehing on ju iseenesest lihtne.

Taas teemaalgataja.

Äkki juhtute veel lugema ja saate vastata mulle.

Kas kohale notari juurde minema peab siiski teise (lahuselava) vanemaga või piisab ka mingist temapoolsest kirjalikust nõusolekust vms? Ja kui palju see maksab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Sain just oma kodupangast Seb st eitava vastuse. Ootavad ikka kuni tööle tagasi mindud ja alles siis saab laenuandmise võimalusest rääkida.

Elatise kohta küsisin, kas peab olema notariaalselt kinnitatud.

Öeldi, et ei pea, aga tingimus on, et see laekuks regulaarselt lahuselavalt vanemalt ja sinna oleks lisatud vastav selgitus (lapsetoetus vms)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Sain just oma kodupangast Seb st eitava vastuse. Ootavad ikka kuni tööle tagasi mindud ja alles siis saab laenuandmise võimalusest rääkida.

Elatise kohta küsisin, kas peab olema notariaalselt kinnitatud.

Öeldi, et ei pea, aga tingimus on, et see laekuks regulaarselt lahuselavalt vanemalt ja sinna oleks lisatud vastav selgitus (lapsetoetus vms)

Küsi mujalt ka, koroona ajal sain ka SEB täiesti süvenemata vastuse, et tahtsin naerma hakata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatise kohta küsisin, kas peab olema notariaalselt kinnitatud. Öeldi, et ei pea, aga tingimus on, et see laekuks regulaarselt lahuselavalt vanemalt ja sinna oleks lisatud vastav selgitus (lapsetoetus vms)

Osades pankades siiski peab. Ja selle üle ei ole mõtet vaielda.

Soovitan ka teha taotlused teistesse pankadesse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ära esimesest tagasilöögist heitu. Ma olen 2x kodulaenu taotlenud ja mõlemal korral tuli aktiivselt suhteid luua, et saada haldur asjasse süvenema ja kaasa aitama – see on väga oluline. Helista ja pärast kinnita räägitu meili teel üle. Haldur on sinu liitlane pangas ja tema saab sulle selle esialgse üherealise eitava vastuse lahti seletada ja koos läbi arutada, kas takistused on ületatavad või mitte.

Ühe eelneva kommenteerija lugu süvenemata vastusest juhtus ka mul nüüd hiljuti, küll Swedis – tahtsin väikse auto osta, ilma et sääste mängu paneks ja taotlesin väikelaenu, mille kuumakse oleks tulnud kuskil 5% palgast. Kaks korda saadeti vastus, et otsige tasuvam töö või vähendage kulusid. Mul pole kulusid ollagi, keegi ei küsinud ka midagi. Peale teist kirja “pakkisin asjad” ja viisin kõik teise panka, sealt anti probleemivabalt ka vajalik summa – oleks antud isegi rohkem – ja tingimused olid ka paremad. Edu!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki juhtute veel lugema ja saate vastata mulle. Kas kohale notari juurde minema peab siiski teise (lahuselava) vanemaga või piisab ka mingist temapoolsest kirjalikust nõusolekust vms? Ja kui palju see maksab?

Maksma läks midagi alla 60 euro (56?), see oli notari tasu + riigilõiv. Lahuselavat vanemat on vaja, vähemalt mul ei tulnud pähegi, et ei ole vaja… Tema on maksja ja peab teadma, millele allkirja annab. Kui kohale ei saa tulla, siis kaugtõestamine on praegusel perioodil väga mugav lahendus – igaüks omast arvutist kust iganes maailmanurgast. Kaugtõestamise tasu on 20 eurot.

Võta heaks! Ja soovin edu ja pealehakkamist, vaev tasub end ära. Luminori kohta olen samuti kuulnud, et notariaalne tõestus pole oluline, aga kinnitada seda kuuldust ei saa, omal kogemus puudub.

Kirjutasid, et SEB andis eitava vastuse. Kindlasti saada taotlused teistesse pankadesse ka. Võid korraga saata, ei pea igat vastust eraldi ootama. Kui mõne panga esmane pakkumine on sulle sobiv, siis alles liigub tehing edasi haldurile ja minnakse konkreetsemaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Sain just oma kodupangast Seb st eitava vastuse. Ootavad ikka kuni tööle tagasi mindud ja alles siis saab laenuandmise võimalusest rääkida.

Elatise kohta küsisin, kas peab olema notariaalselt kinnitatud.

Öeldi, et ei pea, aga tingimus on, et see laekuks regulaarselt lahuselavalt vanemalt ja sinna oleks lisatud vastav selgitus (lapsetoetus vms)

Ma küsisin ka LHP ajal kodulaenu ja sain eitava vastuse (kuigi mul oli siis natuke suurem sissetulek: vanemahüvitis ja lisatöö (tegin terve LHP ajal lisatööd, et saada sissemaksu summa kokku). Kui lõpetasin LHP ja naasin oma põhitööle, siis laenu sain juba 1 kuu pärast – kohe kui esimene palk oli laekunud. Nii et ära lase pead norgu – küsi ka teistest pankadest. Laenu võtsingi hoopis teisest pangast, mitte nn kodupangast (see küsis 2x suuremat lepingutasu).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas on võimalik saada laenu?