Esileht Pereelu ja suhted Kas õpetad lapsele heatahtlikkust?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kas õpetad lapsele heatahtlikkust?

Postitas:

Kas siin keegi õpetab oma lapsele, et kõik inimesed on ekslikud, kaasa arvatud tema ja kogu pere? Et iga eksimust ei kommenteerita, mitte sellepärast, et ennast heast küljest näidata, vaid sellepärast, et inimesele mitte haiget teha. Sest kuhu me jõuame, kui vastastikune ärapanemine muutubki suhtluse vältimatuks osaks?
Kas õpetate kannatlikkust, olukordi taluma, isegi neid, mis kunagi ei näi lõppevat? Kas õpetate, et teise inimese heaolu on meie kõigi kätes ja lõppkokkuvõttes on meil endal parem olla?
Kas õpetate tagasihoidlikkust, viisakust ja võimet taluda ülekohut?

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 12:25; 16.12 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seda kõike peab lapsele õpetama, siis midagi on valesti.

Laps peaks ka ise olukordadest aru saama, ja suurem osa saabki.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin keegi õpetab oma lapsele, et kõik inimesed on ekslikud, kaasa arvatud tema ja kogu pere? Et iga eksimust ei kommenteerita, mitte sellepärast, et ennast heast küljest näidata, vaid sellepärast, et inimesele mitte haiget teha. Sest kuhu me jõuame, kui vastastikune ärapanemine muutubki suhtluse vältimatuks osaks?

Kas õpetate kannatlikkust, olukordi taluma, isegi neid, mis kunagi ei näi lõppevat? Kas õpetate, et teise inimese heaolu on meie kõigi kätes ja lõppkokkuvõttes on meil endal parem olla?

Kas õpetate tagasihoidlikkust, viisakust ja võimet taluda ülekohut?

Mida sa mõistad ütluse all “võimet taluda ülekohut”?

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 13:07; 16.12 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärapanemisele mittevastamine pole heatahtlikkus vaid alandlikkus. Mina oma lastele ei õpeta ärapanejate ees roomamist. Ja see ei tee neid ülbikuteks. Heale vasta heaga, halvale halvaga.
Eksimine on inimlik ja ei ole halb alati. Selles osas ei õpeta ärapanemist küll aga ärapanemisele ärapanemist

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kõike ise läbi elades, kommenteerides, lapsega arutades. Päris kõike muidugi iga pere ei koge, aga põhitalad paneb paika küll.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 16:28; 16.12 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannatlikkust ja viisakust pean oluliseks, enda vigade tunnistamise oskust ka, õiglust. Ülekohut aga ei tohiks kunagi taluda. Ja seda ei ole õpetanud. See on absurdne lausa.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 16:43; 16.12 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa mõistad ütluse all “võimet taluda ülekohut”?

Võimet jätta ülekohtu eest kätte maksmata.

ärapanemisele ärapanemist

See viga on mul endal ka. Ärapanijale panen ära. Aga ma tahaksin, et oleksin teistsugune.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 12:25; 16.12 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärapanemisele mittevastamine pole heatahtlikkus vaid alandlikkus. Mina oma lastele ei õpeta ärapanejate ees roomamist.

Õpetan, et ära kunagi vasta halvale samaga, see teeb sind temaga samasuguseks. Vastu nähvata või halva teoga vastata on tunduvalt kergem, kui selg sirgu lüüa ja edasi astuda. Ei pea igasugustega suhtlema. Teine asi on ülekohus, aga alati ei õnnestu lapsel sellele vastu astuda (näit mõnele õpetajale). Lapse enda suhtlusringkonnas, koolis tuleb igasuguseid juhtumisi ette. Kui laps neist räägib, saabki last ääri-veeri õpetada. Valmisretsepte igaks elujuhtumiks ei ole, ega teooria ei huvitagi. Laps peab õppima ise (õigeid) lahendusi leidma. Ka läbi enda vigade.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 16:28; 16.12 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärapanijatele ja ülekohtu tegijatele tehke midagi head vastu ja unustage kogu lugu. Teile võib tunduda see kummaline, kuid toimib väga hästi.

Oleneb, kui kaugele sellise asjaga minnakse ja kus on piir? Ja millega on tegemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 16:43; 16.12 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa mõistad ütluse all “võimet taluda ülekohut”?

Võimet jätta ülekohtu eest kätte maksmata.

Ei tule selle pealegi, et ülekohtu eest peaks kätte maksma. Õpetan oma arvamuse julget ja rahulikku väljaütlemist ning reageerimist vastavalt selle tulemusele. Kättemaks ei ole kindlasti variant.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.12 13:07; 16.12 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas õpetate, et teise inimese heaolu on meie kõigi kätes ja lõppkokkuvõttes on meil endal parem olla?

Pigem õpetan siiski, et iga inimese heaolu on just tema enda kätes. See hõlmab nii teistesse suhtumist (halba öeldes/tehes on ju endalgi paha olla) kui reageerimist teiste ütlustele/tegemistele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin keegi õpetab oma lapsele, et kõik inimesed on ekslikud, kaasa arvatud tema ja kogu pere? Et iga eksimust ei kommenteerita, mitte sellepärast, et ennast heast küljest näidata, vaid sellepärast, et inimesele mitte haiget teha

Seda õpetada on elementaarne. Peamiselt küll eeskuju kaudu, aga vajadusel ka selgitades. Sest mitte keegi pole mõtetelugeja.

Ülekohtu talumise õpetamisel ei näe ma mõtet, küll aga oskusele vahet teha, mis on ülekohus ja mis lihtsalt möödarääkimine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole õpetanud heatahtlikkust. olen õpetanud sõbralikkust, viisakust. aga mitte sellisel puhul, kui tema on teise käitumise pärast haiget saanud. sel puhul olen õpetanud seda kuidas oma tunnetega ja solvumistega hakkama saada. pigem ignoreerimist või mitte välja tegemist teise käitumisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus pole mitte kas, vaid kuidas seda kõike õpetada.
Muidugi ma tahaks, et minu laps oleks heatahtlik, lahke, kaastundlik, abivalmis, kannatlik, enesekindel, julge, rõõmsameelne, töökas. Ja muidugi katsun ma talle sealjuures head eeskuju näidata. Aga see õpetamine ei ole ju ainult paljas kordamine, et haiget teha ei tohi või ära ülbitsejaid karda. Näiteks eelmine kägu: kuidas sa õpetad last oma tunnetega toime tulema? Eks sõltub muidugi lapse vanusest, ma olen kuuesele rääkinud, et kui talle nt viha peale tuleb, siis ta peaks proovima sellest kujutluses sammukese eemale astuda ja eemalt vaadata, mis see selline on, kust see tuli, ja soovitada sellel ära minna. No laps vastab, et tema ei oska. Muidugi, ega suurem jagu täiskasvanud inimesigi ei oska.
Nii et teemaalgataja, palju sul endal laste emotsionaalse harimisega kogemusi on? Ega sa ometi kõrvaltvaatajana ei tunne, et ükski lapsevanem oma lastele midagi ei õpeta?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem õpetab eeskujuga ja kui lastes neid loetletud omadusi pole, eks peab siis veelgi enam pingutama, et eeskuju näidata. Vanem, kes ise kõigile otse ütleb ja ei talu, et talle samaga vastatakse võib ju hakata “kasvatama” lapsi, aga kas sellel tulemust on ?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpetan oma lastele, et elus on kõige olulisem, et sa oleksid hea inimene – lahke, viisakas, tagasihoidlik, kes ei sammu oma edu nimel üle teiste inimeste. Jah, võibolla jääb neil niimoodi midagi elus saamata (parem töökoht või poliitiline edu) aga loeb hingerahu. Just see, kuidas sa elu lõpus enda ja enda tegudele tagasi vaatad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palja lahkuse ja viisakusega ei tee tänapäeval enam midagi.
Hambad laiali ei ole vaja esineda. Kasulikum on teha oma asju. Lobasuid ja muidu vingatseid aja kahe käega eemale. Tunne kella, ära esimena löö, ära usalda. Enda eest tuleb seista. jne.jne.
Kas pereelu on oluline? – ei ole, nii kaua kui seadused ja lapsed on ainult ema eralõbu, siis olgu poisid pigem rõõmsad homod.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niimoodi “teadlikult” ma ei õptea. Ikka annan eeskuju oma käitumisega ja kui mulle tundub, et ta käitub valesti (nt naerab teise õnnetuse üle), siis muidugi juhin tähelepanu. Või kui kuskil lastefilmis/multifilmis on mingi situatsioon, mis vajaks selgitamist. Aga ekstra mingeid moraaliloenguid ei pea, lihtsalt üritan kasvatada lapsest normaalse ühiskonnaliikme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas õpetad lapsele heatahtlikkust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.