Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )

Teema: Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

Postitas:
Kägu

RE: Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seda ma räägingi, et võta oma laps kaasa ja ühine õpetajate streigiga ja nõua oma piirivalves töötavale isale suuremat palka. mitte keegi ei keela sinul streikida ja nõuda paremaid elutingimusi endale ja oma perele.
kas tõesti on eesti emad nii mökud ja arad, et ei julge enda pere ja laste eest seista? ja kui üks grupp teeb suu lahti, siis hakatakse sisistama ja virisema. parem ühineda ja nõuda paremat palka ja tingimusi teistelegi. ega tavaline liinitöö tegija midagi halvemat pole, kui õpetaja. ühtmoodi vajalikud mõlemad. kui suurem hulk rahvast juba nõudma hakkab ja koostööd teeb, siis hakkab midagi muutuma ka. [/tsitaat]

lähen õpetajate streigile politseist isale palgalisa nõudma? räägid sa tõsiselt?

tegelikult ma arvan, et sa oled naiivne. meie palgad on suuremal enamusel madalad ja kõigile ei saa seda lisa kohe kuidagi võimaldada ja saavadki ühed ja eks siis ikka teiste arvelt.

kui rahapada tühi, siis on ta tühi. mida see streik ja kisa aitavad? järjekordseid makse tõsta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

naiivne on see, kes midagi ei tee. kui palka tõsta ei saa, siis vähendagu makse. kasvõi käibemaksu teatud toodetelt. ntx saksamaal on pea olemnatu käibemaks nn tervislikele toiduainetele (värske kapsas, kartul, porgand jne), aga rämpstoidule päris kõrge maks. selle abil saab vaene inimene endale vähemalt enamvähem söögi osta ja veidi tervist säästa. inglismaal on ülipisike (kui mitte olematu) käibemaks lasteriietele. see ka abiks lapsevanematele.
samuti pole normaalne, et enamus palgast kulub kommunaalkuludeks (suur osa küttearve). meie kliimas lihtsalt ei saa ilma kütmata olla. samas on tehtud mingid eriti jõhkrad ja jaburad seadused keskkütte kohta. ühistu ei saa ennast välja lülitada ja alternatiivkütet (odavamat) kasutusele võtta, vaid peab mingit katlamaja nuumama.
neid ülemõistuse suuri makse on veel. samuti võiks sellelegi mõelda, kas riigikoguliikmetel peaks praegusel vaesel ajal palka tõstma ja veel sellises summas, mida paljud lihtinimesed terves kuus ei teenigi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

lähen õpetajate streigile politseist isale palgalisa nõudma? räägid sa tõsiselt?

tegelikult ma arvan, et sa oled naiivne. meie palgad on suuremal enamusel madalad ja kõigile ei saa seda lisa kohe kuidagi võimaldada ja saavadki ühed ja eks siis ikka teiste arvelt.

kui rahapada tühi, siis on ta tühi. mida see streik ja kisa aitavad? järjekordseid makse tõsta?[/tsitaat]
Ei ole see rahapada midagi nii tühi. Naiivne on hoopis arvata, et keegi kunagi niisama palka tõstma hakkab. Selleks on ikka survet vaja avalda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]naiivne on see, kes midagi ei tee. kui palka tõsta ei saa, siis vähendagu makse. kasvõi käibemaksu teatud toodetelt. ntx saksamaal on pea olemnatu käibemaks nn tervislikele toiduainetele (värske kapsas, kartul, porgand jne), aga rämpstoidule päris kõrge maks. selle abil saab vaene inimene endale vähemalt enamvähem söögi osta ja veidi tervist säästa. inglismaal on ülipisike (kui mitte olematu) käibemaks lasteriietele. see ka abiks lapsevanematele.
samuti pole normaalne, et enamus palgast kulub kommunaalkuludeks (suur osa küttearve). meie kliimas lihtsalt ei saa ilma kütmata olla. samas on tehtud mingid eriti jõhkrad ja jaburad seadused keskkütte kohta. ühistu ei saa ennast välja lülitada ja alternatiivkütet (odavamat) kasutusele võtta, vaid peab mingit katlamaja nuumama.
neid ülemõistuse suuri makse on veel. samuti võiks sellelegi mõelda, kas riigikoguliikmetel peaks praegusel vaesel ajal palka tõstma ja veel sellises summas, mida paljud lihtinimesed terves kuus ei teenigi.
[/tsitaat]

sellest maksude alandamisest saan ennem aru, sest esiteks võidaksid sellega siiski kõik, mitte vaid valitud kontingent.
ma ei ole palgatõusu vastu, aga sellisel juhul nii, et teised seepärast kannatama ei peaks.
eriti need, kes oma ameti tõttu EI SAA streikida!

Please wait...
Postitas:
Kägu

neid, kes ei saa oma ameti tõttu streikida on väga vähe. samuti ei keela keegi teisi nendele poolehoidu avaldamast.
eestis on olukord lihtsalt nii jaburaks ära läinud, et midagi tuleb teha. ei saa enam sõrm suus vahtida, kuidas teatud härrad endal palka tõstavad ja seda rahva raha eest. kui midagi ette ei võeta, siis jäävadki teatud härrad rahva raha laristama. keegi lihtsalt peab otsa lahti tegema ja midagi selle vastu ette võtma. hetkel tundub selleks keegi olema õpetajad. ei ole mõtet neid hukka mõista, vaid pigem toetada. mida rohkem inimesi/töölisi selle streigiga ühineb, seda suurem on lootus, et lõpeb mõtetu laristamine ja raha suunatakse sinna kus seda vaja on.
ei ole riigikogulastel seda palgatõusu hetkel vaja, ei ole presidendile uut ametiautot vaja. samuti ei ole tallinna linnale seda neetud telekanalit vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]aga mille arvelt neile õpetajatele seda palka juurde makstakse?

politsei/piirivalve palk on viimase viie aastaga päris kõvasti langenud ja seal töötavad suures osas meie pereisad, kellel pered ülal pidada ja kes iga päev oma eluga meie heaks riskivad. neil pole lootustki mingile tõusule, vastupidi, ainult kärbitakse, kust vähegi saab. kõik preemiad ja boonused, mis vähegi lubasid suuremaid auke täita, on ära lõpetatud.
ja nemad ei tohi streikida![/tsitaat]

Kas sellepärast ei tohi inimesed strekida, et kellelgi on veel palk väike või veel väiksem? Õpetajate palku on samuti ka kärbitud ja tööd juurde pandud. Ja pole õpetajatel kunagi mingeid lisaboonuseid olnud. Ja kui majandus õitses ning kuulutati , kui hästi riigil läheb, siis millegipärast unustati õpetajad ka siis ära! Lubati, et kunagi hiljem ehk saab palka tõsta… ja õpetajad uskusid ja lootsid. Nüüd on olukord niisugune, et võta õpetajaid, kust tahad, haritud noor inimene ei tule selle palgaga kooli tööle. Kes kannatavad? Meie tulevik, meie lapsed.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

huvitav, kas mind miinustavad õpetajad või need kes selle streigi õnnestumisel ise tõenäoliselt rahaliselt kaotavad?

te olete nagu need kreeklased siin, kes ei saa aru, mis olukord on. riigi rahastada on nii palju valdkondi, et kuidas saab riik siis ühes valdkonnas lihtsalt erandi teha, kui teised vaat et veel hullemas seisus?

ma pole kade, aga olen mures, sest mingeid ebameeldivaid üllatusi, näiteks väljaminekute suurenemise näol küll kuidagi ei taha!

alles meil tõsteti lasteaia kohatasu, mis meie pere eelarve ikka korralikult segi lõi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igal ametikohal ei ole õigus streikida, tegelikult on neid ametikohti kohe üsna palju. (erakorralist)meditsiiniteenust osutajad, s.t kiirabi,haiglad, aga ka nt politsei, päästjad, piirivalve, jne jne jne.

Sreik on äärmuslik abinõu ja selle juures ei mõelda, kuidas sina oma lapsed hoitud saad. Igal ametikohal on õigus streikida ja streigi ajal on sinu mure, kuhu oma lapse paned. Eelmise streigi ajal kõik lapsevanemad toetasid pedagooge ja meie lasteaeda ei toodud ühtegi last, vanemad toetasid meid täielikult. [/tsitaat]

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Jaagular kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minule isiklikult tundub, et paljud haridustöötajad (õpetajad JA ERITI lasteaiaõpetajad) ei ole streigi mõttest ikka veel aru saanud.

Samuti ei teadvusta seda ka näiteks ametnikud. Kui ikka mitme päeva jooksul ei ole võimalik oma last näiteks linnaametnikul muretult ja endastmõitetavalt jätta päevaks otsaks ‘kellegi ebaolulise’ hoolde, äkki meenub sellisel paratamatult drastilisel moel, et sel ebaolulisel ja alatsustatul on muresid, mida lõpuks ära kuulata.

Nii et, õpetajad ja lasteaednikud, üks tõsine organiseeritud streik kuluks praeguses olukorras väga ära.[/tsitaat]

Ma jällegi soovitaks ka sellise asja peale mõelda,et suure streikimise hoos võib hoopis kaududa paljude lasteaedade ja kasvatajate(tõelisi õpetajaid on nende hulgas ikka vähe ja ametinimi ei tee neist veel õpetajaid )vajadus sootuks.
Kui ma pean rohkem,kui nädala olema ilma sellise teenuseta siis ma lihtsalt palkan mõne daame,kes seda teeb eraviisiliselt ja unustan selle riikliku lasteaia koha.Mul ei ole sellist võimalust,et tahan teed tööd tahan ei tee.Mulle ei maksa keegi seda kodus passitud aega kinni ja tööd ka keegi ära minu eest ei tee, ei juhataja ega omanik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]huvitav, kas mind miinustavad õpetajad või need kes selle streigi õnnestumisel ise tõenäoliselt rahaliselt kaotavad?

te olete nagu need kreeklased siin, kes ei saa aru, mis olukord on. riigi rahastada on nii palju valdkondi, et kuidas saab riik siis ühes valdkonnas lihtsalt erandi teha, kui teised vaat et veel hullemas seisus?

ma pole kade, aga olen mures, sest mingeid ebameeldivaid üllatusi, näiteks väljaminekute suurenemise näol küll kuidagi ei taha!

alles meil tõsteti lasteaia kohatasu, mis meie pere eelarve ikka korralikult segi lõi.[/tsitaat]

Huvitav, et õpetajad on ALATI olnud alarahastatud, huvitav, et millegipärast enne valimisi räägitakse õpetajate palgatõusust ja isegi topeltpalgast. Õpetajatele ei jätkunud ka siis raha, kui majandus õitses. Ma saan aru, mis olukord riigis on, aga nähes enda ümber seda, kui palju tegelikult riigi raha tuulde loobitakse, kui palju ametnikke istub ministeeriumites, kui palju nõunikke on igal suvalisel linnaametnikul, kui palju neil on lisahüvesid, kui palju kulutatakse raha kaitsekulutustele, sõjatehnikale, jne, jne, siis on ikka huvitav küll, et just õpetajatele seda raha ei jätku. Olen 18 aastat õpetaja olnud ja meie palk on alati alla keskmise palga olnud. Samas oleme õppinud ülikoolis enmasti 5 aastat, pidevalt peame ennast täiendama ja koolitama, kulutama oma vaba aega tööks jne. Ükskord saab mõõt täis!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Jaagular kirjutas:[/small]

Ma jällegi soovitaks ka sellise asja peale mõelda,et suure streikimise hoos võib hoopis kaududa paljude lasteaedade ja kasvatajate(tõelisi õpetajaid on nende hulgas ikka vähe ja ametinimi ei tee neist veel õpetajaid )vajadus sootuks.
Kui ma pean rohkem,kui nädala olema ilma sellise teenuseta siis ma lihtsalt palkan mõne daame,kes seda teeb eraviisiliselt ja unustan selle riikliku lasteaia koha.Mul ei ole sellist võimalust,et tahan teed tööd tahan ei tee.Mulle ei maksa keegi seda kodus passitud aega kinni ja tööd ka keegi ära minu eest ei tee, ei juhataja ega omanik.[/tsitaat]

enamus lapsevanemaid toetab streiki igati, seda näitas ka 2003 aasta streik. Sina palka omale keda tahes, sinu probleem!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et õpetajad on ALATI olnud alarahastatud, huvitav, et millegipäras enne valimisi räägitakse õpetajate palgatõusust ja isegi topeltpalgast. Õpetajatele ei jätkunud ka siis raha, kui majandus õitses. Ma saan aru, mis olukord riigis on, aga nähes enda ümber seda, kui palju tegelikult riigi raha tuulde loobitakse, kui palju ametnikke istub ministeeriumites, kui palju nõunikke on igal suvalisel linnaametnikul, kui palju neil on lisahüvesid, kui palju kulutatakse raha kaitsekulutustele, sõjatehnikale, jne, jne, siis on ikka huvitav küll, et just õpetajatele seda raha ei jätku. Olen 18 aastat õpetaja olnud ja meie palk on alati alla keskmise palga olnud. Samas oleme õppinud ülikoolis enmasti 5 aastat, pidevalt peame ennast täiendama ja koolitama, kulutama oma vaba aega tööks jne. Ükskord saab mõõt täis![/tsitaat]

usu, ma saan sust aru, aga täpselt sama seis on ka politsei/piirivalvega.
palk alla keskmise juba aastaid ja neile isegi ei lubata kunagi midagi, sest on ju teada, et nad streikida niikuinii ei saa.
õpetajad on tähtsad (mu enda emagi on õpetaja), aga vähemalt sama tähtsad on ka inimesed, kes meid igapäevaselt kaitsevad ja seda oma elu arvelt. see aga ei loe siin riigi muidugi midagi.
nii need vähegi asjalikumad mehed seal järjest lahkuvad, sest selle palgaga pere luua on täiesti võimatu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

usu, ma saan sust aru, aga täpselt sama seis on ka politsei/piirivalvega.
palk alla keskmise juba aastaid ja neile isegi ei lubata kunagi midagi, sest on ju teada, et nad streikida niikuinii ei saa.
õpetajad on tähtsad (mu enda emagi on õpetaja), aga vähemalt sama tähtsad on ka inimesed, kes meid igapäevaselt kaitsevad ja seda oma elu arvelt. see aga ei loe siin riigi muidugi midagi.
nii need vähegi asjalikumad mehed seal järjest lahkuvad, sest selle palgaga pere luua on täiesti võimatu![/tsitaat]

Aga praegu on jutt õpetajatest, eks. Miks peaksid õpetajad streigist loobuma, sest piirivalvurid saavad ka vähe palka??? Eks igaüks seisab ju iseenda eest!

Please wait...
Postitas:
Jaagular

enamus lapsevanemaid toetab streiki igati, seda näitas ka 2003 aasta streik. Sina palka omale keda tahes, sinu probleem![/tsitaat]

Õigus! Võibki omale palgata lapsehoidjaks või koduõpetajaks daame, mina otsin/leian/teen endale uue töökoha:). Ei välista, et palkad suure raha eest lõpuks minu.
Kogemus olemas. Ei ole veel siiani asjalik mitmekülgse haridusega TÜ lõpetanu tööta olnud.
Aga paraku oleks see põnts haridussüsteemile, sest lahkuvadki võimekamad ja noori peale ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi ainuke õige viis oma protesti avaldada,et inimesed lahkuvad sellistelt töökohtadelt,mis on nende arvates liiga madala tasuga.See on ainuõige streigivorm,mitte selline sotsialistlik- kommunistlik stiil,et homme tööle ei tule ja vaadaku teised ise kuidas hakkama saavad.
Mingi vastutustunne võiks ikka olla.Kui oled selle ameti endale elatise teenimiseks valimud siis tööta seal ja korralikult.Kui on tingimused halvad,palk väike siis lahku ja leia endale rakendust mujal teistel aladel või riikides.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga praegu on jutt õpetajatest, eks. Miks peaksid õpetajad streigist loobuma, sest piirivalvurid saavad ka vähe palka??? Eks igaüks seisab ju iseenda eest! [/tsitaat]

vabandage, aga seda ma ju teengi, sest nagu ma ütlesin, siis politsei/piirivalve streikida EI TOHI!
huvitav, mis meie riigist küll saaks, kui ükski korrakaitsja enam tööle ei ilmuks? tahaksite seda kogeda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

vabandage, aga seda ma ju teengi, sest nagu ma ütlesin, siis politsei/piirivalve streikida EI TOHI!
huvitav, mis meie riigist küll saaks, kui kõik korrakaitsjad enam tööle ei ilmuks? tahaksite seda kogeda?[/tsitaat

Ausalt öeldes võiks küll.Mul juba ammu näpud sügelevad ja tahaks natuke vabadust ka tunda ja nautida elu paar päevagi ilma riigiesindjate pideva jälgimise ja õpetamiseta.Relv on mul ka olemas enesekaitseks ja lasen ka päris täpselt.Kindlasti lõpeksid siis igasugused pisivargused ja röövid,sest võib eluohtlikuks muutuda see.Samas muidugi tõsisemate relvajõukude oht tõuseks aga see siis ilmselt ainult niikauaks,kuni vabatahtlikud ise omakaitse moodustaksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

huvitav, mis meie riigist küll saaks, kui ükski korrakaitsjad enam tööle ei ilmuks? tahaksite seda kogeda?[/tsitaat]

no ma saan aru küll, et su mees on piirivalvur ja ta ei tohi strekida, aga PRAEGU ON JUTT ÕPETAJATE STREIGIST! Tee teine teema ja kurda seal piirivalvurite väikest palka, eks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui nüüd edasi mõelda, siis mis on see põhjus, miks politsei/piirivalve streikida ei tohi ja see on neil lausa lepingus kirjas?
äkki seepärast, et riik teab mis oleks sellisel juhul tagajärjed?
kui õpetaja streigib on jama, aga riik jääb siiski püsti. sama ei saa aga öelda korrakaitsjate streigi kohta.
kuna aga te kõik teate, et seda streiki niikuinii ei tule, siis need inimesed lihtsalt unustatakse. pole kellegi asi!
kui korrakaitsjad streigiksid, kas siis oleks teil ka vaid nii tühised mured, kuhu lapsed selleks päevaks jätta?
mõelge natuke.

ja siis minge streikima

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga miks siis politsei/piirivalve midagi ei tee, kui nii kehvad töötingimused on? mitte keegi ei keela neil kõigil korraga lahkumisavaldust esitada. seaduse järgi saab töötajat 30 päeva veel tööl hoida ja selle 30 päevaga peabki riik välja mõtlema mida teha. kas tõstab töötasu või saab anarhia. see on küll äärmuslik, aga paneks need härrased seal mättal mõtlema. kindlasti on veel mooduseid, kuidas päästeemet oma arvamust avaldada saab. lihtsal võtku ennast kokku ja tehku midagi. ma usun, et enamus eesti inimesi toetaks neid, sest teavad, et päästjad saavad närust palka.
praegusel hetkel on õpetajad ennast kokku võtnud ja teevad midagi. ei ole vaja neid tegutsemise pärast nahutada vaid vaja toetada.

Please wait...
Postitas:
Jaagular

huvitav, mis meie riigist küll saaks, kui ükski korrakaitsja enam tööle ei ilmuks? tahaksite seda kogeda?[/tsitaat]

Ei maksa nii väga erutuda. Seda on juhtunud palju vanemates ja targemateski riikides (ma ei mõtle Kreekat).
Loomulikult on inimesel õigus valida endale tasuvam töökoht. Aga kui elad aastaid lubadustes ja palk muudkui töökoormuse tõustes langeb, siis tuleb paratamatult midagi ette võtta.
Mina olen isiklikult streigi pooldaja. Allkirigi antud. Ise elan ära, aga niipalju on mul missioonitunnet küll, et nooremaid kolleege toetada ja näha, et senisel kujul ei ole hariduse ‘mehitamine’ enam jätkusuutlik. Meie kooliski on ülekuuekümneseid (häid) õpetajaid, keda lunitakse edasi jääma, sest noored ju ei tule.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no ma saan aru küll, et su mees on piirivalvur ja ta ei tohi strekida, aga PRAEGU ON JUTT ÕPETAJATE STREIGIST! Tee teine teema ja kurda seal piirivalvurite väikest palka, eks![/tsitaat]

kust sa võtad, et mu mees on piirivalvur, aga mitte politseinik?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei maksa nii väga erutuda. Seda on juhtunud palju vanemates ja targemateski riikides (ma ei mõtle Kreekat).
Loomulikult on inimesel õigus valida endale tasuvam töökoht. Aga kui elad aastaid lubadustes ja palk muudkui töökoormuse tõustes langeb, siis tuleb paratamatult midagi ette võtta.
Mina olen isiklikult streigi pooldaja. Allkirigi antud. Ise elan ära, aga niipalju on mul missioonitunnet küll, et nooremaid kolleege toetada ja näha, et senisel kujul ei ole hariduse ‘mehitamine’ enam jätkusuutlik. Meie kooliski on ülekuuekümneseid (häid) õpetajaid, keda lunitakse edasi jääma, sest noored ju ei tule.[/tsitaat]

naljakas on see, et minu tuttav noor õpetaja ei saa kuidagi koolis kohta, sest vanad õpetajad KEELDUVAD eest ära minema! ja nii ta noolibki igasugu asenduskohti.
muidugi pole jutt Tallinnast, aga ka mitte mingist külaurkast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kui nüüd edasi mõelda, siis mis on see põhjus, miks politsei/piirivalve streikida ei tohi ja see on neil lausa lepingus kirjas?
äkki seepärast, et riik teab mis oleks sellisel juhul tagajärjed?
kui õpetaja streigib on jama, aga riik jääb siiski püsti. sama ei saa aga öelda korrakaitsjate streigi kohta.
kuna aga te kõik teate, et seda streiki niikuinii ei tule, siis need inimesed lihtsalt unustatakse. pole kellegi asi!
kui korrakaitsjad streigiksid, kas siis oleks teil ka vaid nii tühised mured, kuhu lapsed selleks päevaks jätta?
mõelge natuke.

ja siis minge streikima[/tsitaat]

ja mis siis nii drastilist juhtuks, kui korrakaitsjad ühe päeva streigiksid? Muidugi ma toetaks nende streiki ka. Ma ei kujutaks ette, mis mured mul siis niiväga olema peaksid, kui korrakaitsjad ühe päeva streigiksid.
ja ma kordan veelkord, et siin on juttu ÕPETAJATE streigist, ja sina ikka ei jäta oma politsei juttu!!!

Please wait...
Postitas:
Jaagular

[tsitaat] [small]Jaagular kirjutas:[/small]

naljakas on see, et minu tuttav noor õpetaja ei saa kuidagi koolis kohta, sest vanad õpetajad KEELDUVAD eest ära minema! ja nii ta noolibki igasugu asenduskohti.
muidugi pole jutt Tallinnast, aga ka mitte mingist külaurkast.[/tsitaat]

Sõltub, mis aine õpetaja. Klassiõpetajaid ongi omal ajal ‘üle toodetud’, aga näiteks viisakaid füüsika- või keemiaõpetajaid aetakse praegugi tikutulega taga. Mul küll ainult Tallinna kogemus.

Please wait...
Postitas:
vareenik

Sõltub, mis aine õpetaja. Klassiõpetajaid ongi omal ajal ‘üle toodetud’, aga näiteks viisakaid füüsika- või keemiaõpetajaid aetakse praegugi tikutulega taga. Mul küll ainult Tallinna kogemus.[/tsitaat]

inglise keele õpetaja

Please wait...
Postitas:
Kägu

inglise keele õpetaja-see oli mõeldud Jaaguarile

Please wait...
Postitas:
Jaagular

Inglise keele õpetajate vajadus on võrreldes mõne aasta tagusega oluliselt vähenenud, esiteks laste arvu vähenemise tõttu ja teiseks selle pärast, et kokkuhoiu huvides paljudes koolides ei toimu keeleõpe enam väikestes rühmades (pool klassi), vaid klassid on kokku lükatud.

Ma nii huvi pärast küsin, et kas ühel tublil inglise filoloogil muud rakendust ei ole? Siis peab ikka võrdlemisi kidur filoloog olema.

Ja kui õpetaja on VANA (?), nii 40 või 50 – miks peaks ta koolist lahkuma ainult seepärast, et noorel kuhugi minna ei ole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Inglise keele õpetajate vajadus on võrreldes mõne aasta tagusega oluliselt vähenenud, esiteks laste arvu vähenemise tõttu ja teiseks selle pärast, et kokkuhoiu huvides paljudes koolides ei toimu keeleõpe enam väikestes rühmades (pool klassi), vaid klassid on kokku lükatud.

Ma nii huvi pärast küsin, et kas ühel tublil inglise filoloogil muud rakendust ei ole? Siis peab ikka võrdlemisi kidur filoloog olema.

Ja kui õpetaja on VANA (?), nii 40 või 50 – miks peaks ta koolist lahkuma ainult seepärast, et noorel kuhugi minna ei ole?[/tsitaat]
jutt käib siiski pensionieelikutest ja pensionäridest. mis mõttes muud rakendust? ta tahab õpetada. koolis. imelik, et mõni NOOR tahab seda tööd teha vaatamata palgale, aga ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

huvitav jah, kui õpetajate palku nüüd tõstetakse, siis mis sellest muutub? pensionärid lähevad vabatahtlikult eest ära, et noortele ruumi teha? klassid tehakse väiksemaks, et rohkem õpetajaid tööle võtta?
unistage edasi. meil tuleb kogu aeg nii massiliselt õpetajaid peale, et neid polegi kuhugi panna ja nii on noored ikka ilma tööta ja seda suurt palka saavadki pensionärid.

siis võikski juba pensione tõsta, et pensionäridel kaoks vajadus lisa teenida ja nii vabaneksid nii mõnedki töökohad ja ilmselt tõuseksid ka palgad, sest pensionär on ju see, kes need oma vähenõudlikkusega alla viib.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 93 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.