Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Teema: Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

Postitas:
nahaal

RE: Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oli ka viimane aeg, ma viin neile koogi![/tsitaat]

Mina viiksin ka lasteaeda oma lapse endistele kasvatajatele koogi (poiss praegu küll juba koolilaps). Aga panen streikijatele südamele – andke kuupäev aegsasti avalikkusele teada. Kõikidel vanematel pole tõesti võimalust päevapealt oma last \”kusagile sokutada\”.
Muidu toetan streiki igati, eriti just lasteaiaõpetajate palgatõusu poolelt. Ja oma koolilapse jätan streigipäeval loomulikult koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]aga mille arvelt neile õpetajatele seda palka juurde makstakse?

politsei/piirivalve palk on viimase viie aastaga päris kõvasti langenud ja seal töötavad suures osas meie pereisad, kellel pered ülal pidada ja kes iga päev oma eluga meie heaks riskivad. neil pole lootustki mingile tõusule, vastupidi, ainult kärbitakse, kust vähegi saab. kõik preemiad ja boonused, mis vähegi lubasid suuremaid auke täita, on ära lõpetatud.
ja nemad ei tohi streikida![/tsitaat]

Eks siis ATSi alusel töötavatelt see palgatõus tulebki, sest nemad ei tohi streikida ega riigivastastes protestiaktsioonides osaleda.

Ei mõista oma postitusega streikijaid hukka, kuigi olen hetkel ise avalikus teenistuses. Õpetajaleib pole mulle võõras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]huvitav jah, kui õpetajate palku nüüd tõstetakse, siis mis sellest muutub? pensionärid lähevad vabatahtlikult eest ära, et noortele ruumi teha? klassid tehakse väiksemaks, et rohkem õpetajaid tööle võtta?
unistage edasi. meil tuleb kogu aeg nii massiliselt õpetajaid peale, et neid polegi kuhugi panna ja nii on noored ikka ilma tööta ja seda suurt palka saavadki pensionärid.

siis võikski juba pensione tõsta, et pensionäridel kaoks vajadus lisa teenida ja nii vabaneksid nii mõnedki töökohad ja ilmselt tõuseksid ka palgad, sest pensionär on ju see, kes need oma vähenõudlikkusega alla viib.[/tsitaat]

no õpetajaid tuleb küll peale, aga nad ei taha õpetajana töötada. Haritud inimene saab selle haridusega mujalka tööd. Ja usu, paljud pensioniealised õpetajad läheksid hea meelega pensionile, aga nened asemele pole kedagi tulemas. Minu ema on keemiaõpetaja ja direktor igal kevadel palub, et ta jätkaks sügisel nii kaua, kuni uus õpetaja leiakse. Pole leitud 8 aastat, sest ükski noor ei tule selle palga eest tööle. Ja emal pole südant ei ka öelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
kobruleht

Antud juhul leian mina et kui lasteaiaõpetajad streikima hakkavad siis kannatavad eelkõige lasteaialastevanemad kuna neil on paras peavalu kuhu laps panna sel päeval. Paljudel ei ole vanavanemaid ega onusid-tädisid kes lapse järele vaadata saaks ning tööle ei ole võimalik last kaasa vedada, kasvõi seetõttu et seal puudub lapsel lõunaune tegemise võimalus. Minu laps nt ei pea õhtuni vastu kui ta päeval ei maga. Mina ei otsusta kui palju peaksid lasteaiaõpetajad palka saama miks siis mina korraliku maksumaksjana pean seetõttu kannatama?
Üldsegi ma ei saa aru sellest streikimise mõttest. Kui palk on liiga väike, palun otsigu endale siis paremini tasustatud töö! Seni kuni lasteaedades on õpetajaid ja kellegi lahkumisel leitakse alati uus õpetaja, pole neil palkadel häda midagi. Kui enam uusi asemele ei tule vot siis oleks tarvis palkasid tõsta. On väga palju töökohti kus makstakse palju madalamat palka kui õpetajad saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kobruleht kirjutas:[/small]
[tsitaat]Antud juhul leian mina et kui lasteaiaõpetajad streikima hakkavad siis kannatavad eelkõige lasteaialastevanemad kuna neil on paras peavalu kuhu laps panna sel päeval. Paljudel ei ole vanavanemaid ega onusid-tädisid kes lapse järele vaadata saaks ning tööle ei ole võimalik last kaasa vedada, kasvõi seetõttu et seal puudub lapsel lõunaune tegemise võimalus. Minu laps nt ei pea õhtuni vastu kui ta päeval ei maga. Mina ei otsusta kui palju peaksid lasteaiaõpetajad palka saama miks siis mina korraliku maksumaksjana pean seetõttu kannatama?
Üldsegi ma ei saa aru sellest streikimise mõttest. Kui palk on liiga väike, palun otsigu endale siis paremini tasustatud töö! Seni kuni lasteaedades on õpetajaid ja kellegi lahkumisel leitakse alati uus õpetaja, pole neil palkadel häda midagi. Kui enam uusi asemele ei tule vot siis oleks tarvis palkasid tõsta. On väga palju töökohti kus makstakse palju madalamat palka kui õpetajad saavad. [/tsitaat]

Sellise suhtumisega, a la otsigu endale teine töö on ju kannatajaks lapsed! Ära muretse, paljud on juba parema palgaga töö leidnud, töö, millega elab küll paremini ära, kuid mis pole südamelähedane. Olin ise ka aastaid parema palga peal, olin niiöelda paberimäärija, palk oli peaaegu poole kõrgem, kui lasteaias, aga mu hing polnud rahul. Sina pole vist niisugusest asjast, nagu kutsumus kuulnudki, mõned armastavad seda tööd, sest see töö pakub niivõrd palju. Aga sooviks tõesti, et meie tööd väärtustatakse. Tallinna linnavalitsus kärpis meie palkasid, meil pole isegi täiskohta, paljud lasteaiaõpetajad annavad veel võimlemistunde lisaks. Tööd pannakse juurde, palka kärbitakse, tõesti ei taha olla igavesti orjarahvas, kes kannatab kõik välja….Ükskord saab karikas pilgein täis!
ja miks sellepärast peaks streigi ära jätma, et mõnel töökohal saadakse vele vähem palka, las need siis võitlevad samuti oma palga eest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep, ma saadan sel päeval lapsed aeda ainult söögiajaks,sest puudutud päeva toiduraha peab ikka maksma…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kobruleht kirjutas:[/small]
[tsitaat]Antud juhul leian mina et kui lasteaiaõpetajad streikima hakkavad siis kannatavad eelkõige lasteaialastevanemad kuna neil on paras peavalu kuhu laps panna sel päeval. Paljudel ei ole vanavanemaid ega onusid-tädisid kes lapse järele vaadata saaks ning tööle ei ole võimalik last kaasa vedada, kasvõi seetõttu et seal puudub lapsel lõunaune tegemise võimalus. Minu laps nt ei pea õhtuni vastu kui ta päeval ei maga. Mina ei otsusta kui palju peaksid lasteaiaõpetajad palka saama miks siis mina korraliku maksumaksjana pean seetõttu kannatama?
Üldsegi ma ei saa aru sellest streikimise mõttest. Kui palk on liiga väike, palun otsigu endale siis paremini tasustatud töö! Seni kuni lasteaedades on õpetajaid ja kellegi lahkumisel leitakse alati uus õpetaja, pole neil palkadel häda midagi. Kui enam uusi asemele ei tule vot siis oleks tarvis palkasid tõsta. On väga palju töökohti kus makstakse palju madalamat palka kui õpetajad saavad. [/tsitaat]

lasteaialaste vanemad võiks olla huvitatud, millised inimesed nende lastega igapäevaselt tegelevad. pühendunud, erialase ettevalmistusega ja mõistlikult tasustatud, mitte suvalised läbijooksikud, täna üks, homme teine, ülehomme kolmas.
kui lapsevanemad muidu aru ei saa, et õpetaja töö on vajalik, siis sterik paneb ehk vähemalt selle peale mõtelma. nagu sinu postitus ilmakalt demonstreerib.

lastehoiust ka.
arutage oma rühmas või sõpruskonnas või minugipoolest töökaaslastega läbi ja kindlasti leiate vabu inimesi endi hulgast, kes selleks päevaks 2-3-4-5 last kokku koguks.
alati leiab võiamlusi, kui tahetakse leida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kui nüüd edasi mõelda, siis mis on see põhjus, miks politsei/piirivalve streikida ei tohi ja see on neil lausa lepingus kirjas?
äkki seepärast, et riik teab mis oleks sellisel juhul tagajärjed?
kui õpetaja streigib on jama, aga riik jääb siiski püsti. sama ei saa aga öelda korrakaitsjate streigi kohta.
kuna aga te kõik teate, et seda streiki niikuinii ei tule, siis need inimesed lihtsalt unustatakse. pole kellegi asi!
kui korrakaitsjad streigiksid, kas siis oleks teil ka vaid nii tühised mured, kuhu lapsed selleks päevaks jätta?
mõelge natuke.

ja siis minge streikima[/tsitaat]

selline vastandamine on rumal ja lühinägelik.
enamasti on see rahajagajate viis erinevate gruppidega manipuleerimiseks.
see, kui õpetajad oma palga eest võitlemata jätaksid, ei mõjuta mitte kuidagi politseinke ja piirivalvurite palkasid.
suisa vastupidi, kui sina kasutad politsei ja piirivalve madalat palka argumendina õpetajate palga tõusu vastu, siis järgmine kord korrakaitsjate palkade üle arutledes toodaks näiteks õpetajaid, et nede palgad ju ka madalad jne jne jne.

tegelikult peaks ja võiks erinevate tööde tegijad üksteise nõudmisi toetama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jep, ma saadan sel päeval lapsed aeda ainult söögiajaks,sest puudutud päeva toiduraha peab ikka maksma…[/tsitaat]
Muidugi võid sööma viia, kokad ju ei streigi:). Ka koolilaps võib sööma minna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]kobruleht kirjutas:[/small]

lasteaialaste vanemad võiks olla huvitatud, millised inimesed nende lastega igapäevaselt tegelevad. pühendunud, erialase ettevalmistusega ja mõistlikult tasustatud, mitte suvalised läbijooksikud, täna üks, homme teine, ülehomme kolmas.
kui lapsevanemad muidu aru ei saa, et õpetaja töö on vajalik, siis sterik paneb ehk vähemalt selle peale mõtelma. nagu sinu postitus ilmakalt demonstreerib.

lastehoiust ka.
arutage oma rühmas või sõpruskonnas või minugipoolest töökaaslastega läbi ja kindlasti leiate vabu inimesi endi hulgast, kes selleks päevaks 2-3-4-5 last kokku koguks.
alati leiab võiamlusi, kui tahetakse leida.

[/tsitaat]

väga hea mõte!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Jep, ma saadan sel päeval lapsed aeda ainult söögiajaks,sest puudutud päeva toiduraha peab ikka maksma…[/tsitaat]

meie majas makstakse ainult nende päevade eest, kui laps lasteaias on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vat siin on ikka vaks vahet- kui kooli ei toimu, võivad lapsed ka n-ö linna peal olla, aga 3-aastast ikka omapead ei jäta. Ja sorry, kõik ei saa tööle minemata jätta, või kuidas teile meeldiks, kui häirekeskus teile ütleks, et vabandage, seoses lasteaiaõpetajate streigiga on meil 3 brigaadi vähem ja kiirabi jõuab teieni ca 3 tunni pärast…. [/tsitaat]

Selles streigi mõte ju ongi, et mis siis saab kui koolid ja lasteaiad ei tööta. Ok – päästeteenistuja – ühe päeva saad ju lapse kuidagi vaadatud – aga kui streik veniks mitmeks päevaks -…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]vat siin on ikka vaks vahet- kui kooli ei toimu, võivad lapsed ka n-ö linna peal olla, aga 3-aastast ikka omapead ei jäta. Ja sorry, kõik ei saa tööle minemata jätta, või kuidas teile meeldiks, kui häirekeskus teile ütleks, et vabandage, seoses lasteaiaõpetajate streigiga on meil 3 brigaadi vähem ja kiirabi jõuab teieni ca 3 tunni pärast…. [/tsitaat]
Kiirabi ei ole minuni kunagi eriti kiiresti jõudnud – emale kutsusin 1 korra -tuli poolteist tundi ja esimese asjana sõimas mul kui kutsujal näo täis, endale olen rasedana katkemise ohuga kutsunud – kästi takso võtta, kui autot pole ja kui poolteist aastat tagasi kutsusin kiirabi juba alanud kiirele sünnitusele – taas kästi ise haiglasse minna. Ainult ema surma kui fakti tuli kiirabi konstanteerima ja surmatõendit välja andma. Nii et kallis kiirabitöötaja – sinust pole minu peres eriti nagu abi olnud (ja ka tuttavate peredes ainult negatiivset olen kuulnud). Kiiret abi saan ma vaid EMO sse ise kohale minnes või lapsega lastehaigla valvearstile ja sealgi istun ukse taga ja ooooootannnn…..
Nähes korrusmaja akna all kiirabi , tekib paraku mõte, et kusagil on taas keegi lahkunu, sest elavate juurde kiirabi ju ei jõua….

Jõudu streigile, õpetajad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie lapse rühmas kasvatajad igatahes ei streigi, eile küsisin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Meie lapse rühmas kasvatajad igatahes ei streigi, eile küsisin. [/tsitaat]

Minu lapse lasteaed streigib, ka eile küsisin.. terve maja streigib, õpetajad kodus sel päeval, lapsi vastu ei võeta ja õpetajatele läheb streik maksma ühe päeva palgaraha

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapse lasteaed streigib, ka eile küsisin.. terve maja streigib, õpetajad kodus sel päeval, lapsi vastu ei võeta ja õpetajatele läheb streik maksma ühe päeva palgaraha[/tsitaat]

kui õpetajad on sel päeval kodus siis see pole streikimine vaid boikoteerimine. Streikimise puhul ollakse tööl ent tööd ei tehta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu lapse lasteaed streigib, ka eile küsisin.. terve maja streigib, õpetajad kodus sel päeval, lapsi vastu ei võeta ja õpetajatele läheb streik maksma ühe päeva palgaraha[/tsitaat]

kui õpetajad on sel päeval kodus siis see pole streikimine vaid boikoteerimine. Streikimise puhul ollakse tööl ent tööd ei tehta. [/tsitaat]

kui õpetaja selle päeva eest raha ei saa, siis ta ka tööle ei tule. Tööle sõit maksab ehk paljudel päris korraliku summa jaõpetajad alluvad vist ikka direktorile, mitte suvalisele kukele perekoolis:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui õpetajad on sel päeval kodus siis see pole streikimine vaid boikoteerimine. Streikimise puhul ollakse tööl ent tööd ei tehta. [/tsitaat]

kui õpetaja selle päeva eest raha ei saa, siis ta ka tööle ei tule. Tööle sõit maksab ehk paljudel päris korraliku summa jaõpetajad alluvad vist ikka direktorile, mitte suvalisele kukele perekoolis:)[/tsitaat]

Kui keegi otsustab, et ta mingil suvalisel päeval (olgu või üle riigi kokku lepitud streigipäev) tööle ei tule, siis on tegemist tööluusiga. Streik tähendab seda, et tullakse tööle ja istutakse tööl, käed rüpes.

Sellele, et sellega seoses on inimesel kulud, tuleb varem mõelda. Streikimine pole kohustuslik. Kui mõni õpetaja leiab, et pole mõtet streikida, siis ta võib kohale tulla ja töötada ning töötasus ei kaota.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kui nüüd edasi mõelda, siis mis on see põhjus, miks politsei/piirivalve streikida ei tohi ja see on neil lausa lepingus kirjas?
äkki seepärast, et riik teab mis oleks sellisel juhul tagajärjed?
kui õpetaja streigib on jama, aga riik jääb siiski püsti. sama ei saa aga öelda korrakaitsjate streigi kohta.
kuna aga te kõik teate, et seda streiki niikuinii ei tule, siis need inimesed lihtsalt unustatakse. pole kellegi asi!
kui korrakaitsjad streigiksid, kas siis oleks teil ka vaid nii tühised mured, kuhu lapsed selleks päevaks jätta?
mõelge natuke.

ja siis minge streikima[/tsitaat]

http://www.postimees.ee/707970/paastjad-piketeerivad-toompeal-varasema-pensioni-eest/

ma loodan väga, et oled koos päästjatega seal meelt avaldamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.postimees.ee/707970/paastjad-piketeerivad-toompeal-varasema-pensioni-eest/

ma loodan väga, et oled koos päästjatega seal meelt avaldamas.[/tsitaat]

ei,ma ei ole, sest olen teises linnas ja kools. kõik ei ela Tallinnas!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei,ma ei ole, sest olen teises linnas ja kools. kõik ei ela Tallinnas![/tsitaat]

kärss kärnas, maa külmetand.;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

kärss kärnas, maa külmetand.;)[/tsitaat]

miks ma pean näiteks enda töölt luusi tegema, teise linna sõitma, piketeerima asja eest, mis minusse ei puutu?
sa seda teemat seal ikka lugesid?
või sina saadki end lihtsalt suvaliselt töölt vabaks võtta ja muudkui meelt avaldada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

miks ma pean näiteks enda töölt luusi tegema, teise linna sõitma, piketeerima asja eest, mis minusse ei puutu?
või sina saadki end lihtsalt suvaliselt töölt vabaks võtta ja muudkui meelt avaldada?[/tsitaat]

puust ja punaseks.
see oli sulle lihtsalt näiteks, et on olemas erinevaid võimalusi oma hääle kuuldavaks tegemiseks. ka neil elualadel, kus sterikimine ei ole võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

või sina saadki end lihtsalt suvaliselt töölt vabaks võtta ja muudkui meelt avaldada?[/tsitaat]Loomulikult on huvitav sõita pealinna, Toompeale, Võsa kutsub kindlasti sisse ja saab riigikogu kommi. Ning pärast kohvikusse ja loomaaeda. Kas siis iga päev tasuta Tallinna saab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas lasteaedades arvestatakse siis kohatasu ja söögiraha siis selle päeva võrra väiksem? Miks lapsevanem peab kohatasu maksma selle kuu eest täis rauaga, kui ta teenust ei saa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas lasteaedades arvestatakse siis kohatasu ja söögiraha siis selle päeva võrra väiksem? Miks lapsevanem peab kohatasu maksma selle kuu eest täis rauaga, kui ta teenust ei saa?[/tsitaat]

Kindlasti tagatakse sinusuguste vanemate lastele sellel päeval lastehoid- juhataja või kokad või mõni streigimurdja valvab neid. Seega, ära muretse. Enamus vanemaid toetab streiki ja ei tee suurt numbrit kaotatud rahast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult on huvitav sõita pealinna, Toompeale, Võsa kutsub kindlasti sisse ja saab riigikogu kommi. Ning pärast kohvikusse ja loomaaeda. Kas siis iga päev tasuta Tallinna saab?[/tsitaat]

loomulikult võib ka mitte midagi tehes lihtsalt niisama virised.
selliseid on igal elualal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?[/tsitaat]

Ei puuduta. Aga mu õde on lasteaias õpetaja ja ta ütles, et nad lähevad veebruaris streikima…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei puuduta. Aga mu õde on lasteaias õpetaja ja ta ütles, et nad lähevad veebruaris streikima…[/tsitaat]
No siis ju puudutab:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas lasteaedades arvestatakse siis kohatasu ja söögiraha siis selle päeva võrra väiksem? Miks lapsevanem peab kohatasu maksma selle kuu eest täis rauaga, kui ta teenust ei saa?[/tsitaat]
Tartus on suvel enamus lasteaedu kollektiivpuhkusel (ja seda mitte õpetajate soovil) 3- 4 nädalat ja lapsevanem peab selle aja eest maksma kohatasu. Selle otsuse taga on linnavalitsus, mitte lasteaednikud. Siin kohal on sul natuke vale arusaam. söögiraha sa selle päeva eest loomulikult ei maksa, sest sel päeval ei tellitagi sööki. Ja õpetajad on streigi ajal oma töökohal ja selle päeva eest PALKA EI SAA! On arusaadav?
Täna saime teada, et Tartus on otsustatud, et lasteaiad teevad õpetajate toetusstreigi KAKS tundi streigipäeva HOMMIKUL!!!? No meie naised sellega küll nõus ei olnud. Kui meil ei lasta streikida nagu peab, st nagu streik seda on, siis me ei streigigi, sest see kaks tundi ei anna ju miskit (teadaolevalt on vanemaid, kes saadavad oma mudilased aiatagant lasteaeda ja meil pole kellelgi seda õnnetut last kuhugi saata, vaid me võtame ta siis juba tuppa sooja, aga mis streik see siis on?). Ja mis ÕPETAJATE toetusstreik? Me ju ka õpetajad ja meil tunduvalt väiksem palk, aga nõuded kvalifikatsioonile samasuured kui kooliõpetajale. 2003 a. streik oli ju ka suht mõttetu, meie lasteaias juhataja seda ei lubanudki…
Ja keegi ei keela (tegelt just on vaja) teistel madalapalgalistel ka streikida/ meelt avaldada/ lärmata. Kaua inimesed ometi kannatavad ja vait on? Paneme aga pea lumme ja oleme vait, mis sest et süüa varsti enam osta ei jaksa ka keskmise palga saaja (rääkimata puudega inimeste pensionitest ja madalapalgalistest)? Nii või? Oleme vait ja laseme teatud kildkonnal muudkui ahnitseda ja oma peesid kasvatada ja meile pähe sirtsutada? Kommunaalid ja eluliselt vajalikud teenused on muutunud varsti ülikalliks… Kaugele veel? Siin anonüümselt kisada lasteaednike ja õpetajate peale olete küll tegijad, aga asja tuumani ei ole veel jõudnud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas õpetajate streik puudutab ka lasteaedu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.