Esileht Pereelu ja suhted Kas õpetate oma lastele, et kaaslast ei tohi petta?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas õpetate oma lastele, et kaaslast ei tohi petta?

Postitas:

Armukeseteemasid kerkib jõulude ajal nagu seeni peale vihma. Statistika ütleb, et ligi 60% inimestest on oma partnerit petnud. Kas õpetate oma lastele, et paarilist reeta ei tohi? Kas õpetate neile, et mitterahuldav suhe tuleb viisakalt lõpetada enne, kui minnakse uut otsima? Ja kas õpetate neile, et püsisuhtesse kolmandaks minna ei ole hea mõte, sest selle käigus saavad ilmselt haiget kõik osapooled?

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei õpeta, loomulikult. Mis mõte on mingeid elureegleid puistada. Sellest ei õpi keegi.
Küll aga õpetan õiglust, südametunnistust, vigade tunnistamist.
Igaüks peab oma vead ise tegema.

+21
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armukeseteemasid kerkib jõulude ajal nagu seeni peale vihma. Statistika ütleb, et ligi 60% inimestest on oma partnerit petnud. Kas õpetate oma lastele, et paarilist reeta ei tohi? Kas õpetate neile, et mitterahuldav suhe tuleb viisakalt lõpetada enne, kui minnakse uut otsima? Ja kas õpetate neile, et püsisuhtesse kolmandaks minna ei ole hea mõte, sest selle käigus saavad ilmselt haiget kõik osapooled?

Vanemad õpetavad eeskujuga, mitte sõnadega. Et siis leiad, et vanemad peaks korduvalt lahutama, et laps õpiks kuidas suhteid lõpetada? Kolmandaks ei saa kuidagi minna, üks suhte osapooltest võtab endale veel lisasuhtes juurde. Kuidas eeskujuga seda õpetada, ei kujuta ette 🙂

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii kui käima õpib, hakkan seda järgmiseks drillima.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatud väärtused püüan ma loomulikult lastele kaasa anda, sh ka ausus ja austus oma kaaslase suhtes. Kas nad seda ka järgivad, ei sõltu enam minust.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ema rääkis minuga küll nendel teemadel, olen talle tänulik. Ise nad elasid isaga 40 aastat koos, isal vist vahepeal oli armuke, kui väga väiksed olime… kuid emast lahutada isa ka ei soovinud ja kui ema raske haiguse järel aastaid hiljem suri, siis isa suutis ainult 5 kuud elada.

Kuldsed sõnad: ära mine kunagi kuhugi teiste suhte vahele ehk teiste õnnetuse peale oma õnne ei ehita. Õige mees lõpetab oma suhte viisakalt ära ja siis on sinuga.
Kuna ema sõbranna oli aastaid mehe teiseks pereks, siis mulle piisas selle nägemisest… ebanormaalne.
Samamoodi oma sõbranna on 15 aastat oma elus oodanud, et mehega ühist elu teha ja et ta rohkem tuleks ja oleks, tutkit! Nutnud on oi kui palju, nüüd sõbrannal tervis ka hakkab jukerdama, kas oli seda kõike vaja?! loll oli, nüüd saab ise ka aru.

Teisalt jälle suhtes ongi vahel ka raske olla, olen mehega koos olnud 13 aastat, 3 last, korterid, firmad, koos üles kõik ehitanud… ja mul on päris palju ümbertiirutajaid… kuna mees on palju ära, siis ega lihtne pole end viisakaks sundida, teevad kingitusi, palju tähelepanu, hoolimist. Vanus ka sealmaal, et oma mees on ju veits igav… samas vaatan oma lapsi ja mõtlen, et ma ikka ei tohi, vaadata võin aga puutuda mitte 😉

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, muidugi anname mehega oma lastele kaasa kodust elu põhiväärtused nagu ausus, austus, eneseväärikus – kuidas teisiti? Eelkõige teeme seda oma käitumisega, aga mitte ainult.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toome näite, et teie tütar armub abielumehesse, mida siis teete? Nagu kuninganna-ema, kes nõudis et printsess Margaret peab oma armastuse hülgama. Või käitute mõistvalt, olete toeks (kui teil on usalduslik suhe tütrega ja tütar teile räägib).
Mina armusin abieluemhesse ja elasin temaga üle aasta nii koos, et ta oli lahutamata (ta ei tahnud kohtusse minna, vabatahtlikult naine ei olnud nõus ja minul oli sellest ükskõik). Vanemad olid väga mõistvad selles osas, sest nad nägid, et suhe oli tõsine. Nüüd oleme abielus juba üle 20 aasta.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina armusin abieluemhesse ja elasin temaga üle aasta nii koos, et ta oli lahutamata (ta ei tahnud kohtusse minna, vabatahtlikult naine ei olnud nõus ja minul oli sellest ükskõik). Vanemad olid väga mõistvad selles osas, sest nad nägid, et suhe oli tõsine. Nüüd oleme abielus juba üle 20 aasta.

Loodan, et ta endine naine on ikka elu ja tervise juures?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind on jällegi jahmatanud partnerile/ekspartnerile kättemaksmise teemad Perekoolis. Minumeelest ei kuulu kättemaksmine isikliku suhte juurde kohe kuidagi.

Kavatsen öelda lastele, et kui partner osutub selliseks, kes tegelikult sarnaseid väärtushinnanguid ei järgi, siis tuleb seda kurba fakti tunnistada, näiteks: “Oleme erinevad – mulle on truudus oluline, sulle aga ei ole ja mulle nii ei sobi” ja võimalikult rahulikult lahku minna. Partneri vaenamine ei sobi – väga nõme, kui inimesed selleni laskuvad.

Kas õpetate neile, et mitterahuldav suhe tuleb viisakalt lõpetada enne, kui minnakse uut otsima? Ja kas õpetate neile, et püsisuhtesse kolmandaks minna ei ole hea mõte, sest selle käigus saavad ilmselt haiget kõik osapooled?

Jah, midagi sellist kavatsen öelda küll. Kas järgivad või ei järgi, aga mina olen vähemalt ära öelnud.

Pojale kavatsen öelda, et ootamatu kehaline lähenemine võib olla naisele hirmutav. Loomulikult ei saa hakata paberil nõusolekut vormistama, aga kogu olukord peaks olema ikka selline, et naisele jääb tunne, et mitte nõus olemise korral on aega veel keeldumiseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina õpetan seda, et ennast ei tohi ära kaotada kellegi teise pärast. Ennast ei ole vaja petta. Kõigepealt ole enda vastu aus, siis ei pea ennast sundima teiste järgi elama.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 18:02; 31.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toome näite, et teie tütar armub abielumehesse, mida siis teete? Nagu kuninganna-ema, kes nõudis et printsess Margaret peab oma armastuse hülgama. Või käitute mõistvalt, olete toeks (kui teil on usalduslik suhe tütrega ja tütar teile räägib).

Mina armusin abieluemhesse ja elasin temaga üle aasta nii koos, et ta oli lahutamata (ta ei tahnud kohtusse minna, vabatahtlikult naine ei olnud nõus ja minul oli sellest ükskõik). Vanemad olid väga mõistvad selles osas, sest nad nägid, et suhe oli tõsine. Nüüd oleme abielus juba üle 20 aasta.

Siis olete üsna erandlik näide. Üldjuhul, enamus teiste pisaratele ehitatud õnn püsima ei jää ja õnnelikust kooselust on asi kaugel.
Teemasse. Loomulikult üpetan oma lastele, et armukeseks ei hakkaks. See ei too ühelegi osapoolele õnne.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toome näite, et teie tütar armub abielumehesse, mida siis teete? Nagu kuninganna-ema, kes nõudis et printsess Margaret peab oma armastuse hülgama. Või käitute mõistvalt, olete toeks (kui teil on usalduslik suhe tütrega ja tütar teile räägib).

Mina armusin abieluemhesse ja elasin temaga üle aasta nii koos, et ta oli lahutamata (ta ei tahnud kohtusse minna, vabatahtlikult naine ei olnud nõus ja minul oli sellest ükskõik). Vanemad olid väga mõistvad selles osas, sest nad nägid, et suhe oli tõsine. Nüüd oleme abielus juba üle 20 aasta.

Siis olete üsna erandlik näide. Üldjuhul, enamus teiste pisaratele ehitatud õnn püsima ei jää ja õnnelikust kooselust on asi kaugel.

Teemasse. Loomulikult üpetan oma lastele, et armukeseks ei hakkaks. See ei too ühelegi osapoolele õnne.

Viljeled ebausku ja väldid mittetöòtavate asjade reformimist. Tundud olevat tõeliselt paindlik

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 18:02; 31.12 19:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toome näite, et teie tütar armub abielumehesse, mida siis teete? Nagu kuninganna-ema, kes nõudis et printsess Margaret peab oma armastuse hülgama. Või käitute mõistvalt, olete toeks (kui teil on usalduslik suhe tütrega ja tütar teile räägib).

Mina armusin abieluemhesse ja elasin temaga üle aasta nii koos, et ta oli lahutamata (ta ei tahnud kohtusse minna, vabatahtlikult naine ei olnud nõus ja minul oli sellest ükskõik). Vanemad olid väga mõistvad selles osas, sest nad nägid, et suhe oli tõsine. Nüüd oleme abielus juba üle 20 aasta.

Siis olete üsna erandlik näide. Üldjuhul, enamus teiste pisaratele ehitatud õnn püsima ei jää ja õnnelikust kooselust on asi kaugel.

Teemasse. Loomulikult üpetan oma lastele, et armukeseks ei hakkaks. See ei too ühelegi osapoolele õnne.

Minu vanemad lahutasid, mõlemal oli teine partner olemas juba abielu lõpupoole ja elasid mõlemad enda (endiste) armukestega kuni surm neid lahutas. Ema 42 ja isa 48 aastat.

ma ei õigusta perelõhkumist, aga kui ikka esimene kord abielluti vale inimesega, siis on mõistlikum lahutada, kui terve elu kehvas suhtes vegeteerida.

oma lastele õpetan samuti, et armukseks hakata pole mingit mõtet, sest reeglina tõepoolest valib abieluinimene siiski lõpuks enda pere ja minu laps saab haiget.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei õpeta. Oleneb ju kaaslasest, milline too on ja kuidas käitub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan lapsele edasi oma loogika, et kui suhe on kehv siis tuleks see lõpetada ja siis uude suhtesse astuda. Mingi austus teise inimese vastu võiks ju olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laiemas tutvusringkonnas või tuntud inimeste seas mõni eriliselt inetu lugu tekib, siis ikka arutame ja selgitame.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mina ei õpeta, päriselt. Minu meelest on see igaühe tunnetuse asi, ja nui neljaks isuda suhtes, mis midagi ei paku, ma ei taha oma lapsele sellist saatust. Seda õpetan küll, et iga otsus tuleb pikaajalise mõju osas läbi kaaluda, enne kui tegutsema asud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tegi eksmees selle õpetamise töö minu eest ära. Leidis endale noorema naise, pere läks seetõttu lahku ja siis jättis see naine ta maha. Nüüd mees kahetseb, aga kahjuks see ei muuda enam midagi… Hea eluline näide meie pojale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim õpetaja on isiklik eeskuju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 13:06; 02.01 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mina ei õpeta, päriselt. Minu meelest on see igaühe tunnetuse asi, ja nui neljaks isuda suhtes, mis midagi ei paku, ma ei taha oma lapsele sellist saatust. Seda õpetan küll, et iga otsus tuleb pikaajalise mõju osas läbi kaaluda, enne kui tegutsema asud.

Kuidas on seotud nui neljaks suhtes istumine ja petmine? Miks on halva suhte lõpetamiseks vaja petta?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 13:06; 02.01 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tegi eksmees selle õpetamise töö minu eest ära. Leidis endale noorema naise, pere läks seetõttu lahku ja siis jättis see naine ta maha. Nüüd mees kahetseb, aga kahjuks see ei muuda enam midagi… Hea eluline näide meie pojale.

Ei teagi, kas on nii hea näide. Poeg näeb, et tema isa on õnnetu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toome näite, et teie tütar armub abielumehesse, mida siis teete? Nagu kuninganna-ema, kes nõudis et printsess Margaret peab oma armastuse hülgama. Või käitute mõistvalt, olete toeks (kui teil on usalduslik suhe tütrega ja tütar teile räägib).

Mina armusin abieluemhesse ja elasin temaga üle aasta nii koos, et ta oli lahutamata (ta ei tahnud kohtusse minna, vabatahtlikult naine ei olnud nõus ja minul oli sellest ükskõik). Vanemad olid väga mõistvad selles osas, sest nad nägid, et suhe oli tõsine. Nüüd oleme abielus juba üle 20 aasta.

Hakkab peale! Kas kõik muutub kullaks paljalt sellest, et Minu Laps seda teeb? Loomulikult ei toetaks ma iial oma lapse sellist alatust. See ei tähenda, et ma hülgan ta. Kas sinul on nii, et kui sulle mõni lapse tegu ei meeldi, siis mõtled kohe ümber, kui ta seda teeb, ja asud toetama? Või katsud ikkagi selgitada, et sigadused tuleb lõpetada?
Esimesel juhul oled sa küll halb ema.
Ja kui sul õnnestus mees perest lahti kiskuda, ka siis ei tähenda see, et su tegu oli jube õige. Ei olnud. Sinu ema käitus halvasti ja oli sulle halb ema, kui toetas ja mõistis sinu inetuid tegusid.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 19:30; 02.01 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaudselt. Siis, kui ta nendest teemadest aru saab või ise vastaspoole vastu huvi hakkab näitama. Mul oleks väga piinlik, kui minu käe all sirguks mingi tolgus, kes teisi inimesi ja suhteid ei austa, vaid lihtsalt sõidab üle kellestki oma isekate soovide ja argpükslikkuse pärast. Tunneksin end vanemana läbikukkununa, kui ei suudaks oma lapsele elementaarseid tõdesid selgeks teha. Õnneks on tal korralik eeskuju õnnelikus abielus olevate armastavate vanemate näol ja peaks kujunema arusaam, mille poole suhtes pürgida. Isa on nendes asjades veelgi rangem, nii et tõenäoliselt õnnestub üks korralik inimene kasvatada, kes oskaks petmise asemel probleemidest rääkida, nagu kohane.

Soovin südamest edu! Oleks teiesuguseid ainult rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 19:30; 02.01 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armukeseteemasid kerkib jõulude ajal nagu seeni peale vihma. Statistika ütleb, et ligi 60% inimestest on oma partnerit petnud. Kas õpetate oma lastele, et paarilist reeta ei tohi? Kas õpetate neile, et mitterahuldav suhe tuleb viisakalt lõpetada enne, kui minnakse uut otsima? Ja kas õpetate neile, et püsisuhtesse kolmandaks minna ei ole hea mõte, sest selle käigus saavad ilmselt haiget kõik osapooled?

Mul pole lapsi, aga räägiks sellest, et igasugune meeldimine ei pruugi üldse tähendada, et tahad selle inimesega suhet või teine tahab sinuga suhet ning esimese armumisega ei pea kohe monogaamsesse püsisuhtesse astuma. Tutvustaks erinevaid suhtevorme, kus seks teisega pole petmine. Räägiks, et selles vanuses ei pea veel elukaaslast valima ja enne püsisuhet peaks kindel olema, et just seda inimest tahad. Petmine tulebki sealt, et ühiskond survestas leidma püsipartneri kohe ja katsetamist peeti l.tsakuseks. Petmist ongi kõige rohkem põlvkonna seas, kus 22 oli viimne taks ja pidid partneriga kohe monogaamne olema.

Teismelised ei oska veel tundeid eristada, et mis on armastus, mis kirg, iha, sõprus vms. Samuti ei saa nad aru, et kui nemad kuidagi tunnevad, siis teine inimene ei pruugi sama tunda. Et näiteks nemad on armunud ja kui neile pööratakse positiivset tähelepanu, siis peavad nad seda samuti armumiseks, kuigi võib olla kiim, populaarsuse kogumine, sekspartnerite kogumine, kasvõi passiivselt asjaga kaasa minemine – näiteks teine inimene ei meeldi nii palju, et ise midagi algatada, aga kui juba lähenetakse, siis ära ei öelda. Kindlasti võiks lastele seksist ja seksuaalsusest rohkem rääkida, kui et kasutage kondoomi. See viimane on seksi kõige lihtsam osa ja väga lihtsasti leitav, suhtlus on palju keerulisem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas õpetate oma lastele, et kaaslast ei tohi petta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.