Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas oskate aidata ametlike nadmeteha isa puhkusele saatmisega?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: kas oskate aidata ametlike nadmeteha isa puhkusele saatmisega?

Postitas:

Tervist.

Mul plaanitakse abikaasa koondata, seega otsustasime et teda saadame lapsehoolduspuhkusele, aga mina siis annan lahkumisavalduse sisse 😀
aga oleks vaja just need ametlikud seadused nt. endal ei õnnestunud leida või jääb eesti keele oskusest puudu 🙁 aidake palun kui keegi on tark

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 11:46; 18.09 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

või on teine variant kui isa saab töötuhüvitist mingi aasta jooksul a mina olen lapsehoolduspuhkusel, kui mehe hüvitis läbi ja ta läheb minu asemele nn l.puhkusele mille järgi seda siis talle makstakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 11:46; 18.09 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see teine variant on parem. esiteks säiliks sul töökoht, oleks mõlemal haigekassakindlustus sel perioodil. Vaata vanemahüvitise seadust. Seal kirjas, et soovi korral saab hüvitise saajat vahetada ja kui mees poole pealt võtab üle VH-e, siis teete eelneva kuu alguses avalduse pensioniametile selle kohta. Sina saad siis vajadusel tööle minna. Mehele arvestatakse sama aasta eest, millise eest sinulegi. Kui sul on VH arvestuse aastaks näiteks 2012 ja mees kunagi kasvõi 2014 hakkab VH saajaks, siis ikkagi temal läheb summa sama, 2012 järgi. Kas seletasin arusaadavalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 12:35; 18.09 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea küll kui vana on teemaalgataja laps praegu, aga arvan, et selleks ajaks kui mehe töötuhüvitiskindlustuse aeg läbi saab, siis on läbi ka vanemahüvitise maksmise periood…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin mehel siiski pigem ära kasutada töötuskindlustushüvitise aeg.

Mitte emal oma töökohast ka loobuda.

Siis on ju edaspidi 2 töötut…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Soovitaksin mehel siiski pigem ära kasutada töötuskindlustushüvitise aeg.

Mitte emal oma töökohast ka loobuda.

Siis on ju edaspidi 2 töötut…[/tsitaat]

Jah, siis pere sissetulekuks ema VH ja isa töötuskindlustus plus garantii, et emal töökoht ootamas pluss kõigil ravikindlustus olemas. Kui ema lahkub töölt ja isa jääb VH saajaks, siis emal kaob ravikindlustus. Kusjuures võib juhtuda, et peale vh-perioodi ei suuda te kumbki piisavalt kiiresti sobivat tööd leida kui mõlemad nüüd tööta jääksite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 12:35; 18.09 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmiste 2 vastajaga täiesti nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks töötut on ikka hullem kui üks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas oskate aidata ametlike nadmeteha isa puhkusele saatmisega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.