Esileht Ilu ja tervis Kas oskate haiguslehel olla?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Kas oskate haiguslehel olla?

Postitas:

Tegelikult oleks vist sobilikum küsida, et kas olete üldse olnud ja mis tundeid see teis tekitas? Mina istun haiguslehel praegu, töötrauma, käsi sai viga. Ma reaalselt saan aru, et tööd ma praegu normaalselt teha ei saakski. Samuti pooldan ma väga, kui haiged inimesed püsivad kodus ja ei käi oma viirusi levitamas. Kõigi teiste puhul suhtun haiguslehtesesse mõistvalt ja soosivalt. Enda puhul tunnen, et ma olen nagu mingi hädakott, et kuidas ma nüüd siis niimoodi kodus istun ja teisi alt vean. Saan aru, et ei ole õige mõtlemine, aga süümepiinad on.

+15
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.07 08:14; 16.07 09:58; 16.07 21:00; 18.07 19:38; 18.07 19:40; 20.07 20:58; 20.07 21:08;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minult see ei nõua mingeid oskusi. Võtan haiguslehe, kui olen haige. Ega see mulle ei meeldi küll. Haigus ei tule tavaliselt mingil uimerdamise ajal, vaid ikka siis, kui tööl on ka palju teha. Lisaks kaotab haiguslehe ajal tavaliselt ju rahas, kuna esimeste haiguspäevade eest ei makstud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töö on selline et mulle leitakse asendaja tööl siis. Ta saab lisatasu selle asendamise eest. Töö saab tehtud, keegi ei kannata.
Aga kui mul oleks töö, mida keegi ei asendaks, siis oleks viletsam tunne. Klientide või patsientide ees.
Või töö mis kuhjub, kui ma seda ei tee igapäevaselt. Pärast peab seda kuhja lahendama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen haiguslehte võtnud vist ainult paar korda oma 15 a karjääri jooksul. Kuna saan ka kaugtööd teha, siis pole otsest vajadust näinud. Üks kord võtsin, kui olime terve perega gripis, nii et pidin põetama nii ennast kui lapsi. Teisel korral pidin haiguse tõttu tööreisi ära jätma ja siis oli haigusleht kohustuslik, et kindlustus kinni maksaks. Ilmselt on mõni üksikjuht veel olnud, aga enam ei mäleta. Pisikeste haigussutsakate ajal, kui enesetunne on siiski enam-vähem ok, olen lihtsalt kodust tööd teinud. Kuna mul otsest asendajat pole (akuutasjad saab kuidagi tehtud), siis on nii kergem. Muidu terveks saades on asjad kuhjunud.

Tegelikult on sama asi puhkusega. Olen küll ametlikult puhkusel, aga hoian silma peal, mis toimub, lihtsalt samal põhjusel, et tööle minnes poleks nädalat aega hullumaja ja meilide läbitöötamist.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb haigusest. Kui olen ikka haiglas ja operatsioonil, siis olen rahus haiguslehel. Õnnestus olla ka selles nn seagripis, siis vedelesin küll selili voodis 8 päeva ja poleks suutnud midagi teha. Kokku olen viimase 25 aasta jooksul olnud haiguslehel kolm korda operatsioonidega seoses ja üks kord seoses nn seagripiga. Rohkem ei ole, ptüiptüiptüi.
Kui vähegi saan, siis tavalise nohu-köha-kerge palavikuga olen oma töö kodust ära teinud. Kokkuvõtlikult haiguslehel olla ei oska. Köhiva ja tatisena tööle ei lähe, õnneks tööandja soosib sellist suhtumist ja on kogu aeg, ammu-ammu enne koroonat, tungivalt soovitanud haigustunnustega inimestel koju jääda. Lõpuks peksaksid kolleegid juba ise selle inimese koju, kes julgeb tatisena tööle tulla. Meil sellist hoolimatut suhtumist töökaaslaste tervisesse ei tolereerita.

Kodust töötamine kui olen kergelt tõbine, tekitab hea tunde. Ise paranen kiiremini ja tökaaslasi säästan. Kui aga olen juba nii tõbine, et töötada ei saa või opijärgselt narkoosiuimas, no siis on mul ellujäämisega piisavalt tegemist, et tööle üldse mitte mõelda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun istu rahulikult kodus ja hoia oma tervist ning ära muretse. Töötada jõuad alati.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna töötan juba aastaid kodukontorist, siis üldiselt ei võta haiguslehte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub, miks haiguslehel olen. Kui on vigastus, mis töötegemist otseselt ei takista, kuid muudab 8h päevas töötamise võimatuks, siis umbes tunnikese-kaks päevas teen, et asjad järje peal hoida, sest mu asendaja pole just kõige tublim. Kulutatud aeg läheb kirja ületundidesse, mille saan sobival ajal ära kasutada.
Aga kui ma olen haiguse tõttu haiguslehel, siis on enesetunne nii kehv, et tööd teha ei suuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, eks mul on see ka, et töö iseloom ei võimalda kodus töötamist. Teised peavad töö ära tegema ja mingit lisa nad ei saa selle eest.
Ma ise loen kogu aeg teistele sõnu peale, et asendamatuid ei ole ja et keegi ei täna sind pärast, kui oled oma tervise nahka pannud. Ise aga tunnen ennast nagu hädavares. Harjunud kogu aeg tugev ja tegutsev olema. Jälle valuvaigistid sisse ja edasi. Poleks uskunudki, et mul see mõtlemine nii keerdus on iseenda kohapealt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.07 08:14; 16.07 09:58; 16.07 21:00; 18.07 19:38; 18.07 19:40; 20.07 20:58; 20.07 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, olen võtnud haiguslehti.
viimati koroona ajal kõrge palavikuga.
enne seda pikalt jalaluu murruga (ilma haigusleheta poleks ka õnnetusjuhtumi kindlustushüvituselt päevarasid saanud)

olude sunnil on tulnud tegeleda veidi ka tööasjadega.
nt kui asataid tagasi koolis õpetajana töötsin, tuli isegi 39+ palavikuga koju jäädes edastada õppealajuhatajale kõigi klasside kohta info, kuhu teema juurde pooleli jäime ja mis oli lähinädalateks plabeeritud edasiseks, et asendajatel lihtsam oleks.

praegu olen ühes isikus väikeettevõtte tegevjuht, raamatupidaja ja üks vähestest töötajatest. vähemalt deklaratsioonide esitamise ja palkade maksmiseks pangaülekanded, samuti enda esimese haiguslehe kinnitamise eesti.ee portaalis pidin tegema veel haiguslehel oleku ajal, sest teistel töötajatel puudub õigus ettevõtet esindada e-riigis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen elus 2 x haiguslehel olnud, 2005 ja 2008. Esimesel juhul oli pimesooleop + tüsistusena kopsupõletik.
Teisel juhul mingi jube külmetus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole kunagi elus haiguslehel olnud. Pärast silmaoppi olin puhkusel, sest laserlõikusega haiguslehte ei anta (perearsti käest peab eraldi küsima, aga ma ei viitsinud, võtsin puhkuse).

Meil ettevõttes on kahjuks suhtumine, et haige olemine tööl käimist ei takista. Naljalt keegi haigena koju ei jää ja kui keegi julgeb jääda (no operatsiooni ajal ikka tööle ei tule, eksole), siis on seda peavangutamist palju… ma ei tea, kas nüüd koroonaga on suhtumine muutunud, loodan, et on. Minu meelest on normaalne, et kui inimene on haige, siis on ta kodus.

Aga kuna mu enda kõige raskemad haigused viimase 20 aasta jooksul on olnud nädalane nohu ja kerge köha, siis ma ei teagi, mis tunne on haiguslehel olla.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida siin ikka osata, kui enesetunne on halb ja liikuma ei saa, siis ei oleks tööl ju inimesest niikuinii asja. Ise olen olnud haiguslehel näiteks pärast operatsiooni, paar nädalat oli olemine nii niru, et mingeid süümekaid ei olnud. Mingi puhkus ja kodus lebotamine see kindlasti ei olnud, ma ei suutnud isegi kõige tavalisemaid koduseid asju teha. Korra olin ka käe pärast, nagu teemaalgataja, närvipõletiku lõi nii ägeda, et kätt kasutada ei saanud, siis ütles terve mõistus, et ilma haigusleheta jääb vinduma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud haiguslehel ja ei põe, sest minu tervis on minule asendamatu. Migreeniga ma pole võimeline töötama, luumurruga ei saanud suvel tööl käia, viirusega oleksin egoist, kui tööle ronin.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 12:30; 18.07 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minult see ei nõua mingeid oskusi. Võtan haiguslehe, kui olen haige. Ega see mulle ei meeldi küll. Haigus ei tule tavaliselt mingil uimerdamise ajal, vaid ikka siis, kui tööl on ka palju teha. Lisaks kaotab haiguslehe ajal tavaliselt ju rahas, kuna esimeste haiguspäevade eest ei makstud.

töötraumaga ei kaota, siis saab 100%

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.07 20:25; 16.07 22:08; 20.07 17:55; 20.07 20:51; 20.07 21:01; 20.07 23:33; 21.07 13:08; 21.07 17:14; 30.08 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mul oli ka reaalselt töötrauma. Kas tööandjal tekib sellest nüüd mingeid probleeme, et töötraumana oma haiguslehte ka menetlen? Makstakse vist 40h nädalas ja 100 % jah? Kui ma töötan graafikuga, siis kas see haigusleht läheb töötundide arvestusse?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.07 08:14; 16.07 09:58; 16.07 21:00; 18.07 19:38; 18.07 19:40; 20.07 20:58; 20.07 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mul oli ka reaalselt töötrauma. Kas tööandjal tekib sellest nüüd mingeid probleeme, et töötraumana oma haiguslehte ka menetlen? Makstakse vist 40h nädalas ja 100 % jah? Kui ma töötan graafikuga, siis kas see haigusleht läheb töötundide arvestusse?

Jah. Töökaitse helistab firmasse ja hakkab asja uurima.
Töökaaslane ka vormistas nikastuse sellena ja pärast sai vastu päid ja jalgu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lollimat teemat annab veel treida?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mul oli ka reaalselt töötrauma. Kas tööandjal tekib sellest nüüd mingeid probleeme, et töötraumana oma haiguslehte ka menetlen? Makstakse vist 40h nädalas ja 100 % jah? Kui ma töötan graafikuga, siis kas see haigusleht läheb töötundide arvestusse?

Jah. Töökaitse helistab firmasse ja hakkab asja uurima.

Töökaaslane ka vormistas nikastuse sellena ja pärast sai vastu päid ja jalgu.

töökaitset pole olemas, on tööinspektsioon
nemad uurivad väga üksikuid tööõnnetusi, 98% uurib ainult tööandja ise, st täidab tööõnnetuse raporti ja saadab selle tööinspektsiooni. jala nikastamine on kerge tööõnnetus, neid ei uuri tööinsp kunagi, isegi kõiki raskeid ei uuri.
sinul ei ole siin midagi menetleda, arst peab saatma tööinspektsioonile spets teatise, kui patsiendil on töötrauma ja haigusleht. haigekassa maksab 100% alates 2. päevast.
https://www.tooelu.ee/et/tootajale/tookeskkond/tooonnetus-kutsehaigus-ja-haigestumine/tooonnetus

haigusleht arvestab praeguseid graafikujärgseid tunde, midagi järgi tegema sa ei pea. kui oled lehel ka järgmisel kuul, mille graafikut veel tehtud pole, siis haigusleht = 8 töötundi päevas ja 40 tundi nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 16.07 20:25; 16.07 22:08; 20.07 17:55; 20.07 20:51; 20.07 21:01; 20.07 23:33; 21.07 13:08; 21.07 17:14; 30.08 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oskate haiguslehel olla?

Mitte eriti. Mul on juba aastaid selline töö, et soositakse kodus töötamist ja pooltõbisena kedagi tööle ei oodata, rääkimata päris tõbisest olekust. Seega, kui jään haigeks, annan lihtsalt teada, et mõnda aega kontorisse nägu ei näita ja teen kõike kodust. Meil on arvutisüsteemid sellised, et kõike saab majast väljaspool teha. See annab ka võimaluse pea terve suve perega maal olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et siin on üliterved koos, kümnendite jooksul üksikuid kordi haiged. Mina olin eelmisel aastal u. kolme nädala jagu päevi haiguslehel ja veel nädala jagu lastega. Töötan õpetajana, mis tähendab, nagu eelpool keegi juba kirjeldas, et vabastuse tööst saab 50% ulatuses ehk selle osa, mis toimub klassi ees. Kõik muu tuleb ikkagi kasvõi ägeda kõhuviirusega jooksvalt teha või tagantjärele, muidugi saades 0 eurot hüvitist. Lisaks süütunne kolleegide ees, kes peavad asendama, kuigi igaüks on niigi oma töödesse uppumas. See on üks põhjuseid, miks lõppenud kooliaasta jäi ka mulle viimaseks. Vähemalt seni, kuni omad lapsed väiksed. Haige olin ise nii sageli ilmselt sellepärast, et koolis on lihtne midagi üles korjata, pluss immuunsust nõrgestavad tööstress.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mul oli ka reaalselt töötrauma. Kas tööandjal tekib sellest nüüd mingeid probleeme, et töötraumana oma haiguslehte ka menetlen?

Tööandjalt nõuab haigekassa välja raha, mis HK sulle tavalisest 70%-st rohkem maksis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehel olen elus paar korda olnud ja need korrad olis alinult traumad (luumurd, põletus, kiskja vigastus). Olenevalt kehaosast sain kodus ikka midagi nokitseda, tööle muidugi ei läinud.
Viirus- ja nakkushaigustega pole lehel olnud, kuidagi on nii läinud, et keskmised nohud-köhad on vabadele päevadele sattunud. Oskan väga häsi kodus olla ja end ravida. Mingeid süümeikaid tunda, et olen haige? No tänan ei! Nii palju orjaverd mul kah sees ei ole.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 12:32; 23.07 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 2-4 korda aastas haiguslehel ise või lastega. Tööandja on töö nii korraldanud, et sellest ei ole probleemi. Jah, rahaliselt kaotan veits, aga tervis võidab. Kergema külmetusega, kui palavikku pole, teen kodukontorist tööd.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean täpselt, mida tunned! 100 protsenti äratundmisrõõm (noh, rõõm just mitte). Olen suhteliselt vähe olnud haiguslehel ja siis ikka niimoodi, et tööd poleks kuidagi võimeline olnud tegema, aga ikkagi olid süümekad ja enesesüüdistamine ja mõttetu tunne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean täpselt, mida tunned! 100 protsenti äratundmisrõõm (noh, rõõm just mitte). Olen suhteliselt vähe olnud haiguslehel ja siis ikka niimoodi, et tööd poleks kuidagi võimeline olnud tegema, aga ikkagi olid süümekad ja enesesüüdistamine ja mõttetu tunne.

Ohh, ma ei ole vähemalt üksi. Mõtlen hirmuga, et mis siis saab, kui ma ei olegi võimeline enda tööd enam tegema? Füüsiliselt just. Mis siis saab? Kuhu edasi? Töötuks 5 euri päevas? Mul on väga füüsiline ja lisaks muidugi ka väga ajudega töö. Õige oleks istuda haiguslehel praegu, aga ma ei tea mis mu ajudega toimub, et nii paha tunne on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.07 08:14; 16.07 09:58; 16.07 21:00; 18.07 19:38; 18.07 19:40; 20.07 20:58; 20.07 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, kas on mingid piirangud, kui palju naisterahvas võib korraga tööl kg tõsta? Sest mul kaldub aeg-ajalt 70-80 kg peale ja valdavalt peab tassima, mitte lihtsalt tõstma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.07 08:14; 16.07 09:58; 16.07 21:00; 18.07 19:38; 18.07 19:40; 20.07 20:58; 20.07 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, kas on mingid piirangud, kui palju naisterahvas võib korraga tööl kg tõsta? Sest mul kaldub aeg-ajalt 70-80 kg peale ja valdavalt peab tassima, mitte lihtsalt tõstma.

https://www.riigiteataja.ee/akt/84808

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 12:30; 18.07 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui olen palavikuga haige, võtan haiguslehe. parem puhkan välja, kui teen kaugtööd.süümepiinu ei tunne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haige olin ise nii sageli ilmselt sellepärast, et koolis on lihtne midagi üles korjata, pluss immuunsust nõrgestavad tööstress.

Immuunsüsteem on erinev, aga tööstress ja ületöötamine mõjub immuunsüsteemile kindlasti halvasti. Olen ka õpetaja ja teised ikka on haiguslehel, kes vähem, kes rohkem, aga ise pole haiguslehel (välja arvatud rasedus- ja sünnituspuhkus) oma 2 viimase õpetaja-ametis töötatud aasta jooksul olnud (enne oli sellest ametist pikk paus). Rasedana nakkushaiguste kõrghooajal mõtlesin küll nii tõbiseid lapsi kui õpetajaid vaadates, et äkki korjan midagi külge, kuid õnneks ei midagi.

Enne töötasin sellisel töökohal, kus enamus tööd sain teha kodukontoris ja lisaks olid projektidel pikad tähtajad, nii et sain vabalt kasvõi mõne nädala mitte töötada ja siis hiljem rohkem teha. Tähtaegadest pidi kinni pidama ja paar korda kvartalis või korra poolaastas toimuvatele koosolekutele pidi kohale minema, muu osas võis ise oma tööd planeerida. Selle töö ajal ei võtnud kordagi haiguslehte, kuigi mõned korrad mõni haigus ikka oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )


Esileht Ilu ja tervis Kas oskate haiguslehel olla?