Esileht Ilu ja tervis Kas oskate haiguslehel olla?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kas oskate haiguslehel olla?

Postitas:
Kägu

Minu tööd kahjuks kaugtööna teha ei saa.
Amet (lasteaiaõpetaja) on selline, et puutun palju tõbiste inimestega kokku ja olen igal aastal mõne korra haiguslehel pidanud olema. On küll kerged süümekad, aga veel hullemini tunneksin end, kui läheksin haigena teisi nakatama ja oma tööd ma palaviku või lihtsalt väga kehva enesetunde korral nagunii kvaliteetselt teha ei saaks.
Ja mingit sellist probleemi mul küll pole, et end kodus kuidagi kasutuna tunneks või haiguslehel olles igavleks: tavaliselt on ju haigena esimestel päevadel enesetunne äärmiselt kehv, siis magan ja ravingi end ja tööasjade pärast väga ei muretse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Mul oli ka reaalselt töötrauma. Kas tööandjal tekib sellest nüüd mingeid probleeme, et töötraumana oma haiguslehte ka menetlen?

Tööandjalt nõuab haigekassa välja raha, mis HK sulle tavalisest 70%-st rohkem maksis.

loll jutt, midagi ei nõuta tagasi. tööandja ei pea isegi 4.-8. päeva eest haigusraha töötajale maksma, haigekassa maksab ise 100% alates 2. päevast. tööandja jaoks igati kasulik rahaliselt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Mul oli ka reaalselt töötrauma. Kas tööandjal tekib sellest nüüd mingeid probleeme, et töötraumana oma haiguslehte ka menetlen?

Tööandjalt nõuab haigekassa välja raha, mis HK sulle tavalisest 70%-st rohkem maksis.

loll jutt, midagi ei nõuta tagasi. tööandja ei pea isegi 4.-8. päeva eest haigusraha töötajale maksma, haigekassa maksab ise 100% alates 2. päevast. tööandja jaoks igati kasulik rahaliselt

Ikka nõuab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ikka nõuab.

no ei nõua, ma olen aastaid tööõnnetustega töiselt kokku puutnud ja raporteid koostanud.
haigekassa ei tea, kas tööõnnetuse põhjustas tööandja hooletus, töötaja enda oma, kolmas isik või lihtsalt õnnetu juhus (nt libe põrand). seda infot teab vaid tööandja, töötaja ja tööinspektsioon, haigekassa seda ei tea. kui tööõnnetuse põhjustas töötaja enda hooletus, mida siis tööandjalt nõuda sinu loogika järgi?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka nõuab.

no ei nõua, ma olen aastaid tööõnnetustega töiselt kokku puutnud ja raporteid koostanud.

haigekassa ei tea, kas tööõnnetuse põhjustas tööandja hooletus, töötaja enda oma, kolmas isik või lihtsalt õnnetu juhus (nt libe põrand). seda infot teab vaid tööandja, töötaja ja tööinspektsioon, haigekassa seda ei tea. kui tööõnnetuse põhjustas töötaja enda hooletus, mida siis tööandjalt nõuda sinu loogika järgi?

Vabandust, ma küsin veel, siin anti infot, et haigusraha saan graafikujärgsete päevade eest. Kas siis haigekassa küsib tõesti tööandjalt minu graafikut, et selle järgi maksta? Või tuleb haigusraha ikkagi keskmise palga alusel jagatuna tööpäevade arvuga? Meil on ka töötundide arv inimestel töökohal erinev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vabandust, ma küsin veel, siin anti infot, et haigusraha saan graafikujärgsete päevade eest. Kas siis haigekassa küsib tõesti tööandjalt minu graafikut, et selle järgi maksta? Või tuleb haigusraha ikkagi keskmise palga alusel jagatuna tööpäevade arvuga? Meil on ka töötundide arv inimestel töökohal erinev.

haigekassa maksab alati kalendripäevade eest ja aluseks võetakse eelmine kalendriaasta.
kogu sinu eelmise aasta tulu jagatakse 365ga ning korrutatakse haiguslehel oldud päevade arvuga. esimese haiguspäeva eest raha ei saa, alates 2. päevast saad 100% tööõnnetusega. makstake nii sinu graafikujärgsete vabade päevade kui nädalavahetuste kui riiklike pühade eest 🙂 töötundide ja tööpäevade arv haigekassasse ei puutu, ainult kalendripäevad

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

haigekassa maksab alati kalendripäevade eest ja aluseks võetakse eelmine kalendriaasta.

kogu sinu eelmise aasta tulu jagatakse 365ga ning korrutatakse haiguslehel oldud päevade arvuga. esimese haiguspäeva eest raha ei saa, alates 2. päevast saad 100% tööõnnetusega. makstake nii sinu graafikujärgsete vabade päevade kui nädalavahetuste kui riiklike pühade eest 🙂 töötundide ja tööpäevade arv haigekassasse ei puutu, ainult kalendripäevad

Ja tööandja ei pea mitte midagi hüvitama tööõnnetuse lehtede pealt? Mul on kuidagi just jäänid mulje, et paljudes firmades ei lubatagi tööõnnetust mainida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja tööandja ei pea mitte midagi hüvitama tööõnnetuse lehtede pealt? Mul on kuidagi just jäänid mulje, et paljudes firmades ei lubatagi tööõnnetust mainida.

tööandja ei hüvita mitte midagi, kui haiguslehe põhjuseks tööõnnetus, isegi mitte tavapärast 4.-8. päeva. see firmade hirm on jäänud mingist vanast ajast ja täiesti arusaamatu. kui tööõnnetus registreerida, siis rahaliselt võidavad nii töötaja kui tööandja ise. kerged tööõnnetused tööinspektsioon lihtsalt registreerib, uurivad nad ainult väga raskeid, nt saega mahalõigatud käsi jms. siis võib küll tööandjal probleeme tulla, kui inimene saab tööandja hooletuse tõttu viga või surma, nt saag oligi katkine vms

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka nõuab.

Haigekassa saab samamoodi nii tööandja kui TI raportid. Ja tagasinõude aluseks pole vaja, kelle süü see on. Peab olema vaid tööõnnetus. Kui HK pole teie firmale nõuet teinud, on vedanud. HK teeb aastas tuhandeid tagasinõudeid, ju võib mõne kõrvsle lükata.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks natuke on süümekaid, põen ikka kord aastas mingit viirust. Vanasti veel piisas patatsetamolist, ohtrast vedelikust ja pikast unest, siis nüüd olen vahest 2 nädalat haige. Viimati õnneks koroona ajal (mitte koroonas) ja sain pikalt kodus olla. Töökaaslased on ka nagu kiuste sellised raudse tervisega inimesed.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haigekassa saab samamoodi nii tööandja kui TI raportid. Ja tagasinõude aluseks pole vaja, kelle süü see on. Peab olema vaid tööõnnetus. Kui HK pole teie firmale nõuet teinud, on vedanud. HK teeb aastas tuhandeid tagasinõudeid, ju võib mõne kõrvsle lükata.

ära vaidle, kui asjast ei tea. haigekassa ei saa raportit, raport saab ainult TI. haigekassa süsteem saadab TI süsteemile automaatpäringu, kas raport on olemas või mitte ja saab sealt automaatvastuse jah/ei. kui on jah, siis makstakse 100% välja. kui 30 p jooksul jah-vastust ei saa, siis makstakse 70%. kogu lugu, raportit ennast haigekassa ei näe ega saa, neil puudub selle sisu nõudmiseks ka seaduslik alus, sest nendesse ei puutu tööõnnetuse sisu või põhjus, sellega tegeleb ja vastutab TI.
HK võib teha igasuguseid tagasinõudeid, aga mitte tööõnnetuse 30% osas. tööõnnetusel võib olla palju põhjuseid, mille eest tööandja kuidagi vastutada ei saa, seega ei saa temalt midagi ka tagasi nõuda, kui pole tööandja süüd. kuidas saaks tööandja vastutada selle eest, kui töötajal kõndides jalg vääratab, ta endale noaga sõrme lõikab, selja ära tõstab vms? põhimõtteliselt võiks nõuda siis, kui tööõnnetuse põhjustas tööandja süü, aga kuna haigekassal selline info puudub, siis ei saa ka nendel juhtudel nad midagi nõuda.
või kui väidad, et nõuab tööandjalt tagasi, siis too siia mõni viide, millise seaduse alusel? või mõni kohtuotsus selle kohta, kus tööandja pidi haigekassale midagi hüvitama

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ära vaidle, kui asjast ei tea. haigekassa ei saa raportit, raport saab ainult TI. haigekassa süsteem saadab TI süsteemile automaatpäringu, kas raport on olemas või mitte ja saab sealt automaatvastuse jah/ei. kui on jah, siis makstakse 100% välja. kui 30 p jooksul jah-vastust ei saa, siis makstakse 70%. kogu lugu, raportit ennast haigekassa ei näe ega saa, neil puudub selle sisu nõudmiseks ka seaduslik alus, sest nendesse ei puutu tööõnnetuse sisu või põhjus, sellega tegeleb ja vastutab TI.

HK võib teha igasuguseid tagasinõudeid, aga mitte tööõnnetuse 30% osas. tööõnnetusel võib olla palju põhjuseid, mille eest tööandja kuidagi vastutada ei saa, seega ei saa temalt midagi ka tagasi nõuda, kui pole tööandja süüd. kuidas saaks tööandja vastutada selle eest, kui töötajal kõndides jalg vääratab, ta endale noaga sõrme lõikab, selja ära tõstab vms? põhimõtteliselt võiks nõuda siis, kui tööõnnetuse põhjustas tööandja süü, aga kuna haigekassal selline info puudub, siis ei saa ka nendel juhtudel nad midagi nõuda.

või kui väidad, et nõuab tööandjalt tagasi, siis too siia mõni viide, millise seaduse alusel? või mõni kohtuotsus selle kohta, kus tööandja pidi haigekassale midagi hüvitama

Ära vaidle, kui midagi ei tea. Haigekassa saab raporti tööinsoektsioonilt, loomulikult. On automaatpäring, aga on ka muud päringud.
Viide seadusele? Palun. Ravikindlustuse seaduse par 62 lg 5.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära vaidle, kui midagi ei tea. Haigekassa saab raporti tööinsoektsioonilt, loomulikult. On automaatpäring, aga on ka muud päringud.

õigus võib neil olla, reaalsuses pole seda kohanud. tõenäoliselt on nad oma massnõudeid vähendanud peale kohtuvaidlusi:
Kohtus taanduski kogu vaidlus küsimusele, kas see on piisav alus tööandja süüta vastutuseks töötajaga juhtunud tööõnnetuse eest. Kohus leidis, et ei ole ja tööandja kohustus maksta saab tekkida ainult süülise käitumise korral.
https://www.raamatupidaja.ee/uudised/2006/11/06/haigekassa-nouab-iga-tooonnetuse-korral-tooandjalt-suust-olenemata-raha-sisse
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=207

raportit koos tekstiga nad tööinspektsioonilt igatahes ei saa, saavad ainult teabe, kas raport on TI-l olemas või mitte. helista haigekassasse ja küsi, kas ja mida nad TIst saavad. hiljuti oli vaja üht raportit täpsustada, siis öeldi, et nende süsteemi muu info ei jõua kui ainult see, kas raport on olemas või mitte

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tean täpselt, mida tunned! 100 protsenti äratundmisrõõm (noh, rõõm just mitte). Olen suhteliselt vähe olnud haiguslehel ja siis ikka niimoodi, et tööd poleks kuidagi võimeline olnud tegema, aga ikkagi olid süümekad ja enesesüüdistamine ja mõttetu tunne.

Ohh, ma ei ole vähemalt üksi. Mõtlen hirmuga, et mis siis saab, kui ma ei olegi võimeline enda tööd enam tegema? Füüsiliselt just. Mis siis saab? Kuhu edasi? Töötuks 5 euri päevas? Mul on väga füüsiline ja lisaks muidugi ka väga ajudega töö. Õige oleks istuda haiguslehel praegu, aga ma ei tea mis mu ajudega toimub, et nii paha tunne on.

Kas keegi teab, kas on mingid piirangud, kui palju naisterahvas võib korraga tööl kg tõsta? Sest mul kaldub aeg-ajalt 70-80 kg peale ja valdavalt peab tassima, mitte lihtsalt tõstma.

Millist “väga ajudega tööd” eeldab selline tassimine? Aju ütleks just, et see pole normaalne ei mehele, ei naisele.
Mingi susser-vusser firma ja sina transporttööline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

haigekassa ei saa tööinspektsioonilt raportit, vaid ainult teabe, kas raport on olemas või mitte. põhjusi jms nad ei näe, küsisin üle

ja sinu teadmine, et tööandjalt nõutakse midagi tagasi, jääb väga vanasse aega, juba 13 aastat ei nõuta:
Kaudsemalt võiks majanduslik stiimul tekkida, kui vastavalt seadusele (Raks § 62 lg 5) Haigekassa nõuaks tööandjalt tagasi tööõnnetuse ja kutsehaiguse puhul makstava haigushüvitise määra 100% ja üldhaigestumise puhul makstava hüvitise määra vahe. Samas on selline tagasinõude õigus kindlustussüsteemis koormav, mille tõttu praktikas seda alates 2007. aastast ei rakendata. http://www.praxis.ee/wp-content/uploads/2015/12/toovoimekao-hyvitamise-systeem.pdf

0
0
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Ilu ja tervis Kas oskate haiguslehel olla?