Esileht Hobinurk Kas oskate malet mängida? ( queens gambit)

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Kas oskate malet mängida? ( queens gambit)

Postitas:

Väga hea film.

Malet kahjuks väga ei oska. Laps vahepeal käis maleringis. Ka täiskasvanutele on neid aga ajad ei sobinud. Võibolla kunagi siiski lähen. Hästi huvitav oli kuulata kui üks õpetaja lapsele mängu seletas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskan mängida. Kooliajal olin tugev II järk, olin kooli võistkonnas, käisin üle Eesti turniiridel.

Nüüd mäletan üht-teist, paari avangu algust ehk. Lipugambiiti ega ühtegi teist gambiiti ei ole iial osanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem kogenud mängijatele:

Mille abil teie reiting kõige enam tõusis?

Lahendasite palju taktika ül, treener, raamatud, youtube?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.11 15:47; 21.11 15:55; 21.11 16:46; 21.11 17:03; 21.11 18:06; 21.11 22:45; 22.11 10:49; 27.11 07:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laste kõrvalt saab ilusti mängida ja ka siis, kui kõik magavad.

Kui sul on ühene ja kolmene kodus (või mis iganes vanuses nad olid), siis peavad küll silmad ees ja taga, mitte ekraanil olema. Ma muidugi teie elukorraldust ei tea, aga mulje on jäänud, et lastega tegelemine on pigem naise rida. Sellepärast avaldasingi arvamust, et võiksid teda aidata.

Ma arvan sama, et yksikmehel on suhtumine, et las naine tegeleb.  Temal kuluvad õhtud hobidele ja naine rassib pisikestega. Malemänguks pisikeste laste kõrvalt küll ei leia, see on rohkem põgenemine reaalsuse eest, alles kirjutas, kuidas naisel on raske aga male mängimine ei ole naise toetamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Lõpetasin just queen’s gambiti vaatamise netflixis ja see taaselustas mu huvi male vastu. Ostsin ka ilusa laua omale.

Kas perekooli kommuun oskab mängida/ sooviksite osata?

Enam vist ei oska 🙂 St käike tean ja mõningane strateegiaoskus on ka säilinud, aga see on ka kõik.

Et ree peal olla, peaks aeg-ajalt mängima.

Mulle õpetas isa. Olin veel lasteaialaps. Sain isaga ja oma 9 aastat vanema vennaga üsna korraliku põhja (vend käis võistlemas ka ja üsna edukalt).

Keskkoolis veel väikest viisi mängisin (lõpetasin keskkooli 25 aastat tagasi). Sel ajal juhtus, et klassiõel külas käies avastas tema isa (üsna tuntud kirurg TÜK-is), et oskan malet mängida. Peale seda olin sinna väga oodatud ja minu külastuse kohustuslik osa oli tunnine malepartii. Ütleme nii, et olime üsna tasavägised 🙂

Ja minu tulekuks valmistuti ette – peale malemängu oli kohustuslik pidulik õhtusöök 🙂

Aga kuna elasin ühikas, siis selle vastu ei olnud mul midagi.

Nüüd sel aastal niisama sai vennaga peale 25 aastat jälle mängitud. Sain üsna haledalt pähe. Natuke küll võttis aega, kuid tulemus oli laastav. Lapsena ma teda ikka mõnikord  võitsin ka ja üsna tihti sai viiki mängitud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oskan. Minu jaoks on see intellekti küsimus nagu ujumisoskus, jalgrattaga sõitmise oskus, elementaarne käsitööoskus ja palju muud.

Intellekti küsimus? Et kes sinu nimetatud asju ei oska, on intellekti- ehk vaimupuudega?

Ehk pidasid sa silmas hoopis intelligentsust? See muide koosneb paljudest erinevatest võimetest ning  jaotub omakorda veel liigiti – mõni võib olla matemaatiliselt intelligentne, teine jälle näiteks lingvistiliselt. Muuhulgas on olemas ka interpersonaalne intelligentsus, mille peamisesks sisuks on empaatia ja taktitunne, võime mõista, et inimesed on erinevad.

Ja no muidugi on veel elementaarne viisakus ja hea lastetuba, mis võiks takistada teiste halvustamist.  See on malemänguoskusest palju-palju olulisem ja meeldivam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem kogenud mängijatele: Mille abil teie reiting kõige enam tõusis? Lahendasite palju taktika ül, treener, raamatud, youtube?

Reaalne mäng vastasega, kes on väheke parem kui mina (mitte niipalju parem, et tal igav oleks ja lõdva käega ära teeks). Malering on mõnus, aga virtuaalkohtumised on ka head, malelehekülgi on tuhandeid vast, keeleprobleemi ju pole. Soojenduseks sobib ka arvutiga/robotiga mäng. Youtubest küll pole õppinud. Raamatud on ka head, läbimängimine.

Ja malekomplekt on tõesti hea kingitus (koroonaaja viljastavatesse tingimustesse kasvõi need “100 mängu ühes” komplektid on head asjad, kus on lisaks malele kabe, tsirkus jms).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 16:17; 22.11 11:07; 27.11 10:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Hobinurk Kas oskate malet mängida? ( queens gambit)