Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas osta Citroen4? Muljetage Citroeni omanikud

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas osta Citroen4? Muljetage Citroeni omanikud

Postitas:
Kägu

Ei ole ju tegemist põhjamaa autoga.Kas läheb selle pakasega ikka tööle?.Pakutakse 5a astast garantiid.Kas on vaja tihti remonditöökotta joosta?
Tegu oleks täitsa uue autoga ,kui selle auto kasuks ostsustan

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas osta Citroen4? Muljetage Citroeni omanikud

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole ju tegemist põhjamaa autoga.Kas läheb selle pakasega ikka tööle?.Pakutakse 5a astast garantiid.Kas on vaja tihti remonditöökotta joosta?
Tegu oleks täitsa uue autoga ,kui selle auto kasuks ostsustan[/tsitaat]

Mul on teine citroen, mõlemad on olnud ostes uued. Külmaga läheb käima nagu naksti. Kordagi ei ole probleemi olnud. Lumme kinni ei jää- on kerge ja kitsas (mees oma Toyota avensisega teatud lumeolukordades eelistab ka minu autot just sel põhjusel). Mis konkreetselt minu auto puhul on probleemiks on see, et esitule pirnid põlevad pidevalt läbi. Praktiliselt kord kvartalis käin ühte neist vahetamas. Kusjuures vahetada ise ei saa, liiga keeruline, peab kohale sõitma Laagrisse.
Teeninduse asukoht ongi minu jaoks väga ebasobiv. Kusjuures keegi ei tunnista, et elektrisüsteemis mingi viga või on see neil tüüpviga. Muudkui et tulge, vahetame ära. No ei ole ju normaalne, et seda peab tegema nii tihti.
Lisaks on nemad otsustanud, et autole peab tegema nende poolt ülevaatuse kord aastas (eekides oli 2000 krooni). Et skandinaaviamaad on nenda jaoks kõrge riskitasemega riigi (kliima mõttes) ja seal tuleb teha ülevaatus kord aastas, ehkki hooldusraamat näeb ette kord 2 aasta jooksul.
Nii et see raha arvuta ka kohe ostuhinnale otsa.

Muidu on ok auto. Aga minul on plaanis järgmiseks Hondat proovida. Teenindus asub paremas kohas ja auto on välimuselt väga sheff.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on c4-kuna parema auto ostmiseks raha puudub, siis sobib see ka päris kenasti.
Sama, mis eespool kõneleja ütles, et esipirn põleb läbi pidevalt, lisaks istmesoendused aeg-ajalt lakkavad töötamast, tagaklaasisoendus jukerdab, jalgadele ei puhu üldse sooja.
Teeninduses käin 1-3x aastas, üks nendest korraline hooldus.
Mul on ka väga suured läbisüidud-aastas 25.000-30.000km.
Laps käib mul tennisetrennis, tema spordikott on juba nii suur, et terve auto pagass on seda täis.
Ruumi on sees suhteliselt vähe, aga kuna ta on väike auto, siis selle eest on parkida hea.
Käivitus mul siin eile -16 kraadiga, nii et pole hullu midagi, võib osta küll:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki valgustad, millised autod on \”põhjamaa autod\”?

Citroenil pole häda midagi, auto on auto, aga turul on ka kordades paremaid marke, millel igasuguseid anomaaliaid esineb tunduvalt vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja millised need autod on, millel anomaaliaid on tunduvalt vähem?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja millised need autod on, millel anomaaliaid on tunduvalt vähem?
[/tsitaat]
Mina citroeni omanikuna saan vaid öelda, et mu abikaasa EI KÄI oma toyotaga praktiliselt üldse teeninduses, ehkki läbisõit on tal kordades suurem igakuiselt. Mul ikka kolm-neli korda aastas tuleb teenindust ette. Olen sõitnud varsti 4 aastat, läbisõit 50 000 ja juba vahetati autol amordid ära. Esitule pirnidest ma juba rääkisin ja lisaks läks vussi raadio/CD-mängija. See viimane läks küll garantii alla, amordid ja pirnid paraku mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja millised need autod on, millel anomaaliaid on tunduvalt vähem?
[/tsitaat]
Tegelikult on palju lihtsam vastata küsimusele – \”millised need autod on, millel on anomaaliaid sama palju kui Citroenidel?\”. Ja sellele saaks vastata mainides marke nagu Peugeot ja Renault ja Ford näiteks.

Kui tahad autot, millega ei ole probleeme, siis Toyota või Honda valides ei saa just palju eksida.

Kui see tunduks olevat subjektiivne arvamus, siis nii ta ei ole – Toyota teenindustest kurdetakse pidevalt selle üle, et tööd on vähe, samal ajal kui prantsuse autode omades, jah, on raske löögile saada. Tee sellest omad järeldused…

Please wait...
Postitas:
ahv

[tsitaat]Kui tahad autot, millega ei ole probleeme, siis Toyota või Honda valides ei saa just palju eksida.[/tsitaat]Hah, hea naljajutt. Mu töökaaslane käib oma Toyotaga küll remondis.

[tsitaat]Toyota teenindustest kurdetakse pidevalt selle üle, et tööd on vähe[/tsitaat]No see tähendab, et teenindus oleks pidanud juba pankrotti minema või siis on hinnad neil otsaga taevas. Kui mõnikord harva midagi juhtubki, siis on kliendil kirves seljas kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Töötan ettevõttes, mis tegeleb autohooldusega.
Unusta see C4 kiirelt ära ja osta Honda või Toyota. Uued C4-d istuvad Sul rohkem garnatiiremondis, kui sõidavad. Ausalt. Loomulikult ei saa väita, et see 100% nii on, aga Sa ei tea ju, millise just Sina saad.

Ahv, kas tegemist on ikka UUE Toyotaga?
Jutt käib uutest autodest, eks. Toyota teeninduse kurtmine on muide täiesti asjakohane, sest võrreldes teiste kasutatud autodega Toyotad ikka ei lagune küll nii meeletult. Ei pea siinkohal silmas 15 aastat ja vanemaid masinaid, millel juba varuosavalikust sõltub, kiirelt uuesti tagasi vaja minna on.

Kui autol on korralik aku peal, läheb see alati tööle. See nüüd küll automargist ei sõltu 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

C2 läheb külmaga käima nagu naksti, lumme väga kergesti kinni ei jää. Hetkel meeldib mulle väga, kuid vara hõisata – sõidan sellega alles aastajagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
No see tähendab, et teenindus oleks pidanud juba pankrotti minema või siis on hinnad neil otsaga taevas. Kui mõnikord harva midagi juhtubki, siis on kliendil kirves seljas kinni.[/tsitaat]

Ega siis kõigi ärimudelid ei pea olema ehitatud sellele, et müüa saasta, mida siis hiljem saad remontida ja selle läbi kliente koorida.

On võimalik ju äri teha ka nii, et müüd kvaliteetset kaupa. Asi ise maksab natukene rohkem ja äri on korraldatud natukene teistmoodi kui saastavabrik.

Ei saa aru selles loogikast, miks kvaliteedi müümine tähendaks pankrotti või kliendile kirveid hindu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga kui ma otsustan ikka Citroeni kasuks ja ta koguaeg garantiiremondis on siis, mis siis saab. Kas mul on õigus asendusautole või vahetatakse mul see koguaeg olev katkine auto lõpuks millegi muu vastu välja.Või on õigus isegi kogu raha tagasi saada?

Please wait...
Postitas:
ahv

[tsitaat]
Ei saa aru selles loogikast, miks kvaliteedi müümine tähendaks pankrotti või kliendile kirveid hindu.[/tsitaat]Sellisel juhul on kaup ise ülehinnatud ning remondimehi ristsubsideeritakse automüügi tuludest. Kuskilt peab ju igavlevate remondimeeste palk tulema. Aga võibolla on neil siis palgatud 250-eurosed jorsid, kes ei oskagi autot parandada, vaid on lihtsalt kohatäiteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sama raha eest saad ka 100 korda parema toyota ju

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]aga kui ma otsustan ikka Citroeni kasuks ja ta koguaeg garantiiremondis on siis, mis siis saab. Kas mul on õigus asendusautole või vahetatakse mul see koguaeg olev katkine auto lõpuks millegi muu vastu välja.Või on õigus isegi kogu raha tagasi saada?[/tsitaat]
Ei ole kogu aeg garantiiremodis. Pirn vahetatakse kohapeal sinu silme all, amortide või raadioga saavad hakkama umbes tunniga. Aga vahetavad nad ikka detaile ja asendusauto saad pigem siis kui sul mingi eraldi kokkulepe või kindlustus selleks on. Noh, olgem ausad, mul on utomaatkastiga Citroen ja mind jätab täitsa külmaks, kui mulle ka pakutakse asenduseks manuaaliga autot. Mis ma teen sellega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil C4 kolm aastat olnud ja häda pole olnud muud kui 1X esitulede pirn vahetatud. Käima on läinud naksti ka nt eelmiste talvede -30 C pakastega, lumme kinni pole jäänud ( ptüi-ptüi-ptüi :).Ja sõidu- ja salongimugavus on minu meelest väga hea ( olen proovinud nt ka Ford Focust ja Toyota Aurist, siis C4 on mulle kõige enam meeldinud ).Mina tahaks ka järgmist autot Citroeni osta ( vaja oleks suuremat ) , mees tahaks lihtsalt huvipärast muud proovida kuigi mingeid etteheiteid tal Citroenile pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatasin hindu ja ei näe küll mingi mõtet või säästu Citroeni ostmisel. Ülejäänud Lääne ning Jaapani analoogsed automargid on enamvähem samas hinnas ja Koreas tehtud Chevrolet Cruze ja KIA Cee on odavamad ning samas kvaliteetsemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

C4 ja rahul. Korra kvartalis pirni vahetus ja saab teha seda ka mujal kui ainult esinduses. Sai ostetud kuna on teistest odavam ja sõitnud pea 2 aastat, vahetatud ära rooliots ja kont. Minu arust normaalne, vaadates kohati meie teid ja et sõidan palju. Olen teine omanik sellel. Ja ega nendes autoteenindusest töötavad ikka igasugused, tean mõnda ja ega nad eriti asjalikud pole aga eks oma töö teevad ära. Eelistan nö \”suvalist nurgatagust\” sest tean, et seal töötab kuldsete kätega ja mõistusega mees. Naabritel samuti c4 ja nemadki rahul, kuigi nende kellegil tuttaval istub pidevalt teeninduses. Aga neid vigaseid autosid leidub igas margis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naabrinaisel oli C4, läbisõit 30 000 km. Kõik elektrisüsteemid kogu aeg jumpsisid, lõpuks viis esindusse tagasi ja sõidab nüüd Toyota Avensisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on C4 olnud ligi 5 aastat. Ostsin uuena. Läbisõit umbes 100 000. Käinud olen korralises hoolduses, umbes 3 korda esipirni vahetanud ning kevadel sai uued piduriklotsid. Kaïvitunud on iga ilmaga ning lumme kinni on jäänud ainult 1 kord Norras mägedes suure tuisu ajal, aga siis olid ka kõik teised autod kinni ning ootasime sahailmutust.

Väga rahul olen ning ei tunne vähimatki, et tahaks mingi muu autoga sõita.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas osta Citroen4? Muljetage Citroeni omanikud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.