Esileht Väikelaps Kas osta.ee’s müüaksegi ainult kaltsukariideid?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kas osta.ee’s müüaksegi ainult kaltsukariideid?

Postitas:

Olen nüüdseks sealt 4 x ostnud, keegi otseselt infos välja toonud ei ole, et lapse nimi sildil ja ise ei ole taibanud küsida ka. Eranditult kõik riided on mul õnnestunud osta sealt nn kaltsukariided, sildil lapse nimeks Lucas või Thomas või Tobias. No teate küll, need spetsiaalse vildikaga hoogsa käekirjaga kirjutatud ja pesus veidi kulunud. Hinna olen muidugi pakkunud kõrgema, kui kaltsukast oleks saanud:) Muidugi võib ju väita, et eesti laste nimed ka sellised ‘peenemad’, aga ei – kaltsukakaup, kindel, mis kindel, sest olen ise selles osas seoses kaltsukate kammimisega juba spetsialist:D
Ma ei tulnud siia kurtma, vaid küsima, kuidas on teiste kogemused, või saadab ainult mind ebaõnn?
Kuidas toimida edaspidi, kas küsida otse, ega see juhuslikult kaltsukast ei pärine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nt kirjutan oma lapse lasteaiariiete sisse ka lapse nime, kuid sel juhul müües neid hiljem ilmselt lõikaksin sildi ära või kindlasti mainiks selle ära. No ja ostes saab enamasti pildi järgi ka hinnata ,kas tegemist normaalsete riietega või mitte 🙂

Konkreetselt osta.ee-st olen ostnud nii beebile riideid kui suuremale poisile ja siiani olen tõesti ka 1 korra pettunud. Sain sellised riided ,mis ilmselt pärinevad 20 aasta tagusest ajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan ostast pidevalt lastele riideid.Paaril korral olen saanud sellise asja mida lapsele selga ei ole saanud panna.Koju või lasteaeda õueriided ostan vaid teatud firmade omi ja need kindlast kaltsukast ei pärine.Kui aga lapsele mingeid igapäevaseid riideid mida trööbata ja millele suvel grillides rasvaplekke võib peale ajada,siis pole vahet kas on asi kaltsukast või mitte.Nende asjade eest üle 2-3¤ ei maksa ka.
Ise müün seal üksikult vaid korralike asju ja mis on mul endal kaltsukast või ostast ostetud,müün mitmekaupa ja väga odavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina müün ka oma laste riideid seal. Ja kaltsukamkaupa mul ei olegi. Samuti ei ole ma ise ostes \”kaltsuka\” kaupa saanud. Kui on kahtlus saad ju alati küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks seal osta.ee-s tasub tõesti alati küsida. Küsida tasub ka siis, kui kirjelduses kirjas, et \”Väga korralik\” või \”korralik\”. Igaühel selle mõiste kohta ikkagi oma arusaam. Ise olen ka alt läinud just selliste kirjelduste puhul, sest pole hakanud siis küsima, et kas on mingeid plekke, auke, katki vmt. Kuna ma eeldan, et korralikul asjal mainitud puudused puuduvad 🙂 Samuti olen ostnud tuttuue komplekti (isegi sildid olid küljes), aga lapse nimi oli sisse kirjutatud. Vot see ajas küll harja punaseks, oleks pidanud ikka mainima, et ta on juba nime sisse kirjutanud. Mina ostsin uue komplekti teades, et saan sinna oma lapse nime sisse kirjutada. Ostsin selle lasteaia jaoks ja pole lasteaeda saanud seda pannagi, sest lapse rühmas on sellenimeline laps ka olemas, kelle nimi riietel sees.
Sul on ikka ebaõnn lihtsalt ka olnud. Samas võib sealt väga normaalseid asju ka saada 🙂 Kui kahtled, siis alati küsi. Minu viga ongi, et ma ei viitsi tihtipeale küsida, kui kirjelduses on kõik \”ilus\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 14:06; 16.02 19:54; 17.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nimi peab LA riietes sees ikka olema. Ma ei teagi, kuidas oleks kõige parem seda teha.. minu laps veel LA-s ei käi. Küll olen seal töötanud ja soovitan nimi sisse panna küll.
Ma mõtlen, et kui sildi peal on nimi, sisi lõikad sildi ära lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sind tõesti nii väga häirib see nimi seal sildil isegi siis kui asi on väga korralik ja puhas? Vahet ju pole kas ostad kellegi kodukapist või kasutatud riiete edasimüüjalt, ei saa sa kunagi kindel olla, kui mitu last seda asja tegelikult kandnud on. Ka eestlased kirjutavad oma laste riietele nimed sisse ja kui sa tutvuksid mõne Eesti lasteaia laste nimekirjaga siis saaksid aru, et ka kodumaa laste nimed pole ammu enam ainult Andres, Ants ja Mati

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

korra olen saanud ilmselt kaltsukaasja, haises hullu moodi ja oli muidu ka kahtlane. Ise müün tavapoest ostetud asju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin korra lambavilla magamiskoti. Viskasin prügikasti, sees oli 100% akrüül silt. Kirjelduses oli lambavill! Täielik jubedus oli. Pärast mõtlesin, et oleks pidanud müüjale pretensiooni kirjutama, aga siis oli hilja juba.
Mõne asjaga olen veel alt läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsige küsimusi enne pakkumiste tegemist, tagantjärgi pole enam midagi teha, saadki aukude ja plekkidega \”Heas seisukorras\” asja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks see Chris, Stefany vms nimi selle kohe kaltsukakaubaks teeb ja kas see siis vähendab ajsa väärtust?
Minul sugulased Rootsis ja olen saanud palju Po.Pi ReimaTec riideid neilt, sees nende lapse nimi ka, põhmõtteliselt on need asjad olnud nagu uued, nad rikas pere ja iga talv ostetakse mitu Po.P kombet ja komplekti, et olek värvivaheldust ja kõik need jäävadki uuek praktiliselt, ideaalses korras n alati olnud. Ja siis ta annabki neid mulle, et mis tahan jätan endale ja mis ei taha, et müüksin maha tema eest. Olen kirjutanud, et nimi sees, aga no see, et neid väga korralikke Luckase nimega riideid nüüd kaltukakaubaks peetakse on küll üllatus kuulda :S Ise olekin küll õnnelik kui saaks osta 54 euroga praktiliselt uue Po.P kombe lgu seal sees mis iganes nimi (just selle hinnaga läks ülikorralik kmbe müügiks viimati)![/tsitaat]

Teoorias neid, kes saavad rikastelt sugulastelt asju, neid on alla 1%. Mu meelest on ka need, kus on võõrapärased nimed sees, kaltsukakaup. Ja ma oma laste riietesse ei kirjuta nimesid,sest pole vaja…ja ei taha ka sildistatud asju. Ühel laste lasteaiakaaslasel on suurelt saapa peale kirjutatud lapse nimi, inetu mu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ainult kaltsukaup. Ma olen sealt igasugust kraami saanud, ka uusi asju. Mõne ostuga ülirahul, mõnega pisut alt läinud, nagu ikka. Mõni varjab kauba puudusi isegi siis, kui konkreetse küsimuse oled esitanud ja pärast ütleb, et tema ei märganud või ei vaadnud ikkagi, vabandust jne. Mõni mõõdab valesti, ehkki palud mõõte või kirjutab suurusnumbri totaalselt vale jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ei osanudki kohe mingit lahendust välja mõelda, et asendaks nimesilid, tikiks ise uue nime jope sisse vms, vaenekene, ei saagi jopet kasutada…no tõepoolest, iroonitsema ajab selline saamatus.

Mina ostnud ei ole, küll aga müünud, eelistan alati käest-kätte kaupa teha, et poleks pärast pretensioone. Seega ei ole seal ainult kaltsukakaup.

Samuti olen ostnud tuttuue komplekti (isegi sildid olid küljes), aga lapse nimi oli sisse kirjutatud. Vot see ajas küll harja punaseks, oleks pidanud ikka mainima, et ta on juba nime sisse kirjutanud. Mina ostsin uue komplekti teades, et saan sinna oma lapse nime sisse kirjutada. Ostsin selle lasteaia jaoks ja pole lasteaeda saanud seda pannagi, sest lapse rühmas on sellenimeline laps ka olemas, kelle nimi riietel sees.
Sul on ikka ebaõnn lihtsalt ka olnud. Samas võib sealt väga normaalseid asju ka saada 🙂 Kui kahtled, siis alati küsi. Minu viga ongi, et ma ei viitsi tihtipeale küsida, kui kirjelduses on kõik \”ilus\”.
[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii ja naa. mõni saadetis haiseb küll kaltsuka järgi kuigi saatja väidab, et oma lapsed kandsid.
ise olen müünud oma laste riideid, samuti kaltsukast ostetud ja oma laste kantud riideid (seega kaltsukakaup). soovitan vaadata müüja ülejäänud kaupa, kui väga erinevatele suurustele, siis võib olla kaltsukakaup.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina otsisin kevadel k/s komplekti, mille riie kohe märjaks ei saa..Buduaarist või kuskilt siis leidsin ühed püksid(väidetavalt kandnud 1 laps ja 1 hooaja), helistasin ja küsisin, kas on ka vetthülgavad- selle peale vastati ei tea, pole proovinud vett peale ajada:D:D:D Sellega ka meie kaup lõppes:) Ilmselgelt üritati odava kraamiga kaupa teha, hind oli vist 10¤..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen ka nö kaltsuka kaupa saanud, kuigi enda viga ka, et pole küsinud, mitme lapse poolt kantud, nüüd olen targem. samuti on uute asjadega, et kirjas uus, aga tegelt on on 2 asjast ainult 1 uus, mida pole kirjelduses mainitud. ise olen ka kolmanda ringi asju müünud, aga seljuhul hinnaks ka 0,10 senti ja kirjelduses on usinasti kantud kirjas….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ja ei osanudki kohe mingit lahendust välja mõelda, et asendaks nimesilid, tikiks ise uue nime jope sisse vms, vaenekene, ei saagi jopet kasutada…no tõepoolest, iroonitsema ajab selline saamatus.

Mina ostnud ei ole, küll aga müünud, eelistan alati käest-kätte kaupa teha, et poleks pärast pretensioone. Seega ei ole seal ainult kaltsukakaup.

Samuti olen ostnud tuttuue komplekti (isegi sildid olid küljes), aga lapse nimi oli sisse kirjutatud. Vot see ajas küll harja punaseks, oleks pidanud ikka mainima, et ta on juba nime sisse kirjutanud. Mina ostsin uue komplekti teades, et saan sinna oma lapse nime sisse kirjutada. Ostsin selle lasteaia jaoks ja pole lasteaeda saanud seda pannagi, sest lapse rühmas on sellenimeline laps ka olemas, kelle nimi riietel sees.
Sul on ikka ebaõnn lihtsalt ka olnud. Samas võib sealt väga normaalseid asju ka saada 🙂 Kui kahtled, siis alati küsi. Minu viga ongi, et ma ei viitsi tihtipeale küsida, kui kirjelduses on kõik \”ilus\”.
[/tsitaat][/tsitaat]

Ma pole öelnud, et pole üldse kasutada saanud. Kirjas on ju, et lasteaias pole kasutada saanud, kuna seal samanimeline laps olemas. Kahjuks pole lihtsalt võimalik asendada. Võimalik on see nimesilt lihtsalt välja lõigata, aga õiget nime pole siis küll kuhugi kirjutada. No kuhu sa tikid, kui tegemist on ilma voodrita kummijopega? Ja asja point oli ju üldse tegelikult selles, et ostsin uue siltidega asja, millel oli nimi sees, aga seda ei mainitud. Minu arvates tuleb selliseid asju müües ka kirjutada. Oleksin selle komplekti ka siis ostnud, kui oleksin seda teadnud. Aga just see, et seda ei öelda, see mulle ei meeldinud. Ei ole mõtet praegu välja kiskuda ükskuid lauseid minu tekstist, mis ei ole otseselt praeguse teema küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 14:06; 16.02 19:54; 17.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen nüüdseks sealt 4 x ostnud, keegi otseselt infos välja toonud ei ole, et lapse nimi sildil ja ise ei ole taibanud küsida ka. Eranditult kõik riided on mul õnnestunud osta sealt nn kaltsukariided, sildil lapse nimeks Lucas või Thomas või Tobias. No teate küll, need spetsiaalse vildikaga hoogsa käekirjaga kirjutatud ja pesus veidi kulunud. Hinna olen muidugi pakkunud kõrgema, kui kaltsukast oleks saanud:) Muidugi võib ju väita, et eesti laste nimed ka sellised ‘peenemad’, aga ei – kaltsukakaup, kindel, mis kindel, sest olen ise selles osas seoses kaltsukate kammimisega juba spetsialist:D
[/tsitaat]

miks sa arvad, et sellised nimed kohe kaltsukakaupa tähistavad?
Olen ligi 30a eesti haridussüsteemis töötanud ja puutunud isiklikult kokku kõigi kolme sellise nimekandjaga, Lucaseid ja Thomaseid olen näinud lausa korduvalt, ka praegu on meie koolis paar Lucast.

Ja kust läheb üldse piir eesti ja \”välismaa\” nimedel siis. Ok, Kärt, Maali ja Juhan on vast puhtad eesti nimed, aga nt hetkel ülilevinud Mariad ja Kevinid on seda üle maailma.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina otsisin kevadel k/s komplekti, mille riie kohe märjaks ei saa..Buduaarist või kuskilt siis leidsin ühed püksid(väidetavalt kandnud 1 laps ja 1 hooaja), helistasin ja küsisin, kas on ka vetthülgavad- selle peale vastati ei tea, pole proovinud vett peale ajada:D:D:D Sellega ka meie kaup lõppes:) Ilmselgelt üritati odava kraamiga kaupa teha, hind oli vist 10¤..[/tsitaat]

vot selle veehülgavusega on aga nt nii, et minuvanustel pole vahel õrna aimugi, mida see mõiste üldse tähendab. nt ostsin oma teismelisele hiljuti stockmannist talvepüksid, aga… andke minusugusele 50a naisterahvale andeks, ma tõesti ei tea, on nad vetthülgavad või ei… ehk poiss või tema pruut teavad asjast rohkem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot aru ei saa, reeglina müüakse osta.ee ju kasutatud kaupa ja see ei ole ju mingi patt kui eelmine omanik lapse nime riietele sisse kirjutab. Sest sageli on ühes lasteaia rühmas 3-5 paari täiesti ühesuguseid kindaid, jopesi, pükse jne
Olen samuti nii müünud kui ostnud ostas, nii kasutatud kraami kui ka uut ja päris kaltsuka kauba peale pole sattunud aga vahe on ka selles,et nn ka kaltsuka kaupa on võimalik päris uuena ja siltidega osta nii,et suurt vahet pole.Ise peab silmad lahti lihtsalt hoidma kui ostu teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ma pole öelnud, et pole üldse kasutada saanud. Kirjas on ju, et lasteaias pole kasutada saanud, kuna seal samanimeline laps olemas. Kahjuks pole lihtsalt võimalik asendada. Võimalik on see nimesilt lihtsalt välja lõigata, aga õiget nime pole siis küll kuhugi kirjutada. No kuhu sa tikid, kui tegemist on ilma voodrita kummijopega? Ja asja point oli ju üldse tegelikult selles, et ostsin uue siltidega asja, millel oli nimi sees, aga seda ei mainitud. Minu arvates tuleb selliseid asju müües ka kirjutada. Oleksin selle komplekti ka siis ostnud, kui oleksin seda teadnud. Aga just see, et seda ei öelda, see mulle ei meeldinud. Ei ole mõtet praegu välja kiskuda ükskuid lauseid minu tekstist, mis ei ole otseselt praeguse teema küsimus.
[/tsitaat]Tahad lihtsat lahendust? Kleebi rullplaastriga see nimi üle ja plaastrile kirjuta enda lapse oma, saad edukalt ka lasteaias kasutada. Mul on lapsel küll kõik uuena poest ostetud riided, aga nimesid kirjutangi sisse just plaastritele, sest neid saab hiljem eemaldada, mingite spets triigitavate nimesiltidega ei viitsi üldse tõmmelda, sest see lahendus töötab väga hästi. Isegi pesus ei kulu eriti maha ja kui kulubki, siis pastakas uuesti näppu ja kirjutad üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan ma nüüd õigesti aru, et kui keegi ostab oma lapsele poest täishinnaga riided, siis ei tohiks ta sinna sisse lapse nime kirjutada, sest võib-olla kunagi ilma rahata teisele ringile müües tahaks kasutatud asja ostja puhtale sildile ise oma lapse nime kirjutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saan ma nüüd õigesti aru, et kui keegi ostab oma lapsele poest täishinnaga riided, siis ei tohiks ta sinna sisse lapse nime kirjutada, sest võib-olla kunagi ilma rahata teisele ringile müües tahaks kasutatud asja ostja puhtale sildile ise oma lapse nime kirjutada?[/tsitaat]

Täiesti valesti saad aru 🙂 Loomulikult võib riietele lapse nime sisse kirjutada. Aga kuna Eestis siiski paljud seda ei tee, siis oleks inimlik asja müües ka ostjale öelda, et nimi on sisse kirjutatud. Ja siin vahepeal oli juttu ju hoopis uute asjade ostmisest käest-kätte, millel oli nimi sees, aga müüja ei öelnud seda ostjale. Kui ostja ostab teise inimese käest uue asja, millel on sildid ka veel küljes, siis tõesti ostja ei oska ju aimatagi, et sinna võib nimi sisse olla kirjutatud juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 14:06; 16.02 19:54; 17.02 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jäi ka nüüd selline mulje nagu eelkõnelejal. Tahaks ka teada, kui palju nüüd minu lapse Lenne või Huppa järelturu väärtus seetõttu madalam on, kui sinna lapse nimi sisse kirjutatud on? Et kui muidu saaksin korraliku kombeka eest 30 küsida, siis nimi kahandab väärtuse 10 eurole või veelgi madalamale? Mind need sisse kirjutatud nimed ei häiri, olen küll näinud ka juhuseid, kus lapse nimi on saapa välisküljele kirjutatud või Lenne kindale on nimetähed suurelt veekindla markeriga käeseljale kritseldatud ja see on muidugi kole ning selliseid asju ei tahaks ilmselt keegi enam pärast kanda. Kui aga nimi ongi selleks mõeldud real kirjas, las siis olla. Ise püüan nime või nimetähed kirjutada kuhugi varjulisemasse kohta, sees olevale sildile, need nime jaoks mõeldud kohad jätan täitmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahet sel on kas on lapse nimi või kas on kaltsust pärit või mitte,peaasi et riie iseenesest on korralik terve ja puhas.(Kaltsust leiab vahel ju päris korralike riideid)Mix ei võiks neid müüa ,kui asi on korralik ja seda hinda väärt mis siis et nimi sees ja kaltsust odavamalt võib olla kätte saadud.iga inimene müüb seda mida tahab.ja kui tema arvates on see asi seda hinda väärt ja teile samuti tundub et asi on ikkagi korralik siis te ju makstate,ja vahet ei ole kas ta sai selle eelnevalt kaltust või poest.Need portaalid ju ongi et müüa ja ei ole pandud et peab olema just poe kaup.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umm..ma ostsin eelmine aasta k/s saapad kuulutuse peale 20eur eest ja ka oli lapse nimi sees. Isegi silm ei pilgu selle peale, las siis olla. Kui asi on terve ja puhas, olgu või 10 nime sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina mõned korrad ikka üritasin osta.ee-st lapsele riideid osta, tegin pakkumisi ainult kaubale, mis oli märgitud uueks. Tulemus oli see, et sain mitu korda täiesti haisvad kaltsuka asjad. Ok, plekke ega auke polnud, aga uued need asjad polnud ja haisu tõttu läksid prügikasti. Korra ostsin ka väidetavalt ühe lapse kantud Reimateci kindad, kätte sain kohutavalt haisevad kaltsuka augulised kindad, millel sisse kirjutatud rootsi nimi, kuigi müüja oli venelane. Viisin need kindad tagasi ja oma laste asjad ostan nüüd eranditult poest uuena, kuna selline pettus ajas südame pahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei müüda 🙂 kuigi suht palju on jah jampsi ka.
ise panin just terve portsu kleite jms müüki, ükski pole mul kaltsukakaup.
samas ise otsisn kasutatuna talvesaapad lapsele ja seal oli sees eelmise lapse nimi, kusjuures veel poisi nimi. mind küll ei häirinud ja ka lasteaias sai ilusti terve hooaja hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sealt oma 5 korda kindlasti ostnud- kleite, seelikuid, pluuse,pusasid ja ka ühe talvekomplekti. Petta pole siiani saanud ja nn kaltsuka kaupa pole ka juhtunud, kõik riided on olnud sama korralikud ja terved kui piltidel.

Aga eks jah, juhtuda võib kõike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin kohe üle oma vanad oksjonid ja vähemalt mina olen alati kirjelduses ära maininud, et lapse nimi on sildil sees ja see pesus maha ei tule. Aga ma olen lasteriietest ainult Eesti tootjate omi müünid, nii et Rootsist pärit kaltsuka kaubaks seda keegi pidanud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Väikelaps Kas osta.ee’s müüaksegi ainult kaltsukariideid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.