Esileht Kodunurk Kas osta puid või puitbriketti?

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Kas osta puid või puitbriketti?

Postitas:

Azoo, no mul ükskõik mitmest küljest neid pressitakse. Mis sa selle briketivalmistamise protsessi kirjeldusega ikka teed kui kodus harja ja kühvlit vajad? Fakt on, et ümmargused ajavad reaalselt prahti rohkem kui need kandilised.

Milleks seda valet infot siis oli vaja mainida kui see on sulle ükskõik? Kasutan näiteks tolmuimejat!

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 31.01 08:24; 31.01 18:20; 01.02 16:46; 01.02 17:51; 02.02 10:28; 02.02 13:34; 02.02 14:16; 02.02 14:59; 03.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No inimene, mis sa jaurad siin, artiklis on ju selgelt öeldud: Välisukse võib sulgeda alles siis, kui leeki enam näha pole ja ahju on jäänud ainult hõõguvad söed.

Ja peale seda suletakse ka siiber. Sedasama ju siin räägitaksegi!

Ausalt öeldes on mul poogen kuidas keegi ennast tappa või mürgitada soovib. Minu kommentaar oli neile kes seda teha ei soovi.

Kirjutatakse lisaks ka seda, et ahjuukse ja siibri sulgemise vahele peaks jääma vähemalt 10 minutit! See võib mõnel juhul olla elu ja surma küsimus. Aga Eestis ju meil keegi vingusurma ei sure- milleks tühjast tüli tekitada!

Mis ahjuuksest te jorate! Minu vanaema ahjul pidi ust lahti hoidma. Minu klaasuksega ahjul on kogu aeg uks kinni. Siibri sulen, kui leeki enam ei ole ja hõõguvatele sütele on tekkimas õrn hall tuhakiht.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 16:05; 03.02 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ahjuuksest te jorate! Minu vanaema ahjul pidi ust lahti hoidma. Minu klaasuksega ahjul on kogu aeg uks kinni. Siibri sulen, kui leeki enam ei ole ja hõõguvatele sütele on tekkimas õrn hall tuhakiht.

Järjekordsele spetsialistile- vanasti oli ahjudel kaks ust. Sisemine (avadega uks) oli kinni ja väline (avadeta) lahti. Kui söed olid põlenud(leeki enam ei olnud) pandi ka väline uks kinni. Natukese aja pärast suleti ka siiber. Sooja kokkuhoiu ja ohutuse seisukohast võiks siis ukse sulgeda pigem natuke varem ja siibri pigem natuke hiljem. Antud kontekstis peaks siis ukse all silmas pidama ava mille kaudu tuli saab hapnikku, sest ilma hapnikuta ei põle tuli ka sinu klaasuksega ahjus.
Ehk siis kui tuli enam hapniku ei saa ja gaasid ei saa ka korstna kaudu väljuda tekib tõenäoliselt vingugaas. Vingugaas on aga inimesele teatud kontsentratsioonis surmav.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 31.01 08:24; 31.01 18:20; 01.02 16:46; 01.02 17:51; 02.02 10:28; 02.02 13:34; 02.02 14:16; 02.02 14:59; 03.02 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma mäletan sellist vana ahjuust ja tean, kuidas toimid. Vaevalt selliseid enam eriti kusagil on, et nende peale peaks kogu ahjukütmise õpetuse üles ehitama.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 16:05; 03.02 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma mäletan sellist vana ahjuust ja tean, kuidas toimid. Vaevalt selliseid enam eriti kusagil on, et nende peale peaks kogu ahjukütmise õpetuse üles ehitama.

See kui palju neid on või ei muuda peateemat mida osta – kas puid või briketti, minu ahjul näiteks on selline ahjuuks. Tean ka paljusid kellel on samasugused. Kujutad sa pilti, et kõigil siiski mingil põhjusel pole uut ahju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 15:18; 03.02 21:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Kodunurk Kas osta puid või puitbriketti?