Esileht Väikelaps Kas ostate uusi kombesid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Teema: Kas ostate uusi kombesid?

Postitas:
Kägu

Mulle ei mahu pähe, kui kallid lasteriided uuena on – arvestades, kui ruttu need vähemalt meie peres koledaks lähevad (mul on raske keelata lapsi õues turnimast, ronimast jne – aga seda tehes ju riided kuluvad!). Enamasti peab ju lapsel kõike kaks paari olema.
Ma lihtsalt heietan siin, ma ei teagi, mida ma küsin või ei küsi. Jagan lihtsalt ahastust.

(Kui kellelgi mõni hea järelturu sait soovitada, oleksin ülitänulik!)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil on juba 5a piisanud ühest kombekast ja jopest.
Ostan uuena. Max hinnapiiriks 80 kombekal. Lasen ka mürada, ronida aga no kivi peal ligu lasta, nii et tagumik aukus küll väga mitte.
See aasta sain uue Lassie kombeka 60-ga.

Eelmine aasta ostsin Reima oma kirbukalt ja lasi vett läbi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ostsin molo kombeka 189.-. hetkel käib laps sellega lasteaias porimülkas. sobib. lapsel soe ja kuiv olla. iga päev kuiva harjaga puhastan, pori kukub ilusasti maha. kuuga koledaks läinud veel pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhiriided ostan uuena aga enamasti allahindluste ajal ette või tellin välismaalt. Näiteks 80 eurone Didrikson kestis lapsel kaks talve vabalt. Jah, põlved ja tagumik pole enam täiesti siledad aga omadused on nii head alles, et jääb veel väikevennale ka trööpamiseks. Nii võttes pole üldse kallis 🙂 Kasutatuna ei taha osta kuna kunagi ei tea, kui hästi hoitud on. Kui ikka vett ei pea, siis on jama.

Lisaks kombele on siis olemas jope ning igaks juhuks sinna juurde ostetud õuepüksid. Püksid on küll järelturult kuna kasutust leiavad harva. Kui nt kombe ööga ära ei kuiva või tõesti sulalumes on püherdatud nii, et kombe tilgub. Jope on hetkel Five seasonsi oma. Ka kevadel väga odavalt ostetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutuses kombe ja jope+püksid. Ostan allahindluste ajal uuena (no maksimum 60 eurot kombe eest). Enamasti saab käia ka noorem laps. Ei keela mängimadt, aga ju on rahulikumad lapsed, auklikuks või katki ei ole välisriudeid kandnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan uuena, enamasti soodukate ajal. Üle 80€ kombekaeest ei maksa. Järelturu osas olen veidi skeptiline kuna tahan kindel olla, et riiet on sobivate vahenditega pestud ja hooldatud ning kõik omadused on säilinud. Ja kuna laps mul on kiire kasvuga siis ühtki talveriiet pole õnnestunud 2 hooaega kanda seega olen otsinudki optimaalsest hinnaklassist parima variandi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ise ostan uuena, aga mu lapsel on olnud ka kasutatud kombekaid, mille on tasuta andnud tuttavad.

Edasi müünud olen osa asju nii, et ise uuena ostetud asja odavamalt pluss tasuta saadud asja pealekauba. Ja olen ka niisama tasuta edasi andnud, kui juhtumisi on samal ajal tuttav, kellel laps parajas suuruses.

Ma olen senimaani (laps 6-aastane) ostnud talveks ühe kombeka ja ühe komplekti jope+püksid.

Kombeka olen saanud: mytoys.de, babyshop.com lehelt. varem ka windeln.de lehelt, aga seal pandi postikulu suuremaks ja siis enam ei tellinud (postikulu 18eurtsi on liiga palju)

Jopesid olen ostnud huppaoutlet.ee, mytoys.de, babyshop.com. alexandalexa.com, gap.eu, http://en.51015kids.eu, kiabishop.com, https://www.next.com.ee/en kaudu ja veel https://en.coccodrillo.eu/

Pükse olen saanud alexandalexast, kiabishopist, mytoysist, gapist. pükste eest olen maksnud kõige rohkem (koos postikuluga) 35€, jope eest sama max.

Kombeka ostmisega on keerulisem kui jope ja pükste komplekteerimine, aga mu laps tegelikult eelistabki jopet ja pükse, ta ütleb, et niimoodi on soojem ja meeldib rohkem. Kombekas on meil juba kaks aastat niisama seisma jäänud, enam ei ostagi. Praegu on kogunenud kolm erinevat jopet ja kaks paari pükse, neid onhea vastavalt ilmale kombineerida.

P.S. kõige kallim kombekas oli meil 75 eurot uuena, taani firma Racoon, väga hea. Jope+püksid on olnud max 65 eurot kokku. Tavaliselt saan jope 20-35 euroga, püksid on olnud 25-40 (koos postikuludega)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah ostan uued. Ei meeldi endalgi teiste kasutatuid asju osta siis miks peaks lapsele. Kasutan põhiliselt Molo toodangut. Hind on kallis aga peavad vabalt mitu aastat vastu. Kasutatud ei julge juba sellepärast osta et paljud valetavad toote paremaks ja Teiseks pole enamikel õrna aimugi et neid riideid ei pesta tavalise pulbri või kapslitega. Kui valesti hooldad pole kasu ka kõige kallimast kombest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan uuelt. Mul on ainult üks laps ja pole neid kasutatud kombesid saanud kusagilt. Mu laps on pika kiitsaka kehaga, kõik mudelid ei sobigi talle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Ma pole sellest kuulnud, et tavalise pesupulbriga ei tohi pesta… Millega sa pesed? Ma lasen alguses 40 kraadiga pesumasinast läbi ja siis kuivatisse…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen seni uuena ostnud (hinnapiir on kuskil 100 euro kandis), v.a beebikombed (neid toodi tasuta). Aga see aasta olid uued Lenne kombed 110 eurot ja ostsin hoopis järelturult. Laps, kellele ostsin, on kiires kasvueas – järgmisel talvel on see kombe tõenäoliselt väike ka.
Mul ka lapsed kannavad ühte komplekti (või kombet) keskmiselt 2 aastat – siis on väiksed. Järelturu jaoks midagi järgi ei jää, trööbatakse ära (beebikombed andsin vennanaisele edasi).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õueriiete pesemiseks kasutan mina spordiriiete pesugeele, et säiliks ka vetthülgavus. Ja kuivatis ikka õueriiete programm

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan uuena, järelturul on mõttetult kallid hinnad ja kunagi ei tea, kui postiga lasta saata, missuguse asja lõpuks saad, kuulutuses ilusad pildid, õige nurga alt, ilus kirjeldus, aga saad täiesti trööbatud asja. Viimastel aastatel on Prismas soodukaga väga hea hinnaga kombesid võimalik saada, eelmine aasta ostsi Lassie kombe 39 või 49 euroga, ei mäleta enam. Lasteaias õues on vastu pidanud küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kombekaid jm vetthülgavaid riideid ei tohi pesta pesupulbriga, sest pesupulber jääb n-ö pooridesse kinni ja materjal ei ole enam nii hingav. Kuivati rikub materjali veekindlust. Kõige kauem säilivad materjali head omadused, kui pesta nii:
paned riideeseme õiget pidi pesugeeliga tunniks-kaheks likku, seejärel kergelt loputad, keerad riideeseme pahupidi ja pesed masinas õrn- või keskmise pesuga max 40 kraadi juures. Tsentrifuugida tuleks 400 pöördega. Paned kuivama õiget pidi.
Eest laetava pesumasinaga on pesu veel lihtsam. Paned kombeka sisse, kui näed, et masin on vett täis, lülitad masina välja. Lased asjadel leos olla 1,5 tundi ja siis paned uuesti masina tööle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan kõik uuena, aga jälgin Alesi ja täishinda ei maksa.

Iga ilma jaoks ju oma riietus ja hetkel talvekombe vist 2-3päeval ainult seljas olnud.

Soojemad ilmad või pikemad autosõidu coverman (35), igapäevaselt lasteaias kui on märg (+5 kuni-5) on boardman (45), kui on ikka -5 ja rohkem siis migis (50) alles sellga. Lisaks veel siis talvejope(35) ja kevad/sügis ka olemas(25). Ehk siis keskmiselt kulub aastas välisriietele umbes 200eurot, pole palju terve aasta kohta. Lisaks hetkel läheb veel eelmise aasta talvekombe veel selga, kuna sai pikendused avada, seega saab selle aasta ka sellega käia.
Riideid pole vajadust pidevalt pesata. Boardmani/covermani teen enamasti lihtsalt niiske lapiga üle vb 1-2korda olen hooaja jooksul pesnud. Talvekombet näiteks terve eelmine hooaeg ei peatunud üldse, kuna polnud vajadust, ei saanud mustaks, kuna poriseks ajal oli boardman seljas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kombekaid jm vetthülgavaid riideid ei tohi pesta pesupulbriga, sest pesupulber jääb n-ö pooridesse kinni ja materjal ei ole enam nii hingav. Kuivati rikub materjali veekindlust. Kõige kauem säilivad materjali head omadused, kui pesta nii:

paned riideeseme õiget pidi pesugeeliga tunniks-kaheks likku, seejärel kergelt loputad, keerad riideeseme pahupidi ja pesed masinas õrn- või keskmise pesuga max 40 kraadi juures. Tsentrifuugida tuleks 400 pöördega. Paned kuivama õiget pidi.

Eest laetava pesumasinaga on pesu veel lihtsam. Paned kombeka sisse, kui näed, et masin on vett täis, lülitad masina välja. Lased asjadel leos olla 1,5 tundi ja siis paned uuesti masina tööle.

Mina küll midagi ei loeta. Ma pesen kiirpesu programmiga 40 kraadi, mis kestab 40 min lisaloputusega. Ma ei kasuta mingit pesuvahendit. Tavaline vesi loputab masinas selle täitsa puhtaks. Isegi sopast kõva kombeka.
Aga see vb eks oleneb ka värvivalikust. Mul poiss ja olen alati tumedad toonid kombel valinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole lastele kunagi kasutatuid riideid selga pannud.
Kombed olen ostnud alede ajal või uuena. Tavaliselt kombe max hinnaks on 180€. Sellest väga kallimat ei raatsi osta.
Olen kindlaks jäänud Reima kallimatele mudelitele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka ostan, alega. Kaks 2a vahega samast soost last, kannavad järjestikku.
Praegu vanemal on üks Didriksons (80€), kaks muud (35 ümber). Jope ja paar paari talvepükse ka. Nooremal on üks uus kombekas (ta väiksem kui suurem samavanana, seda nr vanem ei kandnud – 35€), muu vanema vana. Masinas pesen ehk paar korda hooaja jooksul (spordipesugeeliga, 30-40 kraadiga, madalate pööretega). Õues on lapsed palju ja ronida-liugu lasta ei keela, siiski pole miski liiga kiiresti kulunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen saanud kasutatud kombesid/pükse/jopesid tuttavatelt tasuta ning kui käega katsudes/kasutamise käigus tunduvad omadused okei (ei ole silmnähtavalt vile või halva veetõrjuvusega), siis võtan põhiriidena kasutusse. Kui omadused ei tundu nii head, sis jätan varuriideks.

Kui ise ostan, siis eelistan osta tugevamast kangast mudeleid (tagumik ja põlved peavad tugevamad olema) uuena. Netipoodidest, mitte väga kallilt (ka mina ei ole üle 80 eur ostnud, isegi vist üle 70 mitte). Reguleerin pükste traksid minimaalsesse asendisse ja altäärest keeran natuke tagasi (õmblen kinni). Vastavalt lapse kasvamisele korrigeerin. Niimoodi olen saanud ühe uuena ostetud komplektiga 3a hakkama – muidugi õues mängides tekivad mingid kulumismärgid, aga tugevama kanga puhul ei midagi hullu küll.

Kas üks või kaks komplekti? Hea on, kui on 1 korralikum nö. põhikomplekt (millega laps põhiliselt käib) ja siis mingi tuttva käest saadud/odavalt kasutatuna ostetud varuriietus, mida panna selga siis, kui on olnud eriti hullult porine ilm ja laps on põhikomlekti põhjalikumalt ära mäkerdanud, aga on vaja kindlasti lapsega näit. poodi/külla sõita. Varukomplektil ei pruugi omadused nii head olla ning palju aega see seisab (ei leia nii palju kasutust kui põhikomplekt) – aga kui vaja, on midagi võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme ostnud uuena, meil poiss. Kunagi beebieas proovisin ka järelturu kaupa jah on küll odavam, kuid kunagi ei tea, kas on hästi hoitud või mis seisus riided on. Ostsin prooviks ühe pildil viisaka kevad-sügis kombeka. Kättesaamisel selgus, et kombekas haises sigaretisuitsu ning Arieli järele. Esimest korda kombekat läbi pestes oli pesuvesi ikka väga must, kuigi pealtnäha ei olnud mustust märgata (värvid ülevalt valge ja helesinine, allapoole vööd pruun). Kombekas olid põlemisaugud. Pesin kombekat 6 korda ning lasin iga kord värske õhu käes tuulduda ja kuivada. Alles siis saime haisust lahti. Seejärel lappisin konipõlemisaugud paikadega ning töötlesin vetthülgava spreiga. Kombekas maksis jah 10.- eurot ja kestis kaks hooaega, kuni laps sellest välja kasvas.
Enam ma sellist jama ei viitsi läbi teha. Ostan uue, kasvuvaruga ning kasutan kaks hooaega. Võime osta sooduka ajal või mõistliku hinnaga eelmise hooaja mudeli, ei pea olema viimane mudel. Meil on üks kombe lasteaeda, mille me nädala lõpus puhtaks peseme ning üks komplekt, kui peame kusagile viisakasse kohta minema, või siis varuks, puhuks kui kombe ikka hädasti nädala keskel pesu vajab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me oleme ka alati ühe kombe uuena ostnud. Eelistan Pikendatavat Didriksoni, sellega saab vähemalt kaks (kui mitte kolm) hooaega läbi aetud. Kui allahindluste ajal osta, saab ca 80-90 euroga. Hooldasin korralikult, pesin spets õueriiete programmiga ja harva, ja peale kaht aastat kandmist müüsin tuttavale edasi 40 euroga. Nii et enda hind tuli 40 eurot kahe aasta peale, pole eriti palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Huvitav, ma pole eales tünga saanud, kui olen kasutatud riideid ostnud neti teel. Praegu ka lapsel juba teist aastat lasteaias 15eurone talvekombe seljas. Pesnud olen seda täiesti tavamoodu – muide, ma ei saa aru, miks neid peaks kuidagi eriliselt pesema, st juhis on ju riidel sees olemas.

Võibolla ongi asi suhtumises (miks mu lapsed siuksed rääbad välja näevad*): ma lihtsalt eales ei viitsiks liiga palju asjatada, niigi on elus palju (tüutuid) kohustusi. Seeparast ka vist ei julge ka uut kallist kombet osta – siis mul on tunne, et mul oleks nagu kolmas laps juures, kelle eest peab sama hellalt hoolitsema.

* eks ma liialdan, aga vahel mul on tunne, et Eesti lapsed käivad liiga korralikult riides. Meil on nagu mingi rahvuslik hirm selle ees, et keegi võiks riietuse järgi arvata, et me kuidagi halvemad, lohakamad, laisemad, ebanormaalsemad oleme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ükskord ostain järelturult popi kombeka. Väljanägemiselt oli täiesti korralik, aga kui laps maha istus nii oli kohe tagumik läbi kombe märg. Ilmselt oli seda täiesti suvaliselt pestud. Nüüd kui mõne kasutatud asja ostan, enne uurin, kuidas seda hooldtud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Ma pole sellest kuulnud, et tavalise pesupulbriga ei tohi pesta… Millega sa pesed? Ma lasen alguses 40 kraadiga pesumasinast läbi ja siis kuivatisse…

kui nii teha, siis ma tõesti ei raatsiks uut osta :-O

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellise ilmaga lapsele kombe selga panna on kombeka surm. Soetage voodriga vihmariided ja porise ilmaga ideaalne. Didriksons boardman või kulingi omad super. Kombekas on meil ainult miinustega ja korraliku lumega käimiseks ja alati ostan uue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummiriided on minu meelest jubedad, on kohmakad ja ei hinga üldse. Ei saa neist aru. Kombekad olen ostnud uuena, ja ühe kindla kallima firma omad, ei ole kunagi pidanud pettuma. Pikendatav kombe käib julgelt 2 talve ja jääb teisele lapsele ka.
Kunagi ostsin kasutatuna ühe didriksoni, see ei pidanud tilkagi vett, õmbluste vahelt tuli kohe vihm läbi. Sp ei usalda kasutatud riideid ega ka mitte didriksoni. Vahel on nii, et avastad nii täiusliku asja ja jäädki sellele kindlaks. Kombed, joped, mütsid, kindad, paksud sokid,soe pesu kõik ühest kohast ja lapsed on alati soojas ja kuivas.
Ma ei saa aru lausest, et ‘eesti lapsed on liiga hästi riides’, mida see peaks tähendama… kellegi nõukaaegne tõekspidamine, et lapsele kõlbab kellegi vana narts väga hästi, nagunii läheb mustaks ja kasvab välja? Täiesti vale. Mul on alati kahju vaadata neid nartsudes külmetavaid lapsi lasteaias, õnneks enamik on nõukaajast ikka välja kasvanud, valdav osa lapsi on ilmastikule vastavalt riides ja tunnevad end hästi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamasti olen ostnud uued, ostan igal aastal jaanuaris järgmiseks talveks ette Lenne kombeka, kui neil ale on ja üle 60-70 pole maksnud. Seekord ostsin järelturult 25 euriga NorthBend kasutatud kombe lisaks, sest ei tahtnud uut korralikku kombet kohe praegusesse porimülkasse trööbata anda, näha oli, et vatti saanud asi, aga suurepärane on, peab tuult ja vett ja just paras lapsel lasteaia õuel roomamiseks. Kui lumi maha tuleb, paneme uue Lenne oma selga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen ostnud rohkem uuena, aga mõned ka kasutatuna. Kasutatuna olen ostnud siis kui on ilmnenud, et ette ostetud kombe on veel sellel hooajal liiga suur (laps on aeglase kasvuga). Siiani on ka need kasutatud variandid (Ticket to heaven, Jonathan) veekindlad olnud ja hinnad max 25€. Uue kombe või komplekti eest olen maksnud 20-65€, lihtsalt tuleb õigel ajal osta ehk hooaja lõpus. Igasugu erinevate firmade tooteid olen leidnud selles hinnavahemikus – Didriksons, Lenne, Reima, Lupilu, Po.p, Kappahl Kaxs. Minu puhul on max 75€, mis ma hetkel mõtlen, et raatsiksin õueriide eest välja käia. Aga ilmselt suurema lapse puhul rohkem, sest nende riided on juba kallimad. Minu oma kannab 98 suurust alles.
Aga jah kui ma siit loen, et nii paljud pesevad suvalt riideid, siis mul võtab natuke indu maha nende kasutatud riiete ostmisega. Ma ise pesen alati spets tehniliste õueriiete vahendiga nt Toko või Nikwax (mitte ajada segi spordiriietele mõeldud geeliga). Tegin ka selle vea, et pesin paar korda lapse Po.p-i riideid tavalise spordiriiete geeliga ja hakkasid sorinal vett läbi laskma. Pärast õige vahendiga pesu see probleem kadus. Edaspidi pesen kõik õueriided alati õige vahendiga ja võimalikult harva.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.
Võibolla ongi asi suhtumises (miks mu lapsed siuksed rääbad välja näevad*): ma lihtsalt eales ei viitsiks liiga palju asjatada, niigi on elus palju (tüutuid) kohustusi. Seeparast ka vist ei julge ka uut kallist kombet osta – siis mul on tunne, et mul oleks nagu kolmas laps juures, kelle eest peab sama hellalt hoolitsema.

* eks ma liialdan, aga vahel mul on tunne, et Eesti lapsed käivad liiga korralikult riides. Meil on nagu mingi rahvuslik hirm selle ees, et keegi võiks riietuse järgi arvata, et me kuidagi halvemad, lohakamad, laisemad, ebanormaalsemad oleme.

Eks sellepärast ongi sinu lapse asjad rääbakad, kuna sa ei hoolda õigesti.

Kui osta kallis korralik asi,xhooldada ja kasutada õigesti, siis pole mingeid probleeme ja saavad asju kanda mitmed lapsed ja asjad ikka nagu uued.

Ja ei ole see hooldamine nii raske midagi, praegu alles voodrigakummiriiete aeg, mitte talvekombe (väljas ju enamasti +kraadid ja pori). Kummiriided saab kiiresti märjalapiga puhtaks, ei kulu minutitki. Talvekombe ikka külmaga ja kus ta siis nii väga mustaks saab ja kui saab siis samuti lapiga üle. Tänapäeva riided on enamasti pori ja vett hülgavad, seega mida vähem pesta, seda paremini omadused püsivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolmele lapsele ostsin kogu lasteaia-aja ainult kasutatud kombekaid. Kas on siis minu õnn või olen osanud oste hästi valida, aga ühegagi pole veepidamiseprobleemi olnud. Mina ei saa üldse aru, kuidas saab müüa “uueväärseid” kombekaid, kui minu omad oskavad paari kuuga selle ribadeks kanda. Aga ostan ainult Reima kombekaid, Reimatec. Mõned Lassied ja Legotecid, midagi pole viga olnud, on olnud ka sõbrannade vanu kombekaid ja iseenda aastaid pestud (mitmele lapsele).
Kummiriideid pole meil kunagi olnud, küll aga vana hea Reima Supratec k/s kombekad näiteks, toariietele kombekas peale ja mitte midagi ei ole viga olnud. Sellise ilma jaoks on üleminekukombekad, vanad viledakspestud talvekombekad jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Esileht Väikelaps Kas ostate uusi kombesid?