Esileht Väikelaps Kas pakute lapsele nö valmistoite?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas pakute lapsele nö valmistoite?

Postitas:

Kas annate lastele süüa ka nö poest ostetud valmistoite? Mõtlen siinjuures ka valmissalateid, soojaleti toite ning näiteks purgisuppe? Mis vanuses hakkasite neid menüüse lisama?

Minul on lapsel käsil kodutoiduga harjumine(laps natuke üle aasta vana) ning ämm teeb tihtilugu toitu just purgisuppidest, -roogadest ning ostab valmissalateid jmt. Kui külas käime ja ta iga kord süüa pakub, siis ei mõista ta miks ma siiani pole lapsel lubanud ka neid süüa, kuna ta teab et pakume lapsele juba vaikselt kodutoitu.
Külas käime 2-3 korda nädalas ning igakord toob ämm sellekspuhuks poest kas valmistoidud või salatid lauale.
Milline on teie suhtumine ja arvamus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 16:00; 15.01 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võimalik, ei söö ise ja alla 3a lapsele ei pakuks.

Loomulikult mõni lusikatäis paar korda aastas ilmselt pole hulll(ei tea ju, kui tihti te seal külas käite)…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purgisuppe kindlasti ei, neid ei taha isegi. Salateid küll vahest. Lapse lemmik on peedi-küüslaugu salat(Selver), vahest ka kapsa-porgandi. Ei viitsi ise nendega jännata. Paar ampsu on saanud ka kartulisalatid. Vahest harva võib. Külas annan seda mis laual on ja tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vahest, kui tõesti pole aega või ei viitis süüa teha, siis anname lastele purgisuppi/pakisuppi. Muidu teen ikka kõik ise.
Kuna ise ka ei armasta valmis toite, siis väga hrva, kui lapsedki seda saavad.

Oma käega valmistatud toidud siiski palju paremad, kui poe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Purgisuppidest Felixi hernesupp ja bor¨. Ja ka muud poetoitu tuleb ette (maksakaste, Selveri aurutatud kartulid, ühepajatoit). Aga see on siiski pigem erand, kui reegel. Paaniliselt eemal ei hoia, aga kuna olen kodune, siis mul on aega vaaritada küll praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui võimalik, ei söö ise ja alla 3a lapsele ei pakuks.

Loomulikult mõni lusikatäis paar korda aastas ilmselt pole hulll(ei tea ju, kui tihti te seal külas käite)…[/tsitaat]
Kirjutati ju, et 3-4 korda nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

söön ise ja pakun ka lastele. Käin täiskohaga tööl ja kohe mitte ei ole nõus peale tööpäeva lõppu köögis vaaritama. Leian lastega koos veedetud aeg on olulisem. Salvesti kastmed keedetud tatraga ja toorsalatiga (Selver) on tihti laual.
ilmselt ei ole ämm teab, mis söögitegija ja seepärast pakub valmistoite.
Mina kokkan nädala lõpus – siis on rohkem aega ja söögitegemine pakub rohkem mõnu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga võta kodust lapsele toit kaasa, ämmale ütled, et tahad talle võimalikult tervisliku toitu pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olengi alati lapsele oma toidu kaasa võtnud ning siiani on seda aktsepteeritud. Kuid nüüd, paar kuud, kui kodutoidu tutvustamise teema on päevakoral, on see küsimus ämma juures alati õhus olnud. Ta ei mõista, miks ei või laps siis ka temajuures kodutoiduga harjuda ning tundub justkui pisut solvunud või pettunud, et lapsele oma toit kaasas on.

Ämm on ise ka alles tööinimene ning on pikad päevad tööl ja seetõttu toitubki päris palju valmistoitudest või kiiresti valmivast menüüst. Samas elab ta lähedal ning omavaheline läbisaamine on väga hea, seetõttu käime ka tihti külas.

Seetõttu tõstatasingi teema, et kas 1 aastasele oleks ok juba neid toite pakkuda, või pigem veel mitte.
Küsin veel nendelt, kes on oma lapsele nimetatud toite pakkunud, et kui vanalt laps neid saama hakkas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 16:00; 15.01 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee lapsele kodus toit valmis ja võta kaasa. Selle peale ei tohiks küll ämm solvuda. Eriti, kui selgitad ka, et tahad lapsele tervislikku toitu pakkuda (lapsele sobivalt vähesema soolaga).

Kusjuures, kui alles hakkasin last kodutoiduga harjutama siis võtsingi ämma juurde lapsele eraldi söögi kaasa. Sest ämm ei tee kuigi tervislikku toitu, kasutab jube palju soola. Kartulid koorib ära ja paneb vette seisma tund enne keetmist jne jne. Õunamoosid tal ka alati nii pruuni värvi, et ei isuta.
Nüüd, kus laps juba on kodutoidul siis tihti teen ämma juures ise meile süüa (seda siis, kui pikemaks, kui ainult üheks päevaks läheme). Viimasel korral jõulude ajal ei tassinud sööki kaasa ja siis laps tema tehtud toite ei tahtnud süüa, sest liiga soolased olid. Loodan, et ehk järgmisel korral kasutab vähem soola, tema toidud isegi minu jaoks liialt soolased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tulevad need menüüsse (ja ka siis ikka korra-paar nädalas, mitte igapäevaselt) umbes 7-aastasel lapsel, kes koolistjõudes saab seda ise valmistada kui eelmisest õhtust pole soojendamiseks süüa jäänud.

Pole purgitoitu ei beebile ega väikelapsele andnud. Tahan olla kindel, mis seal sees on. Lisaks on endatehtul ikka maitset ja lõhna ka.

Purgitoitude puhul on paha asi see, et sealt ei saa ära võtta maitsetugevdajat E621 (enamuses on sees paraku), mis on väikelastele üliohtlik aine ja ka liigset soola, mis seal säilivuse huvides on.

Mina maailmaparandajana arvatavasti teeksin sellise üllatuse (seda enam, et ämm tööinimene ja aega vähe ning kui suhted head- miks mitte) – teeksin ahjus midagi head ja naturaalset ja kui külla läheksin, võtaksin ahjupotiga kaasa. Saaks ämm värsket süüa ja aega vaaritamiselt kokku hoida. Või kutsuks ta hoopis meile sööma ja lobisema nendel 4 päeval.
Ja siis uuriksin kiiresti valmistatavaid retsepte, katsetaks kodus ning järgmine faas oleks, koliksin ämma juurde kokkama (meie oma ei solvuks ka sellest, pigem vastupidi- tema mängiks lapsega hea meelega selle asemel). Ja aja jooksul jäävad need toidud ämmale külge, võin kihla vedada.
Kiired-kerged on ju tööinimesele \”viska koostisained ahjupotti ja pane 40 minutiks praeahju\”. Ise saad samal ajal omi toimetusi toimetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Felixil on ekstra E621 vaba sari ka olemas, kus on mitmeid häid suppe! Olen ostnud kui on kiire ja tõesti pole aega süüa teha. Olen üsna veendunud et see soojendatud hernesupp on palju etem kui võileib.
Soojaleti toitu ei tarbi ise ja ei anna ka lapsele.
Sama on salatitega. Kõikvõimalike kulinaarialettide kohta erinevates ketipoodides on nii palju jama kirjutatud et ei soovi riskida.

Kui sulle ei sobi et laps ämma ostetud asju sööb siis nii ütlegi ja põhjenda ära. Nägusid teha on palju nõmedam. Küll ta aru saab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1,3 a ja 3 a söövad vahel Salvesti frikadellisuppi ja värskekapsabor¨¨i veiselihaga. Seal ei ole küll mingit E621 mainitud. Lastele on seda hea kerge vahel anda kui on vaja ruttu ruttu süüa anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

purgitoite eriti ei anna, polegi vist andnud. salateid küll vahel kui nt. peolauale olen ostnud või ise külas oleme. jah, olen kodune, kuid tõesti ei jõua alati kõiki sööke ise teha (nt. täna veetsime päeva õues kelgumäel selle asemel, et kodus tunde vaaritada). aga kui endal muud pole või lapse ema juurde viin, siis olen ikka veel vahest ostnud hippi vm. spets üle 1a mõeldud lastetoitu. no see on kindlam minu meelest, et pole liiga soolane vms. aga ega ta neid eriti ei taha…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämm on täielik vastand sinu omale, tema on samuti padutervisliku toidu pooldaja ning tahab kõik ise teha! Ja need hoole ja südamega valmistatud toidud on ülimaitsvad ka.

Paraku just sellel põhjusel viime meie oma lapsi tema juurde ainult äärmise hädavajaduse sunnil. Nimelt, praktiliselt kogu selle aja vaaritab ämm süüa! Lapsed jätab unarusse:( Ei mängi, ei tegele, ainult riidleb kui lapsed ei lase tal köögis süüa teha. Päris mitmel korral on juhtunud koguni, et kui ämmal tuleb mõnest toorainest puudu, siis lidub ta mõtlemata poodi ja jätab kaks last (1 a ja 2 a) üksinda poolvõõrasse korterisse karjuma. Lapsed ei taha tema juurde minna, sest \”vanaema teeb ju ainult süüa ja temaga on nii igaaaav!\”. Vat nii.

Selle taustal tundub üks Salvesti purgisupike või Selveri kulinaarialeti kanakoib tunduvalt elutervem ja laste elu ning psüühikat säästev lahendus:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütleme nii, et purgisupis (a la Felix, Salvest) ei näe ma miskit halba. on olemas ilma säilitusaineteta variandid. kasutame neid ka aeg-ajalt ise.. no tuleb mingi hernesupi isu üks kord. see on n-ö kiirtoit.

poesalatitest oleme ostnud värskeid salateid (a la porgandisalat, peedisalat küüslauguga jms).
kartulisalatit jms hapukooresalatit pole ise ammu ostnud ja tarbinud, aga usun, et kuskil külas on ikka pakutud. mis seal ikka 🙂 .

aga totaalselt tülgastust tekitavad minus soojaleti asjad. a la kanakintsud, poe kartulipüree jne jne. need on minu jaoks totaalsed rasvajunnid. nendele eelistan igal ajal purgisuppi.

sinu ämmaga paistab aga olema lugu nii, et ta tahab head, aga välja kukub nagu ikka 🙂 . vb ei taha ta kiirustades ise hakata miskit valmistama ja siis arvabki, et poe asjad on ok. parem kui mitte miskit.
lahendusi on siin eespool pakutud. tee ise süüa kaasa! tõsiselt.. kartuleid, riisi, makarone, tatart jõuab ämm keeta. sina tee sinna nt kõrvale ahjuliha, praeliha, kana jne jne. juurviljade aurutamine ka eriline vaev pole 🙂 .

mind aitas ka palju see, kui oma lähikondlastele natuke asja tutvustasin. no et miks tahaksin last säilitusainetest eemale hoida ja miks ostan lapsele lihaviinerit, mitte kondimassi. saadi aru küll.
lapsele tahaks ikka paremat, kui endale 😉 .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea küll, kas ja kui palju sa oma lapsele toidu sisse soola paned, aga poe valmistoitudes ja ka purgitoitudes on soola küll tunduvalt rohkem, kui aastasele lapsele vaja. Seda on näidanud ka ajakirjanduses kajastatud uuringud (kohe tuleb meelde üks Eesti Ekspressis kajastatud uuring). Valmisleti toodetes on ka palju rasva, et need ka pika soojas hoidmise järel veel pehme tekstuuriga oleks.

Ehk siis mina rõhuks ämmaga rääkides just soola- ja rasvakogusele. Aastase lapse soolavajadus on täiskasvanu omast ikka kordades väiksem.

Minu 1 a 3-kuune ei ole seni saanud ühtegi nn poe valmistoitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3 korda nädalas purgisuppi või poe kartulisalatit ei tahaks isegi süüa, saati siis lapsele anda. Korra nädalas külas käies elab üle.

Ise olen andnud kodus lastele küll ka nö valmistoite. Viinereid ja toorvorste (küll neid ilma säilitusaineteta), mõnikord soojaletist kanakoiba, kodus on pelmeenid tihti igaks juhuks kapis olemas. Miks? Sest nii koduse kui nüüd töötava emana on minu elus aeg ajalt õhtuid, kus ma ei jõua, ei jaksa või lihtsalt ei taha kokata, päevi, kus oleme tulnud kusagilt ürituselt väsinuna ja näljasena ning poest midagi kiiret kaasa haaranud jne jne. Purgisuppe lastele pole andnud, ise ka ei söö neid enam. Ehk siis minu seisukoht on, et aeg ajalt võib lubada, aga päris iga nädal reeglipäraselt mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui poetoite ainult ämma juures sööte, siis ma ei teeks sellest suurt numbrit. Iseenesest ei näe ma valmistoidute ostmisel mõtet, kuna esiteks on kodus kokkamine rahaliselt soodsam ja teiseks maitsevad värskelt valmistatud praed ja toidud paremini kui kui ülessoojendatud purgikraam.

Nojah, vahest õhtul töölt läbi poe koju tulles sunnib nälg valmistoidu letist midagi kaasa ostma, kuid reeglina teen ikkagi paariks päevaks söögid ette valmis, nädalavahetustel küpsetame lapsega kood kooki või saiakesi, mida samuti jätkub mitmeks päevaks. Vanasti üksi elades ma küll paarist kartulist püreed tampida ei viitsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu ämm on täielik vastand sinu omale, tema on samuti padutervisliku toidu pooldaja ning tahab kõik ise teha! Ja need hoole ja südamega valmistatud toidud on ülimaitsvad ka.

Paraku just sellel põhjusel viime meie oma lapsi tema juurde ainult äärmise hädavajaduse sunnil. Nimelt, praktiliselt kogu selle aja vaaritab ämm süüa! Lapsed jätab unarusse:( Ei mängi, ei tegele, ainult riidleb kui lapsed ei lase tal köögis süüa teha. Päris mitmel korral on juhtunud koguni, et kui ämmal tuleb mõnest toorainest puudu, siis lidub ta mõtlemata poodi ja jätab kaks last (1 a ja 2 a) üksinda poolvõõrasse korterisse karjuma. Lapsed ei taha tema juurde minna, sest \”vanaema teeb ju ainult süüa ja temaga on nii igaaaav!\”. Vat nii.

Selle taustal tundub üks Salvesti purgisupike või Selveri kulinaarialeti kanakoib tunduvalt elutervem ja laste elu ning psüühikat säästev lahendus:)[/tsitaat]

Vot nii, nokk kinni, saba lahti. Teema kokkuvõte on see, et ämmaga ei olda kunagi rahul.
Ise eelistaks ka iga kell purgusuppi pakkuvat ämma lapsi üksijätvale ämmale.
Minu ema lapsehoidmisstiil: tervislikud toidud, tingimata ka isetehtud magustoit iga lõunasöögi juurde, sinna juurde pidev stress, närvilisus ja kurtmine, kui väsitav see kõik on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Kas pakute lapsele nö valmistoite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.