Esileht Väikelaps Kas palavik või mitte?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas palavik või mitte?

Postitas:
Kägu

EIle õhtul lapsel hakkas nina lörisema natuke. Öösel kuulsin, et lapsel nina kinni ja hingas suu kaudu. Aken oli lahti ja lapsel oli peal suhteliselt soe tekk. Katsudes keha tundus teki all päris palav, samas otsa eest katsudes ei kuumanud ega midagi. Kraadisin digitaalse kraadiklaasiga kaenla alt, natukese aja pärast lõi ette 36,5 ja hoidsin veel all. Lõpptulemuseks näitas 37,1 ja sellest kõrgemale ei tõusnud. Hoidsin kraadiklaasi ikka mitmeid minuteid all. Kas see on palavik või pigem palavusest tõusnud kehatemp.? Laps 5-aastane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ju ikka väike palavik.
Minu 5-aastasel muide ei lähegi otsaesine väga soojaks isegi kõrgema palavikuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole palavik, mis nõuaks tegutsemist.

Kaenla alt loetakse kõrgenenud temperatuuriks seda kui kraadiklaas näitab üle 37,4

teil oli 37,1 ja see on normi piires. Loomulikult mõjus ka soe tekk, rahuolek st magamine sooja teki all jne.
Laps ongi soojem, kui on teki all, kui on soojalt riides, kui on just möllanud ja müranud jne.

http://www.lastehaigla.ee/public/infotekstid/Juhendid2/Lapse_palavik_Marge_Lenk.pdf

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei ole palavik, mis nõuaks alandamist või rohtusid. Aga last pole vaja ka hautada. Kui vahetasid tekki, siis võis varsti juba olla keha jahedam. Ülekuumenemisega tuleb ka mõõdetav palavik.
Virushaigusega on laubast tähtsam käed ja jalad: kui keha on kuum, käed ja jalad külmad, siis on oht, et palavikuhoog tuleb veel, jalad hoida soojas jne.

Aga sellise lapse jätan ma koju, kui mul vähegi võimalik. Sest on liiga suur tõenäosus, et kooli/lasteaiapäeva lõpuks saad sa tagasi puruhaige lapse ja põdemine kestab kauem kui kohe jaole saada ja ravida, kõikide koduste vahenditega, teed, küüslauguleib, jalavannid jnejnejne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On kindel põhjus, miks ei kraadita vahetult peale magamist (ammu magamise ajal, kui just pole kahtlust nagu 39-40 palavikus) ja vahetult peale söömist. Magades (veel teki all) kui ka süües keha temperatuur tõuseb. Kui sa kraadisid last magamise ajal, eelnevalt katsusid teda teki alla, loomulikult oli ta soe.

Mul on laps olnud terve nädala nohune ja pole kordagi kraadinud teda – mingit igaks juhuks kraadimist ei tee, kui laps muus osas tunneb end hästi ja ainus häda on lurisev nina

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole palavik, miks sa üldse arvasid, et on?
Paksu teki all oleks ju endal ka palav ja higine olemine ilma palavikutagi.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Väikelaps Kas palavik või mitte?