Esileht Väikelaps Kas palavik või mitte?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kas palavik või mitte?

Postitas:

EIle õhtul lapsel hakkas nina lörisema natuke. Öösel kuulsin, et lapsel nina kinni ja hingas suu kaudu. Aken oli lahti ja lapsel oli peal suhteliselt soe tekk. Katsudes keha tundus teki all päris palav, samas otsa eest katsudes ei kuumanud ega midagi. Kraadisin digitaalse kraadiklaasiga kaenla alt, natukese aja pärast lõi ette 36,5 ja hoidsin veel all. Lõpptulemuseks näitas 37,1 ja sellest kõrgemale ei tõusnud. Hoidsin kraadiklaasi ikka mitmeid minuteid all. Kas see on palavik või pigem palavusest tõusnud kehatemp.? Laps 5-aastane.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:59; 19.10 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju ikka väike palavik.
Minu 5-aastasel muide ei lähegi otsaesine väga soojaks isegi kõrgema palavikuga.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole palavik, mis nõuaks tegutsemist.

Kaenla alt loetakse kõrgenenud temperatuuriks seda kui kraadiklaas näitab üle 37,4

teil oli 37,1 ja see on normi piires. Loomulikult mõjus ka soe tekk, rahuolek st magamine sooja teki all jne.
Laps ongi soojem, kui on teki all, kui on soojalt riides, kui on just möllanud ja müranud jne.

http://www.lastehaigla.ee/public/infotekstid/Juhendid2/Lapse_palavik_Marge_Lenk.pdf

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei ole palavik, mis nõuaks alandamist või rohtusid. Aga last pole vaja ka hautada. Kui vahetasid tekki, siis võis varsti juba olla keha jahedam. Ülekuumenemisega tuleb ka mõõdetav palavik.
Virushaigusega on laubast tähtsam käed ja jalad: kui keha on kuum, käed ja jalad külmad, siis on oht, et palavikuhoog tuleb veel, jalad hoida soojas jne.

Aga sellise lapse jätan ma koju, kui mul vähegi võimalik. Sest on liiga suur tõenäosus, et kooli/lasteaiapäeva lõpuks saad sa tagasi puruhaige lapse ja põdemine kestab kauem kui kohe jaole saada ja ravida, kõikide koduste vahenditega, teed, küüslauguleib, jalavannid jnejnejne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kindel põhjus, miks ei kraadita vahetult peale magamist (ammu magamise ajal, kui just pole kahtlust nagu 39-40 palavikus) ja vahetult peale söömist. Magades (veel teki all) kui ka süües keha temperatuur tõuseb. Kui sa kraadisid last magamise ajal, eelnevalt katsusid teda teki alla, loomulikult oli ta soe.

Mul on laps olnud terve nädala nohune ja pole kordagi kraadinud teda – mingit igaks juhuks kraadimist ei tee, kui laps muus osas tunneb end hästi ja ainus häda on lurisev nina

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole palavik, miks sa üldse arvasid, et on?
Paksu teki all oleks ju endal ka palav ja higine olemine ilma palavikutagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on sel tähtsust? Korra nina kinni on nii väike asi ju, ma poleks üldse torkima läinudki, hommikul vaatad, kuidas on. Mul läheb endal ka tihti öösiti nina kinni, eriti siis, kui aken lahti on, nagu allergia vms. Hommikul kui ärkan, läheb lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 15:41; 28.09 16:13; 29.09 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin alles viiruses. Nohu ei olnud tugev, palavik oli esimestel päevadel 37.3-37.5 (kaenlaalt mõõdetud, vist piirituse?põhjal kraadiklaasiga, mitte elavhõbedaga), aga enesetunne oli meeletult jube. Põhimõtteliselt magasin vaid, pea valutas ja oli paks, uimane ja nõrk oli olla, isu polnud. Seega alati ei pea olema kõrge palavik kehvaks enesetundeks, vaid mul tihti ongi kehv enesetunne ka juba 37.2 üle olevast palavikust (samas normaalne temp mul on 36.6). Nüüd on peamine haigusevimm üle, kuid samas kraadiklaas näitab endiselt 37.0 ja enesetunne teine, aga mitte hea.

Seega jah, selline palavik ei nõua tegutsemist, kuid siiski tuleb lähtuda lapsest ja tema enesetundest. Vihkan seda kui öeldakse, et see pole mingi palavik, kuid inimeste enesetunne erineva kehatemperatuuriga ja olenevalt haigusest on erinev. Varem nii olnud, et natuke tunnen, et on palav ja kael pea põlevad justkui, avastad, et 38+ palavik, aga muidu enesetunne hea ja pea selge.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin alles viiruses. Nohu ei olnud tugev, palavik oli esimestel päevadel 37.3-37.5 (kaenlaalt mõõdetud, vist piirituse?põhjal kraadiklaasiga, mitte elavhõbedaga), aga enesetunne oli meeletult jube. Põhimõtteliselt magasin vaid, pea valutas ja oli paks, uimane ja nõrk oli olla, isu polnud. Seega alati ei pea olema kõrge palavik kehvaks enesetundeks, vaid mul tihti ongi kehv enesetunne ka juba 37.2 üle olevast palavikust (samas normaalne temp mul on 36.6). Nüüd on peamine haigusevimm üle, kuid samas kraadiklaas näitab endiselt 37.0 ja enesetunne teine, aga mitte hea.

Seega jah, selline palavik ei nõua tegutsemist, kuid siiski tuleb lähtuda lapsest ja tema enesetundest. Vihkan seda kui öeldakse, et see pole mingi palavik, kuid inimeste enesetunne erineva kehatemperatuuriga ja olenevalt haigusest on erinev. Varem nii olnud, et natuke tunnen, et on palav ja kael pea põlevad justkui, avastad, et 38+ palavik, aga muidu enesetunne hea ja pea selge.

Just, just! Lähtuda tuleb enesetundest, mitte numbritest kraadiklaasil. Minul on ka kõige halvem enesetunne 37 ja natuke üle palavikuga, lastel samuti, aga ma enamasti ei kraadi lastel sellist palavikku, mida ma käega ei tunne, et tõesti on kuum ja nõuaks kraadimist. Vajadusel enesetunde parandamiseks rohi sisse. Olen ka ise parajasti haige ja samad sümptomid. Huvi pärast hommikul kraadisin, oli 36,4. Jõin ühe Theraflu ning nüüd on hea olla, söön teleka ees jäätist 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 15:41; 28.09 16:13; 29.09 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste ilmadega aken öösel lahti? On see nali või?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 12:00; 19.10 09:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste ilmadega aken öösel lahti? On see nali või?

Väga kummaline imestus, eriti arvestades, et praegu pole veel isegi püsivalt miinuskraade öösel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.09 15:41; 28.09 16:13; 29.09 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste ilmadega aken öösel lahti? On see nali või?

Mina õhutan lastetoa veel enne ära kui ise magama lähen. Ja ka enne laste magamaminekut. Mässin nad ilusti kurguni teki sisse ja 15min vähemalt õhutan. Samuti oma magamistoa. Elamist õhutan üldse päevas 2-3x lausa. Kas siis on väljas -20 või +10. Värske õhk on unele hea, samuti hävitab haigustekitajaid. Lapsed mul keskmisest tervemad. Ma ei saa aru, miks on paljudel inimestel värske õhu hirm. Ma ei kujuta ette elada elamises mida harva õhutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste ilmadega aken öösel lahti? On see nali või?

Mina õhutan lastetoa veel enne ära kui ise magama lähen. Ja ka enne laste magamaminekut. Mässin nad ilusti kurguni teki sisse ja 15min vähemalt õhutan. Samuti oma magamistoa. Elamist õhutan üldse päevas 2-3x lausa. Kas siis on väljas -20 või +10. Värske õhk on unele hea, samuti hävitab haigustekitajaid. Lapsed mul keskmisest tervemad. Ma ei saa aru, miks on paljudel inimestel värske õhu hirm. Ma ei kujuta ette elada elamises mida harva õhutatakse.

Sa ei tee vahet värskel õhul ja külmal õhul. Inimesed minestaks ära, kui oleks hapnikupuudus. Kui ei minesta, on ok õhk.
Ja su natuke külma õhku ei tapa ühtegi viirust ega bakterit. Pese käsi ja tasapindu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praeguste ilmadega aken öösel lahti? On see nali või?

Postitusest on küll kuu aega möödas aga aken on endiselt öösiti lahti. Lapsed on mul titest saadik nii maganud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:59; 19.10 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sinu laste tervis. Mina ei hoia küll aknaid 24/7 lahti praeguste ilmadega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 12:00; 19.10 09:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Kas palavik või mitte?