Esileht Väikelaps Kas panete lasteaias käiva lapse eelkooli?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Kas panete lasteaias käiva lapse eelkooli?

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et eelkool on ennekõike mõeldud kodustele lastele. Meie kaks vanemat last ei käinud eelkoolis. Arvasin, et küll lasteaiast piisab ja siis lisaks õpime ju kodus ka tähti, lugemist, arvutamist jne. Tegelikult oli nii, et enamus laste rühmast käisid eelkoolis. Mina aga hakkasin kurja vaeva nägema laste õpetamisega enne kooli. Pisarad, karjumised. Vanemal lapsel ei jäänud üldse tähedki meelde. Temast veidi nooremal lapsel oli lugemisega raskusi. Kusjuures sellel samal lapsel on kergekujuline düsleksia. Ta on 14 ja siiani kõva häälega lugedes ajab tähti segamini, takerdub, ütleb vale sõna jne. Klassis läheb närvi, kui peab midagi ette lugema. Kardab, et teised hakkavad naerma.

Nüüd siis järgmisel aastal läheb kooli kolmas laps. Ei tunne kõiki tähti ja samuti tähed meelde ei jää. Tegu äärmiselt aktiivse lapsega. Enamus ajast õues ja kodus käib vaid söömas. Õhtul kukub väsinult voodisse. Siiani olnud terve suvi kodus. Mõtlesin küll, et enne sügist peavad tähed selged olema, aga ei jõua me selleni kuidagi.
Õpetaja arvas, et eelkool pole vajalik. Mina selles nii kindel pole. Samas ma saan teda sinna saata, koju saab ta ise tulla. Võin talle lasteaiavaba päeva teha. Kool 700m kaugusel. Väike asula. Laps tutvub õpetajatega, näeb kooli, koos teiste lastega ehk ka õppimine läheb ladusamalt.
Või jätan ma endast ühe laisa ema mulje?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed on mõlemad aasta enne kooli juba täitsa ilusti lugenud aga sellegi poolest on kõik eelkoolis käinud.

Minu jaoks on oluline, et laps tutvub kooliga ja koolikorraga. Palju sujuvam üleminek koolist lasteaeda.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga lapsevanem peab ikka ise õpetama lasteaiale/koolile lootma ei saa jääda. Nad lihtsalt ei suuda 20+ lapsega korraga tegeleda, eriti, kui juba mõni loeb soravalt ja teine ei tunne veel tähti, aur läheb mujale.

Mina olen lapsed panud eelkooli just sellepärast, et õpiks rahus istuma, näeks kuidas tund on, mis kool endast kujutab jne, et lapsel poleks kooli ees hirmu ja teaks juba, mis ees ootab.  Lisaks motiveerib ka ennast iganädalaselt lapsega tegelema (kodutöö tuleb eelkooliks teha), sest näen, kuidas lapsel läheb ja, mis vajab veel abi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laisa ema mulje jätmise kartuses nüüd küll ei maksa panemata jätta 🙂 Kui on valida, kas laps käib eelkoolis teistega koos kooliks valmistumas või nutate kodus kahekesi töövihiku ja aabitsa taga, siis parem see esimene.

Mina oma koolieelikut eelkooli ei pane: käib trennis ja huviringis (ehk keskendub pikemalt ühele tegevusele) ning akadeemiliselt on kooliküps. Vanem laps ka ei käinud, koolis kohanes probleemideta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pannud. Meil lapse rühmast 19st lapsest käisid ainult 2 eelkoolis. Kool on väike kohalik piirkonnakool ja ka lasteaia õpetajad hindasid eelkooli ebavajalikuks.

Lugemist-arvutamist jne õpetan nagunii kodus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mingeid töövihikuid ei kasuta selleks. Ikka raamatuid ette lugedes õpetan ka tähti, pisemana täheklotsidega mängides jne

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad lapsed käisid, kuigi tähed olid juba lasteaiast selged. Enamik rühmadest käis. Sellel on muid kasusid ka – uute lastega tutvumine, harjumine nagu kooliski juhtub jne
Miks mitte panna?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele on eelkool olnud ikka nagu õndsuseasi, millest ei raatsiks neid ilma jätta. Väiksem laps on praegu 6-aastane ja ikka läheb eelkooli, ehkki loeb pakse raamatuid ja arvutab kohati sadades. Üks asi on see, et ta saab natuke harjutada, kuidas end tunnis ülal pidada, ja teine asi, et ta lihtsalt ei annaks mulle ilmselt andeks, kui ma ütleksin, et oled tark isegi, ei mina raatsi eelkoolile raha ja aega kulutada. 😉 Kott ja pinal on tal juba ammu pakitud, peaaegu iga päev käib neid imetlemas. Koolilapse stiilis pihikkleidi nurus ka endale välja.

 

Suvi läbi õues jooksnud on ka. 😉

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele on eelkool olnud ikka nagu õndsuseasi, millest ei raatsiks neid ilma jätta. Väiksem laps on praegu 6-aastane ja ikka läheb eelkooli, ehkki loeb pakse raamatuid ja arvutab kohati sadades. Üks asi on see, et ta saab natuke harjutada, kuidas end tunnis ülal pidada, ja teine asi, et ta lihtsalt ei annaks mulle ilmselt andeks, kui ma ütleksin, et oled tark isegi, ei mina raatsi eelkoolile raha ja aega kulutada. ???? Kott ja pinal on tal juba ammu pakitud, peaaegu iga päev käib neid imetlemas. Koolilapse stiilis pihikkleidi nurus ka endale välja.

Suvi läbi õues jooksnud on ka. ????

Olen teemaalgataja. Kui ma meie poisile ütlesin, et paneme su kooli nüüd, hakkas suure häälega nutma ja karjuma, et tema elus ei lähe sinna. Olin täitsa jahmunud. “Miks” küsimusele ei vastanud ta midagi. Siis aga taipasin, et laps ehmatas ära lihtsalt, sest kogu aeg ju rääkisime, et enne kooli peavad tähed, lugemine ja arvutamine selged olema. Aga tal ju pole. Sai siis selgitatud, et tegu eelkooliga. Ega ta sellest vaimustuses pole. On lapsed, kes naudivad õppimist ja lapsed kes ei salli õppimist. Meie pere lapsed ei salli õppimist. Vanemad lapsed lausa õudusega mõtlevad kooli peale. Ürita siis selliseid kodus õpetada.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oma poissi ei pane kodukohajärgsesse eelkooli. Oskab juba lugeda väga hästi. Matemaatikat ka 10-12 piires. Eelkoolis õpetatakse ka inglise keelt, mis on minu arust täiesti mõttetu kuna esimeses klassis neil seda veel ainekavas pole.

Tahtsin ta aga hoopiski nn õppimiskallakuga eelkooli panna aga jäin hiljaks.

Ja kui neid hindasid vaadata – nuh, pigem tuleb talle mingi spordiring rohkem kasuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke hiljaks oled jäänud oma laste õpetamisega. Väikelastel on arengus perioodid, mil tunnevad tähtede, numbrite vastu huvi. Kuskil 2-3 aastaselt. Ning seejärel mingi hetk lugemise ja arvutamise vastu, muidugi juhul kui tähed ja numbrid selged. Selle õige aja tuleb ära kasutada, siis on neid lihtne läbi mängu õpetada.

Ka sulle soovitan alustada läbi mängu. Raamatut ja töölehte ette andes vōib   tekkida trots, eriti kui juurde rääkida, et kooli ajaks peab selge olema jne. Mängige koos erinevaid laua või kaardimänge, laevade pommitamist, poomist ( poodud juku asemel joonista miskit muud) jne. Ei pea silmas tsirkuse ja musta notsu laadseid mänge vaid midagi vähe kobedamat. Osadel lauamängudel on teksti, mida vaja lugeda mängu käigus, lõpus saab arvutada punktiskoore jne. Siis laps hakkab ehk huvi tundma rohkem ja näeb, et lugeda ja arvutada vaja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panen, sest mul on sügisene laps ja sooviks just eelkooli õpetaja arvamust, kas kooliteed alustada pigem aasta varem või aasta hiljem. Tema hindab kõige paremini, kuidas on lood lapse püsivuse ja nutikusega. Lasteaed annab tagasiside sotsiaalse küpsuse kohta.

Teie puhul aga on ilmselgelt tarvis järeleaitamist päris õppimises. Mis mõttes ei tunne kooli minev laps isegi tähti? Esimeses klassis saab väga raske olema ja siis jooksete tugispetsialiste mööda, sest on järeleaitamist vaja. Enamik lapsi loevad ja arvutavad kooliajaks ja see tähendab, et õpetaja valib ka tempo enamike järgi. Jah, tean, et ei pea oskama lugeda, aga reaalsus on ikkagi teine.  Vähemalt nii palju kui enda tutvusringkonnast kuulnud olen (ja mul on väga palju mitmelapselisi tuttavaid/sõpru) vaikimisi siiski eeldatakse lugemisoskust, kuigi “kirjade järgi” seda nõuda ei saa. Võib olla mõnes väikses maakoolis on teisiti, aga sellegipoolest, teie puhul ma arvan, et eelkool ei jookse mööda külge maha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panen, sest mul on sügisene laps ja sooviks just eelkooli õpetaja arvamust, kas kooliteed alustada pigem aasta varem või aasta hiljem. Tema hindab kõige paremini, kuidas on lood lapse püsivuse ja nutikusega. Lasteaed annab tagasiside sotsiaalse küpsuse kohta.

Teie puhul aga on ilmselgelt tarvis järeleaitamist päris õppimises. Mis mõttes ei tunne kooli minev laps isegi tähti? Esimeses klassis saab väga raske olema ja siis jooksete tugispetsialiste mööda, sest on järeleaitamist vaja. Enamik lapsi loevad ja arvutavad kooliajaks ja see tähendab, et õpetaja valib ka tempo enamike järgi. Jah, tean, et ei pea oskama lugeda, aga reaalsus on ikkagi teine. Vähemalt nii palju kui enda tutvusringkonnast kuulnud olen (ja mul on väga palju mitmelapselisi tuttavaid/sõpru) vaikimisi siiski eeldatakse lugemisoskust, kuigi “kirjade järgi” seda nõuda ei saa. Võib olla mõnes väikses maakoolis on teisiti, aga sellegipoolest, teie puhul ma arvan, et eelkool ei jookse mööda külge maha.

Sa said asjast valesti aru. Laps ei lähe see sügis veel kooli. Jutt käib eelkoolist. Loomulikult oskab meie laps ka järgmise aasta sügiseks lugeda ja arvutada. Terve aasta ju veel aega. Kõik meie pere lapsed on enne kooli lugema ja arvutama hakanud. Lihtsalt eelkooliga oleks ehk see asi lihtsam. No ei ole meie peres väikeseid geeniuseid, kes 6-aastaselt juba pakse raamatuid loevad. Raamatuid lausa vihatakse kuigi mulle ja mehele meeldib väga lugeda ja olen kõigile lastele ka raamatuid ette lugenud.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

Kui see oleks tasuta, siis oleksin kahel käel nõus.

Aga nagu meil siin selle eest hinda nõutakse, siis mitte. Tallinnas on see kindlasti kordades kallim kui mujal, väiksemates kohtades.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd siis järgmisel aastal läheb kooli kolmas laps. Ei tunne kõiki tähti ja samuti tähed meelde ei jää. Tegu äärmiselt aktiivse lapsega. Enamus ajast õues ja kodus käib vaid söömas. Õhtul kukub väsinult voodisse. Siiani olnud terve suvi kodus. Mõtlesin küll, et enne sügist peavad tähed selged olema, aga ei jõua me selleni kuidagi.

See on nii huvitav kuidas emad pole kunagi rahul. Mul on viieaastane poeg kes loeb, kirjutab ja arvutab 20 piires kuid ma unistan sellest, et ta mängiks teiste lastega hoopis õues päevläbi. Aga iseloom ei ole selline. On arg ja ettevaatlik. Soovime seda, mida ei ole.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

Miks see kohustuslik peaks olema? Siis see ju pole eelkool, vaid ongi kool- aga teise nimega.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

Miks see kohustuslik peaks olema? Siis see ju pole eelkool, vaid ongi kool- aga teise nimega.

Siis saaksid ka need lapsed koolieelset õpetust kes muidu eelkooli ei läheks. Ning enne kooli algust oleks teada ka need lapsed kes vajaksid kooliõppes lisatuge.
Ja Soome eelkooliõpe pole ainult kuiv tuupimine. Käiakse hästi palju õues, väljasõitudel, mängitakse, meisterdatakse jne.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult oskab meie laps ka järgmise aasta sügiseks lugeda ja arvutada. Terve aasta ju veel aega. Kõik meie pere lapsed on enne kooli lugema ja arvutama hakanud. Lihtsalt eelkooliga oleks ehk see asi lihtsam.

Sa nägid suuremate lastega oma sõnul “kutja vaeva”. Mis sa üldse arutled, miks jätta see abivõimalus kasutamata? Võibolla on pisutki abi. On tasuline, siis on, last tuleb ju aidata.
Tundud kuidagi väga dramaatiliselt võtvat seda teemat, nii on lapselgi ärevus. Miks ta peaks hüsteeriasse minema mõttest kooli minna? Mingil põhjusel kardab ta kooli. Minu meelest sa ei oska ise last õpetada kui tulemuseks on “pisarad ja karjumised”. Lase siis spetsialistidel seda teha

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõlemad lapsed käisid, kuigi tähed olid juba lasteaiast selged. Enamik rühmadest käis. Sellel on muid kasusid ka – uute lastega tutvumine, harjumine nagu kooliski juhtub jne

Miks mitte panna?

Mõtlen täpselt samuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panin ka lapse eelkooli kuigi tähti tundis ja veeris. Eelkoolitund kord nädalas andis lapsele aimduse sellest kuidas koolis olema hakkab. Laua taga istumine ja koolitunni struktuur said lapsele tuttavamaks. Eelkooli õpetaja oskas tähelepanu pöörata lapse nõrgematele oskustele, millele siis kodus ka rohkem tähelepanu pöörasime.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd siis järgmisel aastal läheb kooli kolmas laps. Ei tunne kõiki tähti ja samuti tähed meelde ei jää. Tegu äärmiselt aktiivse lapsega. Enamus ajast õues ja kodus käib vaid söömas. Õhtul kukub väsinult voodisse. Siiani olnud terve suvi kodus. Mõtlesin küll, et enne sügist peavad tähed selged olema, aga ei jõua me selleni kuidagi.

See on nii huvitav kuidas emad pole kunagi rahul. Mul on viieaastane poeg kes loeb, kirjutab ja arvutab 20 piires kuid ma unistan sellest, et ta mängiks teiste lastega hoopis õues päevläbi. Aga iseloom ei ole selline. On arg ja ettevaatlik. Soovime seda, mida ei ole.

Olen TA. Vahetame lapsed ära. Ok, see oli nali. Me just jooksime poisiga EMOsse, sest tegi kaelamurdva triki skeidis. Õnneks mõned õmblused, aga oleks võinud hullemini minna. Kusjuures kiivrit polnud ka peas. No ei õpi. Vähe sellest, et need tähed ei saa selgeks, ei saa selgeks ka asi, et ilma kiivrita ei sõida, lolle trikke ei tee. Suvel alles kihutas ATVga kurvi liiga kiiresti. Nahk käe pealt maas korralikult.
Oi, kuidas ma tahaksin vaikset ja tagasihoidlikku õppimishimulist last. Muret oleks vähem. Aga geenid on sellised. Mis teha. Isa poolt on mõlemad poisid saanud sellised geenid, et loodetavasti nad ikka ellu jäävad enne täiskasvanuks saamist. Adrenaliin meeletult möllab nendes. Mina olen vaikne, kehv suhtleja, äärmiselt ettevaatlik. Õppida meeldis ka ja meeldib siiani.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

Kui see oleks tasuta, siis oleksin kahel käel nõus.

Aga nagu meil siin selle eest hinda nõutakse, siis mitte. Tallinnas on see kindlasti kordades kallim kui mujal, väiksemates kohtades.

Kas eelkool on igal pool tasuline? Ma vaatasin meie kohaliku kooli lehelt, aga hetkel veel info puudub eelkooli kohta. Otsinguga tuli välja eelmise aasta info. Aga seal polnud näiteks kuskil kirjas, et eelkool on tasuline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on argument, miks mitte panna, ka see, et nii piirkonna- kui teise lapse katsetega kooli eelkoolid on õhtuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin kindel, et ei pane eelkooli. Laps oskas numbreid ja tähti, luges päris hästi. Aga õpetaja soovitas, et lapse jaoks ei oleks sügisel üllatust, et ta ei olegi kõige targem, vaid võib veel 20 last olla. Lapsele väga meeldis ja eks nüüd ole näha, kas mõni eelkooli omadest temaga ühte klassi ka satub. Vähemalt mõnigi tuttav nägu oleks

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

Miks see kohustuslik peaks olema? Siis see ju pole eelkool, vaid ongi kool- aga teise nimega.

Siis saaksid ka need lapsed koolieelset õpetust kes muidu eelkooli ei läheks. Ning enne kooli algust oleks teada ka need lapsed kes vajaksid kooliõppes lisatuge.

Ja Soome eelkooliõpe pole ainult kuiv tuupimine. Käiakse hästi palju õues, väljasõitudel, mängitakse, meisterdatakse jne.

Esmaõppe peab ikka vanem tegema, mitte lootma eelkoolidele. Eestis käivad enamus lapsi lasteaias – enne kooli koostavad õpetajad koolivalmiduskaardi, kus hindavadki neid aspekte.

Lisaks näeb ka 1. klassis õpetaja suht ruttu, kes vajab lisaabi. Kas ta ka lisaabi saab – ei sõltu enam mingitest hinnangutest, vaid kooli võimalustest.

Nt meil on väidetavalt ka õpetaja abi olemas, kes vajadusel tegelebki mõne lapsega eraldi. “Väidetavalt”, sest isiklik kogemus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

Kui see oleks tasuta, siis oleksin kahel käel nõus.

Aga nagu meil siin selle eest hinda nõutakse, siis mitte. Tallinnas on see kindlasti kordades kallim kui mujal, väiksemates kohtades.

Kas eelkool on igal pool tasuline? Ma vaatasin meie kohaliku kooli lehelt, aga hetkel veel info puudub eelkooli kohta. Otsinguga tuli välja eelmise aasta info. Aga seal polnud näiteks kuskil kirjas, et eelkool on tasuline.

Jah, kõik on tasuline. Ma Tallinnas ei tea ühtki eelkooli, mis tasuta oleks. Nt kõige kodulähedasem kool – eelkool maksab seal 65.- kuus + ühekordne tasu 35.- tarvikute eest.

<– nii et ma leian, et selle raha eest on mingi spordiring kasulikum minu poisile (kuna ta oskab nagunii juba lugeda ja 12 piires enam-vähem arvutada, kirjutamist harjutan ka temaga).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates peaks kõikidele lastele olema eelkool kohustuslik. Nagu Soomes- iga päev tasuta 4h eelkooli ja peale seda saab olla maksulises hoius.

Kui see oleks tasuta, siis oleksin kahel käel nõus.

Aga nagu meil siin selle eest hinda nõutakse, siis mitte. Tallinnas on see kindlasti kordades kallim kui mujal, väiksemates kohtades.

Kas eelkool on igal pool tasuline? Ma vaatasin meie kohaliku kooli lehelt, aga hetkel veel info puudub eelkooli kohta. Otsinguga tuli välja eelmise aasta info. Aga seal polnud näiteks kuskil kirjas, et eelkool on tasuline.

Jah, kõik on tasuline. Ma Tallinnas ei tea ühtki eelkooli, mis tasuta oleks. Nt kõige kodulähedasem kool – eelkool maksab seal 65.- kuus + ühekordne tasu 35.- tarvikute eest.

<– nii et ma leian, et selle raha eest on mingi spordiring kasulikum minu poisile (kuna ta oskab nagunii juba lugeda ja 12 piires enam-vähem arvutada, kirjutamist harjutan ka temaga).

Äkki siis maapiirkondades on tasuta. Seal lehel oli kirjas, et töövihiku raha vaid kaasa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki siis maapiirkondades on tasuta. Seal lehel oli kirjas, et töövihiku raha vaid kaasa.

Üks laps käinud Tartus, teine lähedases vallakoolis eelkoolis, kumbki polnud tasuline.
Õppevahendite loetelu anti, mis ise kaasa võtta ja mingeid töövihikuid ka ei pidanud ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on argument, miks mitte panna, ka see, et nii piirkonna- kui teise lapse katsetega kooli eelkoolid on õhtuti.

Tallinnas on päris mitmed ka hommikul (kullo) ja päeval (reaalkool).

Enamasti on õhtul, sest lapsed hommikul lasteaias/vanemad tööl ja kõigil pole võimalik keset päeva last kuhugi sõidutada veel enam mitukorda seda teha. Enamusel just sobib õhtul 16 alates ja eelistavad neid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Väikelaps Kas panete lasteaias käiva lapse eelkooli?