Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pangad näevad teises pangas toimuvat?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kas pangad näevad teises pangas toimuvat?

Postitas:

Kas nt. Bigbank(Swed, seb) näeb millises pangas mul arveldusarved , millisesse panka laekub palk jnt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt ei näe, kuid teevad järeldusi panga väljavõttest, mis laenu taotlemisel üldjuhul esitada tuleb.

Mul kajastusid seal üksikud maksed enda teistele kontodele ja siis nõuti kohe ka nonde kontode väljavõtted.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei näe. Laenu taotlemisel peab loomulikult kõikide kontode väljavõtted tooma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ilmselt ei näe, kuid teevad järeldusi panga väljavõttest, mis laenu taotlemisel üldjuhul esitada tuleb.

Mul kajastusid seal üksikud maksed enda teistele kontodele ja siis nõuti kohe ka nonde kontode väljavõtted.[/tsitaat]

kas nad vaatavad 6 kuu väljavõtet või rohkem? et kui ma ei ole teinud 6 kuud teise konto pealt makset kas siis ka küsivad väljavõtet? või kui ma ütlen et teises pangas on konto kinni pandud kas siis ikka nõuavad midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 18:51; 19.02 11:23; 19.02 23:15; 20.02 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult näeb. Seda näeb ka kui palju sul on sularaha. Ja kui mobiili operaatorit hakkad vahetama näeb see kohe millise operaatori juurde sa läksid.
Samuti kõikide teiste teenustega. Kui käid tavaliselt Maximas ja ühel päeval lähed Säästukasse on see Maximas kohe teada. Isegi see on teada mida sa sealt ostsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 18:53; 19.02 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kas nad vaatavad 6 kuu väljavõtet või rohkem? et kui ma ei ole teinud 6 kuud teise konto pealt makset kas siis ka küsivad väljavõtet? või kui ma ütlen et teises pangas on konto kinni pandud kas siis ikka nõuavad midagi?[/tsitaat]Mis makset sa teinud pole?
Ei saa aru, kas sa mängid lolli või milles asi?

Kui sa tahad laenu võtta, siis pead panka esitama konto 6 kuu väljavõtte sellest pangast, kuhu sul tulevad laekumised (palk jt. ametlikud sissetulekud). Seda siis juhul, kui pank, kust laenu soovid võtta ja pank, kuhu tulevad su laekumised on erinevad.

Üldse ei saa aru, mida sa soovid saavutada sellega, et ütled, et teises pangas on konto kinni pandud?
Sinna panka, kust laenu tahad, sinu töötasu ei laeku ja teise panga kohta valetad, et seal on konto kinni pandud? Või mis?
Mitte kedagi tegelikult ei huvita mitmes pangas sinu kontod on. Sul võivad igas pangas kontod olla, keegi ei keela ja laenu võtmise puhul pole see mitte mingi takistus.
Panka huvitab see, kui suur on sinu igakuine sissetulek ja huvitab ka see, et sa pole võtnud kiirlaene ja et sinu varasem maksekäitumine oleks ok.

Väga häguseks jääb see sinu küsimus.
Keda ja mille pärast sa petta tahad?
Tahad panga eest varjata oma sissetulekuid? Või sul üldse polegi sissetulekuid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul laekub Swedbanka ainult lapsetoetus, ei ole viitsinud avaldust ringi teha. Ja maksan sealt otsekorraldusega telefoni + elektrit, samal põhjusel. Kannan selleks SEB-st nats raha juurde. Nüüd on tekkinud Swedbanga lehele vaba tagasimaksega krediitkaardi pakkumine, limiit 750¤
Kuidas nad teavad, et ma selle neile tagasi suudan maksta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 02:29; 19.02 14:14; 19.02 16:25; 24.02 13:30; 24.02 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teagi. Kui teed avalduse siis küsivad panga väljavõtet. See pakkumine on lihtsalt selleks, et sa neile rohkem raha sisse tooksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 18:53; 19.02 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogumispensioni suurust ja millises pangas on näevadki kõik pangad, sest see info tuleb muust süsteemist(pensioniregister) aga seda, kas ja kus ja mis suhted teil teiste pankadega on, ei näe ükski pank. Muidugi peab laenu taodeldes tooma väljavõtte pangast kuhu tulud laekuvad, mõnikord lastakse ka klienil tuua kinnistust teisest pangast, selle kohta, kas on sealt kohustusi, kui palju jäänud maksta jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma viiks oma palga ikka sinna panka üle kust laenu tahan. ja ootaks ikka 6 kuud enne. mul on teisest pangast kodulaen ja ma ei taha et nad seda näevad. lihtsalt mees ei saa laenu. maksmises ei ole probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 18:51; 19.02 11:23; 19.02 23:15; 20.02 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma viiks oma palga ikka sinna panka üle kust laenu tahan. ja ootaks ikka 6 kuud enne. mul on teisest pangast kodulaen ja ma ei taha et nad seda näevad. lihtsalt mees ei saa laenu. maksmises ei ole probleem.[/tsitaat]Kui sul on ühes pangas kodulaen ja soovid laenu võtta ka teisest pangast ja sa oma taotlusele seda ei märgi, et sul juba on laenukohustused teises pangas, siis see võrdub valetamisega.
Kui sa hakkad seal nn. uues pangas laenutaotlust täitma, siis taotluse vormil on küsimused selle kohta, kas sul on laenukohustusi teistes pankades ja siinkohal peetakse silmas kõiki kohustusi – alustades krediitkaartide, järelmaksude, liisingutega lõpetades kodulaenuga.
Kuidas sa küll kavatsed varjata oma juba olemasolevat kodulaenu?

Kui sa soovid teisest pangast laenu võtta, siis sa ei pea ootama, kuni laekumised on 6 kuud sinna panka laekunud. Sa võid laenu taotleda kohe, kuid pead esitama konto väljavõtte viimase 6 kuu kohta sellest pangast, kuhu laekumised tulevad. Kui võtad laenu, siis pead edaspidi oma sissetulekud suunama sinna panka, kust laen võetud.

Kui sul on kodulaen praegu teises pangas ja soovid laenu võtta veel teisest pangast, siis võid kindel olla, et sinu praegune kodupank ei luba sul oma sissetulekuid mujale ära viia, sest kõikides eesti pankades on see nõue, et kinnisvara tagatisega laenu puhul peab palk laekuma samasse panka.

Ja mida puutub siia sinu mees, kes ei saa laenu??? Arvad sa, et kui mees ühest pangast laenu ei saa, siis teisest saab? Loomulikult ei saa. Nii, et panga vahetus siinkohal ei aita.

Laenu võid taotleda ka ju üksinda. Kui su sissetulek on selleks liiga väike, siis järelikult laenu ei saa ja ongi hea, sest sel juhul jääb ära oht, et mässid end mingisugusesse võlapuntrasse.

Kas sa saad aru, et sa ei saa mitte kuidagi oma olemasolevat laenu varjata teise panga eest?
Kui sinu sissetulekud hakkavad nüüd uude panka tulema, siis kuidas sa vanas pangas oma kodulaenu maksad? Teed iga kuu ülekande vanasse panka? Nagu juba öeldud ei ole ükski kodulaenu andnud pank sellega nõus, et laekumised ei tule enam neile ning samuti tekib uuel pangal küsimus, miks igal kuul kantakse üle kindel summa, mis ilmselt on üsna suur, nagu kodulaenude puhul ikka, teise panka. See on pangale üsna kindel märk sellest, et sul on laenukohustusi teises pangas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kui sul on ühes pangas kodulaen ja soovid laenu võtta ka teisest pangast ja sa oma taotlusele seda ei märgi, et sul juba on laenukohustused teises pangas, siis see võrdub valetamisega.
Kui sa hakkad seal nn. uues pangas laenutaotlust täitma, siis taotluse vormil on küsimused selle kohta, kas sul on laenukohustusi teistes pankades ja siinkohal peetakse silmas kõiki kohustusi – alustades krediitkaartide, järelmaksude, liisingutega lõpetades kodulaenuga.
Kuidas sa küll kavatsed varjata oma juba olemasolevat kodulaenu?

Kui sa soovid teisest pangast laenu võtta, siis sa ei pea ootama, kuni laekumised on 6 kuud sinna panka laekunud. Sa võid laenu taotleda kohe, kuid pead esitama konto väljavõtte viimase 6 kuu kohta sellest pangast, kuhu laekumised tulevad. Kui võtad laenu, siis pead edaspidi oma sissetulekud suunama sinna panka, kust laen võetud.

Kui sul on kodulaen praegu teises pangas ja soovid laenu võtta veel teisest pangast, siis võid kindel olla, et sinu praegune kodupank ei luba sul oma sissetulekuid mujale ära viia, sest kõikides eesti pankades on see nõue, et kinnisvara tagatisega laenu puhul peab palk laekuma samasse panka.

Ja mida puutub siia sinu mees, kes ei saa laenu??? Arvad sa, et kui mees ühest pangast laenu ei saa, siis teisest saab? Loomulikult ei saa. Nii, et panga vahetus siinkohal ei aita.

Laenu võid taotleda ka ju üksinda. Kui su sissetulek on selleks liiga väike, siis järelikult laenu ei saa ja ongi hea, sest sel juhul jääb ära oht, et mässid end mingisugusesse võlapuntrasse.

Kas sa saad aru, et sa ei saa mitte kuidagi oma olemasolevat laenu varjata teise panga eest?
Kui sinu sissetulekud hakkavad nüüd uude panka tulema, siis kuidas sa vanas pangas oma kodulaenu maksad? Teed iga kuu ülekande vanasse panka? Nagu juba öeldud ei ole ükski kodulaenu andnud pank sellega nõus, et laekumised ei tule enam neile ning samuti tekib uuel pangal küsimus, miks igal kuul kantakse üle kindel summa, mis ilmselt on üsna suur, nagu kodulaenude puhul ikka, teise panka. See on pangale üsna kindel märk sellest, et sul on laenukohustusi teises pangas.[/tsitaat]
kas sularahas ei saa raha ühest automaadist teise tõsta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 02:29; 19.02 14:14; 19.02 16:25; 24.02 13:30; 24.02 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kas sularahas ei saa raha ühest automaadist teise tõsta?[/tsitaat]Kas ühest automaadist teise või ühest pangast teise?
Jah, saad ikka, aga nagu ma juba eelmises kommentaaris kirjutasin, siis sinu praegune kodupank ei luba sul viia oma sissetulekuid teise panka. Kui sa seda teed, siis varsti võid oodata telefonikõne, milles sinult selle kohta aru päritakse.

Kas sa sellest saad aru, et kui sa võtad uuest pangast laenu, siis jälgitakse sinu konto liikumisi.
Kui sa võtad regulaarselt iga kuu ühe kindla kuupäeva paiku ühe üsna kindla suure summa sulas välja, siis kindlasti küsitakse sinult selle kohta. Kas sa arvad tõsiselt, et pangas töötavad lollid, kes teemat läbi ei hammusta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kas ühest automaadist teise või ühest pangast teise?
Jah, saad ikka, aga nagu ma juba eelmises kommentaaris kirjutasin, siis sinu praegune kodupank ei luba sul viia oma sissetulekuid teise panka. Kui sa seda teed, siis varsti võid oodata telefonikõne, milles sinult selle kohta aru päritakse.

pidasin sind intelligentsemaks,arvasin, et taipad ise, et automaadid ikka erinevate pankade omad on!
Ei hakka keegi sinu salaelus tuhnima kuni võlgnevusi ei teki.

Kas sa sellest saad aru, et kui sa võtad uuest pangast laenu, siis jälgitakse sinu konto liikumisi.
Kui sa võtad regulaarselt iga kuu ühe kindla kuupäeva paiku ühe üsna kindla suure summa sulas välja, siis kindlasti küsitakse sinult selle kohta. Kas sa arvad tõsiselt, et pangas töötavad lollid, kes teemat läbi ei hammusta?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 02:29; 19.02 14:14; 19.02 16:25; 24.02 13:30; 24.02 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ei näe,samas mul töötasu laekub seb, kuid nordesse kogun raha, aeg-ajalt kannan sinna raha, kuigi pōhipanga arvel on koguaeg circa 2000euri ja kogu raha kunagi välja ei vōta, arve pole 4 aastat kordagi nullis olnud.Pank kontrollib krediidiinfot jma ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 16:26; 19.02 16:28; 23.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult näeb. Seda näeb ka kui palju sul on sularaha. Ja kui mobiili operaatorit hakkad vahetama näeb see kohe millise operaatori juurde sa läksid.
Samuti kõikide teiste teenustega. Kui käid tavaliselt Maximas ja ühel päeval lähed Säästukasse on see Maximas kohe teada. Isegi see on teada mida sa sealt ostsid.[/tsitaat]

Irw..isegi südametunnistust näevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 16:26; 19.02 16:28; 23.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eluasemelaenu puhul jah tahavad pangad, et palk laekuks neile. Kui mõnda aega raha ei laeku, siis helistavad ja hakkavad ähvardama. Nii ka ei saa, et ühte panka laekub palk, võtad sealt sulas välja ja viid teise. Pank tahab näha korrapäraseid laekumisi juriidiliselt isikult, mitte sult endalt sularaha sissemakseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] pidasin sind intelligentsemaks,arvasin, et taipad ise, et automaadid ikka erinevate pankade omad on!
Ei hakka keegi sinu salaelus tuhnima kuni võlgnevusi ei teki. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
Sa võid uskuda, mida soovid, aga kuna ma ise töötan pangas ning täpselt selle sama ala peal, millest siin praegu juttu, siis tean väga hästi, kuidas süsteem toimib.

Selline asi tuleb väga kiiresti välja, et sissetulek ei tule enam samasse panka. Ma olen pidanud isiklikult helistama oma klientidele, et selle kohta aru pärida.
Laenulepingus on muide selle kohta olemas kohe konkreetne punkt, et kinnisvara tagatisel võetud laenu puhul peab palk laekuma samasse panka.
Kui sa seda mingil momendil muudad, siis loetakse seda lepingu rikkumiseks ning lepingu rikkumise puhul võib pank rakendada sanktsioone või lepingu ühepoolselt lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kas ühest automaadist teise või ühest pangast teise?
Jah, saad ikka, aga nagu ma juba eelmises kommentaaris kirjutasin, siis sinu praegune kodupank ei luba sul viia oma sissetulekuid teise panka. Kui sa seda teed, siis varsti võid oodata telefonikõne, milles sinult selle kohta aru päritakse.

Kas sa sellest saad aru, et kui sa võtad uuest pangast laenu, siis jälgitakse sinu konto liikumisi.
Kui sa võtad regulaarselt iga kuu ühe kindla kuupäeva paiku ühe üsna kindla suure summa sulas välja, siis kindlasti küsitakse sinult selle kohta. Kas sa arvad tõsiselt, et pangas töötavad lollid, kes teemat läbi ei hammusta?[/tsitaat]
ei vasta tõele. Mul on laen ühest pangast juba 5 aastat. Vahepeal vahetasin töökohta ja palk läks edasi teise panka. Lasteraha läheb üldse kolmandasse. Pank pole kordagi huvi tundnud. Neile piisab, et makse laekub.
See, kui palju ja millal sa sularaha välja võtad, ei huvita küll kedagi. Jamaks läheb siis, kui laenu enam teenindada ei jõua. Siis võivad päevapealt lepingu lõpetada valeandmete või lepingu rikkumise pärast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:18; 20.02 21:23; 21.02 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ei vasta tõele. Mul on laen ühest pangast juba 5 aastat. Vahepeal vahetasin töökohta ja palk läks edasi teise panka. Lasteraha läheb üldse kolmandasse. Pank pole kordagi huvi tundnud. Neile piisab, et makse laekub.
See, kui palju ja millal sa sularaha välja võtad, ei huvita küll kedagi. Jamaks läheb siis, kui laenu enam teenindada ei jõua. Siis võivad päevapealt lepingu lõpetada valeandmete või lepingu rikkumise pärast[/tsitaat]Vastab küll tõele! Ju siis ei ole see praegu välja tulnud, et palk ei laeku samasse panka.
Aga kohe, kui väikseimgi viivitus laenumaksega tuleb või teine asi, kui tahad teha mingit muudatust laenulepingus, siis tuleb see välja ja kindlasti võetakse see siis teemaks.
Näiteks, kui tahad teha mingit laenulepingu muudatust, siis võib olla nii, et pank pole seda nõus tegema (kuna oled rikkunud lepingu tingimusi) või teine asi, et siis maksad lepingu muutmise tasu hoopis kõrgemas määras, kui seda maksab see inimene, kes on igas mõttes nn. püsiklient.

Sularaha võid otseloomulikult välja võtta kui palju tahad ja kulutada seda selleks, milleks ise tahad, aga kui sa hakkad alles laenu taotlema ning siis on konto väljavõttel näha, et näiteks iga kuu 3ndal kuupäeval võetakse üks kindel suur summa välja, siis kohe kindlasti tunneb laenuhaldur huvi, et mis toimub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina huvi p2rast lugesin siis oma laenulepingu l2bi ja pole ei ole yhegi punkti all kirjas, et palk peab laekuma just sellesse panka, kus laenu v6tsin. siis lugesin veelkord ja ikka, mitte s6nagi. eee- ei teagi, olen mingi erand? ei usu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina huvi p2rast lugesin siis oma laenulepingu l2bi ja pole ei ole yhegi punkti all kirjas, et palk peab laekuma just sellesse panka, kus laenu v6tsin. siis lugesin veelkord ja ikka, mitte s6nagi. eee- ei teagi, olen mingi erand? ei usu.[/tsitaat]See info ei olegi sinu laenulepingu üldtingimustes kirjas, vaid laenulepingu tüüptingimustes, mis on samuti üks laenulepingu osa.

Teen sulle väikese copy-paste ühe panga kodulehelt selle kohta:

9 LAENUSAAJA KOHUSTUSED

9.5 Laenusaaja arvelduskontole laekuvad laenulepingu kehtivuse ajal kõik laenusaaja regulaarsed sissetulekud, mis olid aluseks laenulimiidi määramisel (sh igakuine töötasu), kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

Ja veel võib olla paar selle teemaga haakuvat lepingupunkti:

10 LAENULEPINGU ÜLESÜTLEMINE

10.1 Pangal on õigus laenuleping üles öelda ja nõuda tagastamata laenusumma, tasumata intressi, lepingutasu, viiviste, trahvide ja teiste laenulepingu ja laenulepingu tüüptingimustest tulenevate nõuete täitmist laenusaajalt 20 (kahekümne) pangapäeva jooksul pärast pangalt vastavasisulise teatise saamist, kui:

10.1.1 laenusaaja on laenuavalduses või muudes pangale esitatud dokumentides (sh teatistes ja tõendites) andnud pangale olulist väärinformatsiooni;

2.2 Kui laenusaaja on esitanud pangale olulisi valeandmeid või laenulimiidi väljastamise aluseks olnud olulised asjaolud on muutunud (sh on halvenenud laenusaaja majanduslik olukord) , on pangal õigus keelduda laenulepingu alusel laenusumma või selle osa väljamaksmisest.

6.2 Pangal on õigus saada lepingutasu ka juhul, kui laenusaaja ei võta laenusummat oma kasutusse või kui pank ei maksa laenusummat välja põhjusel, et laenusaaja on pangale laenuavalduses või muudes pangale esitatud dokumentides (sh teatistes ja tõendites) andnud pangale olulist väärinformatsiooni.

Muide, ka siis, kui sul on ühes pangas juba suur laen olemas ja soovid võtta teisest pangast veel mingit kohustust, mille limiit ületab olemasolevast laenust rohkem kui 10%, siis pead eelnevalt seda kooskõlastama pangaga, kust sul on juba on see suur laen.

Ehk siis kui sul on remondilaen Swedis ja tahad Sebist võtta auto liisingusse, mille hind on enam, kui 10% juba olemasolevast laenulimiidist Swedis, siis pead enne Swediga kooskõlastama selle, et Sebist endale lisakohustuse võtad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei laekunud pool aastat sentigi swedi. ometi on mul seal kodulaen ja kedagi ei huvitanud miks mul sinna raha ei tule. aegajalt kandsin sinna raha või võeti laenu summa käendaja kontolt. jäin ka maksetega hiljaks seega nad oleks pidanud nägema kõike. aga mulle ei tehtud küll midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 18:51; 19.02 11:23; 19.02 23:15; 20.02 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul ei laekunud pool aastat sentigi swedi. ometi on mul seal kodulaen ja kedagi ei huvitanud miks mul sinna raha ei tule. aegajalt kandsin sinna raha või võeti laenu summa käendaja kontolt. jäin ka maksetega hiljaks seega nad oleks pidanud nägema kõike. aga mulle ei tehtud küll midagi.[/tsitaat]Sel juhul tekib küsimus, et kui sul on raskusi isegi olemasoleva laenu maksmisega, siis miks sa tahad endale veel lisakohustust uue laenu näol võtta?

Kui sa oled tegelikult krooniline võlglane, siis miks sa kirjutad et: \”maksmises ei ole probleem\”?

Mis su probleem muidu on?
Tahad kahmata erinevatest pankadest laene kokku, seejuures tahad oma sissetulekuid, konto liikumisi, olemasolevaid laene pankade eest varjata.
Nagu aru saada, siis pole nende laenude tagasi maksmine vist ka kuigi suur prioriteet ja eesmärk?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul ei laekunud pool aastat sentigi swedi. ometi on mul seal kodulaen ja kedagi ei huvitanud miks mul sinna raha ei tule. aegajalt kandsin sinna raha või võeti laenu summa käendaja kontolt. jäin ka maksetega hiljaks seega nad oleks pidanud nägema kõike. aga mulle ei tehtud küll midagi.[/tsitaat]
Sel juhul tekib küsimus, et kui sul on raskusi isegi olemasoleva laenu maksmisega, siis miks sa tahad endale veel lisakohustust uue laenu näol võtta?

Kui sa oled tegelikult krooniline võlglane, siis miks sa kirjutad et: \”maksmises ei ole probleem\”? Miks sa siis oma praegust laenu maksta ei viitsi, kui raha on piisavalt?

Mis su probleem muidu on?
Tahad kahmata erinevatest pankadest laene kokku, seejuures tahad oma sissetulekuid, konto liikumisi, olemasolevaid laene pankade eest varjata.
Nagu aru saada, siis pole nende laenude tagasi maksmine vist ka kuigi suur prioriteet ja eesmärk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pankadel on ühine mitteametlik salajane must nimekiri, kuhu sattunud isikuile ei anta kuskilt laenu. Ise nad räägivad, et neil sellist salajast nimekirja ei ole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi,siis on küll jama, meil on swedist kodulaen, aga viisin oma sissetulekud üle nordeasse. Aga ma olen ainult kaaslaenutaotleja, raha läheb maha mehe kontolt, äkki see on leevendav asjaolu?
Ja veel, küsiksin targematelt, kas kogu laenu saab teise panka üle viia (mõtlen eluasemelaenu) ja mis kulutused sellega võivad kaasneda.
Mul on omad põhjused, miks ma swedi ei fänna. Nad ei andnud mulle näiteks autoliisingut, kuigi ise möönsid ka, et mu maksekäitume on korrektne, kuid nõudsid siiski käendajat.
Samas dnb pank andis ja palju soodsama intressiga. Neid näiteid on veelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vastab küll tõele! Ju siis ei ole see praegu välja tulnud, et palk ei laeku samasse panka.
Aga kohe, kui väikseimgi viivitus laenumaksega tuleb või teine asi, kui tahad teha mingit muudatust laenulepingus, siis tuleb see välja ja kindlasti võetakse see siis teemaks.
Näiteks, kui tahad teha mingit laenulepingu muudatust, siis võib olla nii, et pank pole seda nõus tegema (kuna oled rikkunud lepingu tingimusi) või teine asi, et siis maksad lepingu muutmise tasu hoopis kõrgemas määras, kui seda maksab see inimene, kes on igas mõttes nn. püsiklient.
Muuseas, ma vaatasin laenulepingust järgi, et sellist punkti ei ole, et palk peab justnimelt sinna panka laekuma. On punkt, et pean tagama laenumakseks vajaliku summa kindlaks kp-ks.

Sularaha võid otseloomulikult välja võtta kui palju tahad ja kulutada seda selleks, milleks ise tahad, aga kui sa hakkad alles laenu taotlema ning siis on konto väljavõttel näha, et näiteks iga kuu 3ndal kuupäeval võetakse üks kindel suur summa välja, siis kohe kindlasti tunneb laenuhaldur huvi, et mis toimub. [/tsitaat]
palk laekub juba kolmandat aastat teise panka. On olnud paar viivitust maksega, olen ka suhelnud laenuhalduriga ja pole probleemi olnud.
Ei ole keegi huvi tundnud, miks mu palk sinna panka enam ei laeku. Ilmselgelt olen hea panga valinud, tuleb välja. Klienti hoitakse ja pisiasjadest probleemi ei tehta.
Sina ilmselt töötad swedbangas, see on teadagi kõige paindumatum pank Eestis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:18; 20.02 21:23; 21.02 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

halloooo kas sa selle peale ei tule, et vahepeal äkki inimene oli töötu???? olin dekreedis ja mul ei tulnud sinna enam raha. mees oli töötu. vahepeal olid kehvad ajad ja ma pole maksmisest eemale hoidnud kuid olen kõik ära maksnud. mul ei ole laenu võlgasid. mehel on nüüd korralik töö ja mina olen ka tagasi tööl. vaja on uuemat (mitte uut) autot, kuna vana laguneb kohe kätte ära. autot on VAJA, ET KÄIA TÖÖL, ET SAAKS MAKSTA MAKSE!!!!! ma ei taha pangast laenu, et saaks laenu kaela. lihtsalt mees saaks pangast ise alles aasta pärast laenu, kuna oli maksehäires seoses töötusega. meil on vaja aga varem laenu. kahepeale on palk piisavalt suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.02 18:51; 19.02 11:23; 19.02 23:15; 20.02 23:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pangad näevad teises pangas toimuvat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.