Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pangad näevad teises pangas toimuvat?

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Kas pangad näevad teises pangas toimuvat?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

palk laekub juba kolmandat aastat teise panka. On olnud paar viivitust maksega, olen ka suhelnud laenuhalduriga ja pole probleemi olnud.
Ei ole keegi huvi tundnud, miks mu palk sinna panka enam ei laeku. Ilmselgelt olen hea panga valinud, tuleb välja. Klienti hoitakse ja pisiasjadest probleemi ei tehta.
Sina ilmselt töötad swedbangas, see on teadagi kõige paindumatum pank Eestis.
[/tsitaat]Ei tööta swedis.
See, et sul on nö. jopanud ei tähenda ju ometi, et see mingi reegel on, mis laieneb kõikidele laenuomanikele ja tulevastele laenuvõtjatele!

Kõikides eesti pankades on tegelikult laenulepingutesse sisse kirjutatud nõue, et kohustus on oma sissetulekud viia samasse panka.

Samas muidugi tekib siinkohal ka see küsimus, et kui sul on väga hea pank, kus klienti hoitakse, siis miks sa ikkagi ei soovi oma sissetulekuid selles pangas hoida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole sellist nõuet, et peab 20 aastat palk sinna laekuma. Laenu andmise eelduseks oli, et palk laekub sinna ja sel ajal ka laekus. Elu läheb edasi. Primaarne on, et laen laekub. Kui väikse intressiga- seda parem. Pangad tulevad igati klientidele vastu, on minu kogemus. No mis motiiv neil oleks praegu müüma hakata buumi ajal ostetud korterit, kui selle laen enamvähemgi tagasi tiksub? Pangale on kasulikum hoida iga laenu ja seda ka tehakse nii kaua kui võimallik.
Mismoodi saab üldse üks pank sulle ette dikteerida, et 20 aastat pead talle kõike rahavoogusid näitama? See on ju absurd. Seaduse järgi on mul õigus saada palka ka sularahas kui tahan ja pank ei saa seda mulle kuidagi keelata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 21:18; 20.02 21:23; 21.02 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mehel pole palk 4a SEB laekunud ja keegi pole ühendust võtnud. Samas kui tahtis ühte tagatist tagant ära võtta, õeldi, et too 6 kuu palgatõend.
Nii et ei ole midagi see nii must ja valge. Aga see kägu lõpetagu kohe oma skeemid kahe pangaga ära, laenad end lõhki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil vist kommib see Swedi aktivist
http://majandus.delfi.ee/news/tarbija/nordinud-klient-swedbank-jalgib-mu-palga-laekumist.d?id=63946091

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei ole sellist nõuet, et peab 20 aastat palk sinna laekuma. Laenu andmise eelduseks oli, et palk laekub sinna ja sel ajal ka laekus. Elu läheb edasi. Primaarne on, et laen laekub. Kui väikse intressiga- seda parem. Pangad tulevad igati klientidele vastu, on minu kogemus. No mis motiiv neil oleks praegu müüma hakata buumi ajal ostetud korterit, kui selle laen enamvähemgi tagasi tiksub? Pangale on kasulikum hoida iga laenu ja seda ka tehakse nii kaua kui võimallik.
Mismoodi saab üldse üks pank sulle ette dikteerida, et 20 aastat pead talle kõike rahavoogusid näitama? See on ju absurd. Seaduse järgi on mul õigus saada palka ka sularahas kui tahan ja pank ei saa seda mulle kuidagi keelata.[/tsitaat]Kuidas sina sellest lausest aru saad: \” Laenusaaja arvelduskontole laekuvad laenulepingu kehtivuse ajal kõik laenusaaja regulaarsed sissetulekud, mis olid aluseks laenulimiidi määramisel (sh igakuine töötasu), kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.\”?

Ei peagi palk ühte kindlasse panka laekuma 20 aastat, vaid peab laekuma seni kuni kehtib laenuleping. Vähemalt niimoodi on kirjas laenulepingus. See, et sina oled oma peas mingid teised reeglid teinud või, et sulle meeldib teistmoodi, ei tähenda, et need tegelikkuses ka kehtiksid.
Miks sa küll ometi ei loe oma laenulepingut, vaid pillud mingeid oletusi? Sulle toodi välja konkreetsed lõigud laenu tüüptingimustest ja sellepärast on ka natukene arusaamatu, mille üle sa üldse vaidled?

Miks pank küll tahab, et klient tooks oma sissetulekud samasse panka? Sellepärast, et niimoodi võidab ta omale püsikliendi juurde ja sellepärast, et niimoodi on kergem välistada võimalust, et tekib võlgnevus seoses sellega, et teisest pangast pole ülekanne õigeaegselt laekunud.

Mõtle nüüd, miks peaks panga huvi olema see, et vaid taotlemise momendil nõuda sissetulekuid samasse panka? Kui sinu arvates ainult sissetulekute tõestamiseks, siis selleks ju piisab ka konto väljavõte teisest pangast.

Laenu kestel ei kontrolli muidugi keegi sinu rahavooge (kui just võlgnevusi pole või lepingus mingit muudatust ei tee), pank lihtsalt tahab, et tal oleks võimalikult palju kliente ja et nende klientide raha liiguks läbi konkreetse panga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]halloooo kas sa selle peale ei tule, et vahepeal äkki inimene oli töötu???? olin dekreedis ja mul ei tulnud sinna enam raha. mees oli töötu. vahepeal olid kehvad ajad ja ma pole maksmisest eemale hoidnud kuid olen kõik ära maksnud. mul ei ole laenu võlgasid. mehel on nüüd korralik töö ja mina olen ka tagasi tööl. vaja on uuemat (mitte uut) autot, kuna vana laguneb kohe kätte ära. autot on VAJA, ET KÄIA TÖÖL, ET SAAKS MAKSTA MAKSE!!!!! ma ei taha pangast laenu, et saaks laenu kaela. lihtsalt mees saaks pangast ise alles aasta pärast laenu, kuna oli maksehäires seoses töötusega. meil on vaja aga varem laenu. kahepeale on palk piisavalt suur.[/tsitaat]Mis sa ikka nii väga hallootad?

Asi pole niivõrd selles, et olid vahepeal töötu ja võlglane, vaid selles, et sellistesse suurtesse ja olulistesse lepingulistesse suhetesse ei astuta valedega. See tuleb kiiresti välja ja tagajärg on just sinu enda jaoks halb.

Usu seda siin kirjutanud pangatöötajat. See, mida ta kirjutab on õige.

P.S. Kägu kell 16:33 kommentaar ei ole minu kirjutatud. Millegipärast on meil üks IP aadress.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägo kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pankadel on ühine mitteametlik salajane must nimekiri, kuhu sattunud isikuile ei anta kuskilt laenu. Ise nad räägivad, et neil sellist salajast nimekirja ei ole…[/tsitaat]

Töötan pangas, ühes suuremas, ja sellist musta nimekirja pole. Fakt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 16:26; 19.02 16:28; 23.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägo kirjutas:[/small]

Töötan pangas, ühes suuremas, ja sellist musta nimekirja pole. Fakt.[/tsitaat]

Naljatilk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Naljatilk[/tsitaat]Selline info joonistub ilusti välja krediidiinfost.

Kui ripud seal üleval, siis loomulikult laenu ei saa. Ja seal ei ripu ainult panga ees võlgu olevad inimesed, vaid ka need, kes pole tasunud oma telefoniarveid, kom.makse jmt.

Ka siis, kui oled oma võla ära tasunud jääd sinna rippuma veel aastateks. (Võla staatuseks muutub siis \”Lõpetatud\”.)
Pangad näevad seda infot, et olid võlglane veel 5 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 18.02 22:10; 19.02 13:56; 19.02 14:42; 19.02 21:05; 19.02 22:13; 19.02 22:55; 19.02 23:22; 20.02 23:28; 21.02 19:28; 24.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks agar inkassofirma on loonud tänuväärse saidi http://www.inforegister.ee/
ja seal kajastub rohkem andmeid kui krediidiinfos. Ei ole uurinud, kuid arvatavasti saavad andmeid teistelt inkassofirmadelt. Krediidiinfosse jõuavad andmed alles siis, kui võlg juba lootusetuks tunnistatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 02:29; 19.02 14:14; 19.02 16:25; 24.02 13:30; 24.02 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]üks agar inkassofirma on loonud tänuväärse saidi http://www.inforegister.ee/
ja seal kajastub rohkem andmeid kui krediidiinfos. Ei ole uurinud, kuid arvatavasti saavad andmeid teistelt inkassofirmadelt. Krediidiinfosse jõuavad andmed alles siis, kui võlg juba lootusetuks tunnistatud.[/tsitaat]Krediidiinfosse jõuavad võlgnikud siis, kui võlapäevade arv on 45 päeva ja enam ning kui võlasumma on suurem kui 500.- krooni (ei viitsi arvutada, mis see eurodes on).
Seega, võlgnik ei pea sugugi väga pikalt ja lootusetult võlglane olema. Üsna kiiresti ja üsna lihtsalt on võimalik krediidiinfosse sattuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]luuleluule kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Krediidiinfosse jõuavad võlgnikud siis, kui võlapäevade arv on 45 päeva ja enam ning kui võlasumma on suurem kui 500.- krooni (ei viitsi arvutada, mis see eurodes on).
Seega, võlgnik ei pea sugugi väga pikalt ja lootusetult võlglane olema. Üsna kiiresti ja üsna lihtsalt on võimalik krediidiinfosse sattuda.[/tsitaat]
ära luuleta(nimigi sul viitab sellele)! Inkasso otsis minu sitakotist üürnikku mitu kuud taga, siis alles küsiti, et kas panema ta krediidiinfosse üles. Paar kuud oli ta seal kirjas ja siis küsis inkasso minu käest sitakoti nime seal hoidmise ja sitakoti tagaotsimise eest raha!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.02 02:29; 19.02 14:14; 19.02 16:25; 24.02 13:30; 24.02 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]luuleluule kirjutas:[/small]

ära luuleta(nimigi sul viitab sellele)! Inkasso otsis minu sitakotist üürnikku mitu kuud taga, siis alles küsiti, et kas panema ta krediidiinfosse üles. Paar kuud oli ta seal kirjas ja siis küsis inkasso minu käest sitakoti nime seal hoidmise ja sitakoti tagaotsimise eest raha![/tsitaat]No võimalik, et see on sel juhul, kui ühel pool on võlgnik ja teisel pool eraisikust kahjukannatanu.

Sel juhul, kui tegemist on asutustega, on täpselt nii, nagu ma kirjutasin. Ja seal pole vahet, kas oled elektri, telefoni, kommunaalmaksete või pangalaenu eesti võlglane. Kui oled teatud arv päevi võlgu, teatud summas, siis läheb info automaatselt krediidiinfosse.
Ka siis, kui inimene tasub võla ära jääb ta sinna aastateks veel ülesse, teistele näha. Taga siis vastav info staatuse kohta – kas lõpetatud (kui võlg on makstud) või aktiivne (kui võlga pole makstud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pangad näevad teises pangas toimuvat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.