Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pank annaks laenu?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas pank annaks laenu?

Postitas:

Küsimus teoreetiline. Plaanime võtta kodulaenu kuskil kolme aasta pärast. Selle ajaga vabaneme muudest kohustustest ja kogume ka 10% sissemaksu ära. (Loodame Kredexi noore pere käendusele). Laenu võtaks nii 38000-44000 eest. Minu taust on puhas. Mees on aga üleval maksehäire registris hetkel. Järgmise aasta alguseks saab ta küll kõik makstud, kuid isegi siis jääb ju sinna rippuma. Üks on mingi hansa arvelduskrediit, teine on mingi kiirlaen ja siis on telekommunikatsiooni operaator.

Hetkel üürime korterit ja üüri maksame iga kuu 170 eurot.

Palka saab kuidas kunagi, sest tulemustasu on, aga keskmiselt ikka 600 eurot kuus. Mina käin hetkel tööl aga järgmise aasta algusest hakkan saama vanemapalka kuskil 400 eurot kuus.

Plaan on lapsed järjest saada, et vanempalk ei katkeks.

Oletame, et nii juhtub ja mul ka töökoht ootamas, aga laenu taotlemise hetkel oleks ma lapsehoolduspuhkusel ja saaks vanemapalka.

Laenu võtaksime kahepeale ja tagatiseks oleks ostetav vara. Lisatagatist meil pole.

Kas meile antaks laenu või on olukord kahtlane?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissetulekute järgi pank annaks laenu. Võtsime laenu kaks aastat tagasi Nordea Pangast Kredexi toetusega 38000 ¤, meie neto sissetulek kahe peale on küll natuke suurem, ca 1250 ¤, laenu võtmise hetkel meil oli veel liising kuumaksega 240 ¤ ning kaks väikest last. Pank andis laenu probleemideta.
Teine asi on olek maksuhäireregistris, seda ei oska kommenteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nordea vaatas kohe maksehäireregistrisse. MInul omal ei old midagi seal, aga tahstid, et keegi käendaks… ja ei sobinud keegi – ühel käendajal liiga väike palk (alla eesti keskmise), teisel oli sms-laen võetud 6 a tagasi ja oli maksehäireregistris sellepärast. Ise enam 2 a pärast seda ei näe- aga asutused näevad ka vanu ja aegunud asju ja arvestavad seda (ka emt arvestab). Ja kui ise maksehäireregistris old, siis ei saa ka.
Swed ja seb seda nt ei kontrollinud…
(vaatasin ise oma regitrit hiljem, et mis pangad on kontrollinud mind ja mis ei)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nordea vaatas kohe maksehäireregistrisse. MInul omal ei old midagi seal, aga tahstid, et keegi käendaks… ja ei sobinud keegi – ühel käendajal liiga väike palk (alla eesti keskmise), teisel oli sms-laen võetud 6 a tagasi ja oli maksehäireregistris sellepärast. Ise enam 2 a pärast seda ei näe- aga asutused näevad ka vanu ja aegunud asju ja arvestavad seda (ka emt arvestab). Ja kui ise maksehäireregistris old, siis ei saa ka.
Swed ja seb seda nt ei kontrollinud…

Just, mul nädalatagune laenulepingu sōlmine seljataga, ja Sa ei saa iial laenu, kui maksehäired olnud, kahjuks lepi sellega.Nordea nōuab veel teiste pankade tōendeid, et pole teiste ees kohustusi jne.
(vaatasin ise oma regitrit hiljem, et mis pangad on kontrollinud mind ja mis ei) [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas pank annaks laenu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.