Esileht Koolilaps Kas panna 6 aastane eelkooli?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas panna 6 aastane eelkooli?

Postitas:

Ei suuda otsustada, kas panna laps eelkooli või mitte. Laps on lasteaias algusest peale käinud.
Kes on pannud oma lapse eelkooli? Kas tasub ära või pole pigem mõtet?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 21:22; 14.05 23:10; 15.05 11:28; 15.05 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib eelkoolis üks kord nädalas. Lugeda ja kirjutada oskas juba enne eelkooli.
Mina olen rahul ja lapsele ka meeldib.

Mina arvan küll, et pane laps eelkool.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 22:09; 15.05 10:48; 15.05 11:47; 16.05 16:29; 16.05 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ela Tallinnas, aga meie linnas on eelkoolide mõte mitte õpetada last, vaid aidata lapsel kohaneda kooliga, tutvuda tulevase õpetaja ja klassikaaslastega. Meil olid iga nädal paar tundi vaid, paar korda oli õhtuti ka vanematele loengud (lastel olid sel ajal “tunnid”).

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 22:46; 15.05 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh.. Vaatasin ja uurisin maad, et kuhu eelkooli ülds panna, kui otsustagi panna… Neid koole on ju niii palju, et päris raskeks läheb.. ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 21:22; 14.05 23:10; 15.05 11:28; 15.05 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käisid eelkoolis kooliga ja õpetajatega tutvumas, mingit muud kasu ega eesmärki meil polnud. Lapsed oskasid mõlemad selleks ajaks lugeda-kirjutada-arvutada 1. klassile vajalikul tasemel.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest. Mina paneks, kui:
1) Laps kardab kooliminekut
2) Ta pole püsiva loomuga
3) Ei oska lugeda, kirjutada, arvutada
4) Laps ei käi lasteaias

Koolikatseteks eelkool mingeid eeliseid ei anna. Ja lapsel, kes loeb/kirjutab/arvutab on see rohkem ajaviitmise koht. Isegi kesklinna koolide eelkoolid alustavad A ja B-st. Ja 1+1st.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kullo eelkoolis. Ja panin ta eelkooli just seetõttu, et saaks aimu, mida kool üldse tähendab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 22:09; 15.05 10:48; 15.05 11:47; 16.05 16:29; 16.05 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kullo eelkoolis. Ja panin ta eelkooli just seetõttu, et saaks aimu, mida kool üldse tähendab.

Ja kuidas Teile meeldib see eelkool? Olete rahul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 21:22; 14.05 23:10; 15.05 11:28; 15.05 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas eelkooli peaks valima sellissesse kooli, kuhu laps läheb edasi ka 1.klassi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 21:22; 14.05 23:10; 15.05 11:28; 15.05 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Kullo eelkoolis. Ja panin ta eelkooli just seetõttu, et saaks aimu, mida kool üldse tähendab.

Ja kuidas Teile meeldib see eelkool? Olete rahul?

Väga rahul! Õpetajad on väga toredad ja kuutasu on ka soodne.

Seda, millise kooli Haridusamet määrab, seda ju ette ei tea. Võid lapse panna mõne kooli eelkooli, aga äkki määratakse pärast teine kool.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 22:09; 15.05 10:48; 15.05 11:47; 16.05 16:29; 16.05 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetega kooli ei plaaninud last panna, aga eelkoolis käis kodule lähimais koolis (enda koolide eelistus esimene ja ilmselt ka Haridusameti poolne esimene eelistus). Otseselt õppimise vajadust polnud. Kuna laps pelglik järskude muutuste suhtes, siis mõte oli, et tutvuks kooliga, miks mitte mõne võimaliku klassikaaslasega ja teaks vähemalt kooliõpetajatest juba kedagi. Läks paremini – sai sama õpetaja klassi ja klassikaalsasteks paljud eelkoolist juba tuttavad lapsed.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas eelkooli peaks valima sellissesse kooli, kuhu laps läheb edasi ka 1.klassi?

Mõistlik oleks, sest mu mõlemad lapsed õppisid üksi kooli minema ja tulema juba eelkoolis. Jäid lasteaiast koju ja ise läksid (kool on 500 m eemal). Kooli minnes teasid, kus on garderoob, kus WC jne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 22:46; 15.05 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei käinud. Lasteaias oli väga õpetaja ja polnud ka mingeid käitumis- või suhtlemisprobleeme, kooli läks laps nii, et ei lugenud soravalt. Naaberkoolis oli nn tutvumistunnid, neljal ohtul sai minna kooli ja teha põhiainete tund läbi. Aga laps jäi haigeks ja käis kohal vaid kaks korda. Katsetel ei käinud. Kooli sisseelamine läks probleemideta, läbiviieline. Tavaline suurkool Tallinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklasside õpetajad ütlevad, et pole mõtet. See on koolidele raha teenimise viis.

Panna soovitaks siis, kui on väga suur soov saada laps eliitkooli. Siis on vaja suuremat ettevalmistust. Soovitaks ka siis, kui laps lasteaias ei käi.

Minu laps tegi lasteaia viimases rühmas sama vihikut, mida rühmakaaslased eelkoolis. Ehk need viimased pidid seda vihikut 2x täitma.

Minu 5-aastane poeg arvutab juba sama hästi kui 2. klassis käiv õde ning ei plaani eelkooli kindlasti panna. Koolis hakkab muidu eriti igav.

See pidigi olema hästi tavaline, et nendel ette õpetatud lastel hakkab koolis kohe igav.

See üldine arvamus, et eelkool oleks nagu kohustuslik, võiks juba taanduma hakata…

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 15:47; 18.05 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklasside õpetajad ütlevad, et pole mõtet. See on koolidele raha teenimise viis.

Panna soovitaks siis, kui on väga suur soov saada laps eliitkooli. Siis on vaja suuremat ettevalmistust. Soovitaks ka siis, kui laps lasteaias ei käi.

Minu laps tegi lasteaia viimases rühmas sama vihikut, mida rühmakaaslased eelkoolis. Ehk need viimased pidid seda vihikut 2x täitma.

Minu 5-aastane poeg arvutab juba sama hästi kui 2. klassis käiv õde ning ei plaani eelkooli kindlasti panna. Koolis hakkab muidu eriti igav.

See pidigi olema hästi tavaline, et nendel ette õpetatud lastel hakkab koolis kohe igav.

See üldine arvamus, et eelkool oleks nagu kohustuslik, võiks juba taanduma hakata…

5-aastane laps võib osata lugeda, kirjutada ja arvutada, aga eelkoolis saab laps juba nö. harjutada 45 minutit ühe koha peal istumist, distsipliini jne.
Loomulikult pole eelkool kohustuslik. Pigem kasulik. ????

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 22:09; 15.05 10:48; 15.05 11:47; 16.05 16:29; 16.05 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on hea mõte panna laps eelkooli. Laps harjub režiimiga: tund ja vahetund.
Laps õpib, et läbisegi vastuseid ei hõigata, vaid oodatakse, kuni õpetaja küsib.
Kui laps ei oska lugeda, ega arvutada 10 piires, siis see ka hea, kui selgemaks saaks enne kooli. Kuigi lugema “õpitakse” esimeses klassis, siis kõikides tundides peab suht algusest juba veerima tunnis õpikust jutukesi ja tekstülesandeid! Seega eeldatakse, et laps päris 0 oskusega kooli ei tule.
Lapsel endal lihtsam, saab rohkem kohanemisega tegeleda, kui lugemisega paremad lood.

Kuhu eelkooli panna?
Kuna me mõlemad mehega E-R 9-17 tööl, siis jäid sõelale vaid õhtused variandid. Õhtuti laps aga nii väsinud. Seega leidsime eelkooli, mis toimetas laupäeviti. Laupäeva ennelõunal täpsemalt. Laps oli välja puhanud ja meile sobis ka:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kullo eelkoolis saab valida, millesel päeval või mitu korda nädalas tunnid toimuvad.
Minu laps käib eelkoolis pühapäeviti. Tunnid algavad 9.50 ja lõpevad 13.05.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 22:09; 15.05 10:48; 15.05 11:47; 16.05 16:29; 16.05 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panin lapse eelkooli, sest see eelkool toimus tema oma koolis, oma tulevase klassijuhataja ja klassikaaslastega, tulevases klassiruumis.
suvalisse eelkooli poleks viitsinud lasteaias käivat last panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed ei käinud eelkoolis. Ei ela Tallinnas. Lapsed said vajaliku alushariduse lasteaiast, lasteaiaõpetajad ei näinud vajadust eelkooliks. Lugeda kirjutada arvutada oskasid piisavalt enne kooli. Kodus loomulikult lugesime jne, aga kindlasti mitte sihipäraselt vaid lihtsalt õhtujutu käigus jne. Lapsed saavad koolis hästi hakkama. On viielised. Ka eliitkooli laste tulemustele ei jää alka kui nt känguru vms tulemusi vaadata. Mina arvan, et otsus, kas panna laps eelkooli v mitte sõltub:
1) lapsest – kas vajab täiendavat tuge nt lugemaõppimusel (ilma läheks koolis raskeks) või vajab püsivus treenimust vms. Kui laps on taibukas ja oskab keskenduda, ei ole küll põhjust panna. Rahakulu, täiendav logistija jne.
2) Eesmärgist – kui plasn eliitkooli pürgida, siis tuleb täiendav dressuur ka lahtise peaga lapsele kasuks, et konkurentsis püsida. Tead mida nõutakse, laps harjub kooliga jne.
3) Sõpradest – kui teised lapsed rühmast valdavalt käivad, siis ma paneks puhtalt seltskonna pärast :). Ehk kuidas kombeks on sinukandis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on hea mõte panna laps eelkooli. Laps harjub režiimiga: tund ja vahetund.

Laps õpib, et läbisegi vastuseid ei hõigata, vaid oodatakse, kuni õpetaja küsib.

Kui laps ei oska lugeda, ega arvutada 10 piires, siis see ka hea, kui selgemaks saaks enne kooli. Kuigi lugema “õpitakse” esimeses klassis, siis kõikides tundides peab suht algusest juba veerima tunnis õpikust jutukesi ja tekstülesandeid! Seega eeldatakse, et laps päris 0 oskusega kooli ei tule.

Lapsel endal lihtsam, saab rohkem kohanemisega tegeleda, kui lugemisega paremad lood.

Kuhu eelkooli panna?

Kuna me mõlemad mehega E-R 9-17 tööl, siis jäid sõelale vaid õhtused variandid. Õhtuti laps aga nii väsinud. Seega leidsime eelkooli, mis toimetas laupäeviti. Laupäeva ennelõunal täpsemalt. Laps oli välja puhanud ja meile sobis ka:)

Aga miks piinata last selle istumise ja distsipliiniga? See on 5-6-aastasele väga vastumeelt. 7-aastane on juba hoopis teine tera. Kooli minnes ju harjub samamoodi, me kõik oleme harjunud!

Muide, ka lasteaias peavad nad käe tõstma, kui soovivad vastata.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.05 15:47; 18.05 08:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Koolilaps Kas panna 6 aastane eelkooli?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.